Skocz do zawartości

robay

Użytkownik
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez robay

  1. Mam pytanie do właścicieli Fergusona 8200... Otóż zauważyłem na swoim egzemplarzu pewną cechę, a mianowicie na kontrastowych elementach jak np. żółty trójkąt z kategorią wiekową w lewym górnym rogu ekranu ma jakby niebieską poświatę widoczną na ciemniejszych tłach. Efekt ten występuje na TV LCD podłączony przez złącze SCART. Mój sprzedawca kontaktował się w tej sprawie z serwisem i ponoć odpowiedzieli, że to taka cecha tego modelu.

    Mam jeszcze inny tuner Thomsona i na nim tego efektu nie ma...

    Z pozycji tzw. fotela tego nie widać - trzeba podejść blisko do telewizora.

    Pytanie więc, czy inni też tak mają?

    Ponjiżej zamieszczam zdjęcia.

    Ważne sprawy. Tuner musi być podłączony przez SCART (tzw. złącze euro a nie HDMI), w ustawieniach musi być tryb 576i RGB na innych tego nie ma. Najlepiej też, żeby był podłączony do telewizora LCD, bo na zwykłym CRT może tego tak nie widać.

    Najlepiej widoczne jest to na ciemnych tłach, na jasnych jest prawie niewidoczne.

     

    FERGUSON 8200

     

    Ferguson%20FT8200HD.jpg

     

     

    dla porównania THOMSON D651

     

    Thomson%20D651.jpg

     

    Z góry dzięki za odpowiedź...

     

    Pozdrawiam

  2. Jeżeli nowy soft tłumi sygnał antenowy, to może nie zawsze należy go instalować?

     

    Fakt, że soft tłumi pozornie sygnał nie świadczy, że robi to w sposób liniowy. Obojętnie w jakim języku byśmy nie programowali i na jaką platformę, jedną z podstawowych dostępnych instrukcji, jest instrukcja warunkowa, czyli program może wykonać dany fragment kodu w zależności od zaistniałych warunków. Jeżeli soft został zmieniony właśnie w taki sposób, fakt tłumienia mocniejszych sygnałów wcale nie musi świadczyć o tłumieniu słabszych. Łopatologicznie przedstawiając taką instrukcję można by powiedzieć, że soft robi np. tak: jeżeli poziom sygnału jest większy od 90% zmniejsz do 89%, jeżeli sygnał jest mniejszy od 90% nie rób nic. Oczywiście to tylko przykład, wcale nie musi to tak być. Chcę tylko zaznaczyć, że skoro jakieś urządzenie posiada soft, który potrafi wpływać na takie rzeczy jak dopasowanie poziomu sygnału, to na pewno umie też nim zarządzać. Jeżeli jednak (jak niektórzy sugerują), została obniżona czułość głowicy, to tak naprawdę trudno mówić o tym, że został zmieniony soft (przynajmniej w sensie programistycznym), a raczej należałoby powiedzieć, że zostały zmienione pewne parametry sprzętu z poziomu softu. To, że soft Fergusona potrafi zarządzać sygnałem, można często zauważyć przełączając się na program nadawany na innej częstotliwości (kanale), np. przełączając z TVN na TVP1 - widać wtedy (przynajmniej u mnie), że od razu po przełączeniu, sygnał na starcie jest na poziomie np. 96% a jakość na 76%, po ok. sekundzie sygnał jest zmniejszany na ok. 86-88% a jakość skacze na równo 100%. Świadczy, to o tym, że soft potrafi zarządzać czułością głowicy, a nie, że została ona zmniejszona "na sztywno" o kilka punktów procentowych. Żadne spekulacje jednak nie mają tutaj sensu... Jak jest naprawdę, powinien się wypowiedzieć producent...

  3. Właśnie dokonałem aktualizacji softu w Fergusonie FT 8200 HD do wersji 1.3.1(663) i muszę powiedzieć, że jestem pełen uznania.

    Sygnał odbieram z nadajnika ze Śremu. Do tej pory sygnał miałem na poziomie 95-99% jakość 90-98% pomimo to zdarzały się przycięcia i drobne zakłócenia.

    Po aktualizacji softu sygnał spadł do 85-90% a jakość zawsze 100% - nawet nie drgnie. Od tej pory żadnego najmniejszego nawet zacięcia, czy piksela.

    Tuner zaczął zachowywać się wzorowo. Dokładnie widać teraz jak działa nowy soft. Po przełączeniu na inny kanał poziom sygnału skacze na grubo powyżej 90% najczęściej ok. 95-98% jakość wtedy nie jest zbyt wysoka, po sekundzie sygnał zostaje zmniejszony do ok 86-88% a jakość skacze na całe 100% i tak już stabilnie pozostaje - krótko mówiąc rewelacja!!! :brawo:

×
×
  • Dodaj nową pozycję...