Skocz do zawartości
  • 0

Brak reakcji siły sygnału i jakości nba ruchy anteną


replayx
 Udostępnij

Pytanie

Witam, probuję ustawić antenę na Hot Bird ale mam problem. Bez względu na to w którą stronę kieruję antenę, czy leży czy stoi cały czas mam siłe sygnału 70% a jakość 0%. Na 2 tunerze mam jeszcze gorzej bo 30% i 0%... czy to wina ustawień tunerów? A może kabla? Kiedyś na Tym kablu złapałem Astrę i to 100% miałem.. Dodam ze ten kabel nie jest najnowszy, chyba zwykły tv. Antena nówka ta standardowa cyfrowego polsatu. Konwerterów mam kilka, w tym 2 nowe i próbowałem wszystkie - bez zmian. W czym może tkwić problem. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli na tym "zwykłym kablu" odebrałeś poprawnie Astrę, to wina nie leży po stronie kabla, a problem tkwi prędzej w złym ustawieniu anteny. Od Astry powinieneś przesunąć delikatnie antenę w kierunku zachodu. Wykonujesz tylko ruch w poziomie, nie trzeba regulować kąta elewacji (ruchy anteną góra-dół).

 

Obowiązkowa lektura: Jak odnaleźć satelitę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja mam podobny problem tylko ze z polsatem.. kupilem go niedawno i jak wszystko podlaczam to sila sygnalu i jakos jest na 0% obojetnie czego bym nie robil zawsze oba sa na 0%.. dekoder spradzalem tam gdzie kupowalem a konwenter juz byl wymieniany na nowy bo myslalem ze to jego wina..

jak to zrobic? z tego co sie dowiedzialem to sila sygnalu powinna cokolwiek pokazywac na samym podlaczeniu do dekodera konwentera a tu caly czas jest 0??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdzałeś, czy wtyczki "F" masz poprawnie zarobione zarówno przy tunerze, jak i konwerterze? Na drodze antena-satelita na pewno nic nie stoi, żadna przeszkoda? Może jakieś zdjęcia Twojej instalacji...

 

Warto również pamiętać, że podczas szukania interesującego nas satelity, musimy wykonywać bardzo powolne ruchy anteną, gdyż szukany obiekt możemy po prostu przegapić. Poczytaj dział "SAT Kurier FAQ" o ustawianiu anteny satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...