Skocz do zawartości

artek28

Użytkownik
  • Postów

    86
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez artek28

  1. @artek28

    Odwrotnie. MUX'y 1, 2, 3 są na 10 lat, a MUX-8 na 15 lat. Słabo to rozwiązano, bo oznacza ew. przejście na DVB-T2 w różnym, dość odległym od siebie czasie. Ale inwestycja musi się opłacić, inaczej nikt by się w to nie pakował.

     

    MUX-5 i 6, albo pójdą w całości pod TV, albo w całości pod LTE. Różnicowanie na obecnym etapie jest mało opłacalne.

     

    MUX-6 nie może być przeniesiony do VHF. Liczy się częstotliwość, szczególnie w przypadku LTE. Więc nie pisz głupot. VHF trzymają już chyba w całości dla radia.

     

     

     

     

    MUX 5 jest niezależny od dywidendy. Było to mówione podajże na jednej wystawie. Na sat kurier był o tym materiał filmowy  ( pod koniec tego materiału ktoś z Emitela, mówił o mux 5 ).

     

    Co do kolejnego MUX w VHF.  MUX 8 jest według planu DVB-T . Drugi multipleks może być koordynowany urzędowo. Tylko nie wiadomo czy to może być odobny multipleks czy kosztem DAB+  

     

    MUX 5 , MUX 6 ( jeżeli zostanie ). To chętnie bym widział w DVB-T2. Bo dekodery z DVB-T2  nie są drogie. Ariva , Opticum , Cabletech i wiele innych producentów . Mają w ofercie takie dekodery. 

     

    Ciekawi mnie jak rozwiążą przejście nadawców prywatnych na HD w DVB-T. TVP ma obecnie 2 kanały w HD  ( za niedługo możliwe, że 4 ) .A nadawcy prywatni zero. Bo brak miejsca . Myślę, że MUX 5,6  powinny dać możliwość obecnym kanałom już dostępnych w telewizji naziemnej przejście na HD. A jak zostanie miejsca to wtedy dobierać jakieś nowe kanały . 

    Według mnie skoro mamy DVB-T MPEG4 to nie powinno być po 8 kanałów SD poupychanych. Tylko po 4 SD, wtedy każdy kanał by miał opcję przejścia na HD . 

  2. W przypadku DVB-T2 muxów będzie tyle samo ,z tym że każdy mux będzie pojemniejszy o jakieś 30% .Czyli na takim muxie zmieści się więcej stacji przy tym samym koszcie nadawania 

    Łączenia raczej nie będzie tylko stopniowe przechodzenie z DVB-T na DVB-T2  .Oczywiście już na samym początku można było wybrać nowszy standard taki jaki mają wszyscy nasi sąsiedzi ,oczywiście przejście i tak jest nieuniknione - jeżeli nie, będą potężne kary finansowe nałożone przez UE 

     

    Nie tyle samo tylko te same. Tylko, że MUX 1,2,3 bez zmian mają być bodajże przez 15 lat , a MUX 8 bodajże przez 10 lat . Więc dla dvb-t2 pozostaje MUX 5 , MUX 6 jeżeli nie pójdzie pod LTE .  MUX 5 może przetrwać.  Możliwe jest, że MUX 6  może być przeniesiony do VHF bo w VHF  mogą być dwa multipleksy niezależne od DAB+ . Więc pod DVB-T2 mogą być MUX 5, 6 jeżeli będą . 

  3. Z tego co zauważyłem to nie skomentowałeś mojego pomysłu z wojewódzkimi stacjami lokalnymi oraz nowymi stacjami ogólnymi. Jak rozumiem te pomysły ci się podobają :D

    Co nadawań ponadregionalnych to przy Tele 5, TVS, TVR, ITV oraz Stars TV opłata krajowa za slot zostałaby podzielona między stacjami dzięki czemu płaciłyby one mniej za nadawanie.

    W kwestii TVP Historii to widzowie nie byliby poszkodowani ponieważ jakieś elementy tej stacji byłyby na kanale TVP Dokument który w założeniu mógłby być podobny formułą do Fokus TV czyli łączyć naukę z dokumentalistyką. Co do kanału filmowego to zakładam że TVP Seriale byłyby tymczasowo do czasu uformowania się stacji TVP Film.

     

    I tu jest pytanie czy takie TELE 5, TVS znajdując się w DVB-T potrafiły by poprawiać swoją ofertę tak jak to robi tv puls ?

    Czy TELE 5 HD i TVS HD w DVB-T miały by co w tym hd pokazywać ? Czy by wzbogacały swoją ofertę programową ?

    TELE 5 pokazuje jakieś produkcje TVP od jakiegoś czasu. To czemu TVP nie da miejsca TELE 5 ?

     

    O kanałach discovery, BBC można pomarzyć itp. bo patrząc po ostatnich konkursach. To kanały-nadawcy z koncesją transgraniczną (czyli ci , którzy nie dają znaczka wiekowego na swoje kanały ) to raczej nie wygrają do DVB-T.

     

    Jeżeli znowu zacznie się wojna o miejsce dla TVM1 ( TV Trwam ) to raczej prędko ten multipleks nie ruszy.

     

    Powinien być jeszcze jakieś kanały: filmowy, dokumentalny ( nie TVP) które by były konkurencją dla Stopklatki, Fokusa i miały dostęp do innych dystrybutorów, wytwórni filmów itp. niż te kanały, które są obecnie w DVB-T.

    Skoro MUX 5 może być nie zależnie od dewidenty to powinny się toczyć jednocześnie prace nad MUX 8 i MUX 5

     

    Według mnie w DVB-T nie powinno się iść na ilość kanałów, tylko na jakość obecnie powinni się starać, żeby jak najwięcej już nadających kanałów w DVB-T mogło przejść na HD. A jeżeli zostanie miejsca to wtedy myśleć o jakiś nowych kanałach .

  4. ale ta różnica powoli się zmniejsza. na satkurier piszą o tv republika w nc+. i w ten sposób polsatowi pozostaje kilka kanałów tylko co nie ma w nc+.

    co do viasatów . to jak viasat będzie chciał powiększyć zasięg to polsat nie ma nic do gadania pomimo. podobnie jak jest z Polsat c+i. jak by dali Food network do nc+ to bym się nie obraził .

  5. w nc+ mam multiroom po cyfrze+ . na Arivie200 mogę układać kanały do woli . na telewizorze z modułem jak ustawiam, żeby szukał cyfra+ to znajduje nc+ tylko że do kanału chyba 1000 nie mogę zmieniać kolejności kanałów. podobnie mam jak dam moduł polsatu i ustawiam żeby szukał polsat.

    ale jak dodaję po tr. kanały to je w tedy mogę ustawiać do woli

  6. według mnie dvb-t staje się powoli za bardzo skomplikowana w odbiorze w Polsce

    bo :

    - do mux 1,2,3 potrzeba jedną antenę

    - do mux-a lokalnego trzeba dołożyć drugą antenę ( bo np. jest inna lokalizacja nadajnika niż dla muxów 1,2,3)

    - do mux w vhf w wielu przypadkach będzie trzeba dołożyć antenę do vhf-u bo mówiono cały czas, że najlepsze są anteny kierunkowe dla mux 1,2,3.

    - a co jeżeli ktoś chce sobie jeszcze odbierać mux - polsatu ? to w tedy mogą być potrzebne nawet 4 anteny, żeby wszystko odbierać .

    co będzie jak powstanie jeszcze więcej muxów ? z różnych innych nadajników ?

    nie wyobrażam sobie montowania 10 anten na domu .

    powinien być jeden operator multipleksów na kraj , a nie kilku , kilkunastu .

  7. może lepiej jak by dvb-t w Polsce przyjęto model freeview. i żeby opłata za telewizję naziemną szła na całe dvb-t.

    bo według mnie jak ktoś stać na platformy cyfrowe to i stać na sprzęt do tego .

    jak dla mnie to mux5, mux6 ,mux8 mogły by być w dvb-t2 i żeby przeznaczyli pod kanały hd. kodowanie kolejnych muxów zablokuje rozwijanie się darmowego obecnego dvb-t

    lub żeby te muxy 3 były kodowane i w dvb-t2 . tylko żeby był jeden właściciel i jedno kodowanie,żebym nie musiał dokupywać do każdego mux-a innego dekodera . jak płatne w dvb-t2 to 3 muxy to jest (zakładając, że w mux jakim może być do 14 kanałów sd lub 7 HD. to jest koło 40 kanałów sd lub koło 20 kanałów hd.

    jak by stworzyli coś w rodzaju Simpli TV w Austrii na trzech mux-ach to by był za .

    ale po za tym lepiej by było jak by te multipleksy przeznaczyli na rozwój obecnego dvb-t

  8. mam taką mieszankę kanałów

     

    1. TVP 1 HD

    2. TVP 2 HD

    3. TVP INFO KRAKÓW

    4. TVP INFO KIELCE

    5. TVP INFO KATOWICE

    6. TVN INFO RZESZÓW

    7. POLSAT

    8. TVN

    9. TV 4

    10. TV PULS

    11. TELE 5 *

    12. TVS *

    13. TV 6

    14. PULS 2

    15. TVN 7

    16. TTV

    17. POLONIA 1 *

    18. TVR *

    19. ATM ROZRYWKA

    20. POLO TV

    21. TV DISCO *

    22. ESKA TV

    23. 4.FUN TV *

    24. REB TV *

    25. ITV *

    26. TVP ROZRYWKA

    27. TVP POLONIA

    28. TVP HISTORIA

    29. TVP KULTURA

    30. POLSAT SPORT NEWS

    31. STARS TV *

     

    * dekodery i telewizory mam dvb-t/s więc to robi ciekawy pakiet darmowych kanałów. kanały niekodowane polskie na satelicie dzięki dvb-t i telewizorom z dvb-s i dekoderom combo mogą zyskać .

  9. A nie dwa pokrycia?

     

    Na każdy obszar przeznaczono 8-9 częstotliwości genewskich.

    9-te pokrycie zostało skoordynowane tylko w paru obszarach i stanowi jedynie rezerwę.

    8-me pokrycie, to kanały 5-12 (w rastrze 7MHz), które docelowo mają być wykorzystane do cyfrowej radiofonii.

    7-me pokrycie, to kanały w zakresie 61-69, czyli pierwsza dywidenca cyfrowa, która pójdzie na rozwój sieci szerokopasmowych.

     

    z planie tym zaznaczone jest że w vhf - jest mux dla telewizji i reszta w vhf jest dla DAB+ . z tego wynika, że mogą być 3 mux-y w uhf i 1 w vhf dla telewizji .

    jak by się uparli to mux-9 mógł by być dzielony z lte w paśmie 800 . w hollexie są nawet anteny z izolatorem LTE . w kilku miejscach w Polsce są w paśmie 800 nadawane mux-y . więc jak będzie duże zapotrzebowanie na telewizje to może być ciekawie .

    może jakieś mux-y ruszą w czasie gdy tvp będzie wyłączana z mux 1 . bo szkoda jak tvp 1 hd i tvp 2 hd wyłączą gdy w innych krajach kanałów HD w dvb-t przybywa.

  10. Polonia 1 co chwilę zmienia grafikę, wygląd loga . to w nc+ nie mogą co chwilę zmieniać nazwy jak się nie uda ? :) dwie satelity astra i hotbird nie realne.

    bardziej realne by było np. hot bird i jakiś Eutelsat . bo płacenie dwóm operatorom satelitów wydaje się być nie opłacalne . CanalDigitaal jest na dwóch pozycjach satelitarnych, ale to jest jeden i ten sam operator astra .

    " France 2, France 3, France 4, France 5 czy muzyczne M6 Music, M6 Music Black, M6 Music Club, Trace Urban, MCM, MCM Pop i MCM Top. " a z tym też jest dobre po co astra jak większość jest w Orange France tylko wystarczyło by dodać kodowanie .

  11. w cyfrze+ to było dobre, że mogłem oglądać na każdym dekoderze, jak przełożyłem kartę i mnie interesowała tylko telewizja . a w nc+ obowiązkowo muszę brać ich dekoder i masę różnych dodatków, które na siłę wciskają, a których nie chcę . przeszedłem do nc+ tylko dlatego, że dali możliwość odbioru na własnych dekoderach . korzystając z własnych dekoderów płaci się taką samą kwotę, za dodatki (promocyjne ), które dostępne są tylko na dekoderach ADB . pewnie to nc+ też uwaliło .

  12. może nc+ miało być do celowe , ale się nie udało. ciekawe czy iti dopuści do tego żeby była nazwa canal+ :) .

    bo przy starcie nc+ . że marka canal+ za parę lat ma być zlikwidowana . tam sami niewiedzą ja się mają. zawalili na początku i teraz mają problem .

  13. może tele 5 i polonia 1 powinny się tak starać jak tv trwam, żeby być w dvb-t . osobiście chciał bym żeby tele 5 i polonia 1 ( tak jak dawno temu ) , mógł odbierać na antenie pokojowej. jak by była Polonia 1 w dvb-t to może by wróciła do dawnej formy ( z początków nadawanie gdy pokazywany był program escape i kilka innych ). może powinni starać się o kolejnego multipleksa ,

  14. Ja również przyłączam się do pytania @czarek007.

    Obecnie mam Multiroom CYFRY+ w postaci dwóch niezależnych kart i jeden dekoder wynajęty od CYFRY+ (Sagemcom). Drugi dekoder mam swój własny (Ferguson). Zależy mi na tym, aby była możliwość migracji do nc+ pozostawiąc to wszystko, co mam obecnie. Nie interesują mnie dedykowane "pudła" nc+.

     

    dali mi multiroom na własnych dekoderach . i mam pakiet canal+ platinium z hbo, cinemax , history hd.

    gość mi polecił, żebym wymeldował N dekodery , a zostawił dekodery swoje własne co miałem do cyfry+ i do rozdzielenia sygnału polecił kupić splitera . to mi gość polecił z bok-u przez telefon jak migrowałem do nc+.

  15. No właśnie widziałem opis dla netVOD+, pewnie tak tylko piszą, mogli by chociaż dać do Philipsa YouTube albo TVN Player. :D

    Ciekawe informacje piszą na stronie NC+ o tunerach DVB-T: "Koszt zakupu urządzenia przystosowanego tylko do odbiory cyfrowej telewizji naziemnej to około 200-300zł." :lol2:

    http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesciej- ... uner-dvb-t

     

    to jest kpina co tam napisali . dekoder potrafi dodatkowo nagrywać programy z dvb-t na dysk :brawo: . prawie każdy dekoder za koło 100 zł do dvb-t to potrafi.

     

    w tym nc+ non stop są jakieś problemy . przez 6 lat byłem abonentem n i przez prawie 10 lat miałem c+ . teraz co się dzieje jest to kpina . i wszystko podnoszą do rangi naj i przy okazji jest rzeczywistość naciągana .

    tv 5 monde pl z hot birda , pewnie dlatego nie ma bo to by była konkurencja np. dla planete+

    bo planete+ tez pokazuje filmy dokumentalne produkowane przez tv 5 monde .

    nie zamierzam migrować do nc+ bo jest w tym bardzo dużo nie jasności i nie doróbek i za dużo jest koloryzowania rzeczywistości .

     

    sportem się nie interesuje ale będzie ciekawie jak ludzie pokupują pakiet z canal+ sport , a oni część będą puszczać w ppv . na stronie ncplus też piszą o ppv. bo podobno canal+ sport 2,3,4 mają być włączane w razie potrzeby . i kto wie czy te canal+ sport 2,3,4 nie będą ppv. podpisując umowę z nc+ ja bym się tysiąc razy zastanowił .

×
×
  • Dodaj nową pozycję...