Skocz do zawartości

Pal-Secam

Użytkownik
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Pal-Secam

  1. Witam Wszystkich.

    Jestem tu nowy w wątku HD+. Pytanie natury technicznej. Posiadam aktywną kartę HD+03, która współpracowała w tunerze sat Samsunga. Chciałbym ją używać w slocie CI+ swojego telewizora.Jak odpalić ją module Cam EVO 0.4. Po wejściu menu i próbie odpalenia modułu CAM pojawia się info "No smart key". Ponoć trzeba go specjalistycznie skonfigurować. Dystrybutor zapewniał, że moduł EVO 0.4 współpracuje bezproblemowo także z kartami HD+03. Posiada ktoś jakieś doświadczenie z podobnym przypadkiem-ewentualnie wskazówki ?

  2.  

    SamsungMU7002 - fajny TV, lepszy HDR i dużo lepsza płynność niż w Sonym, ale jednak ten pilot mnie skutecznie odstraszył plus osobne porty.

     e=4

     Z tym pilotem Smart do tego i innych modeli Samsunga ze smartem to żaden problem. Na portalu aukcyjnym za około 40 zł można kupić orginalny (zamiennik) pilot Samsunga . Pilot współpracuje bezproblemowo z modelami telewizorów serii M i MU (2017 r ), oraz K i KU (2016 r ). Działają wszystkie funkcje .

  3. Widzę, że nie wszyscy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Wypowiadamy się  na forum Satkuriera w wątku o modelu UHD 43 cale firmy Panasonic. Porównajmy konstruktywnie inne modele tej samej wielkości i konkurencyjnych firm z opisanym Panasem. Dodam, że nie wszyscy mają wystarczająco dużo miejsca, aby móc postawić, bądź powiesić telewizor o większych gabarytach.

  4. Nie wiem skąd tak złe opinie o modelu UE 40MU6472. Znajomi mają w domu ten model. .Wspólpracuje z satelitą Astra i Hotbird (monoblock) moduł CI+ i z DVB-T. Obraz i dźwięk bardzo ładny. O satelicie nie wspomnę bo miodzio. Miałem okazję oglądać treści w 4K. Badania okresowe mam ważne i naprawdę widać różnicę pomiędzy HD I 4K. Smart działa bez zacięć i zawiech.Odtwarzanie z usb różnych formatów bez problemów. Czego brakuje moim zdaniem to gniazda słuchawkowego i usb 3,0.Sterowanie głosowe tylko w języku angielskim.

    Dodam, że w salonie wisi na ścianie Philips. Widać różnicę tych samych kanałów w obrazie na korzyść Samsunga. Od samego początku pilot w Philipsie działa jak chce.Zdarzają się też niespodziewane usterki. Trzeba resetować tv przez wyłączenie z sieci. Aktualizacje na razie nic nie poporawiły w jego działaniu, choć i on jest w 4K.

  5. Lepiej późno , niż wcale. Ten model Panasonica pojawił się dopiero teraz na jednym z naszych portali aukcyjnych. Było wystawionych 5 nowych sztuk. Zapewne tv przywiezione z Niemiec.Cena nieco ponad 4500 zł.  W sumie dobra. Nie wiem, czy to okres przedświąteczny, ale jeszcze rano była oferta sprzedaży.Teraz gdy piszę tego posta oferta zniknęła.

     Od siebie jeszcze dodam, że ten telewizor miałem okazję obejrzeć (lato 2017) w niemieckich sieciach elektromarketów MM, SATURN i MEDIMAX. Cena stała 1099 euro. Mimo wysokiej nawet jak na Niemcy ceny, model bardzo dobrze się sprzedawał. Obecnie ciężko już go dostać. Stąd zaskoczenie jak zobaczyłem go na naszym portalu aukcyjnym w minioną niedzielę. Będą za Odrą miałem okazję trochę  się nim pobawić w ichniejszym sklepie. Tv posiada polskie menu. pilot tradycyjny jak to w Panasach. Szybkie przełączanie kanałów, Bardzo łatwa i intuicyjna obsługa. Dźwięk dobry. Podobnie z obrazem. Skupiłem się na oglądaniu kanałów satelitarnych w Astry. Tuner DVB-S2 w telewizorach na ich rynku to prawie standard. Wiadomo Niemcy. Kolory bardzo ładne i naturalne.Oczywiście jest HDR, oraz duża możliwość regulacji ustawień osobistych, dźwięku, koloru i narzędzi systemowych. Ten model posiada także gniazda USB 2.0 i 3.0.  Dwa sloty CI+, gniazdo słuchawkowe , smarta itp.Zapytałem sprzedawcę o rabat przy zakupie. Odpowiedział mi , że w przypadku tego modelu PANASONIC narzucił im bardzo sztywnę cenę (jest tego warty). Jedynie ostatnia demo może być minimalnie przeceniony. Ale to też nie warunek. Ogólnie PANASONIC cieszy się na niemieckim rynku bardzo dużym powodzeniem. Jest dużą konkurencja dla Samsunga i LG. 

    Tuż obok na półce stały podobne modele tyle, że już 40 calowe TX-40 EXW 734 i TX- 40 EXW 735. Ten drugi posiada ciekawą, może nieco już zapomnianą podstawę z możliwościa jej obrotowej regulacji poziomej. Cena modelu 734 od 799 euro, oraz modelu 735 od 899 euro. Oba modele mają także po dwa sloty CI+. 

    Wielka szkoda, że te modele nie trafiają na polski rynek.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...