Skocz do zawartości

Lacen

Użytkownik
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Lacen

  1. Bardzo dziękuję za pomoc. Flashowanie obrazem 8.0.0 udało się. Wykonana następnie aktualizacja do 8.2.3 nie pogorszyła sprawy. Jednak ważne okazało się zaznaczenie obsługi wysokiego bitrate, bo bez tego obraz był "poszatkowany".

    Jeszcze raz , Wielkie Dzięki :jupi:

     

    Pozwólcie zadać jeszcze jedno pytanie.

    Kończę wkrótce (3 miesiące) umowę z CP. Rozważam ew. migrację do NC+, ale byłoby to uwarunkowane wyłącznie jedną rzeczą. Mianowicie: czy NC+ aktualnie sprzedaje pakiety z kartami nieparowanymi z dekoderem. Chciałbym uniknąć przede wszystkim dalszych problemów jakie niesie współpraca dekodera (dość kosztownego) z modułem. Pytałem kilka dni temu w punkcie "sprzedającym umowy" NC+, pani zapewniała, że karty nie są parowane, ale w sumie radziła się kontaktować z ich serwisem. Ponieważ oferta programowa dla interesujących mnie pakietów (typu Familijny z niewielkimi rozszerzeniami) jest podobna u obu nadawców, w grę może wchodzić też moduł NC+, pod warunkiem, że lepiej współpracuje z Vu+ Solo2 niż moduł CP. Tu nie mam większego doświadczenia, wiem w sumie tylko, że nielinuksowe dekodery z modułem CP działały prawidłowo. Jednak dość krótki okres wsparcia dla softu i różne błędy w oprogramowaniu zwróciły moje zainteresowanie w kierunku odbiorników z linuksem. Nie interesują mnie niektóre "wysublimowane funkcjonalności", ale wykorzystanie dwóch głowic już tak.

    Pozdrawiam :)

  2. Szanowni Użytkownicy,

    Kupiony w Hollex dekoder przyszedł z zainstalowanym image, jeśli dobrze pamiętam, VTi. Uruchomiłem wszystko bez kłopotu, ale dotychczas używałem Miracleboxa z OpenVix i miałem wszystko ładnie skonfigurowane. Wgrałem więc OpenVixa i wszystko chodziło świetnie. Zauważyłem jednak kilka mankamentów, których nie było na Miracleboksie (np. nie można z poziomu menu restartować modułu) i postanowiłem przetestować VTi, w którym zauważyłem klika cennych opcji. Po zainstalowaniu obrazu 8.2.3 dekoder nie rozpoznał modułu Polsatu, zainstalowałem następnie 8.2.0 i też bez poprawy - dla dekodera brak modułu w slocie.

    To znaczy, że skoro oprogramowanie ze sklepu działało, to popełniam jakiś błąd (sterowniki, pluginy). Na MB korzystałem z różnych obrazów i zawsze moduł startował bez problemu.

    Proszę o poradę, bo wprawdzie mogę używać Viksa, ale mnie skręca, kiedy coś nie chce działać ;)

    Serdecznie Was pozdrawiam.

  3. Jeżeli na forum jest użytkownik TNK SD, proszę o informację, czy ma lub miał problemy z uprawnieniami po 1 lipca. U mnie do końca czerwca wszystko było OK. Wróciłem po kilkudniowej nieobecności i po raz pierwszy uruchomiłem dekoder 12 lipca. Na ekranie komunikat "kanał zakodowany". FTA odbiera prawidłowo. Przetrzymałem włączony dekoder na kanale TVN przez kilka godzin i brak efektu. Sprawdzone na obu slotach. W okresie mojej nieobecności urządzenie było wyłączone z sieci, przewody antenowe odpięte. Próby dodzwonienia się do BOK zakończone fiaskiem. Oprogramowanie początkowo 4.39, aktualizacja do 4.44 też nie przyniosła rezultatu. Konto ważne do kwietnia 2014. Włożony moduł CAM CP działa prawidłowo.

    Podobną sytuację miałem z dekoderem Fergusona, do którego skończyły się aktualizacje softu. To było powodem zmiany odbiornika na Opticum. Czyżby znów TNK "wyprzedziła" programistów dekoderów?

  4. Jestem przekonany, że Prima ma przed sobą przyszłość, o ile Globo zechce ten model wspierać w kolejnych latach. Bo np. fatalne wsparcie Fergusona mamy właśnie okazję obserwować. Wiele modeli było opluwanych na forach przez kilka miesięcy od wypuszczenia na rynek, a wraz z kolejnymi wydaniami softu kolejne mankamenty znikały.

    Prima wydaje się być stosunkowo tanim rozwiązaniem dla tych, którzy mają starsze odbiorniki TV. W końcu dekoder NTC też nie jest za darmo, a jeszcze można włożyć moduły CAM i karty. Dwa gniazda USB też się przydają (zwłaszcza kiedy jedno jest z tyłu - do PVR, a to z przodu do aktualizacji z penów). No i HD.

    Ale jeszcze jedną wadę zauważyłem: podczas nagrywania można oglądać inny program z tego samego transpondera. Warunek jest jeden - to MUSI być kanał niekodowany (czyli w praktyce nie można niczego innego oglądać). Porównuję do mojego Ferdka - tam można było oglądać kanały zakodowane.

    Punktuję wady Primy, ale wniosek końcowy jest taki: pomimo wad do tej pory jestem diabelnie zadowolony.

    Pozdrawiam.

  5. @dj_wlew

    Nie umiem odpowiedzieć. Wydaje mi się, że E-AC3 wprowadza właśnie TVP. U mnie świeżutko uruchomili MUX2, a tam chyba nikt nie nadaje w tym standardzie. E-AC3 prawdopodobnie wejdzie do tylko do programów nadawanych w HD (mogę się mylić), a ja w tej chwili mam tylko TNK-SD.

     

    Po zastanowieniu, znalazłem jeszcze jedną wadę Primy: jeżeli nagrany materiał ma kilka ścieżek dźwiękowych, nie można ich wybierać podczas odtwarzania (czerwony przycisk pilota tu nie działa), ale ścieżki są nagrane wszystkie (sprawdzone w kompie). No, ale zalet jest więcej.

  6. Używam Primy od 2 miesięcy. Zakup został wymuszony przez opisywane na forach problemy z softem do Fergusona HF8900HD.

    Wybór padł na model: HD, PVR, z możliwością odbioru TV cyfrowej (analogowa w moich stronach nie nadaje się do oglądania, a telewizor MPEG-2).

    Dekoder kupiony w sklepie internetowym miał wgrany soft "alternatywny", co teoretycznie dało możliwość oglądania plików multimedialnych, ale na takich plikach rozjeżdżały się fonia i obraz oraz pojawiały się zawieszki. Teraz mam wgrany najnowszy soft fabryczny. Dekoder dobrze współpracuje z dyskami 2.5", używany przeze mnie dysk 3.5" Maxtor tracił nagrany materiał.

    Temperatura dekodera podczas pracy przyzwoita, na pewno nie mogę powiedzieć, że się nadmiernie grzeje. Dobrze odbiera kanały naziemnej telewizji cyfrowej, które świetnie można mieszać z kanałami SAT.

    W tej chwili znajduję trzy wady: 1. potrafi się zawiesić przy uruchamianiu do zaprogramowanego nagrywania. 2. Fatalnie napisana instrukcja obsługi, niby wszystko jest, ale tak, żeby nie było szczegółów. 3. Długi czas uruchamiania.

    No i nadal nie znajduję poważnego zastosowania portu LAN (bo jak czytam, że ma służyć tylko do łączenia z "tłiterem", to się tarzam ze śmiechu).

    Może kolejne wersje oprogramowania naprawią niektóre mankamenty. W sumie dekoder wart polecenia. No i nie przesadzajmy z tą ceną. Po trzech latach używania dwukrotnie droższego Fergusona, porównując, nie mam powodów do narzekania.

  7. Moje nagrania znikały w Primie z dysku Maxtor 3,5 cala z własnym zasilaniem. W tej chwili próbuję 2,5 calowego LaCie i wydaje się, że nagrania przestały znikać. Za kilka dni powiem czy się udało.

    Ale mam pytanie do użytkowników Opticum: do czego oprócz pobierania z Twittera (który niezbyt mnie interesuje) służy gniazdo LAN? Skonfigurowałem, połączyłem z routerem i co dalej... Żadnych opcji w menu. Akurat łączenie wyłącznie z Twitterem wydaje mi się bezsensowne. Jeżeli ktoś wkłada kartę sieciową do dekodera, to mogłaby służyć też do innych celów (np. YouTube, łączenie z dyskiem sieciowym czy cośtam jeszcze). Proszę o objaśnienie i sugestie. Pozdrawiam.

  8. Kilka dni temu, po kłopotach z Fergusonem 8900 kupiłem Primę. Po kilku dniach obserwacji widzę kilka negatywów:

    1.Nagrania na zewnętrzny dysk znikają - miejsce na dysku zajęte, ale plików nie widzi ani dekoder, ani komputer

    2. Po każdym włączeniu od nowa ustawia się zegar, co trwa kilka minut - raz pokazuje kilka godzin przed aktualnym czasem, a raz po.

    3. Bardzo długi w porównaniu z fergusonem czas włączania z trybu standby - za każdym razem boot i load, w sumie jakieś 20 sekund. Ferguson tak robił tylko po wyłączeniu wyłącznikiem z tyłu obudowy.

    4. Długi czas przełączania kanałów.

    5. Za dużo pytań: skasować?, zapisać?, nagrać ten program czy ręcznie czy za godzinę? Praktycznie szybki zapis nie istnieje. Po naciśnięciu przycisku nagrywania trzeba przejść przez serię pytań.

    6. Taka sobie instrukcja obsługi - jest gniazdo LAN, a spróbujcie znaleźć info jak je wykorzystać.

    7. Kilka zawieszek - np. po naciśnięciu czerwonego przycisku pilota przy pustej liście nagranych plików (usuwanie).

     

    A zalety? Jakby ładniejszy obraz SD, czytelniejsze EPG, wygodniejsze odtwarzanie nagrań, chociaż też trzeba wybrać folder (a i tak zapisuje w domyślnym).

    Po Fergusonie pewnie trzeba się przyzwyczaić.

  9. Proszę o potwierdzenie osób, które miały problemy z nagrywaniem, czy u nich 1.14.0A także ostatecznie rozwiązuje wreszcie ten problem. Zwłaszcza mam na myśli temat nagrywania po pobycie odbiornika na czuwaniu, kiedy to zrywało zapis po kilku sekundach.

    Aktualnie nie widzę tego typu problemów z nagrywaniem, nawet po 2 dniach uśpienia dysku. Nagrywa zarówno "z ręki" jak i zaprogramowane.

    Zauważyłem natomiast inne problemy, występujące też w poprzednich wersjach softu, lecz czymże były one wobec braku nagrywania :wink:

    Otóż, przy większej liczbie zapisanych na HDD plików (kilkanaście?) zdarza się, że dekoder "gubi" pliki już nagrane (na pewno były na dysku, bo sprawdzałem), nie pokazuje plików nowych (są na dysku, widoczne po podłączeniu dysku do kompa i otwierają się bez problemu), albo po prawidłowym nagraniu, po kilku dniach pozostaje jakiś fragmentaryczny plik, którego Ferguson nie widzi, a komputer nie jest w stanie odczytać. Tego typu zjawiska zdarzają mi się na dwóch testowanych dyskach, we wszystkich używanych wersjach oprogramowania począwszy od 1.10...

  10. Po wgraniu softu 01.14.0A zero problemów z nagrywaniem, zasypianiem i wybudzaniem. 1 raz zawieszenie podczas modyfikacji własnej listy kanałów. Listy fabrycznej nie testuję, bo mam TNK i sam wolałem znaleźć interesujące mnie rzeczy. Poprzednio opisywane problemy występowały na softach alternatywnych (które ktoś na jakimś portalu ocenił jako dużo lepsze od fabrycznych).

  11. Mam ten sam problem z dyskiem, czyli 2 sekundy (czasem 1) i brak nagrania. Na wcześniejszych wersjach softu problem pokazywał się od czasu do czasu. Po założeniu obrotnicy problem pojawia się nieustannie, więc chyba dochodzi jakieś niedopasowanie do obrotnicy. A w sytuacji zaprogramowania nagrania z innego satelity niż ustawiony aktualnie, nagrywają się puste pliki, chociaż dekoder włącza się minutę wcześniej i ma czas na dostrojenie do nowej pozycji.

  12. Jak widać wątek się rozwija, a wątpliwości mnóstwo. Ja wypowiedziałem umowę na wszelki wypadek z czteromiesięcznym wyprzedzeniem. Oczywiście pisemnie, poleconym, za potwierdzeniem odbioru. Ostatni miesiąc minął, a sygnał nie zniknął. Potem w ciągu 2 tygodni dostałem 2 SMS-y przypominające o konieczności uiszczenia ;). I wreszcie po tych 2 tygodniach dekoder został zablokowany razem z kanałami FTA. I w zasadzie możnaby dzwonić, pisać z prośbą o przywrócenie FTA, ale po co, skoro rezygnuje się z PC...

    To właściwie oznacza jedno: 2 miliony abonentów = bałagan.

  13. Według informacji ze strony CP, mają tylko jeden dekoder HD (HD Samsung DSB-H370G), ale bez twardego dysku. Model z dyskiem, z kolei, nie obsługuje HD. Wydaje się, że najrozsądniej jest kupić odbiornik innego producenta, obsługujący moduł CAM Polsatu. Ostatnio sam szukałem takiej możliwości i kupiłem Fergusona 8900HD. Może być także Globo HD S1. Te modele to jedne z tańszych, co nie znaczy, że tanie.

  14. Witajcie!

    Kilka dni temu chciałem kupić moduł w APS. Sprzedawca pokazał, że są w gablocie, ale Polsat nie pozwala podpisywać nowych umów (informacja podobno uzyskana telefonicznie od przedstawiciela Polsatu). Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Nowe moduły podobno miały być sprzedawane od czerwca, o czym było głośno, a później sprawa przycichła.

  15. Witam wszystkich!

    Wprawdzie tuner niedawno się pojawił, ale jak czytałem, przeszedł z powodzeniem testy SAT Kuriera. Moje pytanie dotyczy formatu zapisu plików na dysk zewnętrzny. Czy można te pliki odtwarzać i edytować w komputerze? Nigdzie w sieci nie znalazłem odpowiedzi. Zastanawiam się też nad ewentualnym zakupem Fergusona 8900, który wprawdzie dzieli zapisywane pliki, ale możliwa jest późniejsza ich edycja.

    Pozdrawiam. Lacen

×
×
  • Dodaj nową pozycję...