Skocz do zawartości

TWTW

Użytkownik
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez TWTW

  1. @drifter

    to akurat nie jast babol ale od początku w pełni zamierzona przez Technisat funkcja uruchamiania nagrywania (!) - patrz instrukcja rozdział 8.1.1 jako druga z możliwości korzystania z Timeshift. Co nie zmienia faktu iż uruchomienie nagrywania poprzez wciśnięcie "play/pause" jest rozwiązaniem dość ... zaskakującym :> ( i to oględnie mówiąc)

     

    Dla mnie nie - jeśli chcę iść do toalety naciskam pause i "zatrzymuję" bieżący program. Program się nagrywa a po powrocie włączam play żeby oglądać dalej. Przecież to jedyna słuszna filozofia :wink:

  2. Witam

    Wgrałem wczoraj nową wersję oprogramowania, nie miałem zbyt wiele czasu aby testować, zdążyłem tylko wypróbować tryb "optymalnie 16:9"i natywną rozdzielczość. Jeśli chodzi o "optymalnie 16:9" to obraz chyba jednak trochę rozciągnięty (nie lubię zniekształconego obrazu), natomiast natywna rozdzielczość u mnie (telewizor PIONEER PDP-428XD) to u mnie porażka - dziwne zakłócenia przy zmianie kanałów, także przy kanałach o tej samej rozdzielczości, uciekający obraz. Może to kwestia kabla - spróbuję jeszcze na innym.

    Zauważyłem natomiast że nagrywanie uruchamia się troszeczkę szybciej, a nagranie nie ma uciętego początku jak dotychczas - zwykle odtwarzanie zaczynało się od 9-tej sekundy a teraz w zasadzie od początku za to dźwięk pojawia się po 3 sekundach.

     

    Ale mam pytanie czym się różni rozdzielczość "natywna" od dotychczasowej "automatycznej" ?

    I czy mógłby ktoś skomentować pozostałe zmiany ? Bo SatKurier napisał tylko tyle :

     

    Zmiany wprowadzone w wersji 2.35.0-1124:

    - ogólne poprawki

    - nowa funkcja: dostęp do dysków sieciowych lub folderów (protokół CIFS służący udostępnianiu zasobów komputerowych)

    - nowa funkcja: reset synchronizacji AV za pomocą klawisza "0"

    - nowa funkcja: import nagrań

    - nowa funkcja: zdalny dostęp do odbiornika z poziomu interfejsu WWW

    - nowa funkcja: timer programowania nagrań poprzez interfejs WWW

    - nowa funkcja: tryb obrazu "optymalnie 16:9"

    - nowa opcja: automatyczne oznaczanie kanałów

    - nowa opcja: natywna rozdzielczość HDMI

    - nowa opcja: wyłączanie dysku twardego

     

    Pozdrawiam

  3. Mr. Orbita - nie zapomnij o naszym wątku po testach ;-)

    Jako autor wątku chciałbym podziękować wszystkim za wszystkie głosy w dyskusji których efektem jest nie tylko poszerzenie naszej wspólnej wiedzy ale i karton z Technisatem i Astonem leżący obok mnie i czekający na powrót do domu i rozpakowanie :-)

    POzdrawiam

  4. Chciałbym jeszcze podsumować temat oglądanie jednego kodowanego i nagrywanie drugiego - również zakodowanego - kanału. Na podstawie Waszych wypowiedzi wynika że :

    - Przy użyciu modułu Aston jest to możliwe tylko przy zastosowaniu sztuczki z dwoma modułami, cardsplitter-em i to w układzie Aston-moduł SD (ZetaCam). Nie działa to na dwóch Astonach czyli nie ma możliwości nagrywania jednego programu kanału HD i nagrywania drugiego HD

    - Przy użyciu tylko modułu Aston ze względu na jego "pseudo" dwustrumieniowość można tylko nagrywać program kodowany, oglądając niekodowany

    - Przy użyciu modułu PowerCam.Pro który jest wielostrumieniowy w ramach transpondera możliwe jest teoretycznie nagrywanie jednego i odtwarzanie drugiego kanału zakodowanego o ile są z tego samego transpondera. Czyli w przypadku Cyfry można nagrywać Canal+ a oglądać powiedzmy Canal+ Film czy TVP1 (lub nagrywając Disney Channel możemy wybrać pomiędzy Cartoon i TCM ;-). Prawdopodobnie nie można wtedy nagrywać i odtwarzać dwóch różnych kanałów HD.

     

    Czyli poza sztuczką z cardsplitterem (która jednak kosztuje co nieco) nie można nagrywać/oglądać dwóch kodowanych kanałów jednocześnie (Aston) lub można to robić w ramach transpondera (PowerCam.Pro). Czy dobrze zrozumiałem ?

    Pozdrawiam

    P.S. Jeszcze pytanie : PowerCam.Pro dekoduje jednocześnie cały transponder, czy zmiana programu "w ramach" jest zatem natychmiastowa ?

  5. A z jakimi modułami testowałeś ? Domyślam się, że z Astonem i... ?

    A czy ktoś może skomentować znaleziony przeze mnie opis modułu PowerCam.Pro :

    "Moduł przeznaczony jest do do dekodowania całego strumienia danych transpondera w odbiornikach satelitarnych standardu DVB. W szczególności nieodzowny do odbiorników Twin HD np. Technisat DigiCorder HD S2X bez którego tuner NIE SPEŁNIA PODSTAWOWYCH FUNKCJI deklarowanych przez producenta." I jeszcze "PAMIĘTAJ !!! TWÓJ DIGICORDER JEST SPRAWNY !!! TO KWESTIA MODUŁU !!!"

    Pozdrawiam

  6. Znalazłem taką oto recenzję odbiornika jak w temacie :

     

    http://www.areadvd.de/hardware/2007/Kat ... i_01.shtml

    http://www.areadvd.de/hardware/2007/Kat ... i_02.shtml

     

    Niestety po niemiecku, ja korzystałem z tłumaczenia na angielski i wynika że to odbiornik ideał.

     

    Czy użytkownicy potwierdzą ?

    Najbardziej interesuje mnie - zresztą tradycyjnie ;-) jakość obrazu i szybkość przełączania kanałów szczególnie kodowanych i HD. Szczególnie mile witane opinie na temat korzystania z modułem Aston 2.18 dla Cyfry

    Pozdrawiam

  7. Bardzo dziękuję za info i -jeżeli mogę - proponowałbym aby te informacje stały się elementem wszystkich recenzji odbiorników. Myślę, że będą przydatne dla wszystkich...

    Przy okazji czy mógłbym poprosić Redakcję i użytkowników odbiorników HD o porównanie odbiorników HD dostępnych na rynku pod kątem jakości obrazu i właśnie szybkości przełączania kanałów. Planuję zakup takiego właśnie odbiornika i interesują mnie najbardziej te parametry. I o ile jakość obrazu jest subiektywna to czas przełączania jak najbardziej obiektywny :-)

    A ja strasznie lubię "biegać" po kanałach i używany obecnie dekoder (Cyfra-Strong) denerwuje mnie swoją powolnością...

    Pozdrawiam w Nowym Roku

  8. Witam

    Przeczytałem i sporo się dowiedziałem, zabrakło mi kilku informacji :

    1. Szybkość przełączania kanałów - kodowanych i niekodowanych ? W porównaniu do innych odbiorników tej klasy ?

    2. Jakość obrazu w porównaniu do innych odbiorników tej klasy

    3. Głośność twardego dysku - pochwaliliście że włącza się tylko wtedy gdy trzeba i jest ciszej; ale jak to wygląda gdy już działa - czytałem na jakimś niemieckim forum, że dysk jest dosyć głośny

    Pozdrawiam serdecznie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...