Skocz do zawartości

Mati2oo3

Użytkownik
  • Postów

    234
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Mati2oo3

  1. 1 godzinę temu, NippyToadster napisał(a):

    MAXX to nic tylko maszynka do zarabiania lokalnych reklam, która gra podobnie do innych szaf grających lokalnych

    I tak nadal lepiej od ESKI, która od jakiegoś czasu straciła dynamikę, wolą stawiać na spokojniejsze utwory od Sanah czy Cymsa. Na MAXXie chociaż jeszcze czuć jakiś klubowy pazur bo w większości leci EDM i dynamiczny Pop, co prawda czasami poleci coś spokojniejszego, ale jednak rzadziej niż na ESCE.

  2. Moja wizja zmian w RMFie:

     

    RMF FM - stacja dla młodych dorosłych, nadaje w formacie Adult CHR. Tutaj przenosi się część programów znanych wcześniej z MAXXa czyli Hop-Bęc i MAXX Party (RMF Party). Co pół godziny Fakty, rozmowy przeniesione całkowicie do RMF 24.

     

    NRJ Polska (Energy) - Ogólnoeuropejska stacja Energy zastępuje MAXXa na jego obecnych częstotliwościach. Gra w tym samym formacie co obecny MAXX. Również nadają informacje lokalne.

     

    RMF MAXX - stacja młodzieżowa w formacie Urban/Dance. Nadaje na częstotliwościach Radia GRA, na zdublowanych częstotliwościach RMF FM oraz DAB+ w całej Polsce. Polski odpowiednik brytyjskiego KISS FM. Jest jednoczesną konkurencją dla Vibe FM oraz Planety. Od teraz jest to stacja ogólnopolska.

     

    RMF 24 - stacja dla dojrzalszych i bardziej wymagających słuchaczy, format Adult Contemporary + News & Talk. Tutaj przenoszą się wszystkie audycje gadane oraz podcasty znane z RMF FM. Nadaje w całej Polsce w DAB+.

     

    RMF Sunrise - oficjalna stacja radiowa festiwalu Sunrise. Polski odpowiednik belgijskiego One World Radio. Nadaje w całej Polsce w DAB+.

     

  3. Moja wizja zmian w Polskim Radiu:

     

    PR P1 Jedynka - stacja w formacie Adult Contemporary - przejmuje rolę Trójki

     

    PR P2 Dwójka - bez zmian

     

    PR P2 Bis - zastępuje Polskie Radio Chopin

     

    PR P3 Trójka - stacja informacyjna która zastępuje Polskie Radio 24 - na antenie rzadko pojawia się muzyka

     

    PR P3 Bis - zastępuje obecną Czwórkę, grają w tym samym formacie

     

    PR P3 Sport - stacja z informacjami sportowymi oraz audycjami

     

    PR P4 Czwórka - stacja młodzieżowa format CHR (w stylu BBC Radio 1) - zastępuje Polskie Radio 24 w eterze

     

    PR P4 Bis - stacja młodzieżowa format Urban Contemporary

     

    PR P5 Piątka - stacja dla seniorów w formacie Oldies - konkurencja dla Radia Pogoda


    PR P6 Szóstka - zastępuje Polskie Radio Dzieciom

     

    PR P7 Siódemka - 

    zastępuje Polskie Radio Kierowców - przeważa muzyka rockowa

     

    PR P8 Ósemka - zastępuje Polskie Radio dla Zagranicy

     

    PR P9 Dziewiątka - stacja anglojęzyczna dla przyjeżdżających do Polski

  4. Przecież mogą puszczać utwory z cenzurą tj. Capital XTRA czy FunX - te stacje nadają normalnie w eterze

    32 minuty temu, BW134 napisał(a):

    W tej chwili mogą grać spokojnie utwory które zawierają wulgaryzmy o każdej godzinie, ponieważ w internecie nie obowiązuje koncesja KRRiT, blokująca utwory "explicit" przed godziną 22

    To prawda, ale jednak nie każdy słucha radia w internecie, ludzie wolą słuchać muzyki na serwisach streamingowych niż w radiu internetowym. Nadawanie w eterze zapewniłoby tej stacji dostęp do szerszej bazy odbiorców i myślę, że mógłby się przyjąć u ludzi 15-35 którzy lubią muzykę Urban, a w Polsce jest ich sporo. Zresztą po wejściu na eter graliby znacznie więcej utworów z zagranicy niż ma to miejsce teraz.

  5. Cześć wszystkim! Jak dobrze wiecie ZPR Media (od ESKI) już jakiś czas temu wystartowało z projektem Vibe FM czyli stacją Urban Contemporary (w sumie pierwszą w Polsce). W playliście prezentują głównie Hip-Hop polski i zagraniczny, czasami r&b i afrobeaty. Czy waszym zdaniem ten projekt miałby szansę gdyby wystartował na częstotliwościach FM?

  6. I nowa Planeta mogłaby grać utwory artystów których polskie radio nie lubi grać np. Sonny Fodera, D.O.D, Fred Again czy Paul Woolford. Tym mogliby się mocniej odróżniać od ESKI i MAXXa. Z Polskich to pewnie graliby Tribbsa, Bryskę (taneczne kawałki typu "Obca" czy "Lato") czy Sanah (w remixach)

  7. Ja jestem zdania, że radio z muzyką klubową w Polsce wcale nie jest niemożliwe. Aby się zmieścić w ramach 33% polskich utworów playliście można dołączyć dynamiczny i taneczny polski pop z elementami muzyki elektronicznej.

     

     

    Oto przykładowa playlista nowej Planety w ciągu dnia:

    1. Sophie Elis-Bextor - Murder On The Dancefloor
    2. ZERB & Sofiya Nzau - Mwaki
    3. Gibbs, Opał, Jonatan, 4Money - Drive
    4. Cyril - Stumblin In'
    5. Dua Lipa - Illusion
    6. Argy, Omnya - Aria
    7. Bambi, Young Leosia, Pg$, francis - Przester
    8. Peggy Gou - (It Goes Like) Nanana
    9. Bad Bunny - Monaco
    10. Purple Disco Machine, Ásdís - Beat Of Your Heart
    11. Dimitri Vegas & Like Mike vs. Tiësto & W&W ft. Dido - Thank You (Not So Bad)
    12. Wiatr, Sobel, be vis - Testarossa (Clean)
    13. Jazzy - NRG
    14. Gotye, Kimbra, FISHER, Chris Lake, Sante Sansone - Somebody
    15. Tiësto, 21 Savage, BIA - BOTH
    16. Kalwi & Remi, Guzowianki - Lipka

     

     

    Oczywiście playlista byłaby zależna od pory dnia np. więcej klubowego EDM, w nocy więcej Hip-Hopu i R&B (głównie polskiego)

  8. Cześć wszystkim! Jak dobrze wiecie niedługo minie 11 lat odkąd Planeta FM przeszła na nadawanie internetowe. Niestety, ale po starcie Meloradia, playlista Planety nie jest aktualizowana (lecą zapętlone utwory z lat 2017-18). Czy internetowa Planeta powinna zostać reaktywowana (tj. czeskie Fajn Helax nadaje w internecie).

  9. Godzinę temu, NippyToadster napisał(a):

    ale raczej by spowodowało spadek słuchalności

    Niekoniecznie, przecież VOX FM to jest stacja z dynamiczną i taneczną playlistą, na pewno wzbogacenie playlisty o nowe utwory z tych gatunków polepszyłoby dynamikę tej stacji. Też bym pomyślał o powiększeniu ilości disco polo i polskiej muzyki tanecznej na VOXie

  10. RMF FM nie powinno rezygnować całkowicie z utworów z lat 80, ale powinien je ograniczyć na rzecz tych z lat 90 i 2000. Powinni zrobić podobnie jak w słowackim Rádia Expres i brytyjskim Hits Radio czyli grać w większości hity z lat 90, 2000, 2010 i nowości, rzadziej z lat 80. Bo RMF FM i tak się zrobił dość młodzieżowy, bo coraz częściej dodają nowości szybciej od MAXXa. Samo RMF MAXX powinno się stać czymś pomiędzy brytyjskim KISS FM a duńskim The Voice czyli CHR z większym naciskiem rap, r&b i elektroniczną niż na pop (nie mówię o całkowitej rezygnacji z popu), wtedy stacja stałaby się bardziej wyróżniająca od ESKI i głównego RMFu. Pomyślał bym również o przywróceniu rozczepień lokalnych w głównym RMF FM (przywrócenie traffic-ów i wiadomości lokalnych) (trochę jak w Poznańskim i Gorzowskim VOX FM).

  11. @NippyToadster nie ma co porównywać logotypu do muzyki jaką gra dana stacja, ale również uważam, że MAXX powinien być czymś więcej niż tylko stacja z POPem. Powinni popatrzeć np. na playlistę SLAM! do którego moim zdaniem jest MAXXowi najbliżej. Dorzucić więcej Hip-Hopu, R&B i EDM oraz częściej wymieniać goldy, bo zbyt często się powtarzają. Co do porównania MAXXa do VOXa, ESKI i RMF FM to trochę się zgadzam, ale chociaż na MAXXie jest odrobinę świeższa playlista niż na powyższych.

  12. Moim zdaniem @BiL ma trochę racji. Alternatywa typu Kwiat Jabłoni czy Daria Zawiałow coraz częściej jest wrzucana do popu i jest często grana nawet w stacjach młodzieżowych typu ESKA czy MAXX.

    Faktycznie to mocno kłuje w uszy kiedy w dynamicznej playliście znajdują się tego typu rodzynki. Zwłaszcza, że nowości z Hip-Hopu, R&B czy bardziej klubowego EDMu nie są grane w polskich radiostacjach...

  13. Można było łatwo przewidzieć jak będzie wyglądać nowe logo VOX FM. Już wcześniej podobne logo zyskało VOX Alert

     

    open.png

×
×
  • Dodaj nową pozycję...