Skocz do zawartości

Tonny5

Użytkownik
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Tonny5

  1. Musiałem zdjąć antenę, ale razem z masztem, tak więc nie zmieniłem nic jeśli chodzi o ustawienie samej anteny. Robię dokładnie tak jak napisałeś ale miernik zachowuje się jak zepsuty..  Na chwilę potrafi się pojawić wartość 100% przy quality miernik wtedy w ogóle nie pipka i wartość ta zaraz znika i pojawia się 0% . Nie wiem o co chodzi. Tuner natomiast cały czas pokazuje tą samą wartość - siła sygnału 36 -45 % (przed regulacją 45% teraz 36%) jakość 10%

  2. Próbuję użyć tego urządzenia do mierzenia sygnału SF-4 digital przy próbie lepszego ustawienia anteny - tak by Ferguson Ariva 253 mógł zeskanować satelitę. Czemu? Ponieważ tuner pokazuje moc sygnału 35 % a jego jakość 10%.  Ostatnio oddałem Ferguson Ariva 203 do sklepu ponieważ myślałem że tuner pokazując tak niskie wartości jest popsuty. Zakupując Arivę 253 zaopatrzyłem się jednak również w urządzenie do mierzenia sygnału. Niestety nie rozumiem chyba jego działania i wątpię by czytanie instrukcji coś dało bo tam są opisane funkcje ale trzeba jeszcze wiedzieć po co je ustawiać. Na razie zrobiłem najprostszą rzecz z możliwych wybrałem na nim satelitę Hotbird 13E i ruszając anteną czytałem wartości jakie urządzenie podaje - pokazuje sygnał w okolicach 60 % wartość zmienia się w jego okolicach (co ciekawe zdejmując na chwilę antenę by poprawić mocowanie ta wartość cały czas oscylowała w tych okolicach - dziwne antena leżała) natomiast jakość sygnału czasami na chwilę pokazywała czasem 45% czasem 100% ale tylko chwilami bo generalnie wartość ta ciągle równa jest 0%.  Nie wiem czy powinienem coś ustawić?

     

    Co takiego trzeba ustawić w mierniku poziomu sygnału (mam wybrać konkretny transponder co mam zrobić?) by dobrze czytał wartości? Co przeoczyłem?

  3. Jaki miernik do mierzenia poziomu sygnału kupić? Ostatnio zakupiłem tuner Ariva 203 która pokazywała poziom sygnału 30 % a jego jakość jako 10% (nie znalazł żadnego kanału mimo że stary tuner dawał rady)- odbiornik oddałem ponieważ uznałem, że jest uszkodzony (w serwisie poradzili myśląc podobnie). Mimo wszystko pojawiła się myśl, że dobrze byłoby zaopatrzyć się w miernik poziomu sygnału. Po wpisaniu słów kluczowych w googlu oraz sprawdzeniu oferty w sklepie w którym zamówiłem nowy odbiornik wiem, że są mierniki za 60 zł ale wiele z nich jest za 300 nawet 1000 zł. Chciałbym zakupić miernik w cenie około maksymalnie 100 złotych ewentualnie jeśli się nie da 150 ale więcej raczej za to nie dam, szczególnie jeśli nie będę potrzebować.

  4. Witam,

    Potrzebuję tunera, którego menu z nagranymi programami wyglądało tak by znajdował się w nim podgląd zaznaczonego nagrania jako Stopklatka lub odtwarzane nagranie w miniaturce. Mile widziana możliwość zmiany nazwy. Mniej ważne ale też chętnie widziane - możliwość wycinania reklam. Oraz też bardzo ważne - by działała na nim karta tivusat.

     

    Rozmawiałem ze sprzedawcą na temat tunera z Linuxem - podobno problem z tym systemem jest taki że trzeba go samodzielnie skonfigurować (jak to wygląda?) - podobno świeży linux nie posiada nawet opcji skanowania wszystkich kanałów - nie posiada listy i każdy kanał trzeba wyszukiwać samodzielnie - czy to prawda?

     

    Tuner szukam taki by był prosty w obsłudze - posiadał intuicyjne menu - przynajmniej jeśli chodzi o podstawowe funkcje (nagrywanie, przeglądanie kanałów, ich skanowanie )

     

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  5. No to szkoda... Arive 4K wybrałem ponieważ Android wydawał mi się najbardziej user friendly . Ten tuner chciałem kupić dla mojej mamy, która do tej pory używała do nagrywania nagrywarki HDD/DVD Samsunga - niedawno padła. W zastępstwie pomyślałem o tunerze z dobrze rozwiązanym interface-m. Głownie chodzi mi tutaj o to by menu było proste w obsłudze i by szczególnie było dobrze rozwiązane nagrywanie (mam zamiar zakupić do tunera dysk twardy - w Arivie można było nawet zamontować wewnątrz)oraz menu do przeglądania nagranych programów.. Tutaj najbardziej zależy mi na tym by nazwy programów, które są nagrane były zapisywane w sensowny sposób (data godzina kanał może), w drugiej kolejności na tym by można było zmienić ich nazwę - do tego ważne by było aby najeżdżając na poszczególną pozycję w menu nagrań wyświetlał się podgląd nagranego programu - chociażby stopklatka. W dalszej kolejności - dobrze bym widział możliwość edytowania nagrań - wycinania z nich reklam, może to odrobinę za dużo ale Android dawał zdaje się takie możliwości Czy system E2 Linux też zapewnia takie rozwiązania?

     

    Może poradzilibyście mi tuner na którym zadziała tivusat oraz który miałby ładnie rozwiązane menu - szczególnie pod względem nagrywania i przeglądania kanałów? Nie potrzebuję nic więcej.

     

    Czy Ariva 253 to nowszy model 250? - Arivy 250 nie widzę w sprzedaży tomkep napisał że na arivie 250 tivusat działa na 253 tez ma szansę? Czy menu nagrań jest tu dobrze rozwiązane?

  6. Próbowałem wyszukać zrzutów ekranu czy też nagrań z pracy tego systemu ale jest tego mało i nie jestem pewny jak wygląda ten system. Zastanawiam się nad zakupem sprzętu z  Enigmą 2 i ciekawi mnie czy na każdym tunerze wygląda on tak samo i czy jest on dopracowany. Przepraszam jeśli napisałem posta nie w tym dziale co trzeba - nie widziałem lepszego.

     

    Jest to system prosty w obsłudze?

  7. Zgadza się. :)

     

    No to sympatycznie :D  dzięki za info. Moja mama będzie się cieszyć - ona prawie tylko włoską telewizję ogląda i było jej żal że kanałów mediaset  nie ma.  Zrobię jej prezent :D

  8. Co to jest CF?  EDIT aha codice fiscale - ale ten można przecież wygenerować prawda? To chyba żaden problem nie jest - czy się mylę?

  9. Witam,

     

    Na moim starym tunerze Ferguson FK7600 UCI telewizja satelitarna jest odbierana dobrze natomiast dziś próbowałem uruchomić nowy świeżo kupiony tuner Ferguson Ariva 203 i niestety pokazuje on brak sygnału. Gdy wchodzę w odpowiednie opcje wyświetlana jest moc sygnału w wysokości 35% a jego jakość 10%. Na drugim talerzu siła 45% a jakość też 10%. W instrukcji nowego odbiornika piszą, że dla prawidłowej pracy obie te wartości muszą być wyższe od 80%. Pierwsze pytanie to czy mam uszkodzony bądź wadliwy tuner czy ta sytuacja wynika z mojego błędu. Myślę nad zakupem czujnika do ustawiania talerza dla tunera cyfrowego. Nie wiem czy ma to sens i czy wartości jakie są wyświetlane nie świadczą prędzej o wadliwym sprzęcie.

     

    P.S jak nazywa się czujnik do pomiaru siły sygnału anteny satelitarnej? Jakiego powinienem szukać?

     

    Stary Ferguson pokazuje 65% siły sygnału

     

    Będę bardo wdzięczny za pomoc.

  10. Pozmieniało się na rynku. TechniSat raczej się wycofał, nie wiem czy pokazane na stronie modele w ogóle jeszcze są produkowane, nie są one nowe. Zresztą wiele innych "starych" producentów poznikało. TechnoTrend w zasadzie nic nowego nie wypuszcza, TwinHan w ogóle nie istnieje (przejął go AzureWave i zaprzestał produkcji kart DVB).

     

    Aktualnie głównym producentem kart DVB jest TBS, który ma całą gamę modeli w zasadzie do dowolnego zastosowania - wewnętrzne (PCI lub PCI Express) lub zewnętrzne (USB), zwykłego i semi-profesjonalnego (dla DX) i z różnymi ilościami głowic (aktualnie nawet do :cool:. TBS jednak nie jest najtańszy.

     

    Poza tym bogatą ofertę mają też: DVBSky, TeVii - te marki są umiarkowanie łatwo dostępne w Polsce (podobnie jak TBS) oraz DigitalDevices.

     

    Chyba najlepiej zaopatrzyć się aktualnie w kartę na PCI Express, jeśli tylko nie potrzebujesz jej przenosić. PCI to przestarzałe złącze coraz rzadziej spotykane we współczesnych płytach głównych, nie pojawiają się też nowe karty, podtrzymywana jest tylko produkcja tego, co już wyszło kiedyś.

     

    Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym się jeszcze zapytać czy nowe karty wychodzą na złącze PCI-Express x1 czy na złącze PCI - Express x16 ? Przeglądając płyty główne na stronie sklepu arest zauważyłem że większość z nich  posiada złącze PCI za to nie posiada złącza PCI-Express x4. Domyślam się bo nie jest to chyba napisane, że ta karta firmy TBS jest na złącze PCI Express x1. Dobrze myślę? I jeszcze jedno: jak szybki trzeba mieć procesor i kartę graficzną aby móc korzystać z kart nowej generacji które domyślam się (może źle) pracują w jakości HD.

  11. Przymierzam się do zakupu płyty głównej i zdałem sobie sprawę że powinna ona mieć odpowiednią ilość złączy jeśli w przyszłości chciałbym znów korzystać z mojej karty SkyStar 2 lub nowszej którą bym kupił gdyby okazało się że ta co mam nie działa. Ostatnim razem bowiem miałem problemy z uruchomieniem ProgDVB. Nie wiem na jakie złącza są dziś karty DVB. Pamiętam jednak i wydaje mi się że kilka lat temu wszedłem na strony firmy technisat i były tam dostępne różne modele kart w tym wydaje mi się najnowsze w wersji dla PCI Express. Dzisiaj znowu wszedłem na strony technisat i ku mojemu zdziwieniu znalazłem na ich stronie w sekcji "telewizja na komputerze" tylko dwa modele o nazwie skystar2. dodatkowo nie mogłem znaleźć żadnych sterowników dla skystar2. Czyżby firma technisat zaprzestała produkcję kart dvb do kompuera i zaprzestała ich wsparcia ? Na jakie złącza są dzisiejsze karty dvb ? Jakie firmy polecacie ?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...