Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie nie dzialaja wogole c+film hd, gol hd i weekend hd. wlasnie monter cyfry wyszedl ode mnie antena ustawiona na wskazniku 4,5 i nie dziala. a pani na infolini twierdzi ze antena zle ustawiona i powtarza to wkolko. monter jej tlumaczy ze na mierniku ma max sile. chyba ten dekoder sobie nie radzi. a czy u Was jest podobnie??

a jeszcze jedno jutro pojde do rodzicow, maja sagema hd dzis im ustawilem antene i odbieraja c+ film, gol i wekend w hd podepne swojego pvr i zobaczymy. pewny jestem na 100% ze to ten zlom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie dzialaja wogole c+film hd, gol hd i weekend hd. wlasnie monter cyfry wyszedl ode mnie antena ustawiona na wskazniku 4,5 i nie dziala. a pani na infolini twierdzi ze antena zle ustawiona i powtarza to wkolko. monter jej tlumaczy ze na mierniku ma max sile. chyba ten dekoder sobie nie radzi. a czy u Was jest podobnie??

a jeszcze jedno jutro pojde do rodzicow, maja sagema hd dzis im ustawilem antene i odbieraja c+ film, gol i wekend w hd podepne swojego pvr i zobaczymy. pewny jestem na 100% ze to ten zlom

Kolejny "monter" z przypadku z miernikiem z bierdornki. A BER i inne parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z dekoderem Philips PVR HD 250 GB, na kanałach HD nie działa funkcja PILOT. Czy przyczyna tego może być wersja oprogramowania: 98 DTT. Na wszystkich kanałach SD jest w porządku tylko na kanałach HD brak PILOT-a. Chciałem też zapytać o usługi CYFRA+ VOD i HBO OD - gdy wejdę właczając na pilocie "B" to w przypadku CYFRA+ VOD mam napisane: "Oferta nie zaktualizowana, skontaktuj się z CTA brak możliwości zamawiania" oraz "usługa nie aktywna, błąd nr 1 spróbuj ponownie później" a w przypadku HBO ON DEMAND " w każdym z działow czy to premiery, filmy od A do Z napisana jest "1." i dalej pusto. O co moze chodzić, jak rozwiązać ten problem, mam tak od 2-3 miesięcy wcześniej było ok. Myślałem może, ze chodzi o dysk - mam zapełniony - 83% nagrań, czy to przez to nie może się załadować biblioteka VOD ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dodania TVN HD do oferty C+ minęło kilka dni ale te kilka dni wystarczyło żebym przestał lubić PVR-a. Wystarczy bowiem pooglądać TVN HD przez jakiś (bliżej nieokreślony) czas, a dekoder przestaje reagować na jakiekolwiek próby komunikacji bądź to przy pomocy pilota, bądź też przycisków na obudowie. Nie można go wyłączyć, zmienić kanału, wywołać biblioteki nagrań itp. Jedyne co można, to wyłączyć wtyczkę z gniazdka :) Dopiero wówczas dekoder znów staje się posłuszny.

Czy ktoś z Was zaobserwował podobną dolegliwość? Czy może być to powód do wymiany dekodera? I jeszcze jedno pytanie - czy nadal nie jest możliwa zamiana dzierżawionego Philipsa na Pace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dodania TVN HD do oferty C+ minęło kilka dni ale te kilka dni wystarczyło żebym przestał lubić PVR-a. Wystarczy bowiem pooglądać TVN HD przez jakiś (bliżej nieokreślony) czas, a dekoder przestaje reagować na jakiekolwiek próby komunikacji

A masz dobrze ustawioną antenę ? Bo daję głowę, że nie.

Wtedy dzieją się takie kwiatki choć nie koniecznie. Chodzą Ci dobrze plansze nowych kanałów HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz dobrze ustawioną antenę ? Bo daję głowę, że nie.

Wtedy dzieją się takie kwiatki choć nie koniecznie. Chodzą Ci dobrze plansze nowych kanałów HD ?

Na Twoim miejscu głowy bym nie dawał za moje złe ustawienie anteny bo mogłoby się okazać, że nagle ją stracisz :) A wracając do tematu - antena jest dobrze ustawiona bo z problematycznego tp. na innym dekoderze kanały działają bez problemu (czy to C+ Film HD czy plansze nowych programów /jeszcze przed kilkoma dniami animacje/ - nic się nie zacinało, a sygnał na poziomie 65% siła i 9,5 dB jakości według wskazań dekodera Technisata).

Szkoda, że nie można bez problemów zamienić Philipsa na Pace tylko trzeba jakieś kombinacje stosować. Ech, zastanowię się jeszcze czy taka zamiana jest warta świeczki natomiast jeśli zawieszenia będą się nadal pojawiać to wymienię chyba dekoder.

Niemniej ciekaw jestem jeszcze Waszych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się udało wymienić Pace 500 na Philipsa z myślą, że będzie to chodzić sprawniej. Niestety mój plazmowy Panasonic 42PV8 zakłóca odbiornik Pace,natomiast Philips pracuje, jak Windows ze zbyt małą ilością pamięci. Dioda mruga, jednak reakcja przy przyłączeniu kanałów, szukanie pozycji w EPG wymaga sporej cierpliwości. Wygląda na to, że przy tym oprogramowaniu nic więcej z tych tunerów nie uda się wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz dobrze ustawioną antenę ? Bo daję głowę, że nie.

Wtedy dzieją się takie kwiatki choć nie koniecznie. Chodzą Ci dobrze plansze nowych kanałów HD ?

Na Twoim miejscu głowy bym nie dawał za moje złe ustawienie anteny bo mogłoby się okazać, że nagle ją stracisz :) A wracając do tematu - antena jest dobrze ustawiona bo z problematycznego tp. na innym dekoderze kanały działają bez problemu (czy to C+ Film HD czy plansze nowych programów /jeszcze przed kilkoma dniami animacje/ - nic się nie zacinało, a sygnał na poziomie 65% siła i 9,5 dB jakości według wskazań dekodera Technisata).

 

Sygnał na poziomie 65% to chyba jednak troszkę słabo.

Może Technisat ma lepszą głowicę i na tych ustawieniach chodzi a Philips się gubi. Na to bym obstawiał

Ja po zmianie kanałów na Philipsie nie mogłem oglądać nowych HD a na Arivie 120C w ogóle ich nie wyszukiwało. TVN HD miał zakłócenia w obrazie.

Po przestawieniu zarówno Philips jak i Ariva działają na wszystkich kanałach i nic nie zacina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja oprogramowania dekodera jest aktualna, antena również jest ustawiona poprawnie. Inne dekodery (wspomniany Technisat czy Sagemcom) działają bez problemów. Philips zawiesza się i to już nie tylko na TVN HD, wczoraj zawiesił się np. na TVP 2 - przestał reagować na cokolwiek choć obraz i dźwięk były poprawne, żadnych zakłóceń. Nie wydaje mi się więc żeby był to problem ustawienia anteny ty, bardziej, że wcześniej takich problemów nie obserwowałem. Po za tym zauważyłem, że przy próbie wejścia do EPG po długim wczytywaniu danych pojawia się komunikat o problemach technicznych. Tego również wcześniej nie było. Wygląda więc, że to jednak coś z odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, od kilku dni tuner zawiesza się nagminnie. 3-4 razy w ciągu dnia przestaje reagować na pilota, pozostaje wyjęcie wtyczki z gniazdka. Zauważyłem, że najczęściej wiesza się po pobraniu listy programu na 7 dni, ale nie jest to regułą, tuner zachowuje się nieobliczalnie, nie wiadomo kiedy jest zawieszony, bo aktualnie oglądany program odbierany jest prawidłowo, dopiero próba zmiany kanału, czy głośności wskazuje, że nic z tunerem nie da się zrobić. Soft jest aktualny, ustawienie anteny prawidłowe (na innych tunerach wszystko jest OK). Najgorsze jest to, że gdy udam się z nim do punktu Cyfry, może okazać się, że tuner będzie działał bezproblemowo nawet i 2 godziny. I jak tu wykazać usterkę sprzętu? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też się zwieszał na losowych kanałach albo sam restartował. Wg mnie miało to jakiś związek z pobieraniem VOD w tle. Od jakiegoś dłuższego czasu samo się naprawiło. Powodem może być wszystko. Sprawdzić ile macie zajętości dysku, czy zarządzanie ręczne czy auto, do kiedy macie uprawnienia odbioru (najlepiej do końca roku lub początek 2012-jeśli nie to wysłać nowe z ICA). Trzeba kombinować, zostawić na 1-2 noce dekoder w stand-by od 23ej do 8ej, jeśli to wszystko nie pomoże. Wymienić na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...