Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner Combo (DVB-S/S2 i DVB-T) z gniazdem CI+?


ojtioo
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Chciałbym kupić urządzenie, które posiada:

 

- gniazdo CI+

- tuner DVB-T

- tuner DVB-S2

- szybkie przełączanie kanałów

 

Wcześniej na forum znalazłem:

 

Miraclebox 9 HD S TWIN

http://www.miraclebox.se/product/36/mir ... -twin.html

 

Na papierze wydaje się świetny, ale na youtube'ie wydziałem że jakość głowic jest fatalna, a kanały są zmieniane wolno.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GgwyYihDeeM

 

----

 

Dreambox DM 7020 HD

posiada DVB-T i DVB-S2, szybko przełącza kanały (przynajmniej z twego co widziałem na YT), ale nie posiada CI+, a nie chciałbym szybko wymieniać tuner na nowy. Wolę teraz wydać trochę więcej.

 

-----

 

VU+ ULTIMO

 

Podobnie jak DM 7020HD

 

 

-------

 

 

Pytanie czy potrzebuję tego CI+? Za bardzo się nie orientuję, ale z tego co widzę CI może niedługo przestać być obsługiwane... Chciałbym przynajmniej na razie używać karty N TNK.

 

 

Możecie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmm no nie wiem czy tak szybko wszyscy nadawcy programów kodowanych przejdą na system CI+, skoro tyle sprzętu ludzie nakupili z gniazdami CI bez + (często nawet TV z najwyższej półki nie posiadały takich gniazd), mogła by się z tego rozpętać powtórka z "rozrywki" jak z NC+ bo cała masa ludzi została by wtedy na przysłowiowym lodzie. Cyfrowy Polsat np.(z tego co można znaleźć w necie) podchodzi do sprawy z CI + ostrożnie bo ma włączony w swoich najnowszych modułach CI+ tryb Legacy, tak, że powinny działać w gniazdach CI.

PS.osobiście nie testowałem takiego modułu CI z + w trybie Legacy tak, że nie wiem tylko czy podczas jego użytkowania wszystkie funkcje działają tak samo jak w przypadku modułów CI (bez +) jak np. zapis nagrania na dysk HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...