Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiadomość dla "mayiv":

sorry, rzeczywiście byłem podłączony scartem do VCR gdzie napięcie przełączające zanikło. Na TV wszystko gra. Jeszcze raz gratulacje za szybki start w nowym sofcie. Teraz brakuje mi jedynie rozwiązania problemu współpracy z ampli, o czym ktoś juz pisał. Mój ampli to Sony STR DG820, który bez twardego resetu samsunga (wtyczka) nie chce przepuścić sygnału po HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba nie rozwiążesz.

 

To nie jest pierwszy i ostatni dekoder, który ma z tym problem - trzeba by pewnie mieć w tym wypadku amplituner Samsunga aby to poprawnie działało - choć żadnej gwarancji nie ma.

 

Pozostaje podpiąć kabel od dekodera wpiąć w TV bezpośrednio a dźwięk do amplitunera puścić kablem optycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem jeszcze jeden problem który dotyczy EPG. A mianowicie dekoder ma problem z polskimi znakami w EPG nadawanym przez Cyfrę + na jej kanałach. np. Filmbox HD (choć w tym przypadku jest tak że najpierw wskakuje EPG nadawane przez CP które jest poprawnie wyświetlane a potem wskakuje to nadawane przez Cyfrę+ oi wtedy pojawiają się problemy z polskimi znakami. Wyświetlają się jakieś dziwne znaczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w dalszym ciągu problem z Eską TV. Długo trzeba czekać na odbiór. Pokazuje się napis "szukam sygnału" Nie wiem, czego to wina. Antena 115cm ustawiona precyzyjnie na mierniku. Czy ktoś ma ten sam problem z tym tunerem?

 

Ja w Warszawie odbieram sygnał - choć siła sygnału na samsungu jest jakieś 60%. Antena to jest 100 cm, Triaxa z zezem.

 

Dla ciekawości Ferguson siłę pokazuje około 80%, a jakość 73%.

 

Samsung jest podłączony przelotowo do Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena z euro to lekka parodia

 

tu się w pełni zgodzę

 

tuner z neo24.pl ma kartę, uwierz mi jak zechcesz podpisać cyrograf z CP to nie będą Ci robić problemu

tu niestety (a szkoda) zgodzić się nie mogę - dzwoniłem do nich i człowiek z obsługi sklepu internetowego sprawdził czy w zestawie jest karta - niestety nie ma, dekoder jest sprzedawany bez "startowej" karty CP

 

lepiej kupić osobny tuner HD i do tego moduł CAM niż skorzystać z tej oferty wyjdziesz na tym o 100zł lepiej

 

interesująca opcja

czy mógł byś coś polecić bo wychodzi mi (biorąc pod uwagę cene z Euro RTV Agd) że tuner powinienem znaleźć za jakieś 150 PLN - z tego co wiem moduł CAM z kartą to wydatek jakichś 199PLN, chyba że się coś pozmieniało?

 

Tak na marginesie jak to jest z prepaidami? niby pisze że wypowiedzenie umowy 1 miesiąc a jak to jest jak np nie będę płacić przez 2 miesiące i potem znowu zacznę czy musi być ciągłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mianowicie dekoder ma problem z polskimi znakami w EPG nadawanym przez Cyfrę + na jej kanałach. .... Wyświetlają się jakieś dziwne znaczki .

 

I chyba już się tak zostanie.

 

Tu jest bardzo dobra wyczerpująca odpowiedź:

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... e-epg.html

 

Trzeba by nauczyć dekoder używania języka MediaHighway, z którego cyfra korzysta - ale raczej prędko się to nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście jest bałagan w tych standardach. A czy w ogóle na dekoderze Samsunga H370G jest możliwość odebrania EPG na 7 dni? Bo mi osobiście się to jeszcze nie udało. A ilość czasu jaki trzeba stracić na czekaniu aż się EPG wczyta na jeden dzień naprzód zniechęca do korzystania z EPG. Szybciej będzie poszukanie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dniu użytkowania nowego softu mogę stwierdzić, że wiele szumu o WIELKIE NIC.

Co z tego, że tuner odpala się błyskawiczne, skoro:

1. Przełączanie na kanały DVB-S2 dalej katastrofa

2. Na kanałach HD dalej pikseloza - wczoraj oglądałem film na Filmbox HD i było nieciekawie. Ciekawostką jest fakt, że 2 dni temu pikselozy nie było

3. EPG dalej nie działa tak jak powinno

4. Głośność tunera dalej bardzo niska

5. Nie zauważyłem szybszego przełączania się kanałów SD-SD

 

Reasumując - można pochwalić ze szybkie odpalanie, ale jest to usprawnienie które absolutnie najmniej mnie interesuje - odpalam zazwyczaj tuner raz i działa do wieczora.

Nie wiem skąd tyle optymizmu w użytkownikach, wychwalanie pod niebiosa i pokłony dziękczynne skoro tak na prawdę nic się nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co tyle krzyku o regulacje glosnosci.Ja ustawiam w tunerze zawsze na max. a reguluje zazwyczaj w telewizorze.Ale i tak bardzo rzadko ustawiam telewizor wiecej niz 20- LCD Samsung.

Z EPG zawsze chyba juz bedzie problem,szczegolnie na kanalach z tr.Cyfry.Chodzi chyba o niekompatybilnosc z Media Higway.

Kanaly przelaczaja sie tak samo jak poprzednio.Mysle ze NAJWIEKSZA zmiana byloby w koncu zniwelowanie problemow z odbiorem kanalow HD DVB-S2,i tak naprawde nie trzeba juz nic wiecej zmieniac w tym tunerze bo reszta chodzi bez zarzutu i jest to naprawde dobry sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja nie rozumiem po co tyle krzyku o regulacje głośności. Ja ustawiam w tunerze zawsze na max. a reguluje zazwyczaj w telewizorze.Ale i tak bardzo rzadko ustawiam telewizor więcej niź 20- LCD Samsung.........

 

Kolego mając więcej urządzeń (2xtuner, konsola, dvd, poczciwe wideo) podłączonych to wiadomo co się dzieje (ryczy tv).

Osobiście wolę ustawić telewizor na jedną głośność a nie inne urządzenia.

 

:crazy: TV 37LG3000 muszę mieć co najmniej na 70 żeby normalnie użytkować tuner DSB-H370G

 

Głośność jest spaprana od poprzedniego softu i to trzeba po prostu poprawić, jak i zresztą inne problemy też najlepiej żeby zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FilmBox HD u mnie akurat ładnie działa na tym Samsungu - i o dziwo ma mocniejszy sygnał od pozostałych kanałów HD. Ale zaczynam mieć wrażenie dwojakie:

 

1. Procesor w dekoderze nie wyrabia stąd tak jest - wtedy żaden soft nic nie zdziała. (Niedługo - jak aktywuję moduł, będę wiedział).

 

2. Ogólnie nadawane kanały HD przez Polsat są słabej jakości i dlatego jest jak jest.

 

Dlatego doszedłem do wniosku że lepiej kupić sobie niezależny dekoder / moduł - wtedy producent dba o aktualizację softu - co miesiąc nowy wychodzi, albo i częściej, niż się chrzanić z dekoderami wypożyczanymi/sprzedawanymi przez platformę.

 

Dekodery HD niezależne na tyle staniały, że można je spokojnie już kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz. Większość kanałów HD dostępnych w ofercie CP jest nadawanych z transponderów nienależących do CP. Dlatego są w identycznej jakości jak na innych platformach.Wyjątek stanowią: POLSAT HD, POLSAT SPORT HD i HBO HD które są nadawane z transpondera CP.

Po ostatniej aktualizacji oprogramowania i przy poprawnie wyregulowanej antenie min 80cm nie ma żadnych problemów z odbiorem kanałów HD nadawanych w ofercie CP.Oczywiście pozostał problem dłuższego startu wizji na kanałach HD ale to akurat mam również na module CAM CP, który testowałem w kilku odbiornikach. Po prostu NAGRA tak ma i nie należy się spodziewać znacznej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pozostał problem dłuższego startu wizji na kanałach HD ale to akurat mam również na module CAM CP, który testowałem w kilku odbiornikach. Po prostu NAGRA tak ma i nie należy się spodziewać znacznej poprawy.

 

Komunikat przez 15 sekund "szukam sygnału" uważasz za normalne działanie nagry ??

 

Chyba mamy inne pojęcie "normalnosci" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest ok 5 sek,a nie 15.Jesli to samo mozna zaobserwowac na modulach CAM to jest nadzieja ze problem ten mozna zniwelowac.Do tej pory sadzilem ze to glowica w tym tunerze nie wyrabia z DVB-S.Chociaz kanaly nadawane z Astry,rowniez w DVB-S ale FTA tuner odbiera bez problemu.

Czy Echostary HD tez tak maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek DD nie idzie po HDMI - jest to zrobione celowo

 

praktycznie nie ma telewizorów ktore moga dekodowac sygnal DD wiec gdyby szedl dzwiek DD przez hdmi to w wiekszosci telewizorow nie byloby dzwieku przy polaczeniu tuner-TV przez HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...