Skocz do zawartości
  • 0

Czy jest możliwe dołożenie konwerterów do monoblock


ford
 Udostępnij

Pytanie

Mam anteną 80ke, z konwerterem Monoblock twin ustawionego na Astrę 19 i Hotbirda 13, chciałbym jednak mieć dostęp do więcej satelitów. Na czaszy 80tce ile mogę maksymalnie odbierać satelitów, nie chciałbym rezygnować z konwertera Monoblock skoro jest nowy i trochę kosztował, czy da się dostawić w takim wypadku dodatkowe konwertery i jakie satelity bym odbierał, interesują mnie tylko kanały FTA i wszystko na jednej czaszy anteny 80ce. Nie mam możliwości instalacji obrotnicy (hałas jakikolwiek odpada), gdyż to blok mieszkalny, antenę mam obok balkonu na 10tym piętrze, pełny widok na niebo, nic nie zasłania.

Tuner jaki posiadam to Synaps TSHD-2875 Combo (obieram naziemną + Hotbird + Astrę tylko FTA)

Jeśli chodzi o język nadawanej telewizji, najbardziej mnie interesuje angielskojęzyczna w tym najmniej kanały informacyjne, które już mam z Hotbirda i Astry, jednak to chyba słabe satelity jeśli chodzi o angielskojęzyczną telewizję, mam dużo kanałów Niemieckich, Rosyjskich, Arabskich, Francuskich, Włoskich które mnie za bardzo nie interesują, wolałbym jakieś Brytyjskie, Amerykańskie, lub Koreańskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Istnieje taka możliwość.

Wystarczy dokupić przełącznik DiseqC, dołożyć konwerter zez odpowiednio ustawić np: na 28,2 E oraz odpowiednio skonfigurować ustawienia w odbiorniku. Dla Monoblocka będą to ustawienia podwójne Port A i Port B będą wykorzystywały jedno wyjście z przełącznika DiseqC 1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że większość kanałów powinno być odebrane pod warunkiem precyzyjnego ustawienia. Położenie geograficzne jest dość sprzyjające pozycji 28,2 ale lepiej by było jak by jeszcze ktoś z okolic Gdańska się tu wypowiedział.

 

Z tego co słyszałem to odbiór kanałów z pasma 11222 H 27500 - 12663 H 22000 z 28.2 w tych okolicach jest dobrze odbierana na antenie 60 cm. Centralnie ustawionej oczywiście :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak to jest z tą wiązką obecnie, czy na tej satelicie jest jedna wiązka skierowana na Wielką Brytanię, czy jest tam kilka wiązek w tym takie z kanałami fta Brytyjskimi które można też odbierać w Polsce?

 

Sprawdziłem, że jest obecnie wiązka na Europę środkową, trochę mniej kanałów, jednak jest.

Jaki byłby do tego potrzebny DiseqC , mój tuner obsługuje DiseqC 1.0 i 1.1, obecnie monoblock z wbudowanym DiseqC działa na 1.0 jak mi się udało sprawdzić po przez eksperymenty z tunerem.

Chciałbym, aby to do tego dekodera wszystko szło jednym kablem z balkonu, czyli DiseqC zamontowany za talerzem, czy to tak da radę aby działało?

Czy da radę dodatkowe 3konwertery podłączone do DiseqC i do tego Diseqc również podłączony Monoblock, który ma w sobie wbudowany dodatkowy DiseqC?

Jaki DiseqC powinienem kupić, która wersja, ile wejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej na przyszłość kupić DiseqC 1:4 standardowo umieszczonym przy antenie i wykorzystać do tej instalacji 2 porty. Tak jak wspomniałem wcześniej Monoblock będzie wykorzystywał tylko 1 wyjście DiseqC1.1 (Cascade) o dwóch różnych ustawieniach w dekoderze na w DiseqC1.0 Port A (Hot-Bird) Port B (Astra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli jak on wykorzystuje 2 porty (określenie porty to chodzi o to na co się nakręca wtyki F?), mogę połączyć maksymalnie w przypadku DiseqC 1:4 maksymalnie jeszcze dwa konwertery?

Czy określenie porty oznacza ustawienia w tunerze?

Mam takie ustawienia: przykładowo dla Astry w tunerze sat:

Ku_Astra 1H,1K

TYP LBN 09750/10600 (można zmienić wartości liczbowe do wyboru...)

Zasilanie 13/18V (do wyboru jeszcze jest 13V, 18V, Żadne)

22KHZ Auto (do wyboru jeszcze jest Wyłączony, Włączony)

Toneburst Żaden (do wyboru jeszcze jest BurstA, BurstB)

DiseqC1.0 LBN2 (tutaj wiadomo LBN3,4,5...)

DiseqC LBN2 (tutaj wiadomo LBN3,4,5...)

 

Pytam się, aby dobrze zrozumieć i nie kupować na darmo dodatkowego konwertera, którego nie będę mógł wykorzystać, gdyż uchwyt jaki widziałem na dodatkowe konwertery do tej Czaszy ma możliwość przykręcenia 4konwerterów, a monoblock potrzebuje tylko jednego uchwytu, dlatego myślałem już o zakupie dodatkowych 3konwerterów, aby maksymalnie wykorzystać uchwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze to pojmujesz.

Do Przełącznika DiseqC 1/4 można maksymalnie zsumować cztery konwertery ustawione na różne pozycje satelitarne a każdy port podłączony do przełącznika ma odpowiadać ustawieniu w odbiorniku. Ustawiasz tylko porty reszta ciebie nie interesuje.

Burst A i Burst B ustawiasz pod Monoblocka przypisany do jednego portu z ustawienia DiseqC 1.0.

Nie jestem pewien jak taki uchwyt tzw szyna spisze się na antenie 80 cm. Osobiście proponował bym zwykły uchwyt (Zez) dodany Monoblocka ustawionego centralnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co widzę jest to szyna do anteny Corab. Ustawione konwertery na niej są dość sztywno obsadzone gdzie przy słabym sygnale z danego transpondera na satelicie nie ma możliwości regulowania Elewacji konwertera (góra,dół) tak aby poprawić sygnał gdzie przy zwykłym zezie można bez problemu odpowiednio podgiąć uchwyt. Przy większej antenie nie jest aż tak potrzebne dokładne ustawienie. W specyfikacji uchwytu musi być podany zakres ale bez problemu powinien objąć swoim zasięgiem 28,2 ewentualnie dla poprawy odbioru będziesz musiał zezować na 28,2 i 13 E przy centralnym ustawieniu na Astrę 19,2 E, bo jest też taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...