Skocz do zawartości

glasser

Użytkownik
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez glasser

  1. Chcesz powiedzieć, że mimo symetryzatora na kanały 21-69, odbierasz kanał 8? Domyślam się, że antena wisi na elewacji, więc należałoby zacząć od zamontowania jej na dachu. Bez profesjonalnego miernika, to możemy zgadywać co jest z Twoim sygnałem, ale na pewno masz go kiepskiej jakości i jest podatny na wszelkie zakłócenia (np. interferencja, odbicie). Osobiście spotkałem się kilka razy z problemem po stronie instalacji elektrycznej - problem z tzw. uziemieniem.

    Zdecydowanie nie tylko w laboratorium działa DVB-T bez zacięć.

    Symetryzator jest taki, jaki bym od razu w zestawie z anteną. Nie wiem na jakie pasmo on jest. MUX8 łapie, ale sygnał średni i byle zakłócenie i zrywa obraz.

    Z moich obserwacji wynika, że DVB-T działa bez zacięć w miejscach, gdzie nie ma ulic. Wszędzie gdzie tylko są ulice i jest ruch, zacina się. Nie tylko w moim mieście, rodzina w innych miastach ma to samo.

  2. Ja tylko napisałem swoje doświadczenia i nie tylko moje i na prawdę mam dość czytania, że tylko u mnie są zakłócenia a nigdzie indziej nie ma. To staje się już nudne, naprawdę. Niemal każdy twierdzi, że u niego działa jak trzeba, do czasu kiedy sam pójdę zobaczyć. Ludzie nie mają pojęcia i stąd takie bzdury.

     

    Dlaczego radio nie jest zakłócane? Proszę wytłumaczyć. UKF działa na antenie radiowej, przymocowanej na tym samym maszcie co antena telewizyjna. Powiem więcej, odbiór jest z tego samego nadajnika co telewizja (św. Krzyż). Antena radiowa to zwykły dipol z symetryzatorem, 30m starego przewodu (nawet łączony w dwóch miejscach) i sygnał jest bardzo silny, mimo odległości od nadajnika 80km. Dodam także, że wystarczy do środkowej żyły przylutować kilka cm druta i telewizja już działa.

    Skoro są jakieś mityczne i stałe zakłócenia to wszystko inne powinno być również zakłócane, a nie jest. Już kombinowałem na przeróżne sposoby. Nie znam rozwiązania tych zacięć i zaników odbioru.

     

    Jak jest tu jakiś ekspert, to zapraszam do mnie. Proszę mi usunąć te zakłócenia, a ja klęknę na kolanach i ogłoszę na cały net jaki to magik to mnie przyjechał i naprawił odbiór.

  3. Idealne warunki są tylko w laboratorium, gdzie opracowywano ten standard. W realu się zacina lub ginie i nikt nie wie jak temu zaradzić. Nie jest to tylko moja opinia, bo już u wielu osób widziałem dokładnie to samo i wiele osób pytało mnie, dlaczego tak się dzieje, bo nawet monterzy się na tym wykładają. Ja odpowiadam, nie mam bladego pojęcia, bo u siebie próbowałem wszystkiego i wychodzi na to, że ten typ tak ma i musi się ciąć.

    Ten sygnał musi mieć potężną korekcję błędów skoro pojazd jadący koło bloku potrafi skutecznie go zakłócić.

  4. I tutaj jest problem z wiedzą odbiorców, którzy mentalnie są jeszcze w epoce telewizji analogowej. Generalnie króluje siatka z turbo-wzmacniaczem. A to że czasami przycina (przesterowanie), to nie jest problem - póki odbiór całkiem nie zniknie.

     

    DVB-T ma to do siebie, że zacina się i nikt na to nic nie poradzi. Ja mam Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem (bo tak działa najlepiej) i telewizja nawet ginie od niektórych pojazdów, które jadą ulicą wzdłuż balkonu. Sprawdzane było wszystko, inna antena, wzmacniacze, symetryzatory, kable, wtyczki, Fki, odbiornik. Nie ma możliwości, aby się nie zacinało lub ginęło. To samo jest u innych, więc to nie moja niewiedza.

    Na tej antenie odbieram MUX8 z odległości 80km z nadajnika św. Krzyż :) Sygnał średni, ale łapie.

  5. Witam,

     

    mam bardzo dziwny problem z odbiorem DVB-T na tym telewizorze.

     

    Problem wygląda następująco:

     

    po automatycznym zaprogramowaniu kanałów DVB-T wszystko działa jak należy. Łapie wszystkie 3 MUXy. Problem pojawia się na drugi/trzeci dzień. Jeden z MUXów gubi się i to w dziwny sposób. Na górnym pasku wyświetla informację co w danej chwili jest nadawane, nie ma natomiast obrazu a dźwięk pojawia się na sekundę co sekundę, czyli na chwilkę jest, na chwilkę nie ma, na chwilkę jest, etc. Aby kanał zaczął działać, trzeba wcisnąć przycisk GUIDE na pilocie. Będzie działał do momentu przełączenia na inny, gdy się wróci trzeba ponownie wciskać przycisk GUIDE. Po dłuższym czasie (liczony w tygodniach) potrafi pogubić wszystkie kanały ze wszystkich trzech MUXów. Kilka dni temu doszedł kolejny dziwny problem otóż pojawia się szatkowanie obrazu i sygnał spada prawie do minimum.

     

    Wszystkie bolączki znikają po ponownym zaprogramowaniu kanałów, ale problem wraca na drugi/trzeci/czwarty dzień.

     

    To co ustaliłem:

     

    - nie jest to wina instalacji antenowej, tego problemu nie ma na innym dekoderze DVB-T (sprawdzane było na dwóch), odbieram z nadajnika RTCN Święty Krzyż

    - dzieje się to tylko przy odbiorze ze swojej anteny, gdy miałem jeszcze kablówkę to nie występowały problemy z gubieniem programów w analogu jak i cyfrze (kablówka nadawala cyfre w trybie DVB-T a nie DVB-C)

    - wyłączanie telewizora z sieci nie pomaga

     

    Moje wnioski:

     

    - nie potrafię zdiagnozować w czym leży problem ponieważ:

    a) ze swojej anteny telewizor gubi kanały, ale z kablówki nie gubił

    B) ze swojej anteny każdy inny dekoder działa bez zarzutu

     

    Dzwoniłem na infolinię, ale jedyne co się dowiedziałem to problemy z anteną, mimo że problem opisałem jak wyżej. Powiedziano mi abym dzwonił do serwisu.

     

    Proszę mi podpowiedzieć co mam zrobić, bo już nie wiem. Gwarancja jest do 26.01.2014 roku, więc już zostały dni do końca.

  6. Problem nadal aktualny. Zwiększenie mocy nadajnika nie rozwiązało sprawy. Popytałem ludzi i u każdego jest to samo.

    DVB-T to DNO i wodorosty. Analog nigdy nie był zakłócany, a ten nowoczesny syf tnie się bez przerwy. Wyłączenie analogowego przekazu było idealnym rozwiązaniem! Gratuluję. Teraz tylko czekam na wyłączenie analogowrgo radia i będzie full wypas.

     

    Od kiedy zobaczyłem jak ta nowoczesna technologia działa, nie mogę ogarnąć, jak można było bezczelnie wcisnąć taki syf i do tego wyłączyć "przestarzałą" i niezawodną telewizję analogową?! Komu to przeszkadzało?! Do tego ta żałosna propaganda, że DVB-T jest mniej podatne na zakłócenia :brawo: Większego kłamstwa dawno nie czytałem, prócz wypowiedzi Tuska :brawo:

  7. Sprawy mają się tak.

     

    Ten filtr ferrytowy pogarsza sygnał, łapie więcej zakłóceń co widać na podglądzie parametrów sygnału w TV. Do tego szatkowanie nie ustało.

     

    Przed chwilą zdjąłem obie belki z direktorami, ustawiłem antenę delikatnie do góry. Co do efektów, dam znać dziś, może jutro.

     

    Topografia terenu wygląda tak (czerwona kropka oznacza kierunek anteny):

     

    antenac.jpg

     

     

    Parametry odbioru:

     

    MUX-1

    mux1.jpg

     

    MUX-2

    mux2.jpg

     

     

    Proszę mi powiedzieć, co znaczą Pre Viterbi oraz 5s. Patrząc na te cyferki, który sygnał jest lepszy, na MUX-1 czy MUX-2?

  8. Dziękuję za chęci, więc po kolei.

     

    Telewizor to Sony 40E4000, podłączony kablem TRISET-113 o długości ~10m. Antena to UHF Dipol 44/21-69 Tri Digital z symetryzatorem, który był w komplecie. Maszt jest na balkonie, na 4 piętrze. Uziemiony. Wszystkie połączenia są należycie zrobione.

     

    Pochylenie anteny było zmieniane, ale nie ma poprawy. W tej chwili jest ustawiona pod kątem kilkunastu stopni do góry.

     

    Odbieram z nadajnika Św. Krzyż, z odległości ~80 km (wg mapy na dvbtmap.eu). Nie ma przeszkód terenowych, które zasłaniały by sygnał. Poziom sygnału jest na tyle wysoki, że założenie wzmacniacza LNA-177 (z regulowanym zasilaczem) nic nie zmienia.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...