Skocz do zawartości

Colin2000

Użytkownik
  • Postów

    74
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Colin2000

  1. Też posiadałem tuner Amstrad Fidelity SRX200, zakupiony w 1989 roku w Niemczech. Całe lata 90-te służył. W roku 1996 dokupiliśmy rotor do anteny. Wcześniej antena była ustawiona jedynie na Astrę. Później, gdy pojawiła się TV Polonia, Polsat 2 to antenę przestawiałem na Hot Birda. Jeżeli chodzi o przycinanie się itp. to nie zauważyłem, aby się przycinał na kanałach. Natomiast często zdarzało się przepalenie bezpiecznika. Było ich bodajże 4 sztuki. Zazwyczaj, gdy wykręcało się kabel z wtyku F przy włączonym tunerze.

    Tuner służył prawie do końca TV analogowej.

    Do dnia dzisiejszego mam ten dekoder gdzieś schowany w piwnicy.

  2. Mam pytanie. Jak nazywał sie program w MTV pod koniec lat 90-tych pamietam był retransmitowany w piatki o 21. Były takie walki (wszelkie chwyty dozwolone :) )a grafika komputerowa. Nie pamietam nazwy.. moze ktoś przypomni i ogladał?

  3. A jak sie to ma sprawa u nas w Polsce? Chyhba rok 1988r. to był poczatek w którym to ludzie nabywali zestawy satelitarne jednak jeszcze z zachodu. Wiem ze w 90-tym roku mozna było już w polsce nabyć zestaw satlitarny. Tzn. kupić w sklepie. Pamietam ze był sklep w Dabrowie Górniczej, ile i jak duzo było sklepów z ogólno dostepnym sprzetem tego nie wiem ...

  4. Pamietam te kanały oczywiscie nie zwiazane z kablówka z Białegostoku lecz z Sat. Astry typu Discovery chanel MTV europe, PRO 7, RTL, Kabel1 i wiele innych. Widze ze kablowka u Was korzystaa w tamtych czasach z analogu z Astry.

    Jeszcze jestem ciekawy jaka była jakosc odbieranych kanałów?

    Umnie było podobnie ale pamietam ze jak mocno padał deszcz lub snieg pojawaiły sie ,,kreski,, zazwyczaj na sky one, VIVIE niemieckiej...

  5. Qrzysztof jestes w błedzie. Sprzet radiokomunikacyjny i to nie tylko dla służb ale takze amatorski ( którtkofalarski , takze transceivery pasam CB ) posiadaja homologacje od producenta. Tzn. na wyjsciu nadajnika maja filrtry dolnoprzepustowe. To wszystko jest dokłądnie sprawdzane przez producentów przed wypuiszczeniem na rynek radiotelefonu.

    w 90% przypadka to wina po stronie odbiorców, zły i nie dopuszczalnie zle wykonana instalcja antenowa. Juz nawt dzwoniac do UKE o to ze Ci ktoś z CB radio wchodzi na TV zapytaja sie jezeli posaidasz antene typu ,,siatka,, to nawet nie przyjada, jezeli sie puprzesz - przyjada ale wtedy na Twój koszt jezeli stweirdza iż SWR po stronie nadawcy jest poprawny i urzadzenia radiowe posiadaja homologacje i dzwolona moc wyjsciowa.

  6. WITAJ,

    Oczywiscie ze mozliwe. Kamera ,,przesiewała,, na czestoliwosc TV bodajze 700-800 MHz. Kamera tazke nie musiała być bez przewodowa. Wystarczyło iz posiadałes antene siatkowa ze wzmacniaczem b. silnym. Te anteny były bez homologacji odbierały wszystko co było mozliwe w okolicy. Najgorzejmieli krótkofalowcy i CB radiowcy majacych sasiadów z tymi antenami. Zdarzały sie takze przypadki iż ktos mieszkał blisko komendy policji słyszał w swym odbiorniku TV co mówi gł. dyżurny, lub pogotowia itp. słuzb.

    Dlatego tak i do dzis sa odradzane anteny siatkowe.

    Pozdr.

  7. Jestem z szokowany jak TV i kanały muzyczne potrafiły sie pozmieniac przejsc na komerkcje. Pamietam stare dobre MTV Europe z Astry z lat 90-tych. Teraz tylko na chwile przez przypadek przełaczajac na MTV to nic nie majaca wspólnego TV z tamtych lat. Podobnie stało sie z Viva jeszcze na ówczesne czasy niemiecka vivą. TV patrza na zyski..

  8. TV i górny UKF w czasie (zwałaszcza) czasie letnim jest podatne na propagacje fal. W TV i UKF (FM) fale odbijaja sie od troposfery. Dzieki temu mozemy odebrać stacje TV lub radiowe oddalone od 200 do ponad 1000 km.

    PS. ja po podłaczeniu kablówki z 12 lat temu nie zrezygnowałem z anteny siatkowej :) tylko po to aby odbierac jak njdaksze stacje TV. Najczesciej udało sie odbierać stacje słowacki z czech, wegier itp.

    Wiecej info o propagacji oczywiscie w google...

    Pozdr.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...