Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to zadne jaja mam antene w domu bo nie moge zamontowac na scianie ani na balkonie nie pozwalaja, moge pokazac zdjecia lub film ze mam taka sytuacje w domu, tak dziala mi przez drzwi plastikowe balkonowe. :?
Zapewne przyda się dla Ciebie coś takiego, albo takiego. Bez problemu będziesz mógł wystawić antenę na balkon w trakcie zimy i odbierać pozostałe kanały. Tylko mała uwaga - jeżeli nadal będą jakieś problemy z sygnałem - wymiana kabla wskazana ;)

 

To tyle tytułem OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem. Od jakiegos czasu jestem posiadaczem tego dekodera jednak caly czas mialem go podlaczonego do jendego konwertera na mniejszej czaszy( tez Antena i konwerter cyfry ale spzed 2 lat). Treaz chcialbym podlaczyc konwerter twin ktory zakupilem wraz z dekoderem. Pytanie moje jest takie: czy moge to zrobic na tej mniejszej czaszy ? dotychczas wszystko chodzilo idealnie czy lepiej bedzie zmienic cala antene ?

 

Mam jeszcze drugie pytanie : czasami przy wlaczaniu dekodera pilotem z odleglosci okolo 4 metrow , po wlaczeniu pilot nie reaguje na przelaczanie kanalow, jak przelacze na pilocie opcje TV to telewizor zmienia kanaly bez problemu, przechodze znow na dekoder a on nie odpowiada. Dopiero gdy podejde na odleglosc ok 2 metrow to pilot ruszy i moge dalej go uzywac z 4 metrow. Sportkal sie ktos z czyms takim ?

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem. od kilku dni nie dziaalaja mi kanaly HD. Jedynym ktory dziala to mtv hd natomiast canal plus hd, sport hd , "naszynal" hd oral film box hd nie dzialaja a pojawia sie komunikat "brak sygnalu, sprawdz antene" Pozostale kanaly dzialaja bardzo dobrze a sila sygnalu wynosi 4,5( mialem tak zawsze) Czy to jest moze zwiazane z wymiana kart czy inny problem ?

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konferencja moze miec pewien zgrzyt - gdy okaze sie, ze czesc abonentow z dekoderami PVR zostanie odcieta od kanalow!

Ryzykowne polaczenie aktywacji kart z 29/30ty wrzesnia z konferencja 30go. Ale zobaczymy - jedno jest pewne rewolucji zadnej nie bedzie w samych dekoderach PVR jak i ofercie kanalow - poza promocyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowym uzytkownikiem wiec na poczatku pozdrawiam wszystkich.

A teaz moj problem.

mam na hdd nagranych nascie pozycji. Wczoraj zauwazylem ze na jednej pozycji zamiast tytulu sa same krzaczki. W momencie gdy chce wejsc na dana pozycje aby wejsc dalej do menu i ja wykasowac tuner sie zawiesza.Nie pomaga nic innego tylko wylaczenie go z pradu i ponowne wlaczenie. Myslalem ze jest za duzo nagranych pozycji, wiec usunolem wszystki pozycje nagrane powyzej tych krzaczkow. Teraz tuner zachowuje sie tak ze jak sie wlaczy go i wejdzie do biblioteki nagran to sam sie resetuje i wjakims momencie znowu sie zawiesza. Nie wchodzac do biblioteki nagralem kawalek jakiejs audycji z tv i po wejsciu do biblioteki nagran jest tak:

pozycja 1 fragment nagranego programu

pozycja 2 wspomniane krzaczki

pozycja 3 i kolejne pozycje z nagranymi filmami. Ale w dalszym ciagu nie moge wejsc w krzczki aby to usunac, jak rowniez nie moge kursorem zejsc nizej aby wybrac jakas inna pozycje, kazdorazowe najechanie kursorem na krzaczki powoduje zawieszenie tunera. Moze ktos spotkal sie z tym problemem i wie jak z tego wyjsc? Bylbym dozgonnie wdzieczny za okazana pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boss, jakis miesiac temu mialem taki sam problem.

krzaczki pojawily sie w polowie spisu filmow.

nastawilem nagrywanie ok 6 filmow w hd, tak, aby dekoder stopniowo kasowal najstarsze pozycje.

i udalo sie, krzaczki zostaly wykasowane i teraz jest ok.

od tamtej pory juz nie miaem takiej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauwazylem ze na jednej pozycji zamiast tytulu sa same krzaczki. W momencie gdy chce wejsc na dana pozycje aby wejsc dalej do menu i ja wykasowac tuner sie zawiesza.

 

Znany bug PVR-a. Tez mi sie to przytrafilo. Pomaga tylko wymiana sprzetu.

Warto pamietac, ze jak sie jakas pozycja pojawi dwa razy, albo inne zaczynaja znikac, warto szybko zresetowac dekoder.

Ma jakis bug w buforowaniu tytulow. Jak mu sie pomiesza tablica nagran, to wymazanie d.u.p.likatu tworzy taki "pusty" plik zatylulowany krzaczkami [kropki niezbedne w tym zdaniu bo forum traktuje to slowo jak angielski "ass" i cenzuruje!].

Krzaczkowy tytul jest niewymazywalny i gwarantuje zawieszenia.

Od kilku miesiecy stosuje zasade resetu w takich przypadkach, i drugi raz sie nie przytrafilo.

NB: dekoder sie resetuje samoistnie niemal codziennie (z powodu bug-ow). W ten sposob sie czysci samodzielnie z leakow pamieci.

 

p.s. dzisiaj radosnie zakomunikowal "karta wymieniona, mozesz ogladac ulubione kanaly". Tyle, ze z ulubionych moge tylko ogladac CNN, BBC i inne FTA. Wszystko to za co place jest niedostepne. A moze karte wlozylem zle? Pisali "logo do gory", a logo na obu stronach :) ... a do tego wszystkiego, karty nawet nie mozna wyjac bo ... kieszen wadliwa (trzeba bylo karte wyginac w banana, zeby weszla)!

 

p.p.s. pomysl tatamarceli wydaje sie swietny! Ci z supportu go nie znali. Nie probowalem tej metody bo zalozylem, ze bledny wpis jest niedostepny do odczytu i auto-wymazywanie tez bedzie sie zawieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw się, u mnie jest to samo

 

karta wymieniona pomyślnie, a nawet jedynki nie mogę obejrzeć

 

ale zauważyłem jedną rzecz:

- zrobiłem ponowne wyszukiwanie kanałów i kiedy je znalazło to na górze było napisane cyfra+ 2

- wszedłem w uprawnienia odbioru i tam mam cyfra+ 1 do końca października 2008, cyfra+ 2 do końca... 1992 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...