Skocz do zawartości

frostbite

Użytkownik
  • Postów

    73
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez frostbite

  1. Mam pytanie do kogoś kto ma samochód na płycie podłogowej typu Peugeot Riffter z radiem w "tablecie". Czy znaczek DAB(strzałeczki)FM oznacza przełączanie się pomiędzy typami transmisji, w zależności od siły sygnału? Nie mogę znaleźć informacji w instrukcji obsługi.

  2.  

    Mieszkam na wschodzie Polski gdzie aktualnie (przynajmniej w mojej okolicy) nie ma lokalnych MUX z ofertą regionalną. Czytam jednak, m.in. na tym forum, że niektóre kanały dostępne na zachodzie, w lokalnych MUX, nadają w 720p. Czy to jakaś nowości w dystrybucji? Czy w ten sposób upycha się więcej kanałów czy raczej chodzi o obniżenie kosztów przesytu/produkcji?

     

    W miejscu gdzie mieszkam, w DVB-T/T2 zawsze dostępne były tylko kanały SD (576p) lub HD (1080p). Nic pomiędzy nie widziałem. Również na satelicie, do której też mam dostęp, nigdy nie znalazłem żadnego kanału 720p. Wydawało się, że w ogólne ta rozdzielczość w tej części świata nie istnieje. Popularna jest natomiast w USA gdzie dużo stacji nadaje w tej rozdzielczości.

     

    Czy jest gdzieś dostępna lista polskich kanałów nadających w 720p? Lista na Wikipedii nie ma takich danych.

    TVP3

    Jeśli chodzi o TVP3 Lublin to całość jest upscale'owana. Nawet Dziennik Regionów, który na TVP3 Warszawa jest w HD oraz reklamy i zapowiedzi są nadawane w SD i dopiero podbijane w górę. Jest to o tyle głupie, że przed chwilą w Panoramie Lubelskiej o 12:30 chwalili się, że są w HD, a prezenter na koniec serwisu pomylił się i zaprosił widzów do oglądania w SD😛

     

    Nie znam dokładnie infrastruktury telewizyjnej, ale domyślam się, że ośrodki TVP3 nie mają mikserów wizji lub serwerów emisyjnych pracujących w HD. Reportaże są pewnie produkowane od dawna w HD, ale nie ma ich na czym wyświetlić. W studio Lublin kamery są chyba również SD. Obraz ze studia nigdy bowiem nie wypełnia ekranu i ma czarne paski po bokach. Takie czarne ramki są często obserwowane w trakcie konwersji analogowo-cyfrowej, np. z HVS.

     

    Mam wrażenie, że znowu jest 2012. Sygnał w HD tylko treści brak.

  3. Cześć! Czy ktoś z Was posiada jeden z tych projektorów LCD z certyfikatem Netflix? Są one oparte na jakiejś dystrybucji Linuksa (to nie Android).

     

    Mam pytania dotyczące aplikacji dostępnych na tych urządzeniach. Czy oprócz Netflix, Prime i YouTube dostępne są tam inne duże platformy VOD? Szukam w sieci katalogu aplikacji dla tego systemu, ale nic nie mogę znaleźć. Jeśli poza wspomnianymi nie ma żadnych istotnych serwisów, to czy dostępna w systemie przeglądarka Open Browser pozwala sensownie korzystanie z nich jak ze zwykłych stron internetowych?

     

    Zainstalowałem Open Browser na Google TV z 2 GB RAM i Disney Plus działa dość słabo. Jeśli wideo jest płynne, rozdzielczość wynosi około 480p/720p. Jak to działa na projektorach Linuksem?

  4. Czytałem na forach Google, że Live Channels ma być w tym roku wycofana.

     

    Źródło: https://support.google.com/androidtv/thread/214509868/live-channels-deprecation-what-is-the-replacement-app?hl=en

     

    Live Channels ma być zastąpione przez sekcję Live/Na żywo w Google TV i tych urządzeniach z Android TV, które dostaną aktualizację. To jest takie klasyczne zachowanie Google czyli wprowadzić fajny produkt, a potem wycofać go na rzecz kolejnego. Ludzie narzekają (i słusznie), bo w Live Channels mieli dobrze działający DVR.

     

    Mam nadzieję, że funkcja Live/Na żywo pojawi się w Polsce, a nasi dostawcy będą ją wspierać, bo te skakanie pomiędzy aplikacjami jest denerwujące.

  5. Cześć,

    Mam pytanie odnośnie dekodera TV Smart 4K Box, w wersji z gniazdem antenowym. Czy te urządzenie w ogóle odbiera kanały przez DVB-C? Czy wszystko działa już tylko w streamingu? Pytam, bo z podłączoną anteną jak i bez, wciąż dekoder buforuje obraz i ma możliwość wyboru jakości streamu na każdym kanale. Do czego służy gniazdo antenowe?

  6. Kupiłem ostatnio telewizor TCL 43C735 i włożyłem do niego moduł CAM CI ECP. Jest to telewizor z Androidem. Odbiór kanałów jest poprawny, ale mam 2 problemy. Szukałem w tym wątku informacji na ten temat, ale nic nie znalazłem. Może ktoś z użytkowników ma podobne doświadczenia i podpowie coś?

    1. Telewizor nie pobiera listy kanałów Canal+. Mam tylko pełny skan tego co telewizor zobaczył na Hot Birdzie. Czy jest jakiś sposób lub konfiguracja, która pozwoli pobrać listę? Ewentualnie, w ustawieniach telewizora istnieje opcja eksportu lub importu listy z pendrive. Szukałem w Google pliku z taką listą, ale niczego nie znalazłem. Czy one w ogóle istnieją?
    2. Gdy wyłączam TV pojawia się komunikat, że moduł CAM wciąż pracuje i trzeba odczekać około minuty, żeby wyłączył się. Nie jest to może jakiś straszny problem, ale gdyby dało się umożliwić normalne wyłącznie, to byłoby fajnie.

    Za wszelkie informacje z góry dziękuję🙂

  7. Szukam następującej informacji. Czy kanały HD w DVB-T2 będą nadawane w 1080i czy 1080p? Szukając odpowiedzi w wyszukiwarce forum oraz w Google, niczego nie mogę znaleźć. Pojawiają się tylko informacje, że tunery DVB-T2 są w stanie wypuścić z HDMI wideo w 1080p.

     

    W USA niektóre naziemne stacje telewizyjne od kilku lat nadają w 1080p. Natomiast w Niemczech, w 2017 roku, 40 kanałów nadawanych było w 1080p.

     

    A jak będzie u nas?

  8. Tak a propos Strefy Widza TVP. Jako osoba niepełnosprawna, jestem zwolniony z opłacania abonamentu RTV. Telewizja Polska nie przewiduje dostępu do usługi przez osoby takie jak ja. Nawet gdybym chciał opłacać abonament, musiałbym zrzec się swojego orzeczenia o niepełnosprawności, a to pociąga za sobą inne konsekwencje. Nie lubię wylewania czarnej żółci w sieci, ale to jest słabe.

  9. Jeśli masz tuner ADB5800 to byc może masz nadal aktywną kartę NC+ jeśli tak to w sumie masz wszystko co potrzebujesz.

     

    Posiadam ADB 2849ST ze starym abonamentem w N (wcześniej TNK). Karta jest oczywiście sparowana. Miałem wcześnie pomysł, aby przerobić go na E2, z nadzieją, że zachowam parowanie karty i dostęp do obecnej oferty. Osoba wykonująca przeróbki stwierdziła jednak, że się nie da i zachowam co najwyżej dostęp do kanałów nieparowanych z oferty SMART HD+. Nie wiem czy to prawda, ale tak mi napisał.

  10. Tytuł tego posta jest nieco prowokacyjny, ale naprawdę dotyczy tunera dla osoby niepełnosprawnej.

     

    Jestem osobą niepełnosprawną i w związku z tym mam pogłębiające się problemy z obsługą różnych urządzeń. Jednym z nim jest telewizor i tuner satelitarny. Dlatego poszukuję rozwiązania tego problemu. Rozważałem nawet zakup nowego telewizora, powiedzmy Samsunga ze sterowaniem głosem, ale te mówienie do pilota to jakaś pomyłka. Dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu.

     

    Jakiś czas temu widziałem natomiast Nboxa 5800S z Enigmą2 i to zachęciło mnie do bliższego zapoznania się z tą platformą. Od dawna wiedziałem o jej istnieniu, ale dotychczas traktowałem ją trochę jako rozwiązanie „niekomercyjne” czyli tylko dla entuzjastów. Aż do momentu gdy zobaczyłem możliwość sterowania tunerem przez przeglądarkę internetową oraz streamowania programów po sieci. To mnie kupiło.

     

    Chciałbym więc kupić tuner z Enigmą2. Nie będzie to jednak przerobiony Nbox bo potrzebuję tunera twin, w którym będę mógł wykorzystać moduł CAM NC+.

     

    Polecicie coś?

  11. Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze.

     

    Te mini-antenki wcale nie są takie złe jak wiele osób uważa. Mi osobiście, przy jej użyciu udało się złapać sygnał MUX-2 z nadajnika oddalonego o jakieś 20 km. Antenka była wystawiona za okno, na parapet (parter). Odbiór był natomiast stabilny, bez zacięć.

     

    W kwestii mini-antenek trzeba więc eksperymentować. W niektórych sytuacjach potrafią one złapać sygnał z dużego dystansu.

  12. Topikowi „Bojkot TNK” przyglądam się od dłuższego czasu i zastanawiam się kiedy sprawa ucichnie. Wszystko jednak wskazuje, że wystąpił tutaj efekt perpetuum mobile i sprawa będzie trwała. Osoby mające postulaty do Cyfrowego Domu (ITI nie jest tutaj stroną, pomimo obecności w strukturze właścicielskiej) nakręcają się wzajemnie w nieustającym koncercie życzeń. Ludzie, zrozumcie jedną podstawową rzecz. Jeśli dostaniecie Polsaty, to nie dla tego, że urządziliście jakiś bojkot. Dostaniecie je bo od początku taki był plan i umowa pomiędzy Cyfrowym Domem i Cyfrowym Polsatem. A jeśli Polsatów nie dostaniecie, to możecie sobie bojkotować i rezygnować z TNK, a i tak to nic nie zmieni. Zamiast marnować energię na bezcelowe działania, skupcie się na czymś bardziej efektywnym. Polsat i tak otrzymacie. Albo pojawi się w TNK, albo w Waszym okolicznym DVB-T. Jeśli natomiast nie macie w sobie cierpliwości, zmieńcie platformę. Macie duży wybór.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...