Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest grane? Mi też nie chodzi ten transponder. Raz tuner widzi sygnał (tak przez kilka razy na menu wyszukiwania) a w większości ciemność. Pokazuje brak jakiegokolwiek sygnału. Próbuję od godziny i nic. Wczoraj do nocy było wszystko ok.

Polsatowski Samsung HD.

Astra na zezie na ant. 120 cm. Okolice Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO co wyprawia TVN 24 obecnie , przechodzi ludzkie pojęcie , zrobią wszystko aby go usunąć .

dlaczego ?

bo TVN Grupa to TNK i telewzja N . (Platforma TVP ZAGROŻENIE ich interesów)

A oglądaliście wieczorny program w TVN24 z Anitą Werner, w którym zaproszonym do dyskusji był Krzysztof Bosak? Powiedział prosto z mostu, że Piotr Farfał i platforma TVP jest zagrożeniem dla TVN-u i Polsatu. Kobietę zatkało. :brawo:

 

Wiadomo-neofaszysci sa zagrozeniem dla kazdego :DBossak broni przeciez swojego kumpla z organizacji... Pozatym od tego jest TVN 24 zeby podawala takie informacje.Przeciez nie beda o tym trąbic w TVP ktora Farfal zarzadza(ł).To wlasnie w TVP jest najmniej informacji na ten temat ale za to duzo krzyku o "platformie".Taka jest rola [beep]ki kazdego prezesunia.

Zmiana prezesa nie zmieni nic jesli chodzi o uruchomienie paczki TVP z Astry.Dla Farfala uruchomienie tego wynalazku bylo czescia obrony swojego stolka.Wiadomo-chcial pokazac ludziom jaki on jest dobry a reszta chce go usunac.Prezes sie zmieni a kanaly wciaz beda nadawane wiec nie ma sie o co martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągle brak sygnału, udało się jakoś załapać 2 razy, ale po przełączeniu na inny kanał i później znów na TVP HD to niestety nie działa. Taką sytuację mam od wczoraj od godziny 21. Wątpię aby antena się przestawiła, a i FEC jeszcze wtedy też nie był zmieniony. Poczekam, może znajdzie się jakiś spec co rozwiąże tą zagadkę, a jak nie to przywracam na moim Samsungu ustawienia fabryczne :/ i jak to nie zadziała to już nie wiem co jest przyczyną. Na razie czekam na jakieś sensowne wypowiedzi forumowiczów, którzy może z podobnym problemem się uporali.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu Polski mieszkasz?

Czyżby nasz rejon łaskawie omijała ta super wiązka?

 

edit:

 

 

aaaaaaaaaa a widzę w profilu Leszno-- do granic naszego kraju mamy podobną odległość. Może ustawiają wiązkę w jakimś przybliżeniu do granicy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tuner wykrywa wszystkie programy z częstotliwości 10862 H.Kiedy zostało zmienione FEC tuner automatycznie zmienił FEC na 8/9.Z tego tr siła sygnału 62 i jakość sygnału 99.Astra na zezie na ant. 90 cm.

 

Hm, ja dzisiaj zmieniłem talerz z 65 na 90 i na tym samym tunerze na tr 10862 osiagnąłem siłę syg. 67 i jakość 99. Na innych transponderach czy z Astry czy z HB mam w zasadzie takie same wskazania czyli siła 75 jakość 99. W zasadzie to sam nie wiem która wartość jest lepsza. A z ciekawości zapytam czy może komuś udało się osiągnąć lepszy rezultat ? Jesli tak to prosiłbym o szcegóły tzn. jaki talerz, tuner, konwerter oraz lokalizacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejsze śniadanie pan Farfał zaprosił wybranych dziennikarzy, a wśród nich między innymi pana Sulisza. Ciekawe, jak to się robi, aby zostać wybrańcem :?: Trochę to nie ładnie ze strony pana byłego?/obecnego? prezesa, aby zapraszać tych co się chce, a Ci zaproszeni później się chwalą, jak wygląda sytuacja z odbiornikami TVP. I co mają powiedzieć Ci nie zaproszeni :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie chciał zapraszać jakiś tv-sat magazynów, które tak naprawdę są gazetami z programami telewizyjnymi na najbliższy tydzień, tylko prawdziwe pisma branżowe. :wink: SatKurier przeprowadzał z Piotrem Farfałem najważniejszy wywiad przed uruchomieniem platformy TVP, więc nie ma się co dziwić że zostali zaproszeni na dzisiejsze poranne spotkanie. Jeśli chodzi o innych dziennikarzy - nie wiem na jakiej podstawie ich wybierał. Może po prostu wie, kto może o nim korzystnie napisać. :P I na temat, tzn. platformy TVP, a nie odwołania go ze stołka.

 

Zmiana prezesa nie zmieni nic jesli chodzi o uruchomienie paczki TVP z Astry.Dla Farfala uruchomienie tego wynalazku bylo czescia obrony swojego stolka.Wiadomo-chcial pokazac ludziom jaki on jest dobry a reszta chce go usunac.Prezes sie zmieni a kanaly wciaz beda nadawane wiec nie ma sie o co martwic.

Teraz umowy są już podpisane - rzeczywiście nie powinno być obaw. Ale wątpię, by pan Szwedo był taki chętny do uruchamiania platformy TVP, gdyby nie dostał wszystkiego podanego na tacy, jak będzie miał obecnie. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w zachodniej części Polski, a dokładniej w Lesznie i wątpię, że nie ma w ogóle sygnału z tego TR :]

 

Przywracałeś do ustawień fabrycznych tego Samsunga? Ja na kilka minut wyłączyłem go z sieci i pousuwałem kanały TVP ale nadal to samo. Znajduje sygnał raz na 10 minut łącznie z identyfikacją transpondera ale jak daję przeszukanie od razu sygnał znika i tuner niczego nie znajduje. A może znaleźli jakie lekarstwo na to by tunery rozprowadzane przez konkurencję nie mogły ich odbierać? :?:?

 

Wszystkie inne transpondery na Astrze i Hb bez najmniejszych zastrzeżeń- sygnał na 85-90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do potwierdzeń widzialności platformy TVP po zmianie parametrów chciałem potwierdzić widzialność w okolicach Puław.Odbiór z C+,odbiornik Philips DSR 6201,antena 90 cm z "zezem".Parametrów jakościowych nie mogę podać bo ich odbiornik nie podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filolog Na razie się od tego powstrzymałem z wiadomych względów - ustawianie listy ulubionych od nowa, trzeba porobić zdjęcia, żeby wszystko było tak jak przed przywracaniem ustawień fabrycznych :D . Może to jednak jeszcze coś z ustawieniem anteny? Cała Astra śmiga, tylko nie ten transponder. Nadal czekam na jakieś wypowiedzi, które pomogą w zdiagnozowaniu problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@filolog, popraw skew konwertera w uchwycie. Po zmianie FEC, transponder 10.862H jest bardziej wymagający i potrzebuje więcej tego "minimalnego" sygnału, aby odbiór był możliwy bez żadnych zakłóceń.

Jak skew nie pomoże, to powinna pomóc delikatna korekta ustawienia anteny satelitarnej (mówiąc w języku laika - regulacja w pionie, lub poziomie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze że Sulisza. Widać że gość wie kto jest kim. A nie "zwykłych" dziennikarzy którzy jak zwykle wszystko poprzekręcają.

Zgadza się. Już sobie wyobrażam, jak pisaliby że Farfał robi drugi zamach na Belsat TV i chce go wyłączyć z Astry (i oczywiście ani słowem o Siriusie, który odbierają na Białorusi). :lol: Szkoda, że pan Farfał nie zdecydował się na nadawanie "zwykłego" EPG. Zawsze byłoby to udogodnienie dla osób, które będą korzystać z niekodowanej oferty platformy TVP na niededykowanych odbiornikach. Wystarczy wziąć przykład z n-ki, która nie stosuje MHW EPG, a ma je najbardziej rozbudowane spośród wszystkich. W tym m.in. nadają informację o ograniczeniu wiekowym programu, dzięki czemu działa np. blokada rodzicielska. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem z Rzeszowa, ale bardzo bliskich okolic. Chyba aż takich dziur w pokryciu wiązki nie ma, by mój odbiór był diametralnie różny od Twojego. :) U mnie jest bezproblemowy - na dwóch różnych antenach, w tym jednej ustawionej "bardzo kiepsko", a drugiej "bardzo dobrze". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@filolog, popraw skew konwertera w uchwycie. Po zmianie FEC, transponder 10.862H jest bardziej wymagający i potrzebuje więcej tego "minimalnego" sygnału, aby odbiór był możliwy bez żadnych zakłóceń.

Jak skew nie pomoże, to powinna pomóc delikatna korekta ustawienia anteny satelitarnej (mówiąc w języku laika - regulacja w pionie, lub poziomie)

:shock:

 

Mi się już we łbie mąci więc gdybyś mógł mi powiedzieć:

 

Astra za zezie anteny 120 cm. Gdy stanę przodem do anteny- konwertera to w którą stronę ma być skew?? Zgodnie z zegarkiem czy przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie "zwykłych" dziennikarzy którzy jak zwykle wszystko poprzekręcają.

Rozumiem, że dziennikarzy TVP nie było? :wink: Bo Ci tak kręcą, że bardziej się już nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz umowy są już podpisane

cały czas przedstawiciele Rady KRT dawali do zrozumienia że umowy zawarte przez Farfała nie mają mocy prawnej .

Hm, a to niby czemu ? Przecież Farfał podpisał te umowy zanim nowa rada go odwołała. Owszem, KR apelowała do farfała aby ten wstrzymał się z ważnymi decyzjami (te umowy z Astra do takich należą) ale to tylko apel. Umowa jest podpisana i TVP jako firma ma obowiązek je przestrzegać. Pewnie jak usuną farfała to zaraz naślą całe stado urzędników i będa próbowali znaleźć jakieś nieścisłości. Już Walter z Solorzem o to zadbają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądaliście wieczorny program w TVN24 z Anitą Werner, w którym zaproszonym do dyskusji był Krzysztof Bosak? Powiedział prosto z mostu, że Piotr Farfał i platforma TVP jest zagrożeniem dla TVN-u i Polsatu. Kobietę zatkało. :brawo:

:brawo::brawo::brawo::jupi:

 

Na dzisiejsze śniadanie pan Farfał zaprosił wybranych dziennikarzy, a wśród nich między innymi pana Sulisza. Ciekawe, jak to się robi, aby zostać wybrańcem :?: Trochę to nie ładnie ze strony pana byłego?/obecnego? prezesa, aby zapraszać tych co się chce, a Ci zaproszeni później się chwalą, jak wygląda sytuacja z odbiornikami TVP. I co mają powiedzieć Ci nie zaproszeni :?:

To jest tak naprawdę normalna praktyka w dzisiejszych czasach.

 

I bardzo dobrze że Sulisza. Widać że gość wie kto jest kim. A nie "zwykłych" dziennikarzy którzy jak zwykle wszystko poprzekręcają.

Dokładnie :) i ci "zwykli" dziennikarze tuner/dekoder znowu przekręciliby na "przystawkę" ;)

 

 

Poza tym w Zielonej Górze, na antenie po Wizji TV (60 cm) z monoblockiem, paczka TVP śmiga nadal :)

Tuner Ferguson HF-8900, konwerter monoblock Lemon. Antena ustawiona niemal na "oko", tak aby był dobry sygnał zarówno z HB jak i z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądaliście wieczorny program w TVN24 z Anitą Werner, w którym zaproszonym do dyskusji był Krzysztof Bosak? Powiedział prosto z mostu, że Piotr Farfał i platforma TVP jest zagrożeniem dla TVN-u i Polsatu. Kobietę zatkało. :brawo:

 

:brawo::brawo::brawo::jupi:

 

 

Poza tym w Zielonej Górze, na antenie po Wizji TV (60 cm) z monoblockiem, paczka TVP śmiga nadal :)

 

 

Hm, tos mnie zaskoczył. Mi do dzis smigała na antenie 65 cm po C+ ale po zmianie ustawień przestało śmigać. U kumpla, tez w Zielonej również nie smigało na 60. Po wymianie talerza na 90 ruszyło z kopyta. Może napisz jaki masz tuner i monoblok. Może to ma znaczenie ?

 

 

P.s

Właśnie oglądałem wiadomości na TVP1 i powiedzieli, ze nowa platforma TVP będzie oferowała wszystkie polski programy za free a kanały kodowane stacji komercyjnych za 50 PLN-ów. Można to dwojako zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...