Skocz do zawartości

arsenal

Użytkownik
  • Postów

    828
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez arsenal

  1. Antenę skieruj na Śrem. Można zacząć od skierowania anteny na Ścinawę, jak znajdzie analogowy przekaz poznańskiego TVP Info na kanale 52 lub Polsatu na 50, dostroić jak najlepszy odbiór i próbować z DVB-T. W Legnicy może jednak być problem ze złapaniem czegokolwiek z tego nadajnika.

  2. Jakość kanałów SD, poprzez HDMI i na przeciętnym telewizorze LCD/PDP nie może być zachwycająca. Najnowsze telewizory HD potrafią już obrabiać i poprawiać sygnał otrzymywany ze złącz HDMI. W tańszych i starszych telewizorach, najprostsza metoda poprawy to połączenie nboxa z telewizorem kablem component i wybranie 1080i w nboxie. Zdecydowana większość telewizorów dokona wtedy obróbki sygnału ze złącza analogowego tak samo jak z eurozłącza( component to analogowy przesył sygnału HD) i jakość obrazu na kanałach HD powinna się poprawić. No i najważniejsze. Obraz w telewizorze trzeba skalibrować. Oglądanie w trybie dynamicznym, sport czy podobnym oczoje*nym fałszuje kolory, jasność, kontrast i ostrość w domowych warunkach. To także znacznie wpływa na jakość kanałów SD.

    Jak dekoder buczy to do wymiany się nadaje.

  3. Do końca roku najprawdopodobniej pojawią się następne cztery kanały w HD. Współpraca z BBC będzie jeszcze bardziej pogłębiana. No i nikt już nie ma wątpliwości ( poza kilkoma zatwardziałymi fanboyami C+ żyjącymi płonną nadzieją), że National Geographic HD jak i SD pojawią się w N( w TNK i Cyfrowym Polsacie też) po zakończeniu wyłączności w 2011. Muliroom od jutra. Tellenbacha w Hiszpanii i Niemczech nauczyli, dlaczego krajowa liga jest ważna dla platformy, więc tym razem C+ będzie miał ciężko. Umowa z TP obniży znacznie koszty i zabezpieczy przed zostaniem w tyle jeśli chodzi o oferty łączone oraz da zapasowe centrum nadawcze i pojemności satelitarne. Faktycznie parę zmian się kroi.

  4. No to trzeba było od razu, że z okolic Szlichtyngowej :smile: . Jak tak to oczywiście, że na Leszno i nie ma bata, 2 i 3 Mux musi się pojawić. Ja odbieram bezproblemowo będąc dalej i " po tej drugiej stronie" Odry :wink: i mam na obu muxach wysoki poziom sygnału. Odbieram na nBoxie z USBStickiem, który mocną głowicą DVB-T nie grzeszy przecież. Antena? wystarczy zwykła szerokopasmówka ze sprawnym wzmacniaczem.

  5. Skoro trochę zeszliśmy na wspomnienia, to ja mam pytanie. Czy pamięta ktoś nazwę serialu, który leciał w Canal+ na samym początku nadawania, w którym akcja działa w jakieś szkole. Mało z niego pamiętam, ale coś tam było chyba z ciągłą synchronizacją zegarków przez głównych bohaterów ;)

    To był oczywiście "Parker Lewis nigdy nie przegrywa" ze znakomitym dubbingiem w C+.

  6. nom, Gdańsk Chwaszczyno mux3 odbieram już i to nawet z byle druta na parapecie tuner DVB-T w kompie widzi dość dobrą moc bez anteny

    U mnie z nadajnika w Śremie tez jest podobna sytuacja. Niby Mux2 ma moc 100kW a Mux3 tylko 20kW. Jednak zarówno telewizor jak i nbox z donglem USB pokazują niemal identyczną siłę i jakość sygnału. Odbiór obu multipleksów jest stabilny a odległość od śremskiego nadajnika to ok. 80-90 km w linii prostej.

  7. Ale teoretycznie gdyby był? :) To różnica była by o wiele lepsza od 1080i?? Np, wytłumacz mi na jakimś przykładzie. Znaczy to będzie różnica taka jak kiedyś w reklamach pokazywali kwadrad HD i kwadrat SD i między 1080i a 1080p będzie podobnie? Jak tak to różnica będzie powalająca

    Największa różnica to poprawa płynności podczas np. meczu czy szybkiej akcji w filmie. Jeśli byłoby to 1080p w 60 klatkach to już całkiem płynne masełko. Telewizory LCD i PDP ( za natury wyświetlacze progresywne )nie będą musiały wtedy robić wewnętrznej obróbki obrazu z przeplotem do progresywnego. Ostrość i szczegółowość zyskają już w mniejszym stopniu.

  8. TVPHD z N. Nie widzę żadnego pogorszenia względem poprzednich dni. Sam koncert w niskiej jakości technicznej( w niskiej jak na TVPHD) wychodzi już chyba z RPA. DD 5.1 bez dynamiki.

  9. Jak na ekranie nie ma szybkiego ruchu to i nie ma bitrate. TVPHD w N podczas meczów osiągało ponad 13Mbit/s dla video więc i tu może być podobnie. Zresztą. TVP wie jak nadawać HD i niewysoki bitrate im w tym nie przeszkadza. Wystarczy by retransmitujący za dużo nie popsuł po drodze i jest ok. Bitrate to nie jest jedyna wyrocznia jakości HD! Jakość całego sprzętu nadawczego i przesyłowego także ma bardzo duże znaczenie. Takie samo znaczenie ma jakość telewizora i odpowiednie jego skalibrowanie u odbiorcy. Kiepski panel, z kiepską elektroniką i kiepsko ustawiony to zdecydowana większość odbiorników w polskich domach.

  10. Jeśli ten sprzęt jest tak słaby jak w Cyfrze+ to i najlepszej oferty programowej odechciewa się oglądać. To znaczy gdy można oglądać, bo przeze mnie posiadany PhilipsPVR z pięć czy sześć razy był wymieniany. W przerwach pomiędzy wymianami, resetami, telefonami na ifolinię i podróżami do dystrybutorów odechciewało mi się to dziadostwo włączać.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...