Skocz do zawartości

ar200

Użytkownik
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez ar200

  1. Uderzanie nic nie pomagało. Testowałem przeróżne kombinacje. Podejrzenia padały także na oba kwarce znajdujące się na module.

    Po przyjrzeniu się modułowi przez potężną lupę postanowiłem, że lutowania nie będzie. Te "brzydkie" luty to masy, więc tu nie leżał problem.

     

    Ale... problem chyba jest rozwiązany! Jeszcze zbyt krótko trwają testy (pełna doba), ale wydaje się, że problemy ustąpiły po potraktowaniu złącza preparatem "Kontakt U" w sprayu. Problem prawdopodobnie leżał w braku styku na złączu modułu. Poobserwuję dalej i jeśli okaże się inaczej, to napiszę.

  2. Dopadło i mnie. Zaczęło się od komunikatu "brak sygnału" po przełączeniu na inny kanał. Potem problem występował częściej, najpierw na części kanałów, później na wszystkich. Najpierw myślałem, że problem jest programowy i kilka razy wgrywałem firmware. Nie wgrywałem list kanałów. Jednak nic to nie dało. Było też raz takie zjawisko, że po włączeniu tunera na kanał TVN pojawiał się RAI1, a po przełączeniu na TVN7 wskakiwał RAI3. Wniosek mam taki: szwankuje sterowanie strojeniem głowicy, tzn. tuner nie przestraja się na zadaną częstotliwość.

     

    Jestem pewien, że nie jest to problem instalacji antenowej (włączając w to wywód Fergusona o hydrauliku, hehe). Nie jest to też problem styku na złączu "F". Oczywiście piszę tu o swoim konkretnym przypadku.

     

    Ponieważ tuner mam rozplombowany postanowiłem, że podejmę samodzielną próbę naprawy. Na początek tylko wyjąłem moduł i włożyłem ponownie. Działało pół doby lepiej, choć pojawiły się sporadyczne krótkie zakłócenia odbioru. Potem znowu brak strojenia.

    Po obserwacji modułu z bliska mam pewne zastrzeżenia co do jakości montażu. Powiedzmy, nie jest to tragedia, ale podejrzewam jednak niską jakość niektórych lutów. Nie będzie łatwo je poprawić, ale zobaczymy. Dam znać czy coś z tego wyszło. Jeśli natomiast ktoś już ma za sobą doświadczenia w naprawie głowicy Arivy, proszę o info.

  3. Korzystając z okazji, że wątek forum nieco zamarł, wrzucam fotorelację z przełożenia gniazda USB do tyłu obudowy (w zamian za RS232). W końcu to zrobiłem. Oczywiście w tym celu należy otworzyć obudowę, co wiąże się z utratą gwarancji. Potrzeba mi było: dwie długie śrubki wraz z 6 nakrętkami (w zamian 4 nakrętek można zastosować tulejki dystansowe), mały i większy śrubokręt krzyżakowy, niewielkie kombinerki, śrubokręt płaski.

    Może ktoś będzie zainteresowany tematem, bo to już czas kiedy wygasają gwarancje. Oto kolejne kroki:

     

    1. Zdejmujemy górną pokrywę (3 wkręty z tyłu i po jednym po bokach).

     

    2. Przyglądamy się dotychczasowemu mocowaniu złącza USB. Powinno wyglądać tak:

     

    step01.jpg

     

    2. Odkręcamy płytkę z gniazdem USB (2 wkręty), przy czym ostrożnie dociskamy dolną płytkę przy wykręcaniu dolnego wkrętu, ponieważ łepek wkrętu na nią zachodzi. Po wykręceniu płytki z gniazdem USB mamy to:

     

    step02.jpg

     

    3. Lokalizujemy gniazdo RS232:

     

    step03.jpg

     

    4. Usuwamy je (wykręcamy):

     

    step04.jpg

     

    5. Odpinamy drugi koniec przewodu RS232 od płyty głównej, usuwamy i chowamy w bezpiecznym miejscu na wszelki wypadek, gdyby kiedyś interfejs RS232 w Arivie był nam potrzebny (mi nigdy się nie przydał, ale wiem, że niektórzy korzystali). Tak więc zostaje nam taki "odpad":

     

    step08.jpg

     

    6. W otworach po gnieździe RS232 mocujemy długie śrubki przy pomocy nakrętek:

     

    step05.jpg

     

    7. Dokręcamy nakrętki "dystansowe". Dystans należy wymierzyć tak aby gniazdo USB na wsuniętej płytce nie wystawało poza obudowę:

     

    step06.jpg

     

    (jak wspomniałem, można to zrobić inaczej - np. poprzez zastosowanie tulejek dystansowych; ja robiłem z tego co miałem pod ręką)

     

    8. Na śrubki nakładamy płytkę gniazda USB, wcześniej odpowiednio układając przewód tak aby nie kolidował z innymi elementami, w szczególności z radiatorem głównego procesora. Przewody kierujemy ku dołowi obudowy. Sprawdzamy czy nie trzeba wyregulować dystansu:

     

    step07.jpg

     

    9. Dokręcamy płytkę gniazda USB z drugiej strony tak aby solidnie trzymała się na śrubach:

     

    step09.jpg

     

    10. I w zasadzie to już koniec. Otrzymujemy gniazdo USB na tylnej ściance, w miejscu po gnieździe RS232:

     

    step10l.jpg

     

    11. Zamykamy obudowę i cieszymy się nowym umiejscowieniem gniazda:

     

    step11j.jpg

     

    12. A wiecznie otwartą klapkę, pod którą mamy teraz taki widok:

     

    step12y.jpg

     

    ...można w końcu zamknąć.

    Wsio.

     

    Przepraszam, jeśli opis jest chaotyczny lub niefachowy. Napisałem go "z marszu", bez uprzedniego przygotowania w kilkanaście minut.

  4. Zmiana tematu. :D

    Chodzi o złącze HDMI w Arivie 200. Ostatnio postanowiłem wypróbować funkcje HDMI-CEC pozostałych urządzeń A/V i co się okazało? Ariva blokuje magistralę HDMI-CEC we wszystkich urządzeniach sieci! Czy też tak macie?

    Objaw jest taki, że telewizor z odtwarzaczem "dogadują się" po HDMI-CEC bezproblemowo do momentu, aż do dowolnego gniazda HDMI w telewizorze podłączę Arivę. Po podłączeniu A200 funkcje HDMI-CEC we wszystkich urządzeniach nie są w stanie znaleźć pozostałych urządzeń. Co więcej, Ariva w ogóle nie musi być włączona do zasilania.

    W związku z tym podejrzewam (nie wykonywałem żadnych pomiarów), że Ariva ma zwarty sygnał CEC (chyba pin 13 HDMI) do masy lub gdzieś indziej. Czy wobec tego aby móc korzystać z HDMI-CEC na pozostałych urządzeniach powinienem upiłować Arivie (lub może lepiej w kabelku) tego pina?

  5. To są napisy DVB (nie teletekstowe) - zatem przyciskiem wersji językowej (AUDIO). Nagrałem sobie plik TS z TV5 (przy pomocy tunera Ariva200) i tu pojawia się pytanie: jak przetworzyć te napisy (DVB) na standardowe napisy DVD (np. w formacie SST+BMP)? Program ProjectX potrafi ze strumienia TS wyciągnąć napisy w binarnym formacie SUP, natomiast nie znam metody na zrobienie z tego DVD. Ktoś zna sposób?

  6. To może ja coś dopowiem, bo zrobiłem masę nagrań DVD-Video z Arivy. Moim zdaniem, Ariva nagrywa w takim formacie (czyli H.264 lub MPEG2), w jakim nadawany jest dany program. Rozdzielczość obrazu bywa różna. Ariva nie zmienia kodowania. Opracowałem sobie dosyć skomplikowaną metodę przetwarzania nagrań TS MPEG-2 na format DVD-Video. Można to osiągnąć bez przekodowywania obrazu. Przykładowo, nagrania z TVN (TnK, 720x576) bezpośrednio nadają się do authoringu DVD, natomiast z TVP1/2 (TnK, 704x576) już trzeba przetworzyć funkcją gop fix programu MPEG-VCR. Przy okazji pytanie: czy ktoś zna sposób, aby tą funkcję wywołać wsadowo z wiersza poleceń?

    Co do sklejania plików TS poleceniem copy, to bym raczej odradzał (może się mylę, ale mam złe doświadczenia z użyciem tej metody dla plików MPG). Ja używam funkcji merge programu TS Doctor.

  7. Samo skopiowanie nie wystarczy. Trzeba je jeszcze porównać lub zgrać do porównania z danymi wzorcowymi (np. funkcją Synchronizuj katalogi z Total Commandera). Miałem taki pen z Allegro i kilka dni minęło zanim się zorientowałem, że jego pojemność jest... 8 razy mniejsza! Na szczęście mogłem go zwrócić. Od tego momentu zrezygnowałem z zakupu jakiegokolwiek pena i z powodzeniem używam HDD na USB.

  8. Przypominam link do postu, który wprowadza ideę wpisywania w jeden arkusz wszystkich POTWIERDZONYCH błędów oprogramowania.

    ...I wielka prośba, róbcie backup arkusza, bo idea padał przez kogoś, kto notorycznie kasował wpisy.

    Miałem już wrażenie, że pomysł wypełniania tego arkusza już upadł (niewykluczone, że spora część forumowiczów się z tym zgodzi). Ale jeśli nadal może się przydać, to proponuję łatwiejszy do zapamiętania adres:

    ---> http://tnij.org/ariva200

    Co do psucia arkusza - nie ma obaw: arkusz pamięta wszystkie wprowadzanie zmiany i te zmiany mogę wycofać (dopóki pamiętam hasło, hehe).

    Ze swej strony dodam, że wolałbym aby Ferguson jednak poprawił stare błędy w firmware 1.x niż wprowadzał zupełnie nowy firmware. Mi MKV nie jest potrzebne bo o niebo lepsze możliwości w tym względzie ma mój telewizor. Najważniejsze wydaje mi się poprawienie części firmware odpowiedzialnej za terminowe i skuteczne nagrywanie (PVR). Dla mnie to jedna z podstawowych funkcji tego tunera poza zwykłym oglądaniem "na żywo".

  9. Moim zdaniem u programistów producenta jest kryzys myślenia. Albo zbyt małe płace nie zachęcają programisty do wysiłku. Wystarczyłoby przecież utworzyć pamiętany w nieulotnej pamięci parametr - wartość przesunięcia czasowego pomiędzy jakimś wybranym transponderem a rzeczywistym czasem, który nas interesuje (nastawionym ręcznie). Tym samym zanik napięcia nie powodował by zerowania zegara, gdyż po wznowieniu działania czas mógłby być pobierany z tego transpondera, po czym zostałby jednorazowo skorygowany z tego zapamiętanego parametru. Takie proste rozwiązanie z pewnością miałoby szansę działać. Jedynie mógłby pojawić się problem gdyby ten wskazany transponder "wariował", ale wtedy można by wskazać jakiś inny - pewniejszy. Skoro tuner nie posiada zegara z bateryjką, nie ma co - trzeba bazować na czasie z zewnątrz (transponder lub LAN/WAN). Dla mnie zerowanie zegara przy zaniku napięcia jest zachowaniem archaicznym.

    Sam obecnie korzystam z zegara automatycznego. W tym wypadku sprawa wydaje się równie prosta: wystarczy aby system tunera miał ustalony przez użytkownika transponder wzorcowy, według którego ma kontrolować zegar. Ja nie widzę problemu z programistycznego punktu widzenia, ale jak producent widzi, to może niech wyjaśni precyzyjnie w czym dokładnie tkwi przeszkoda. Może SDK jest w języku chińskim tradycyjnym?

     

    Znów kolejne nagranie mi się nie wykonało. Kolegi, który chciał kupić tuner Ariva nie udało mi się namówić na zakup, głównie z powodu problemów z timerem. Ferguson na tym traci.

  10. Problem startu nagrywania producent mógłby rozwiązać jeszcze jednym mechanizmem: byłoby lepiej aby tuner podejmował próby rozpoczęcia nagrywania w całym zaprogramowanym przedziale czasowym, a nie jedynie w momencie początku nagrania. Obecnie jest tak, że jak coś nie wypali (np. dysk nie zdąży się zainicjować) to nagranie nie zostanie wykonane. A gdyby wprowadzić ten mechanizm, to byłyby znacznie większe szanse na to aby nagranie by się wykonało, np. z minutowym poślizgiem, ale jednak. Miałem już dużo takich przypadków, że jak tylko mogę, to nagrywam ręcznie.

     

    Przerobiłem także 2 godziny materiału na format dvd. Efekt ładny ale trwało to na dosyć szybkim komputerze starsznie długo (około 3 godzin).

    Jeśli nadawany program jest w MPEG2 (jak np. kanały z TnK), to można zrobić DVD bez przekodowywania obrazu. Warunek dodatkowy: rozdzielczość, np. 720x576 (tak ma TVN) lub 704x576 (tak ma TVP1,TVP2). W pierwszym kroku wycinamy nagranie do pliku TS (ja używam TS Doctor), potem rozdzielamy (demux) ścieżkę video od audio (np. programem ProjectX): powstaje plik M2V i AC3 (lub MPA). Plik dźwiękowy można poddać obróbce (ja tak robię, bo ZAWSZE dźwięk jest skopany przez nadawcę, tj. przeważnie jest zbyt cichy). Plik video z TVN od razu nadaje się do DVD, natomiast z TVP1,TVP2 wymaga poprawienia "GOPów", co jest do wykonania programem MPEG-VCR. Po tym można już złożyć ścieżkę video (M2V) z audio (AC3 lub MPA) w płytę DVD dowolnym programem do tego celu (np. ReelDVD). Nie ma tu etapu przekodowywania obrazu, więc efekt końcowy daje identyczną jakość jak bezpośrednio z satelity. Nie wymagany jest także silny CPU w komputerze. Jeśli płyta wyjdzie za duża, wtedy pozostaje przekodowywanie, np. programem DVD Shrink. Na koniec tego opisu dodam, że ucieszyłbym się gdyby powstał jeden program, który zrobi te wszystkie czynności sam.

  11. Przy załadowaniu zapisanej listy kanałów na sofcie 1.04B7 nadane własne nazwy grup ulubionych zapisywały się OK, natomiast na najnowszym sofcie 1.05B1 (jak i również na poprzednich 1.04B8 i 1.05B0) nie zapisują się nazwy własne nadane, a jako "fav group ..."

    Też uważam, że można by to poprawić tak aby działało. Wydaje się trywialne. Ale piszę dlatego, że przed chwilą aktualizowałem soft z 1.05B0 do 1.05B1 i... udało mi się zachować nazwy grup kanałów. Postąpiłem następująco:

    1) wykonuję kopię ustawień użytkownika (userdb dump)

    2) aktualizuję allcode (po której mam zero kanałów i brak nazw grup)

    3) NIE przywracam ustawień fabrycznych

    4) przywracam ustawienia użytkownika z kopii (userdb)

    i mam swoje nazwy grup, a także poprzednie ustawienia.

  12. Mi się także nie udaje, bo na TVP2 jest obecnie "Gang Olsena", a w INFO pomimo poprawnej godziny widać, że nadawany jest program "Boso przez Świat", a następny ma być "Makłowicz". Coraz dziwniejsze zjawiska. Próbowałem też ustawienia czasu zimowego z GMT+2, ale to niczego nie zmienia. Czas widoczny na INFO jest prawidłowy (letni).

    Wygląda, że EPG jest skaszanione na TVP, bo na innych kanałach wydaje się, że błędów nie ma. Tak więc, to niekoniecznie musi być błąd Arivy. Zobaczymy.

  13. Coś z tym czasem automatycznie pobieranym z EPG jest nie tak. Oto zjawisko, jakie występuje u mnie (soft 1.05B0, TnK, zegar:auto):

     

    1. wchodzę na kanał TVP1 - czas jest dobry (np. 16:05)

    2. zmieniam kanał na Wedding TV, który nadaje idiotyczny czas (np. 14:30) i taki czas widzę w info

    3. zmieniam kanał z powrotem na TVP1 - i... nadal widzę ten idiotyczny czas (np. 14:31 itd.)

     

    Co ciekawe, jeśli zamiast TVP1 do testów wybiorę TVP2, to czas się koryguje prawidłowo, zaraz po zmianie kanału. Natomiast na TVP1 koryguje się dopiero po wejściu w "prawdziwe" EPG (gdzie wstępnie wyświetla się czas idiotyczny) i wyjściu z EPG. Próbowałem różnych zabiegów, np. wciskać INFO, 2xINFO, 3xINFO, czekałem kilka minut i nic. Jedynie włączenie i wyłączenie EPG (klawiszem EPG) ustawia prawidłowy czas. Dziwne.

    Też tak macie?

  14. Po wgraniu nowego softu ...ustawienia fabryczne zaleca producent

    Ale dodajmy jeszcze, że przywrócenie ustawień fabrycznych to nie to samo co wyłączenie i włączenie tunera przełącznikiem z tyłu. W ogóle, to najlepiej jest zrobić jedno i drugie.

  15. Ja zauważyłem, ze po aktualizacji softu do najnowszego zaczął długo myśleć ok 3-4 sek ( jest to zarówno na kodowanych jak i FTA) myślałem że to wina baterii, ale po zmianie na nowe jest tak samo, przy fabrycznym nie było tego problemu

    Mi się też kiedyś "zamyślił" (na jakimś starszym firmware), ale po wyłączeniu i włączeniu przy pomocy wyłącznika z tyłu obudowy problem zniknął i już więcej się nie pojawił. To czy problem leży w pilocie łatwo sprawdzić sterując tunerem z przycisków na panelu czołowym tunera.

  16. A ja mam teraz takie pytanie: czy macie takie otóż zjawisko jak na załączonym obrazku? Po wejściu w 3xINFO na każdej pozycji programowej przy tytule programu po prawej stronie są jakieś kreski (w różnej ilości) a czasem jest tam coś jeszcze (jak na foto poniżej). Wygląda mi to na błąd w określeniu początku położenia tekstu z tytułem pozycji EPG. Zauważyłem to od wersji 1.04B7. Nie przypominam sobie aby to było wcześniej.

    foto:

    a200dziwneznaczkiinfo1v.jpg

  17. Nagrywanie z timera próbowałem u siebie z TnK (TVP1, Kino Polska). Nie sprawdzałem jeszcze z innych kanałów. Póki co wpadki nie było (poza tym 2-godzinnym nagraniem). Sprawdziłem, że włączenie lub wyłączenie TimeShiftu niczego nie zmienia. Działa również zdarzenie wyłączające tuner. Używam dysku zewnętrznego z własnym zasilaniem (dysk się sam nie wyłącza ale ten typ już tak ma).

     

    Mi działa opcja "kanał startowy". Z tym, że nie przełącza trybu TV/Radio jeżeli trzeba - ale nie jestem pewien czy to można traktować jako błąd, bo to raczej specyfika działania. Włączanie wyświetlania zegara w trybie standby niczego nie zmienia - czyli opcja nadal działa prawidłowo.

     

    Znikanie nazwy kanału obserwowałem (rzadko) na poprzednim sofcie, natomiast obecnie w 1.04B7 jeszcze się nie zdarzyło.

  18. Ciekawa sprawa, bo ja nastawiałem już 3 nagrania pozostawiając tuner w trybie standby z wyłączonym zegarem i wszystkie przypadki poprawnie "wybudziły" tuner i wykonały nagranie. Ale może kiedyś się natknę na problem. Pytanie do tych, którym tuner nie obudził się do nagrywania: czy "uśpiliście" tuner na tym kanale, na którym miał nagrywać? (tuż po sprawdzeniu czy nagranie jest zaprogramowane)

     

    Inna ciekawostka: przed upgrade do B7 miałem zaprogramowane nagranie. Po wykonaniu upgrade, dwóch przywracaniach ustawień fabrycznych (przed i po aktualizacji) i przywróceniu kanałów - zaprogramowane nagranie było nadal aktywne (nie zniknęło).

  19. Mi się nagrało, ale... 2h zamiast krócej (problem już jest znany). Natomiast żeby w ogóle nic? Jeszcze się nie zdarzyło, ale bawimy się dalej. Arkusz błędów puchnie :]

    Może nastawiony czas już minął? (zbyt mały odstęp czasowy) albo przełączenie na inny kanał zmieniło czas systemowy? Czy wpis dot. nagrywania pozostał w tunerze?

  20. Pytanko do posiadaczy tunera z aktualnym softem: czy działa Wam opcja "kanał startowy"? Bo mi nie. Wpisałem do arkusza błędów, ale pewności nie mam czy problem jest tylko u mnie. Pamiętam, że kiedyś to działało, a teraz - tuner totalnie olewa to co tam ustawię i po włączeniu mam ostatnio oglądany kanał, a nie ten wskazany.

     

    Z innej beczki:

    Co do Olimpiady: skoki oglądałem na niekodowanym Das Erste HD z Astry 19.2 z dźwiękiem z TVP1 lub TVP Sport z innego źródła (kablówka). Ponieważ jest niewielkie przesunięcie czasowe, opcja TimeShift tunera bardzo się przydaje. Oczywiście chodziło mi o osiągnięcie obrazu HD i dlatego taka kombinacja, bo nie mam polskiego HD. TimeShift raz nastawiony (wystarczą 3-4 próby) nie rozjeżdża się.

  21. Owszem. Zabawa trwa. Już powinno działać (co najmniej przez najbliższe parę sekund, hehe).

     

    Teraz trochę konkretów, aby wnieść coś merytorycznego do dyskusji: sprawdziłem dokładnie jak to jest z tym "zapominaniem" timerów. Mianowicie ok. godz. 17:00 nastawiłem nagrywanie z EPG na godzinę 18:00, po czym wielokrotnie sprawdziłem czy jest to zaprogramowane. Było. Następnie znalazłem jakiś arabski kanał, na którym była godzina 18:15 (zamiast powiedzmy 17:04). Po tym wszedłem w timery i co? Nic! Wielkie nic. Nie ma wpisów. I to bez żadnego powiadomienia. Nawet nie wyłączałem tunera. I co na to ten mędrzec co napisał "bzdura" w arkuszu błędów (było to w drugim wierszu) przy moim wpisie dotyczącym czasu automatycznego i znikających timerów ?

  22. Widzę, że programiści fergusona wzięli się do roboty...

    ... i skasowali zawartość arkusza z błędami w sofcie :mrgreen:

    Hehe. Przewidywałem taką chwilę. Ale cóż... Google pamięta całą historię edycji arkusza i tym sposobem udało się przywrócić ostatni sensowny jego wygląd. Jednak nie chce mi się moderować (właśnie dlatego dałem możliwość edycji dla wszystkich bez logowania) i takie sytuacje mogą w końcu spowodować zablokowanie edycji.

    Pomysł z podforum jest zapewne lepszy od tego arkusza i to przede wszystkim, że nad nim będzie czuwał moderator.

    Tymczasem arkusz ponownie oddaję do Waszej dyspozycji (przypominając, że link do arkusza znajduje się na str.100 tego forum).

    Pozdrawiam wszystkich.

  23. Setna strona tego forum niech będzie dla mnie okazją do zaproponowania pewnego eksperymentu. Mianowicie wypisano tu już wiele słów na temat różnych problemów z Arivą. Pomyślałem, że może warto...

    spisać wszystkie problemy Arivy w jednym arkuszu,

    który to byćmoże obejrzy sobie ktoś z Fergusona. Rozpoczęty projekt mamy tutaj:

     

    http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AlFdVug7aDU7dDE0UmFjZEI3ZGgzTVNqaFZuNjlGNXc&hl=pl

     

    Jest to arkusz Google, w którym każdy, bez logowania, może dopisywać znane sobie problemy. Błędy rozwiązane moglibyśmy z tej listy usuwać. Zobaczymy czy to się przyjmie.

     

    P.S. Proszę wybaczyć mi jeśli coś jest źle z tym arkuszem, ale to mój pierwszy styk z dokumentami on-line Google'a.

     

    Dopisek po 5h od emisji tego postu: reakcja Forumowiczów przerosła moje najśmielsze oczekiwania! Objętość arkusza wzrosła chyba 4-krotnie. Oczywiście nie ma się z czego cieszyć, hihi. Teraz arkusz żyje własnym życiem (ja tylko od czasu do czasu wykonam kopię). Pozdrowienia!

  24. Wszystko byłoby dobrze, gdyby na każdym TP był właściwy czas. Swego czasu na TVN Warszawa czas był o 30 min późniejszy. Same kłopoty z tym były, jeśli ktoś TVN Warszawa nagrywał i potem z innego kanału, no to mu się włączyło 30 min za późno. Czas powinien być ustawiany przez usera.

     

    To by było fajnie, ale jeżeli jest z tym problem hardware'owy (np. typu brak podtrzymania), to sądzę, że jednym z wyjść mogłoby być ustawienie pozwalające na wskazanie kanału wzorcowego, z którego ustalany byłby czas (przy włączeniu tunera jak i przy jego wygaszeniu). Takie rozwiązanie mam np. nagrywarce DVD, gdzie czas jest pobierany z pierwszego kanału (w moim wypadku TVP1) i nigdy z tym nie ma problemów. W przypadku Arivy mógłby to być choćby kanał startowy z menu.

     

    Zjawisko na moim tunerze w ostatnich dniach: miałem zaprogramowanych ok. 5 timerów. Przełączałem się pomiędzy różnymi egzotycznymi kanałami, po czym wygasiłem tuner. Coś mnie tknęło aby sprawdzić czy timery są nastawione poprawnie i włączyłem go ponownie. Co się okazało? Lista timerów była PUSTA! Widocznie któryś z nadawców nadawał przyszły czas i tuner uznał, że zdarzenia minęły. To w zasadzie Ferguson także mógłby poprawić w następujący sposób: zdarzenia, które nie zostały zrealizowane nie powinny być usuwane automatycznie (zawsze mogę przecież je usunąć ręcznie).

     

    A jeśli Ferguson nie czuje się na siłach aby naprawić błędy, to najlepiej niech "otworzy" kod i udostępni go wraz z narzędziem do kompilacji, a sami sobie wszystko poprawimy :jupi:

  25. Mój sposób na konwersję nagrań radiowych z Arivy:

     

    1. Nagrania w postaci pliku DVR otworzyć w programie TS Doctor filtrem pakietów i wyfiltrować (wyciąć) wszystkie pakiety oprócz pakietów dźwięku (może to być pierwszy typ pakietów). Powstanie nowy plik DVR, któremu zmieniamy rozszerzenie na DVR-MS.

     

    2. Plik DVR-MS konwertujemy na WAV (lub inny format) programem Super.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...