Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne zacinanie na kanale Nat Geo Wild HD, pikseloza i komunikat "brak dźwięku pojawiał się już kilka dni wcześniej, mimo dobrej jakości i siły sygnału. Myślałem że to problem pojedynczy, ale widzę że nie jestem odosobniony. Ciekawe czy n-kowcy też zaobserwowali ten sam problem z tym kanałem? Czy to wina softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu śmierdzi z tak szybkim uruchamianiem się. Aż mi się nie chce w to uwierzyć, że tuner uruchamia się dosłownie sekundę. Obawiam się że po ostatniej aktualizacji ... nie do końca się wyłącza.

Prosta rzecz, w zasadzie wyłączyliśmy wyświetlanie logo i wystarczyło.

 

Czy u was też zanikło napięcie przełączające na euroscarcie? Troche to denerwujące, że trzeba teraz przelaczać wejścia na pilocie tv.

A nie masz telewizora podpiętego do gniazda VCR (to oznaczone przez AV2 (EXT))? Tam już nie ma napięcia, za to na wyjściu TV powinno zostać jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– wprowadza poprawę obsługi wyjścia VCR.

 

Ale to złącze używane jest do podpięcia stacjonarnej nagrywarki DVD lub Magnetowidu, nie do wpinania się w telewizor - więc moim zdaniem nie powinno być problemów.

 

U mnie dekoder po aktualizacji działa super u uruchamia się jak strzała - też w szoku byłem.

 

W ogóle planszy startowej nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayiv

 

dzieki za informacje i poprawki, to pocieszajace ze sa osoby ktore pracuja nad ulepszeniami i poprawkami i nie zostawiaja nas klientow samymi sobie z problemami odnosnie sprzetu

 

jako ze mnie osobiscie najbardziej interesuja poprawki w obsłudze HDMI czy wiesz mniej wiecej kiedy mozna sie spodziewac tej nowej wersji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legacy napisał(a):

Czy u was też zanikło napięcie przełączające na euroscarcie? Troche to denerwujące, że trzeba teraz przelaczać wejścia na pilocie tv.

 

A nie masz telewizora podpiętego do gniazda VCR (to oznaczone przez AV2 (EXT))? Tam już nie ma napięcia, za to na wyjściu TV powinno

 

Nie zmieniałem połączeń; było i jest wyjście TV; przełączał a nie przełącza. Wolę RGB dla SD bo lepszy obraz niż po HDMI. HDMI wykorzystuję tylko dla HD i tu przełaczam ręcznie. Szkoda, bo nowy soft jest super gdy idzie o c zas startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden problem, przed zmiana softu kanał Filmbox HD działał prawidłowo, teraz po zmianie softu co jakiś czas pojawia się pikselioza, albo zacinanie obrazu, sprawdziłem bo chyba dwa dni temu nagrywałem dla siebie na DVD Taxi 4, dzisiaj w nocy nagrywałem jeszcze dla siostry Taxi 4, no i niestety rzadko ale pikselioza się pojawia czego wcześniej nie było. Więc przy wszystkich zaletach nowego softu coś np. Polsat HD się poprawi a coś zepsuje szkoda, no chyba, że to tylko u mnie jest taki problem ? Chociaż w sumie konwektor mam dobry a antena 90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem aktualnie abonentem CP i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą dekodera na HD (obecnie mam Echostara 717), niestety obecnie CP oferuje tylko dekodery HD Echostar z zablokowaną możliwością tworzenia własnych list ulubionych kanałów co je dla mnie dyskwalifikuje. Znalazłem natomiast w jednym ze sklepów internetowych http://www.neo24.pl/tuner-samsung-dsb-h370g.html?aff_id=101372 dekoder Samsung DSB-H370G.

Mam w związku z tym 2 pytania:

1 - czy taki dekoder będzie działał z karta którą mam obecnie (dodatkowo podpisze aneks do umowy na pakiet HD)?

jeśli nie to:

2 - czy jest możliwość podpisania nowej umowy na pakiet familijny z pakietem HD i otrzymania samej karty (baz dekodera) która będzie działać z tym dekoderem?

Ewentualnie jak wygląda sprawa z opłacaniem karty prepaid? rozumiem że tu nie ma żadnych umów i po prostu opłacam to co chcę oglądać (opcja dla mnie niekorzystna bo muszę złożyć 3 miesięczne wypowiedzenie, opłaty wyższe i zdaje się nie ma możliwości wykupienia pakietu HD tylko trzeba opłacać każdy kanał osobno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niema możliwości by nowy dekoder chodził z twoją obecną kartą. To stanowisko CP.

Osobiście i z doświadczenia z CP, sądzę że to ściema i celowe działanie ale niestety nie obejdziesz tego bo tu ma ostatnie zdanie CP. Gdyby tylko chcieli nie byłoby takiego problemu ale muszą kasę nabijać no nie ;)

 

Jeśli chodzi o Samsunga DSB-H370G, to możesz sobie kupić taki pakiet karta + dekoder, sprzedawali to w zestawach, nieaktywowany lub aktywowany a potem podpisać z nimi porozumienie i masz pakiety w HD. Czasami na Allegro trafiają się zestawy nieaktywowane. Samego dekodera nie kupuj bo to nic nie zmieni, nie dokupisz karty od polsatu bo Ci zwyczajnie nie sprzedadzą, to są właśnie celowe zabiegi by brać sprzęt od nich.

Co do samych kart z modułem CI, także jest możliwość zakupu ale wtedy musisz kupić stosowny dekoder z wejściem CI bo z obecnym nie będzie współpracowała.

 

Co do dekodera DSB-H370G świetny i szybki dekoder, do tego w końcu czytelne EPG.

 

Parowanie dekodera z kartą polega tylko na podaniu nr modułu Ci w dekoderze resztę mają, więc sam widzisz że to celowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK thx za szybką odpowiedź, powiedz mi co sądzisz o ofercie z linka z mojego postu? nie ma tam wzmianki o karcie CP tak jak to ma miejsce w przypadku tej oferty http://www.euro.com.pl/tunery-telewizji-satelitarnej/polsat-cyfrowy-dekoder-hd-samsung-dsb-h370g.bhtml?from=ceneo (tu cena z kosmosu).

Czy jeżeli kupie dekoder bez karty w sklepie (legalnie) to mam jakąkolwiek gwarancje że CP podpisze ze mną umowę na wybrany pakiet czy mogą się "wypiąć" i powiedzieć że nie ma takiej możliwości bo np. była ograniczona ilość takich dekoderów wypuszczonych na rynek przez nich i tylko w komplecie z kartą, natomiast te sprzedawane bez karty są wprowadzone na rynek przez samego samsunga i nie ma możliwości dokupienia do nich karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niema sensu byś kupował bez karty bo CP Ci jej nie sprzeda !!!. Jeśli już szukaj w zestawie, Ja ostatnio przez Allegro kupiłem taki zestaw powystawowy z kartą za 150zł :), ewentualnie szukaj takiego gdzie ktoś używał miesiąc, ale uwaga, musisz uzyskać od sprzedającego cesję by przerejestrować go potem na siebie inaczej polsat tego nie zrobi. Jeśli będzie już na ciebie masz do wyboru podpisać z nimi umowę lub zostać na prepaidzie. Tak czy siak trafiają się na Allegro nowe sztuki w granicach 200zł to i tak leprze niż płacić tym złodziejom dzierżawę i mieć sito w kanałach bo ich nie ustawisz, ponieważ CP pobiera kasiorę za to od emitentów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten dekoder musi być z kartą a czy nowy czy używany to już tylko kwestia ceny. Przy nowych masz wszystkie papiery i odrazu rejestrujesz go na siebie przy używanym wymagana jest cesja jeśli ktoś go wcześniej zarejestrował. Decyzja należy do Ciebie ;)

 

Acha takie pakiety czyli dekoder plus karta były też dodawane do zakupionego sprzętu RTV i często ludzie wystawiają je potem na Allegro więc trochę cierpliwości i coś upolujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena z euro to lekka parodia, lepiej kupić osobny tuner HD i do tego moduł CAM niż skorzystać z tej oferty wyjdziesz na tym o 100zł lepiej

 

tuner z neo24.pl ma kartę, uwierz mi jak zechcesz podpisać cyrograf z CP to nie będą Ci robić problemu

 

żeby dekoder działał z inną kartą musisz zmienić mu boxkeya (praktycznie niewykonalne, chyba że przelutujesz układy), bo karta działa tylko ze sparowanym dekoderem, dekodery H370G miały jeszcze mozliwość działania bez karty (tylko FTA) ale nowa aktualizacja usunęła tę wadę ;) dekoder działa tylko jak jest włożona do niego karta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, spokojnie, nie ma tego w planie :).

 

@osi2

Właśnie zaczyna się kończyć etap tworzenia nowej wersji, jeszcze kilka etapów przed nami, w tym testy. Jeśli testy wyjdą marnie, to się przedłuży. Mógłbym tylko strzelać terminem tak od czapy, a nie chcę. Wręcz rzekłbym, że "z powodów biznesowych" nawet nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...