Skocz do zawartości
  • 0

Diseq,konwerter,juz sam nie wiem...


bonscott
 Udostępnij

Pytanie

Dzień dobry,

zacznę od opisu mojej instalacji - talerz 90 cm nowy, podwójny zestaw zezujący z Diseqem (Astra Hotbird), przy czym Hotbird jest na jedynce, a Astra na dwójce Diseqa (nowa instalacja, nie ma żadnych przeszkód, które mogłyby zakłócić sygnał). Oto mój problem: 1. Na Astrze widzimy kilka transponderów, ale niewiele, te, które mają FEC5/6 są jakby nieaktywne, pomimo wielu prób z ustawieniem dekodera(częstotliwość LNB ,ustawienia diseq 1.1porty diseqa itd). 2. Hotbird - ten sam problem z transponderami 5/6 i z kilkoma innymi, w tym z transponderem tvn na 11 393 mhz, który ma FEC 3/4 (który czasami znika ...). Mój instalator nie wie w czym problem i też jest pogubiony.. :oops: (gość na prawde się starał i spędził dużo czasu na..dachu :P ). Dodam, że zrobiłem automatyczne przeszukiwanie Diseqa na dekoderze i próbowałem z dwoma różnymi dekoderami Ariva 202E i Globo HDS1.I dodam, że francuskie kanały na astre(tr 12722mhz między innymi) sygnał 5% jakość 10 :/ a transponder 12692+11681(hotbird) to samo :/ i pudło...

I na koniec :brawo: chcę dodać zie poprzednia instalacja (pojed. diseq Hotbird-astra)działała bez problemu

Będę wdzięczny za pomoc, z góry dziękuję.

Didier Billen z Krakowa

PS :

zazwyczaj mówię(i piszę) po francusku :read: i z polskim językiem mam pewne problemy więc przepraszam, jeśli coś jest nie tak z tym textem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety w Polsce mamy bardzo wielu "sobieradków", którzy biorą się za wszystko, mając o tym jedynie mgliste pojęcie.

 

Antena wygląda na źle ustawioną, co jest dosyć dziwne, jako że 19,2E dość łatwo się ustawia.

 

Potrzebujesz prawdziwego instalatora z dobrym miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustaw najpierw idealnie hotbird bez podłączonego DISEqC, później dołóż konwerter na astre 19,2E (patrząc za anteny po prawej stronie) i podłącz DISEqC. Wydaje mi się że "monter" chciał ustawić naraz dwie satelity, a wystarczy ustawić prawidłowo hotbird'a - może sie myle ale jak czytam to wartości TP które podajesz wskazują na to. :) Wniosek jak już jest napisane nad moim postem źle ustawiona antena i układ zezujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Elewacja anteny jest źle ustawiona, prawdopodobnie kąt na antenie jest dobrze zadany ale maszt anteny odchodzi od pionu. Podpowiedz instalatorowi żeby ustawił czaszę na astrę na pojedynczym konwerterze. W Krakowie to łatwe, bo w zasadzie musi tylko skierować czaszę na południe.

 

Rozumiem, że zestaw wygląda tak:

- czasza 90cm

- 2x konwerter TWIN

- 2x DISEQC

 

Ja z takimi zestawami miałem sporo problemów. Słaba izolacja konwertera powodowała, że jeden DISEQC zakłócał drugi. Ale od kiedy stosuję przełączniki Vipera DIseqc 1.1 problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie kapuję. Masz dwa konwertery SINGLE (z jedną wtyczką) i ... 2 x diseq-c?

A po co ten drugi?

 

Przekaż monterowi by zmienił fach albo wpadł od czasu do czasu na forum to załapie podstaw z deka...

Znalezienie Astry i poprawne strojenie na tak dużej czaszy choć by z pseudo miernikiem typu DSM100 trwa 1,5-2minuty

http://www.hdtv-sat.eu/foto/anteny/100.JPG

Elewacja to nie wszystko. Zwróć uwagę na SKES konwertera ustawionego na 19.2E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

też tak myślałem lecz ten "Pan" z fotki niżej często wmawia mi że jest inaczej i ... co gorsza ... ma rację

 

d3e65613396be125m.jpg

 

z tym skesem bywa różnie. Inaczej zachowują mi się konwertery Golden Interstara a inaczej Inverto. Co lepsze - ten sam Golden GI zachowuje się inaczej w Triaxie 80cm i inaczej w Corabie. Na oko tego nie idzie wyczuć lecz widać w ciężkich warunkach atmosferycznych na ekranie już i to często jeśli źle dobierzemy lnb pod antenę. W uniwersalność lnb już od dawna nie pokładam wiary. Zwykły zjadacz chleba tego pewnie nie zauważy lecz w moim przypadku to już choroba pewnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam jescze raz...

Jedyne logiczne i pewne rozwiązanie według mojej logiki ( i nie tylko) :D będzie druga antena (da się instalować), a więc jeden kabel i dwa konwertery + Diseq na każdej antenie (wystarczająco daleko od siebie) ponieważ teraz jest prawie pewne ( po licznych róznych i dziwnych :lol2: próB), że te 4 konvertery "walczą między sobą" :evil: (rzeczywiście są jakieś "zakłócenie")

Mam nadzieję, że ta próba w końcu się uda !

Jescze mam pytanie:panowie jaki dekoder polecacie ,drugi mi jest poczebny bo mam globo hds1 ( 2 x UCAS) karta nc+ i moja karta Telesat( belgijska platforma pracuje pod Seca_mediaguard) czasem szlag go trafi (i mnie też :crazy: ) zmienia kanał tak powoli, że zasypiam.. :oops: ,EPG szwąkuje...itd itd...dodaje żę zmiana oprogramowania nic nie dała

Dziękuje bardzo za pomoc. :brawo:

Wdzięczny Belg z Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie można mieć dwóch zestawów zezujących na antenie. Możesz mieć 2x konwerter TWIN. Albo 2x quad. Moje zdanie najlepiej zrobisz jak weźmiesz monoblock twin albo 2x quad (tego samego producenta) i cztery diseqc 1.0 np. Viper.

 

Dwie anteny są najlepszym wyjściem ale nie dla tak prostej instalacji, w twoim przypadku po prostu nie ma sensu stosować dwóch talerzy. Chyba że chciałbyś mieć jeszcze coś z innych pozycji satelitarnych, to wtedy ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Kolega jest z Krakowa, u niego skręcenie konwertera jest przy HotBirdzie i wynosi okolo 5stopni. Astrę 1 ma bez obrotu w obejmie.

Przy ustawieniu anteny w Krakowie na Astre 19 st. nie powinno się skręcać konwertera powinien być pionowo a na HB 13 st ok 3 st . Dodam że w tym przypadku skręt LNB niczego tu nie nie naprawi .

A nic nie napisałeś jaki jest zastosowany kabel a z doświadczenia wiem że przy wysokich częst. rzędu 1800-2000MhZ ma to znaczenie zwłaszcza że sieci tel. kom. stosuja częst. 1800MHz więc ważne jest bardzo dobre ekranowanie "żyły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe że chodzi o jakieś szczególne ustawienia dla transponderów które mają być odbierane w lokalizacji gdzie popularna jest inna pozycja, żeby nie trzeba było skręcać konwertera.

 

Normalnie takie skręcanie na pozycji południkowej jest niepożądane, bo utrudnia pracę systemów z obrotnicami, gdzie skos stawia się skręcając czaszę.

 

Co do dekoderów polecam wszystko na chipach STi, np. Opticum 9500. Dobre są nboxy z e2, ale do drugiego operator potrzebować będziesz jeszcze zewnętrzny czytnik.

 

Bardzo lubię Opticum X7 bo ma wszystko ale nie na standardowym oprogramowaniu. Trzeba zastosować alternatywne i jest pełnia zadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...