Skocz do zawartości

Rich

Użytkownik
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Rich

  1. 4 hours ago, G2000 said:

     W sumie ciekawe dlaczego Murdoch nie postanowił budować platformy tv sat? Miał w tym duże doświadczenie w całej Europie. Cyfra+ i CP można powiedzieć że wtedy raczkowały.

    To proste. Kryzys finansowy 2007/08 spowodował, że wycofał się z Polski. Zwycięstwo PO w 2007 roku pewnie tylko sprawę przyspieszyło.

  2. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-pis-broni-dziennikarzy-tvp-pokazalo-zarobki-dawnych-gwiazd,nId,7237628

     

    "Według autorów zestawienia Hanna Lis miała zarobić 450 tys. złotych (od 2015 do 2016), Beata Tadla 833 tys. złotych (podobny okres), Piotr Kraśko 800 tys. złotych (podobny okres), a Maciej Orłoś 2 mln złotych (lata 2013-2016). Liderem wśród publicystów został Tomasz Lis, który na przestrzeni ośmiu lat miał uzyskać 21,2 mln złotych."

     

    100 tysięcy w 2015 to jak teraz około 140 tysięcy.
     

  3. W odpowiedzi do Ktosiu - Nie potrzebuje niczyjej narracji bo sam dobrze pamiętam tamte czasy. Ty pewnie już wychowywany byłeś na TVN. Rozumiem, że nie miałeś dobrego materiału porównawczego i powtarzasz narracje tejże stacji.

    • Popieram 2
  4. Cieszmy się przełączaniem systemu i zmianami kanałów póki można. Wkrótce może nie być telewizji publicznej.

    Najnowszy pomysł nadchodzącej władzy to likwidacja reklam w TVP, które przyniosły w zeszłym roku 845 milionów wpływów. Trzeba chyba jakoś wynagrodzić amerykański TVN za przywrócenie demokracji.

    https://www.money.pl/gospodarka/nowy-rzad-szykuje-trzesienie-ziemi-w-telewizji-to-zly-pomysl-6963318281726656a.html

    Wpływy z abonamentu to 300 milionów a same opłaty dla Emitela to prawie 100 milionów rocznie. Roczne wynagrodzenia ze składkami to ponad 700 milionów. Bez reklam i dotacji to już jest koniec.

     

  5. Obserwując media od lat siedemdziesiątych i znając podejście Tuska do TVP mam niemalże pewność, że za rok historia zatoczy koło i w naziemnej TVP będzie miało tylko MUX 3 w następującym składzie 

    TVP 1, TVP 2, TVP Regionalna (obecne TVP 3),TVP Info (pod inną nazwą), TVP Kultura, TVP  Historia, TVP Rozrywka, TVP ABC.

    • Popieram 2
  6. TVP World nie da się wyrzucić z MUX 6 bo go tam nie ma. Jest w Hbb na MUX 3.

    Co będzie na MUX 3 po okresie przejściowym? Zobaczymy co Tusk wymyśli z finansowaniem TVP. Jeśli nie da krytykowanej 2 miliardowej dopłaty budżetowej to pewnie nie będzie MUX 6, a z MUX 3 zniknie TVP Sport, który będzie na siebie zarabiał z opłat od gniazdek.

    • Popieram 4
  7. Jeszcze taka ciekawostka - gdy PiS obejmował władzę pod koniec 2015 roku to Mux 3 wyglądał następująco TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Regionalna (obecne TVP 3),TVP Info, TVP Kultura, TVP  Historia, TVP Rozrywka, TVP Polonia. Na Mux 1 było jeszcze TVP ABC. Zakodowany był TVP Sport (SD) oprócz TVP HD i TVP Seriale. Istniały już też TVP Parlament i Biełsat. Razem 14 stacji, w tym 3 kanały w wersji HD.

    • Popieram 1
  8. Mux 3 

    TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura, TVP ABC, TVP 3, TVP  Historia, TVP Sport

    Mux 6 

    TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura, TVP ABC, TVP Kobieta, TVP Dokument , TVP Nauka, Alfa TVP, TVP Rozrywka, TVP Polonia, Biełsat.

    Co do mux 6 technicznie mogą zmieścić 12 kanałów, choćby w 720p ale prawnie nie mogą upakować więcej niż 9 kanałów a więc polecą 3 spośród 7 kanałów:

    TVP Kobieta, TVP Dokument , TVP Nauka, Alfa TVP, TVP Rozrywka, TVP Polonia, Biełsat.

    Raczej usuną TVP Polonia i Biełsat ale który trzeci to tylko można zgadywać - Alfa TVP miał być tylko internetowy.

     

  9. Podziwiam optymizm forumowiczów ale go nie podzielam. Dlaczego? Wraz ze zmianą rządu zmieni się forma finansowania TVP. Sam abonament, którego zniesienie już kiedyś Tusk jako premier obiecywał to góra 15 procent całego budżetu. Można sobie przypomnieć co Totalna Opozycja mówiła na temat 2 miliardów złotych dopłat, które powinny pójść na onkologię. Zatem TVP będzie musiała żyć z abonamentu, reklam, opłat z gniazdek kablowych (TVP HD i TVP Seriale) i może ze sprzedaży jakichś programów za granicę. Kasy z tego pewnie będzie tak mało, że nie wystarczy na kanały nawet na 1 multipleksie. Można też pewnie zapomnieć o odkodowanym za PiS TVP Sport, który pewnie znowu wróci do kablówek. Najlepsze czasy TVP ma już najwyraźniej za sobą.

    • Popieram 4
  10. Masz rację, że wybór w płatnej telewizji jest większy i z samej naziemnej raczej wyżyć się nie da. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby właściciele kanałów z mux-8 Polsat (Nowa), TVN (Metro), Canal+ (Zoom) i Wirtualna Polska (WP) zainwestowały w swoje kanały aby było co oglądać. Tylko, że wtedy może nastąpić konflikt interesów u tych właścicieli - po co dawać za darmo coś za co trzeba im płacić za inne kanały?

    W Polsce na 19 kanałów prywatnych kanałów naziemnych (nie liczę tego z muxu-4) aż 8 jest w rękach Polsatu, 4 w TVN i 2 Canal+. Wygląda jakby pilnowały żeby ktoś im pod bokiem nie wyrósł. Liczyłem na wejście firmy Berlusconiego na mux-8 aby sytuacja się nieco ożywiła. 

    • Lubię to 1
  11. On 6/14/2023 at 1:26 AM, STARS.TV said:

    Powiem tak: najchętniej oglądany kanał z tego muxa ma 32 tys ogólnego AMR z czego tylko 6 tys to oglądalność z tego muxa. Jak to się ma składać finansowo? 🤣

    Według tej strony https://gsmonline.pl/artykuly/polacy-ogladalnosc-telewizja-netflix-nielsen-gauge  (opublikowanej w styczniu tego roku) polski rynek telewizyjny wygląda następująco:

    tv naziemna - 23,1 %

    tv kablowa - 28,7 %

    tv satelitarna - 36,5 %

    streaming - 5,6 %

    inne - 6,2 %

    Ponieważ każdy kanał z mux-8 jest również ogólnodostępny w kablu i na satelicie to jego zasięg wynosi 88,2 % populacji. Więc opowieści o nieopłacalności nadawania na mux-8 można między bajki włożyć. Tym bardziej, że Polsatowi opłaca się nawet nadawanie zakodowanego muxa 4 dla garstki odbiorców.

    Inna sprawa - czy nie jest już czas nazywać mux-8 zgodnie ze stanem faktycznym mux-7?

    gauge_20230119.jpg

  12. Czy ktoś mógłby podać informacje techniczne na temat kodowania EPG i HbbTV na multipleksie 6? Czy jest takie same jak na pozostałych - ISO/IEC 6937 ?

    4 hours ago, Mr. Music said:

     kiedyś było 3-5 kanałów, na których było więcej do obejrzenia, niż dzisiaj na kilkudziesięciu.

    Pamiętam czasy Gierka gdy telewizja (2 kanały w kolorze) stała na wysokim poziomie (zachodnie filmy i seriale w Studio 2, w kinie nocnym czy w Tylko w Niedziele) ale potem w latach osiemdziesiątych, zwłaszcza po stanie wojennym, tak różowo już nie było. Sport był jednak transmitowany z większości wydarzeń ale i tu nie obyło się bez problemów gdy TVP próbowała na MŚ w Hiszpanii 1982 ukrywać ujęcia z flagami Solidarności na stadionach. Nie było Ligi Mistrzów w obecnym formacie tylko prawdziwy Puchar Europy Mistrzów Krajowych. Niemniej jednak jeśli chodzi o cenzurę w czasach PRL to nie można było tak krytykować rządu jak obecnie.

    • Lubię to 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...