Skocz do zawartości

Golemmiak

Użytkownik
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Golemmiak

  1. 650 HD, spliter. Miałem wczoraj wahnięcie zasilania, niestety karta Cyfry+ (karta sprzed kilku lat) nie wystartowała (slot 0: reset kart nieudany), ergo nie mogę odbierać kanałów kodowanych. Na drugim dekoderzr wszystko jest OK. Po trzech godzinach włączania/wyłączania, wsuwania/wysuwania karty, wkładania oryginalnej karty  poddaję się i zrzucam dekoder z balkonu, chyba że ktoś ma jakiś pomysł (softcamy i oprogramowanie firmowe wgrane). Jest wogóle jakiś serwis AB-Com w Polsce?

  2. @ Golemmiak

     

    Na 652 jest identycznie, intersujący mnie program był zaznaczony na czerwono ale pomimo tego nie nagrało? może jakieś dodatkowe ustawienia są potrzebne? w ustawieniach PVR jest wybór nagrania PS oraz TS - co to za fukcja?

    Jedyne co przychodzi mi do głowy: po oznaczeniu programu do nagrywania wejdź do menu-ustawienia - ustawienia czasu - timer i sprawdź tam czy program ma zaznaczoną opcję nagrywanie: TAK;

    Co do TS i PS. TS oznacza, że mają być nagrywane wszystkie dodatki (np. napisy, opis programu itp.), PS to "gołe" nagranie. W necie nie polecają opcji PS.

  3. Programuję timer na nagrywanie ale niestety tuner się włącza ale nie nagrywa. Oczywiście pendrive jest na swoim miejscu, czy cos tzreba zmienić w ustawieniach pvr? "z ręki" jak najbardziej nagrywa, proszę o poradę

    Nie wiem czy 652 jest tak samo jak w 650, ale... Po pierwsze zwróć uwagę, że pojedyncze naciśnięcie record na wybranej pozycji podświetla go na czerwono - zaprogramowane nagrywanie, kolejne naciśnięcie record na wybranej pozycji podświetla go na zielono (przypomnienie), kolejne naciśnięcie kasuje nagrywanie. Moze tu leży twój problem?

    Uwaga praktyczna dla nagrywających na 650-tce. Usiłowałem nagrać programy na kanale bez EPG, dwa odcinki były nadawane przed północą, dwa po północy. Ręcznie ustawiłem parametry nagrywania: start 22:00 stop 2:00. Powinienem był przewidzieć, że to się nie może w tym dekoderze udać. Nagrały sie tylko dwa odcinki przed północą. Stąd wniosek, że przy takiej operacji trzeba zaprogramować dwa nagrania. Jedno dla pozycji przed północą, drugie po północy (inna data).

     

    Irek 6311, niska cena nie jest usprawiedliwieniem dla niechlujstwa. Kupując tani dekoder godzę się z tym, że podzespoły będą kiepskiej jakości, procesor mało wydajny a sprzęt szlag trafi za czas niedługi. Software (którego stworzenie też kosztuje, ale jest to koszt ponoszony - upraszczając - jednorazowo) powinno być dopracowane w szczegółach. W przypadku 650-tki problemem jest ilość błędów; jest ich wiele, moim zdaniem, zbyt wiele. Usunięcie np. niedoróbki wyżej opisanej wiąże się z dopisaniem kilku linii w kilku, kilkunastu (a niechby i w kilkudziesięciu) miejscach. Stworzenie softwaru pełnego błędów i udostępnienie go user'om świadczy o pośpiechu i lekceważeniu klientów przez firmę.

    Oczywiście, oprogramowanie w sprzętach uznanych producentów też ma wady, najczęściej sukcesywnie usuwane w kolejnych updatach, ale tych błędów nie ma aż tak wiele.

     

    I na koniec jedna uwaga. Kupiłem ten dekoder jako drugi w domu. W swoich podstawowych funkcjach sprawdza się i nie żałuję zakupu, a że chciałbym żeby był lepszy to już zupełnie inna para kaloszy...

  4. Jestem szczęśliwym - nieszczęśliwym posiadaczem cryptoboxa 650 od kilku dni. Oto garść uwag. Zacznę od początku. Pudełko w porządku. Odbiornik i pilot ani szczególnie ładne ani szczególnie brzydkie (rzecz gustu). Podłączam. Skanuję. Wkładam kartę (spliter). Wszystko jest OK. Działa. Zanim zacznę porządkować, wbrew "prawu Murphego" ("jeśli wszystko inne zawiedzie sięgnij po instrukcję"), sięgam po instrukcję.

    Szok. Polska instrukcja wydana niechlujnie (sprawia wrażenie kiepskiej odbitki ksero), zdjęcia lewdwo czytelne (dotyczy to także porządnie wydanych instrukcji w innych językach), tłumaczenie niechlujne (pomijam literówki; żeby zrozumieć sens niektórych sformułowań sięgam do wersji angielskiej). Tyle, że instrukcja jest mało przydatna i sprowadza się do opisu tego co widać na ekranie; porządkuje kwestie dostępu do poszczególnych funkcji, ale słowem nie wspomina o skutkach okreslonych działań (przykład: ustawienia PVR, tryb nagrania: "Wybieramy format nagrania" i  dalej: Czas(minut): "wybieramy czas nagrania między: 30,60,90,120 minut. Z innej beczki: menu blokowania i odblokowywania: "1) postępujemy tak samo jak poprzednio używając żółtego przycisku zablokuj" - skąd laik może widzieć czy ma nagrać w TS czy w PS? I o co chodzi z czasem nagrania (można domniemywać, posiłkując się wersją nagielską, że chodzi o maksymalny czas nagrywania), co osiągniemy blokując program?). Powie ktoś, że się czepiam. Być może, ale instrukcja obsługi powinna umożliwić, także laikowi, dokonywania świadomych wyborów, a przede wszystkim powinna być zrozumiała i jednoznaczna.

    Pilot. Działa jak działa. Jednak większośc wywołanych funkcji odwołuje się przyciskiem "Exit", zamiast - jak w przypadku EPG - kolejnym przyciśnięciem tego samego przycisku. Pewnie to rzecz przyzwyczajenia, ale dla mnie irytujące - palce biegają po klawiaturze i szukają tego ESC.

    O braku AXN White pisali inni. Nie znalazłem sposobu żeby go "ujawnić" (opcji ręcznego wprowadzenia nie ma).

    O karcie dostępu blokującej się przy wyłączeniu/włączeniu zasilania lub przy "reboocie" (a ten występuje zawsze po wybraniu opcji "głębokiego czuwania", które - jak domniemuję - pozwala oszczędzać pobór prądu) wspominali inni, więc tylko problem sygnalizuję.

    O EPG i jego brakch pisali inni. Dla mnie wkur...., wkurzające jest także i to, że oglądając jeden kanał nie można sprawdzić oferty innych kanałów (poza tymi z jednego transpondera - chyba). Czyli oglądamy program X, czekamy dwie, trzy minuty zanim załaduje EPG dla tego kanału. Uff. Mamy. Co jest nadawane na sąsiednim kanale Y? Nie wiadomo - "Brak EPG". Wchodzimy na kanał Y. Czekamy dwie trzy minuty. Jest. Huraa! Zaraz zaraz a co to było na kanale X? Nie wiadomo. Brak EPG. Wchodzimy ponownie na kanał X. Czekamy dwie trzy minuty...

    Nagrywanie na zewnętrzny dysk. OK można nagrać. Spróbujcie jednak nagrać dwa następujące po sobie programy. Zapewne okaże się (próbowałem trzykrotnie z tym samym efektem), że końcówka pierwszego nagrania (z kilkunasto/kilkudziesięcio sekundową przerwą) znajdzie się w nagraniu nr dwa, a program nr dwa zostanie skrócony o czas zapisu końcówki programu nr jeden. W porządku. Nagraliśmy film fab. i "coś" (nie sąsiadowały ze sobą; jest OK.). Oba zapisały się w directory ALIDRVS2 w katalogu PVR. Ale, ale mamy także dostępne katalogi (oprócz PVR) FILM, ZDJĘCIA, MUZYKA I OPROGRAMOWANIE. Chcemy przenieść z katalogu PVR film fab. do FILM a "coś" do katalogu MUZYKA. Konia z rzędem dla tego kto wie jak to zrobić. Mnie się nie udało. Powie znów ktoś, że się czepiam. Może (wszak w katalogu PVR mogę stworzyć dowolne directory i w ten sposób uporząkować zasoby, mogę podzielić dysk na partycje (wybór partycji na etapie programowania nagrania jest) i porządkować w ten sposó B)), ale dla mnie to poważna niedoróbka. Zmiana nazwy. Brak cyfr arabskich (nie możemy opisać serialu jako odc.1278, a rzymskie będą wyglądały śmiesznie). Polskie litery. Są. Tyle, że np. "ą" i "ł" są wyłącznie duże, ale już "ż" wyłącznie małe. Niedoróbka. Raz zdażyło mi się, że próba zmiany nazwy powodowała każdorazowo reboot systemu.

    Nie badałem jeszcze połączeń sieciowych (muszę kupić WiFi). Już się boję.

    Reasumując.  Dekoder odbiera programy prawidłowo. Łatwo można stworzyć własną listę. Dla osób ograniczających się tylko do oglądaniam moja ocena (po uwzględnieniu ww. zastrzeżeń) 6 (w 10 stopniowej skali), dla osób bardziej wymagających - 4.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...