Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... albo wymiana dekodera :)

 

to powinno byc zaznaczane przy podpisywaniu umowy :)

 

"gdyby Ci abonencie nie chodzily kanaly HD , leć do dystrybutora po wymiane dekoderka az do skutku "

 

nie wiem jaki jest rekord ale moj KUMPEL biegal 7 razy !!

 

lubie cyfre ale sprzet maja przedpotopowy opakowany w ladne pudelko z LOGO FILIPS :P:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam soft aktualizowany w zeszłym tygodniu - oczywiście DVB-T ściągam sobie Polsat i nagrywam z niego seriale, ale wkurza mnie jedno :

 

znika mi obraz na niektórych kanałach- i powraca tylko gdy wejdę w menu i zrobię wyszukiwanie kanałów - wówczas od razu są

 

i ta 1max 2 dni i znów , różne to kanały ale dość często znika hbo

 

pewien "koleś" z punktu cyfry - instalator - idzie w zaparte i twierdzi że to wina źle ustawionej anteny - hmm , na infolinii mi powiedzieli że tuner do wymiany ale "TEN" swoje

 

co o tym sądzicie ?? czy minimalnie źle ustawiona antena może robić takie cuda ??

 

zwłaszcza że na tej antenie działa mi Opticum 9500HD przez kilka miesięcy i nigdy nie było żadnych problemów ze znikaniem kanałów :) no chyba że zaśnieżyło satke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka wielka masz antene??? bo do HD musi być antena minimum 80 cm

 

HD będzie działac też i przy 60 ale potrzebny jest dobry konwerter no i precyzyjnie ustawiony sygnał...

A co d zaniku kanałów to zdarzają sie tez przy obecnym sofcie i trzeba poprostu przeszukac ponownie satelitkę i problem znika, mi dzis brakowało TVN Warszawa i po ponownym wyszukaniu powróciło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)znika mi obraz na niektórych kanałach- i powraca tylko gdy wejdę w menu i zrobię wyszukiwanie kanałów - wówczas od razu są

i ta 1max 2 dni i znów , różne to kanały ale dość często znika hbo

pewien "koleś" z punktu cyfry - instalator - idzie w zaparte i twierdzi że to wina źle ustawionej anteny - hmm , na infolinii mi powiedzieli że tuner do wymiany ale "TEN" swoje

co o tym sądzicie ?? czy minimalnie źle ustawiona antena może robić takie cuda ??(...)

 

Z moich informacji wynika, że jest to wina oprogramowania (90/DTT).

Żeby problem był mniej uporczywy, przed wyszukaniem kanałów odłącz dekoder od prądu na co najmniej 30 sek.

Podłącz zasilanie, poczekaj aż pokarzą się poziome kreski w miejscu zegara, kiedy się pojawią wciśnij [1] na pilocie i poczekaj aż dekoder się zaktywuje (około 30 sek.). Kiedy dekoder będzie włączony, dopiero wtedy zrób wyszukiwanie.

Dzięki tej operacji u mnie problem pojawia się raz na miesiąc, albo dwa.

Podobno w kolejnej aktualizacji oprogramowania problem ma być rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewien "koleś" z punktu cyfry - instalator - idzie w zaparte i twierdzi że to wina źle ustawionej anteny - hmm , na infolinii mi powiedzieli że tuner do wymiany ale "TEN" swoje

 

koleś z punktu jest [beep]em , który próbuje Cię naciąć na kasę na niby ponowne "dobre" ustawienie anteny

 

Proponuje , żebyś się zgodził pod warunkiem, że jak znowu będzie znikać to mu walniesz młotkiem w jaja ...zobaczymy czy będzie dalej bronił swojej tezy :lol2:

 

to tyle w wersji śmiechowej , wg mnie na bank jest problem z softem , osobiście ustawiałem swoje 90cm na dachu z quad-em i na innym dekoderze zero zaników

 

w Cyfrze lecą sobie w ciula , niech się lepiej skoncentrują na nowym sofcie a nie wymienianiu po 5 razy dekodera co nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!! NA SATELICIE JEST DOSTĘPNY NOWY SOFT DO DEKODERA PVR HD!!

 

Nowe oprogramowanie wprowadza następujące zmiany:

- usunięto problem z zanikiem obrazu (sygnału) na niektórych kanałach,

- poprawiono sterowanie formatem obrazu (4:3 , 16:9) na wyjściu telewizyjnym

SCART,

- poprawiono zapamiętywanie ustawień telewizora, w szczególności rozdzielczości HD (720p lub 1080i) po przejściu do trybu standby.

 

Dekoder, po załadowaniu poprawki wyświetla w menu WERSJA OPROGRAMOWANIA nr 92/DTT (MENU-7-2).

 

Poprawka jest wysyłana od piątku ok. godz. 9:00 do poniedziałku ok. godz. 9:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , dzięki tak dzisiaj zrobię i zobaczymy

 

 

UWAGA!! NA SATELICIE JEST DOSTĘPNY NOWY SOFT DO DEKODERA PVR HD!!

Nowe oprogramowanie wprowadza następujące zmiany:

- usunięto problem z zanikiem obrazu (sygnału) na niektórych kanałach,

(...)Dekoder, po załadowaniu poprawki wyświetla w menu WERSJA OPROGRAMOWANIA nr 92/DTT (MENU-7-2).

Poprawka jest wysyłana od piątku ok. godz. 9:00 do poniedziałku ok. godz. 9:00.

 

Idealny moment na aktualizację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przed chwilą zaktualizowałem soft do 92 bo na wcześniejszym tuner się zawieszał.

Jest super - w domyślnym wtyku antenowym tuner nie widzi wogóle sygnału z anteny.

W drugim wtyku widzi przez kilkadziesiąt sekund po czym wyświetla się napis brak sygnału z anteny.

Po restarcie przez chwilę jest ok i znów się zaczyna.

sygnał jest ok na fergussonie śmiga super.

Jak wchodzę w ustawienia anteny na philipsie pokazuje sygnał na zielono na full (ale tylko na jednym gnieździe - prawym patrząc od tyłu dekodera).

Co za szajs.

To że plazma zakłoca przełączanie kanałów pseudo pilote cyfry to jeszcze inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeden kabel antenowy to podłącz go pod wejście SAT 1 i w MENU>parametry techniczne>ustawianie anteny zmień na dole typ konwertera z twin na pojedynczy i wszystko powinno być ok.

Zmieniłem twin na pojedyncz, przepiąłem kabel antenowy. W ustawieniach anteny mam teraz na wejściu SAT1 poziom sygnału zielony 4.

Jak wychodze z menu i chce ywłaczyć jakikolwiek kanał to dalej mam - brak sygnału sprawdź antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem twin na pojedyncz, przepiąłem kabel antenowy. W ustawieniach anteny mam teraz na wejściu SAT1 poziom sygnału zielony 4.

Jak wychodze z menu i chce ywłaczyć jakikolwiek kanał to dalej mam - brak sygnału sprawdź antenę.

Już to dzisiaj pisałem, ale jak trzeba, to powtórzę...

 

Odłącz dekoder od prądu na co najmniej 30 sek. Podłącz zasilanie, poczekaj na poziome kreski w miejscu zegara, kiedy się pojawią wciśnij [1] na pilocie i poczekaj aż dekoder się zaktywuje (około 30 sek.). Kiedy dekoder będzie włączony, wtedy zrób ponowne wyszukiwanie kanałów. [MENU>5>2>OK]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...