Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, ale jak traktowany jest okres od powiedzmy 14 grudnia do końca grudnia 2010?

 

Cząstkowy miesiąc zawsze nic nie kosztuje.

 

@lwiczek - niewiele zaoszczędzisz, a dysk zawsze się przyda, tym bardziej jak zobaczą jego zalety. Nawet jak go nie potrzebują do nagrywania programów to przyda im się timeshift... tylko pewno jeszcze o tym nie wiedzą. 48 zł to raptem liter + zagrycha z ogórków kiszonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak traktowany jest okres od powiedzmy 14 grudnia do końca grudnia 2010?

Cząstkowy miesiąc zawsze nic nie kosztuje.

Czyli jest to jak w cyfrze? Pierwszy miesiąc się nie liczy i okres rozliczeniowy rozpoczyna się dopiero od następnego miesiąca kalendarzowego?

 

@lwiczek - niewiele zaoszczędzisz, a dysk zawsze się przyda, tym bardziej jak zobaczą jego zalety. Nawet jak go nie potrzebują do nagrywania programów to przyda im się timeshift... tylko pewno jeszcze o tym nie wiedzą. 48 zł to raptem liter + zagrycha z ogórków kiszonych.

 

Uhm... przecież pisałem, że mają od poprzednich świąt PVR z cyfry i nie używają ani nagrywania ani timeshift...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując, zamawiam dzisiaj, za grudzien nic nie place, umowa na 24 miesiące kończy się ostatniego listopada 2012 - rajt? <-;

 

i: wiedza, dobrze wiedzą... najzwyczajniej w świecie są nietechniczni i 'nieogarniają' a do tego nie widzą większej potrzeby najwyraźniej... nie mnie wnikać - wniosek jest taki, ze nie potrzebują (-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. 31 grudnia 2012. Miesiąc aktywacji jest bezpłatny ale nie wlicza się też w długość trwania umowy. Wystarczy czytać regulamin:

 

"Klient w ramach niniejszej Promocji może zawrzeć Umowę na czas

stanowiący okres od dnia zawarcia Umowy do ostatniego dnia miesiąca,

w którym została zawarta oraz 24 kolejne miesiące kalendarzowe"

 

lub spojrzeć w tablekę w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając wbudowany tuner dvb-w telewizorze czy warto kupowac USB sicka ??

 

 

Sam sobie odpowiedz na to pytanie, bo jedynym + jest możliwość nagrywania, ale TYLKO na turboboxie.

 

 

Nie pytanie pisałem z myślą o zwykłym dekoderze z nagrywarką 250 GB.

 

Więc ponawiam pytanie czy przy tym dekoderze warto kupować STICK USB ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mało jasno piszę!? Nie potrafisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy potrzebujesz sticka!

Twierdzisz, że masz TV z tunerem cyfrowym, więc pożytku ze sticka nie będziesz miał żadnego, no chyba, że podłączysz dodatkowo nboxa do jakiegoś TV bez DVB-T np. w drugim pokoju i będziesz na nim oglądał TV cyfrową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem aby ogladać i nagrywać na kompa jest podłączenie dekodera N-ki chinchem do karty TV w kompie , w takiej sytuacji stracisz na jakosci.

Najwyższą jakość uzyskasz poprzez podłączenie kablem HDMI a jak wiadomo taka możliwość odpada ze względu na brak takiego złącza w karcie TV. łącząc dekoder z kartą musisz zmienić w dekoderze tryb na 576p lub sd1 ( dokładnie nie pamietam ) , inaczej nie będziesz widział obrazu na ekranie kompa.

Ja mam troszkę nowszego Leadteka i jest jeszcze złącze komponent ale to i tak nie daje takiej jakości obrazu jak HDMI.

 

a gdybym kupił dekoder z dyskiem, zmieni to coś ?

 

Będziesz mieć nagrania na dysku dekodera :) ale ich nie skopiujesz itd..

Ta jakość na kompie ( mówię tutaj o sposobie o którym pisałem ) nie jest tragiczna , obraz jest ładny , czysty , przecież jest cyfrowy , brakuje tylko rozdzielczości HD. Z jednej strony jest to dość dobre rozwiązanie ( jedyne możliwe aby nagrać i skopiować materiał z N ) z drugiej zaś takie sobie.

Dla przykładu winfast ma taki sposób zapisywania plików , że mecz piłki nożnej który nagrywałem zajmował mi ok. 9GB. Można oczywiście zmienić format zapisu na wyższą kompresję ale wówczas jakość znaczaco się obniża. Nigdy nie próbowałem przekonwertować plików zapisanych za pomocą WF na inny format i nie wiem czy mozna zmniejszyć znacząco "wagę" pliku nie tracąc zbytnio na jakości. Pliki najlepiej zapisywać w formacie MPEG-2 ( najwyższy możliwy ) z jednoczesnym ustawieniem bitrate na max. Taki sposób daje lepszą jakość niż jakieś xvid czy divx ale gorszą niż HD.

 

mi chodzi o nagrywanie w jakości SD a oglądanie w HD i SD a mecz mówisz 9 gb ale zapisywałeś jako mpeg 2 dla lepszej jakości ja nagrywam za pomocą karty tv z kablówki np. pogromców mitów trwają 45 minut zapisuje jako mpeg a potem do xvida i mam niezły plik 350 megowy z 4-4.5 gigowego pliku mpeg więc w hyba na tej samej zasadzie to bedzie działać a wiadomo mniejszy rozmiar pliku słabsza jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnie posiadam TNK z Technisatem Digit S2-CD. Chciałem wziąść n-ke w obecnej promocji. Ale mam takie pytanie,czy aktywuje bez problemów nboxa rec jak na Technisacie mam sygnał 60-64 a jakość 6.0-6.9dB.

 

ps pytam dlatego bo teraz nie mam możliwości ewentualnej korekcji anteny korekcji anteny (złamana noga :/ ) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W dniu dzisiejszym kurier dostarczył mi zamówiony tydzień temu dekoder n-ki. No i mam już kilka pytań.

 

1. Kurier zjawił się w domu podczas mojej nieobecności. Odbiór przesyłki pokwitowała żona, zapłaciła również 148 za turbodekoder. Wyobrażałem sobie jednak, że to ja będę musiał podpisać jakąs umowę, którą kurier ze sobą zabierze. Nic jednak takiego nie miało miejsca. Czy to normalne? Dodam, że dekoder mi się aktywował i już dziś moge wszystko oglądać. Skąd mam się dowiedzieć jaki mam numer umowy?

2. Tak jak pisałem powyżej zamówiłem turbodekoder, mam jednak wątpliwości czy go dostałem. Menu jest jakieś takie dość proste (niebieskie). Brak "efektów 3d" o których czytałem na tym forum. Na youtube (na laptopie) poszukałem sobie filmików o turbodekoderze i pokazywane tam menu wyglada zdecydowanie inaczej niż moje! Czy na samym dekoderze jeste jakieś oznaczenie, które o tym mówi. Mój jest podpisany "nbox hdtv recorder".

3. Podłączyłem dekoder do Internetu, działają bez problemu serwisy tematyczne onetu. Jest też allegro co teoretycznie utwierdza mnie ze to jednak turbo, bo w zwykłym chyba allegro nie ma. Nie mogę jednak za [beep]ę znaleźć ani Youtube, ani nRadio, ani nGry... Gdzie tego szukać?

4. Jeśli okaże się, że nie dostałem turbodekodera to mam czekać na jakieś aktualizacje softu czy dzwonić do n? Z tego co wiem, że funkcjonalności turbo odpowiada po prostu jakiś soft. Sprawdziłem jednak aktualizacje i dostaje odpowiedź, że nic nowego nie znaleziono.

 

Z góry dziękuję za pomoc... początkującemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. Troche dziwne ze mogla odebrac dekoder twoja zona bo jednak na ciebie jest umowa a nie na twoja zone, byc moze kurier ma juz dosc jezdzenia z dekoderami nki i po prostu zostawil dekoder twojej zonie.

2. Gdy kurier dostarczy umowe do N to zostanie wyslany na dekoder soft Turbo.

3. Nie mozesz znalezc bo nie masz jeszcze softu Turbo.

4. Pozostaje czekac cierpliwie na aktualizacje softa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrick

 

Dzięki za bardzo szybką odpowiedź. Jeszcze tylko jedno chciałem wyjaśnić do końca. Oczywiście kurier miał dość biegania tak jak piszesz i dlatego zdecydował się zostawić przesyłkę żonie. Ona podpisała jedynie jakieś pokwitowanie a nie umowę (której ja na oczy nie widziałem) w związku z tym kurier do n-ki dostarczy umowę bez mojego podpisu, jeśli taki należało złożyć. Wspomnę również, że ja nie posiadam własnego egzemplarza umowy co wydaje mi się dziwne.

Tak to standardowo przebiega?

 

Errata.

Właśnie dopytałem żonę jeszcze raz dokładnie i ona niczego nie podpisała, nawet żandego powkitowania. Kurier zostawił dekoder, ona dała mu 148 zł. Dodam, że zamówienia dokonałem telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W dniu dzisiejszym kurier dostarczył mi zamówiony tydzień temu dekoder n-ki. No i mam już kilka pytań.

 

1. Kurier zjawił się w domu podczas mojej nieobecności. Odbiór przesyłki pokwitowała żona, zapłaciła również 148 za turbodekoder. Wyobrażałem sobie jednak, że to ja będę musiał podpisać jakąs umowę, którą kurier ze sobą zabierze. Nic jednak takiego nie miało miejsca. Czy to normalne? Dodam, że dekoder mi się aktywował i już dziś moge wszystko oglądać. Skąd mam się dowiedzieć jaki mam numer umowy?

2. Tak jak pisałem powyżej zamówiłem turbodekoder, mam jednak wątpliwości czy go dostałem. Menu jest jakieś takie dość proste (niebieskie). Brak "efektów 3d" o których czytałem na tym forum. Na youtube (na laptopie) poszukałem sobie filmików o turbodekoderze i pokazywane tam menu wyglada zdecydowanie inaczej niż moje! Czy na samym dekoderze jeste jakieś oznaczenie, które o tym mówi. Mój jest podpisany "nbox hdtv recorder".

3. Podłączyłem dekoder do Internetu, działają bez problemu serwisy tematyczne onetu. Jest też allegro co teoretycznie utwierdza mnie ze to jednak turbo, bo w zwykłym chyba allegro nie ma. Nie mogę jednak za [beep] znaleźć ani Youtube, ani nRadio, ani nGry... Gdzie tego szukać?

4. Jeśli okaże się, że nie dostałem turbodekodera to mam czekać na jakieś aktualizacje softu czy dzwonić do n? Z tego co wiem, że funkcjonalności turbo odpowiada po prostu jakiś soft. Sprawdziłem jednak aktualizacje i dostaje odpowiedź, że nic nowego nie znaleziono.

 

Z góry dziękuję za pomoc... początkującemu!

 

1. Nie wiem co powiedzieć... Nie podpisuj drugiej umowy ty jak gdyby co...Zostaw puste miejsce, jakby się czepiali, nie wypada, żeby na drugim arkuszu był inny podpis. Nr umowy powinien być na górze umowy, przed nr abonenta.

2. Masz soft blue, ponieważ musisz czekać na aktywację Turbo. Nie martw się ja aktywowałem w czwartek, Turbo weszło w poniedziałek.

3. nGry, YouTube(obecnie problemy) - będą dostępne po aktualizacji Turbo. nRadio otwierasz poprzez guzik EPG - tam wybierasz zakładkę nRadio. W Turbo wejście do nRadio odbywa się po prostu przez guzik @.

4. Sprawdź umowę. W rubryce nr dekodera powinieneś mieć CLRAxxxxxxxxxx. Jeśli jest CLRA, to znaczy, że to recorder gotowy do Turbo

 

Nie słuchaj Patrick'a który wprowadza Cię w błąd chociażby pisząc, że nie ma nRadia na tym sofcie.

 

@Patrick

 

Dzięki za bardzo szybką odpowiedź. Jeszcze tylko jedno chciałem wyjaśnić do końca. Oczywiście kurier miał dość biegania tak jak piszesz i dlatego zdecydował się zostawić przesyłkę żonie. Ona podpisała jedynie jakieś pokwitowanie a nie umowę (której ja na oczy nie widziałem) w związku z tym kurier do n-ki dostarczy umowę bez mojego podpisu, jeśli taki należało złożyć. Wspomnę również, że ja nie posiadam własnego egzemplarza umowy co wydaje mi się dziwne.

Tak to standardowo przebiega?

 

Errata.

Właśnie dopytałem żonę jeszcze raz dokładnie i ona niczego nie podpisała, nawet żandego powkitowania. Kurier zostawił dekoder, ona dała mu 148 zł. Dodam, że zamówienia dokonałem telefonicznie.

 

 

W takim razie kurier podjedzie do Ciebie z umową jeszcze raz...Wtedy zobacz sobie nr dekodera, ew. zobacz nr serii pod spodem urządzenia.

A Turbo zacznie działać najprawdopodobniej kiedy umowa wróci do centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No troche dziwne ze nie otrzymales zadnych dokumentow, najlepiej zadzwon do N jak to jest dokladnie, albo jak ktos juz przerabial ten temat na forum to niech napisze jak to jest. ;)

@simon231 Gdzie ty widzisz abym napisal ze niebieski soft nie posiada nRadia ? :> a po drugie nie jestem az tak bardzo w temacie bo nie posiadam nki a jak wiadomo ten kto posiada dany przedmiot jest madrzejszy i bardziej ogarniety w temacie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Podłączyłem dekoder do Internetu, działają bez problemu serwisy tematyczne onetu. Jest też allegro co teoretycznie utwierdza mnie ze to jednak turbo, bo w zwykłym chyba allegro nie ma. Nie mogę jednak za [beep] znaleźć ani Youtube, ani nRadio, ani nGry... Gdzie tego szukać?
3. Nie mozesz znalezc bo nie masz jeszcze softu Turbo.

 

A stąd... czytaj pytania, bo odpowiadając na pytanie, nie biorąc pod uwagę wszystkich czynników wprowadzasz w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem aby ogladać i nagrywać na kompa jest podłączenie dekodera N-ki chinchem do karty TV w kompie , w takiej sytuacji stracisz na jakosci.

Najwyższą jakość uzyskasz poprzez podłączenie kablem HDMI a jak wiadomo taka możliwość odpada ze względu na brak takiego złącza w karcie TV. łącząc dekoder z kartą musisz zmienić w dekoderze tryb na 576p lub sd1 ( dokładnie nie pamietam ) , inaczej nie będziesz widział obrazu na ekranie kompa.

Ja mam troszkę nowszego Leadteka i jest jeszcze złącze komponent ale to i tak nie daje takiej jakości obrazu jak HDMI.

 

a gdybym kupił dekoder z dyskiem, zmieni to coś ?

 

Będziesz mieć nagrania na dysku dekodera :) ale ich nie skopiujesz itd..

Ta jakość na kompie ( mówię tutaj o sposobie o którym pisałem ) nie jest tragiczna , obraz jest ładny , czysty , przecież jest cyfrowy , brakuje tylko rozdzielczości HD. Z jednej strony jest to dość dobre rozwiązanie ( jedyne możliwe aby nagrać i skopiować materiał z N ) z drugiej zaś takie sobie.

Dla przykładu winfast ma taki sposób zapisywania plików , że mecz piłki nożnej który nagrywałem zajmował mi ok. 9GB. Można oczywiście zmienić format zapisu na wyższą kompresję ale wówczas jakość znaczaco się obniża. Nigdy nie próbowałem przekonwertować plików zapisanych za pomocą WF na inny format i nie wiem czy mozna zmniejszyć znacząco "wagę" pliku nie tracąc zbytnio na jakości. Pliki najlepiej zapisywać w formacie MPEG-2 ( najwyższy możliwy ) z jednoczesnym ustawieniem bitrate na max. Taki sposób daje lepszą jakość niż jakieś xvid czy divx ale gorszą niż HD.

 

mi chodzi o nagrywanie w jakości SD a oglądanie w HD i SD a mecz mówisz 9 gb ale zapisywałeś jako mpeg 2 dla lepszej jakości ja nagrywam za pomocą karty tv z kablówki np. pogromców mitów trwają 45 minut zapisuje jako mpeg a potem do xvida i mam niezły plik 350 megowy z 4-4.5 gigowego pliku mpeg więc w hyba na tej samej zasadzie to bedzie działać a wiadomo mniejszy rbozmiar pliku słabsza jakość

Z tym co nagrałeś rób co chcesz , obrabiaj pliki jak się Tobie podoba :D

Ja przedstawiłem Tobie techniczne możliwości , jak widać jest sposób aby nagrać na kompa materiał z dekodera N , co prawda w niższej jakości niż HD ale jest możliwość. Bardzo możliwe , że w przypadku karty TV ze złączem HDMI jakość nagrań będzie idealna.

Karty Leadtek-a dają jeszcze jedną możliwość-> nagrywanie w czasie rzeczywistym ale nie będę się tutaj rozpisywał na ten temat.

No i jeszcze jedno , za pomącą tej karty możesz "puszczać" TV w necie na np. Justin , ustream... ale to jest nielegalne i grozi Tobie odpowiedzialność karna :]

Ćwicz , próbuj i baw się.

Pozdrawiam MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...