Skocz do zawartości

rejected

Użytkownik
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez rejected

  1. Też potrzebuję wystawić antenę na balkonie, na Astrę, do odbioru stacji niekodowanych, np. niemieckich (sygnał Hotbirda już mam ze zbiorczej, TV ma dwa tunery i dwa osobne wejscia Sat, podobno Niemcy na Astrze nadają lepszy sygnał np. czyste 720p, niż na Hotbirdzie). Antena musi być "siatkowa" ze względów architektonicznych (coś tam musi być przez nia widac, żeby nie denerwować sąsiadów na ich balkonach). Czy polecicie któryś konkretny zestaw najlepiej "dedykowany" do satelitów Astra, lub podpowiedzcie, jakie wymiary anteny zastosować (woj. mazowieckie) i który konwerter? Antena powinna byc podłączona i bezpośrednio do TV i do tunera Ariva Ferguson w innym pokoju - czy cos trzeba kombinować, zeby jednoczesnie odbierac dowolne kanały z Astry na dowolnym urzadzeniu?

  2. Słuchajcie, mam następujący problem (nie tylko ten jeden :wink:) z Fergusonem Ariva 253 Combo. Gdy ustawię zegarem nagrywanie z kanału DVB-T (niech będzie TVP ABC dla przykładu), i ogladam w tym czasdie inny kanał DVB-T z innego muxa (niech bedzie TVP Info dla przykładu), to tuner rozpoczynając nagrywanie TVP ABC przełącza odbiór na ten nagrywany kanał. I nie byłoby problemu, tyle że w czasie całego nagrywania nie umiem wejść na żaden z kanałów DVB-Sat. przycisk F2 nie działa w trakcie nagrywania w ogóle, przycisk OK/List powoduje pojawienie się listy kilku kanałów ale tylko z muksa nagrywanego kanału, strzałki w lewo i prawo nie działają.

    PYTANIE:

    Jak wejść w kanał satelitarny nagrywając kanał naziemny?

    Wydaje mi się, że jeżeli nagrywanie rozpocznie sie w chwili oglądania jakiegoś kanału satelitarnego, to powyższego problemu nie ma.

  3. Gdzie to jest konkretnie opisane, żeby szczegółowo poczytać?

    -----

    Tunery z rodziny Ariva w kwestii IPTV mają takie wymaganie aby linki były w formacie http:// obraz w formacie H.264 a dźwięk jako MP3. W kwestii linków producent wymaga pliku iptv.txt w którym to linki umieszczone powinny być w następującym schemacie: nazwa stacji,http://link
  4. Mnie najbardziej martwi, że jak nagrywam Arivą 253 Combo jakiś program naziemny, to podczas nagrywania nie mogę oglądać żadnego programu z satelity (podczas nagrywania programu naziemnego w menu tunera nie pojawia się w ogóle lista programów satelitarnych, u mnie akurat Hotbird, do ogladania podczas nagrywania mogę co najwyżej wybrać inny program naziemny z tego samego MUX-a). Jak jest w Waszych Arivach 253 Combo?

  5. Próbuję to napisać, ale sprzętowi talibowie wyciągają topory.

    "Tylko wydaje Ci się, że obraz jest lepszy, i jest lepszy tylko dlatego, że jest ulepszony, oglądaj nieulepszony, to dopiero jest obraz".

    A ja chcę tylko - o zgrozo! - ... telewizję oglądać ;-) To chyba zajęcie niemodne w tym miejscu ;-)

    Skoro na ekranie 4k UHD nie widzę różnicy (a właściwie widzę na korzyść), to mam się chlastać, że w środku jakiś inny procesor?

     

    Co do 50Hz/60Hz (1080i/50Hz vs. 1080p/60Hz): gdyby podwyższanie częstotliwości nie miało sensu, to po co by były matryce i telewizory 120Hz czy 200Hz?

     

    Tak przy okazji ciekawostka: Ferguson Ariva 253 obrabia obraz o ok. sekundę szybciej niż Wiwa 100 i Samsung HU6900 (te obrabiają obraz w niemal tym samym nieco opóźnionym tempie), co widać po włączeniu PiP.

    -----

    potrzeba naprawdę top modelu TV by zobaczyć różnice pomiędzy dekoderami (jaką jakość obrazu podają na HDMI).
  6. No nie jest oczywistym. Jak zapodam z tunera 1080p/60Hz, to matryca LED telewizora wyświetli obraz z częstotliwością 60 Hz. Jak zapodam z tunera 1080i/50Hz, to matryca LED wyświetli 50 Hz. W przypadku np. piłki czy tenisa te 20% wyższej częstotliwości może mieć znaczenie.

    Co do przeskalowania z 50 Hz na 60 Hz to teoretyzujesz. Pokaż link do migającego materiału i niech trzech sprawiedliwych powie, że naprawdę mruga. Oczywiście zawsze można cos wymyśleć, jakiegoś gościa w garniturze w pepitkę, żeby coś udowodnić (np. w tym przykładzie wyższość Secam nad PAL). Pytanie, czy od rana do wieczora oglądamy gości w garniturach w pepitkę.

    Co do wyższości Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem to w telewizorze jest fafnaście układów służących do fafdziesięciu funkcji i całość jest kompromisem, bo by klient np. nie wydolił finansowo. Co do tunera on ma tylko jedno jedyne zadanie, więc nie musi być gorszy, a może być lepszy od telewizora.

    Jak Tobie pokażę obraz z Fergusona 253 i z Samsunga na ekranie to nie zgadniesz, który jest który. Tzn. teraz zgadniesz wiedząc ode mnie, że obraz z Arivy 253 jest lepszy i pokażesz, że gorszy Ci się bardziej podoba. Podrzuć mi jakiś zaj....ty tuner combo na równie zaj....tym procesorze, porównam obraz.

    -----

    mając lepszy TV niż tuner oczywistym jest, że lepiej skalować cokolwiek na TV.
  7. 2. Listę kanałów zmieniasz przyciskiem F2 na pilocie, GENIALNE;

    4. Youtube oczywiście działa, choć jest to jedynie wtyczka, a nie przeglądarka, Search działa;

    5. Zależnie od trybu szukania, jeżeli włączysz 'blind scan' to pokazuje transpondery, i może jeszcze zależeć od włączonej lub wyłączonej opcji 'Network Search' (ja akurat tę opcję włączam i wtedy rzeczywiście podczas szukania nie pokazuje transponderów, a pokazuje kanały).

    6. Jeden lubi diodę zieloną, inny nie lubi diody czerwonej (u mnie na stand-by świeci czerwona, może niedowidzisz?), zawsze się komuś nie dogodzi, możesz włączyć zielony zegar jakby co;

    7. Co do wyświetlacza alfanumerycznego się zgadzam, jak dla mnie to dość poważny brak, nie mam ochoty pamiętać co to za kanał numer 529 i czy akurat nie jest godzina 05:29 rano.

     

    Marka taka, śmaka czy owaka to mi akurat wisi i powiewa, szukam Combo i nie znajduję sensownych tunerów, może trzeba było kupić sam Sat, tyle że wtedy pojawia się problem braku odpowiedniej liczby wejść w TV i znów kombinowanie (to chyba kolejne Prawo Parkinsona, że jak kupujesz sprzęt o liczbie wejść N, to już jutro potrzebujesz N+1 ;-) ).

    I tak nie rozumiem ceny takich tunerów, powinny kosztować w granicach 200 zł, g... tam w środku jest.

    Ja akurat odsyłam AB Cryptoboksa 652 Combo, to dopiero jest bubel - przede wszystkim nie da się oglądać obrazu wychodzącego z AB, ani po SCART (zamglony i nieostry) ani po HDMI (przekontrastowany).

    U mnie tuner Combo ma być podpięty do CRT (po SCART RGB), a do LED TV UHD 4k wpiąłem jedynie na próby obrazu i Ferguson Ariva 253 Combo egzamin jakości obrazu u mnie zdał (!!).

    Tak przy okazji: do Samsunga HU6900 podpiąłem także Wiwę 100 HD, z której generalnie od lat jestem zadowolony, i obraz z Wiwy (po HDMI) jest przeostrzony (a Wiwa 100 HD nie ma regulacji parametrów obrazu na wyjściu), a napisy z Wiwy wręcz jakby nieprzyjemnie ziarniste z otoczką. Co ciekawe na CRT subiektywnie wolę obraz z Wiwy 100 HD.

    -----

    [...]
  8. Tak mniej więcej to wygląda, że nie masz, a się wymądrzasz.

    No cóż, jak widać wszędzie są onaniści sprzętowi, co to widzą tą jedną nóżkę procesora bardziej (w katalogu jedynie).

    I przez ten onanizm o nóżce nie dochodzimy do sensownej rozmowy, czy lepiej skalować obraz tunerem, czy monitorem (TV).

    Już widzę te p[beep]ny "i tak elektronika jest w tego typu monitorze/TV [...]"

    -----

    nie pamiętam jak to jest w Fergusonach, zresztą nawet gdyby dało się wyjść natywną, to i tak elektronika jest w tego typu sprzęcie [...]
  9. Dzięki za Twoją pomoc, zainstalowałem AirPinCast i daje się nim podłączyć pliki z NAS strumieniem do Fergusona Arivy 253, choć z pewnymi problemami, m.in. dźwięk zanika co jakiś czas parosekundowe przerwy. Po włączeniu strumienia można już w ogóle wyłączyć telefon i nie ma to wpływu, czyli AirPinCast jedynie inicjuje połączenie urządzeń DLNA/LAN, które dalej transmisję załatwiają miedzy sobą.

    Gdy już leci strumień i obraz na monitor, to tuner generalnie przestaje reagować na komendy pilota (choćby nawet głośniej/ciszej, no i szybciej/wolniej cofnij-dalej też nie), co oczywiście jest niewygodne.

    -----

    Generalnie wystarczy na krótko, ale jak zauważyłem, zależy od aplikacji. Np. zamknięcie UPnPlay powoduje przerwanie strumienia, w Bubble uPnP jest odtwarzany nadal. Mało tego: po ponownym uruchomieniu aplikacji pasek postępu synchronizuje się do aktualnej pozycji w dekoderze. Jednak jeśli odtwarzamy kolejkę, po zamknięciu apki tylko bieżący zagra do końca, pozostałe już nie będą wczytywane. IMHO najlepiej wypróbuj samemu.
  10. A ustawianie 60Hz jest karalne? Grozi wybuchem tunera lub monitora? Lub telewizora mającego matrycę LED z natywną częstotliwością 60Hz? Poteoretyzować zawsze można. No to zajmijmy się przypadkiem filmu nakręconego na taśmie filmowej 24 klatki/s.

    -----

    @rejected - nie ustawiamy 60 Hz, bo w Europie kanały TV nie są tak nadawane i kaleczysz obraz. Prawidłowe ustawienie to 50 Hz. Nie zawsze im więcej, tym lepiej.
  11. Podłączyłem Arivę 253 Combo przez HDMI do Samsunga 4k UHD i... szczęka mi opadła, bo obraz z Fergusona jest lepszy od oryginalnego obrazu Samsunga :shock:

    Lepsza ostrość, nasycenie kolorów, kontrast.

    Z wyjścia Fergusona (parametry obrazu ustawiłem na 1080p 60Hz) pozdejmowałem ostrość (z 50 do zera), zdjąłem trochę kontrastu, podniosłem nieco jasność po zdjęciu kontrastu, obraz nadal lepszy niz oryginalny z wewnętrznego tunera DVB-S Samsunga.

    Testy robiłem na kilku kanałach HD (Supertennis, RT Doc, jakiś arabski) z Hotbirda.

    Samsung ma za to nieco lepszą czułość tunera (płynniej odbiera problematyczne kanały o słabym sygnale).

    Co ciekawe, Samsung dostraja się do kilkunastu kanałów, których nie umie znaleźć Ferguson, a Ariva dla odmiany znajduje kilkanaście kanałów, do których nie umie dostroić się Samsung, dziwne :evil:

    Tak czy inaczej czapki z głów przed jakością obrazu po HDMI z Arivy 253 :brawo:

    Przy czym nadal uważam, że znikanie wyższych rozdzielczości (od 720 w górę) z menu obrazu Arivy po przestawieniu sygnału analogowego w menu z CVBS na RGB to głupota twórców Fergusona - w Wiwie 100 HD takiej głupoty nie ma - a jest kłopotliwe, jeżeli podłączamy do tunera jednocześnie dwa odbiorniki w tym jeden np. CRT po złączu SCART.

    -----

    podłączę Arivę 253 po HDMI do Samsunga 4k, to dam Wam znać co i jak z obrazem
  12. "Small2Big" jest w Arivie 253, ale powiedz, czy aplikacja pośrednicząca cały czas musi chodzić w tle na telefonie, czy raczej wystarczy tylko krótko "połączyć" tuner z serwerem DLNA?

    No i jak wcześniej napisałem, wolałbym chyba puścić sygnał z NAS (QNAP QTS 4.1) przez IPTV lub przez Video Station, tyle że nie wiem, jak to uruchomić na Arivie 253: funkcja My IPTV niby jest w menu Arivy 253, ale pole na wpisanie adresu serwera jest za krótkie dla podania ścieżki sieciowej :evil:

    Jak Arivą mam odlaleźć w LAN nadawany przez NAS program IPTV?

    -----

    Funkcja "Small2Big Screen". U Ciebie jej nie ma?
  13. Nie wiem, co to jest FBox, ale źle się czuję, jeżeli kupuję świeży model tunera (Arivę 253 Combo) który nie może odbierać aktualnie nadawanych kanałów :twisted:

    Swoją drogą Samsung HU6900 niemile mnie zaskoczył podczas próby nagrania czegoś z TVN HEVC komunikatem "Recording of UHD channels not possible" :evil:

    Wcześniej już widziałem, że HU6900 nie nagrywa kanałów 4k (UHD) 2160i, ale że HU6900 nie nagrywa kanałów HEVC 1080p to kopniak Samsunga poniżej pasa konsumenta - ciekawe, czy z uwagi na ograniczenia sprzętowe, czy z uwagi na niby "prawa autorskie".

     

    BTW dlaczego przy kanałach HEVC (podobnie jak przy kanałach HD) nie jest w DVB-T nadawane EPG :roll: ??

    -----

    Jak chcesz oglądać testy programów TVN HEVC, to może sobie kupisz Fbox-a 3 TV za miast Arivy :)
  14. Tym brakiem DLNA w zamówionej Arivie 253 jestem podłamany, nawet mi nie przyszło do głowy, że taki wypasiony tuner może nie miec tak podstawowej funkcji :evil:

    Mogę ten brak obejść wystawiając IPTV na serwerze plików (QTS 4.1), ale to znów jakaś zabawa, szczególnie jeżeli serwer IPTV nie miałby chodzic non-stop (przecież szkoda prądu, mocy procesora, i hałasu).

    Nie mamy szansy na aktualizację FW dodającą DLNA do opcji Arivy 253 ?

    -----

    Okazało się również, że Ariva jednak obsługuje DLNA (jeden z moich punktów "chciałbym..."). Co prawda nie bezpośrednio, tzn. nie można dostać się do zasobów serwera DLNA z poziomu dekodera. Można jednak to uczynić za pomocą aplikacji zewnętrznej, np. mobilnej Bubble uPnP, która w tym przypadku będzie pełniła rolę "pilota" (trzeba wskazać Arivę jako renderer, a serwer DLNA jako "źródło"). Opcja w Arivie nazywa się dla "ułatwienia" Small2Big Screen - to tak przy okazji, gdyby ktoś tego DLNA poszukiwał ;)
  15. Mam to samo z 253 Combo :evil:

    A Samsung HU6900 złapał telewizję HEVC.

    Chciałbym jeszcze dostroić się do nowego kanału 4k TVP, ale jest nadawany z Raszyna i to w polaryzacji pionowej - ciekawe, czy na zwykłym drucie złapie w W-wie (nie mam widoku na Raszyn)?

     

    Przy okazji mam PYTANIE:

    Dlaczego na kanałach HD (TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD) odbiorniki nie dostają sygnału z programem stacji (tygodniowym)?

    -----

    Moja 153 złapała TVN HEVC dekoder wrzuca ten kanał do radiowych można się nacieszyć samym głosem :brawo: A swoją droga szkoda że ferguson nie dał kodeka H265 w nowych arivach :(
  16. Mój Panasonic Quintrix nie ma wejścia HDMI, ale za parę dni podłączę Arivę 253 po HDMI do Samsunga 4k, to dam Wam znać co i jak z obrazem, bo jeśli 253 Combo miałby mieć kiepską jakość obrazu, to bym go odesłał sprzedawcy zamieniając może na starszy 252 Combo.

    Jakość z wyjścia HDMI Cryptoboksa 652 i Arivy 253 oraz Wiwy 100 HD porównywałem na monitorach LCD 24 cale (Dell i Eizo). "Na moje oko" Wiwa 100 HD i Ariva 253 mają podobną jakość obrazu (jeżeli, to malutki plusik dla Wiwy, ale może się przywyczaiłem), Cryptobox 652 znacznie gorsza jakość obrazu (na wyjściu RGB wrażenie nieostrości i "mgiełki", na HDMI brak szczegółów i w cieniach, i w światłach).

    BTW ciekawe, że Ariva 253 nie znajduje mi kanału testowego Hot 4k :roll:

    BTW z Samsunga nie można odczytać ani numerów transponderów, ani częstotliwości, ani polaryzacji odbieranych kanałów :oops:

    -----

    A jak podlączysz Arivę po HDMI-->z Panasonikiem to jakość obrazu masz normalną w HD, czy tez widzisz ''gołym okiem'' że coś jest nie tak z obrazem?

    Bez podlączania dodatkowych rzeczy do tunka /tv jak to wygląda?

  17. Nie odbieram kablówki, lecz naziemną i Hotbirda.

    U mnie Samsung HU6900 zawsze na początku numeracji kanałów ustawia kanały kodowane TVN/Cyfry+, których po prostu w ogóle nie potrzebuję. Chciałbym mieć numerację kanałów naziemnych jak w każdym "normalnym" tunerze DVB-T, czyli 1-TVP-1, 2-TVP-2, 4-Polsat, 29-TVB ABC, 34-TVP-Info itd.

    -----

    Mój czyta bez problemu, a skąd takie przekonanie, że Twój nie czyta ? Nie ma w menu ustawienia LCN. Kablówka poprostu wysyła go w tablicach, jak robi to poprawnie to kanału ustawią Ci się w kolejności jak z listy od operatora kablowego.
  18. Jakość obrazu z Arivy 253 jest na pewno lepsza, niż z Cryptoboksa 652 Combo, którego właśnie odsyłam z uwagi na tragiczną jakość obrazu (natomiast dźwięk z Cryptoboksa 652 był lepszy, niż dźwięk z Arivy 253).

    W obydwu w/w tunerach jest taki myk, ze jak sie wybierze w menu (dla wyjscia SCART) sygnał RGB , to na wyjściu HDMI pojawiają się rozdzielczości jedynie do 576i.

    Rozdzielczości do 1080p 60Hz pojawiają się na wyjsciu HDMI tylko w przypadku wybrania w menu (dla wyjscia SCART) sygnału analogowego CVBS.

    Poniewaz lubie ogladać program na Panasonicu Quintrix, powyższe jest dla mnie kłopotliwe (konieczność wchodzenia w menu, jeżeli chcę dać obraz na LCD).

    Dla porównania WIWA 100 HD nie ma takiego ograniczenia i przy sygnale (na wyjście SCART) RGB można wybrać dowolną rozdzielczość po HDMI.

     

    Przy okazji mam do Was

    PYTANIE

    (bo może czegoś niedowidzę w menu?):

    Jak na Fergusonie Ariva odnaleźć w sieci lokalnej pliki udostępnione jako DLNA, a chętnie także pliki udostępnione jako Twonky Media ?

    Niegdzie w menu Fergusona Arivy 253 nie widzę miejsca, gdzie miałbym wpisać ścieżkę dostępu do NAS.

     

    I drugie

    PYTANIE:

    Czy jak nagrywam na USB Fergusonem Arivą 253 Combo jakiś kanał naziemny DVB-T, to nie mogę w tym czasie oglądać żadnego z kanałów satelitarnych DVB-S ??-----

    W przypadku tego tunera, największym mankamentem, jest jakość obrazu. W porównaniu do grupy tunerów sterowanych procesorem ALi M3606 (102e, 250c, 150c, 202e itd.) w tym modelu (oraz w bliźniaczym 153c) zastosowano słabszy układ przetwarzania obrazu. Różnica w jakości jest widoczna gołym okiem. W ustawieniach parametrów, można wybrać tylko między RGB (z przypisaną rozdzielczością 576i), a najprostszym CVBS (czyli archaicznym kompozytem ze scalonym jednotorowo sygnałem video). To właśnie z poziomu podstawowego CVBS, następuje skalowanie do tzw. Full HD. Niestety, materiał wyjściowy jest tak słabej jakości (niska wartość czułości ISO), że niewiele pomoże sztuczna multiplikacja. We wspomnianych wyżej tunerach z ALi M3606, jako bazę wyjściową do późniejszego skalowania, stosuje się wielotorowy sygnał YUV (komponentowy), co przekłada się na wierniejsze odwzorowanie barw i ostrości obrazu. Prawdopodobnie, Ferguson chciał zaoszczędzić, co nieco, wychodząc z założenia, że pasjonatów dobrej jakości obrazu, jest coraz mniej.
  19. Użycie rozgałęźnika w mieszkaniu przed gniazdem RTV/SAT nie wchodzi w grę. Rozdzielać można tylko sam sygnał naziemny (za gniazdem).
    A co to za teoria? Oczywiście rozdzielać można sygnał przed gniazdami i mieć w mieszkaniu fafnaście gniazd, pytanie natomiast z ilu jednocześnie będziemy fizycznie korzystać.

    Co do meritum: pociagnę drugi kabel z multiswitcha, szczęśliwie są i wolne wyjścia i mam jeszcze miejsce w peszlu.

    Czy gdybym nie miał możliwości doprowadzenia drugiego kabla, to mógłbym dać w mieszkaniu własny multiswitch? Rozumiem, że nie ponieważ do każdego multiswitcha teoretycznie dochodzi aż 5 kabli (4 x sat + dvb-t)?

    Nie wiedziałem, że jest taka architektura, pamięć mi podpowiadała, że poziomy (do każdej z klatek schodowych) są rozprowadzane pojedynczym kablem koncentrycznym ze zmiksowanym sygnałem (w tym dvb-t).

  20. Mam taki kłopot, że potrzebuję rozdzielić w mieszkaniu sygnał z anteny zbiorczej budynkowej, rozprowadzanej przez multiswitche.

    Mam tv Samsung HU6900 z wewnętrznym tunerem sat oraz w innym pomieszczeniu tuner Ferguson Ariva 253 (pod analogowy CRT).

    Ariva 253 ma przelotkę antenową, ale wykorzystanie przelotki nie wchodzi w grę z uwagi na architekturę kabli w mieszkaniu (od przedpokoju gwiazda).

    W przedpokoju obecnie jest zwykły rozdzielacz sygnału 3x 5-2400MHz z przepuszczaniem napięcia stałego.

    I mam wrażenie, że obydwa moje tunery nieco się "gryzą" (albo "gryzą się" z którymś sąsiadem).

    A co mnie najbardziej dziwi, to gdy w menu tunerów mam wyłączone zasilanie konwertera (LNB Off) to obraz z satelity mi znika (moc sygnału wg Arivy spada wtedy z 68-90% do ok. 30%, jakość do 10%).

    Muszę włączyć zasilanie (LBN On), żeby znów pojawił się sygnał sat.

    To byłoby normalne, gdybym miał własny talerz, a jest dziwne dlatego, że po drodze do anteny mam multiswitche (i to być może w kaskadzie - w instalacji budynkowej pod jeden talerz jest przewidzianych 140 lokali, z czego połowa fizycznie podpiętych, pozostali korzystają z osobnej kablówki UPC).

    Moje pytanie:Czy multiswitch 8x daje sygnał na wyjście sat tylko wtedy, gdy otrzyma na tym gnieździe zasilanie 13/18V, takie jakby "zdalne sterowanie"?

    Jestem podłączony do takiego multiswitcha:

    http://www.dipol.com.pl/multiswitch_mv- ... R70708.htm

    ale jak napisałem nie wiem, czy wcześniej ten multiswitch nie jest wpięty kaskadowo w coś innego.

    Odpowiedź na pytanie jest dla mnie istotna, żeby ewentualnie kupić rozdzielacz sygnału nieprzepuszczający napięcia stałego.

    Czy możecie polecić rozdzielacz sygnału sat, który odseparuje od siebie tunery, a przepuści zasilanie "w górę" (jeśli to stałe napięcie 13/18V to chyba łatwo odseparować diodami)?

    -----

    w telewizji satelitarnej raczej nie korzysta się z rozdzielaczy, ale przełączników diseqc (do podłączania wielu anten/konwerterów) czy multiswitch-y (do rozprowadzania sygnału do wielu gniazd abonenckich, bardzo drogie rozwiązanie). Są oczywiście odpowiednie rozdzielacze do telewizji naziemnej i satelitarnej, jeżeli sygnał z anteny naziemnej i satelitarnej został na początku wprowadzony do jednego przewodu i chce się to rozdzielić w domu, ale chyba nie ma takiej potrzeby, skoro większość odbiorników do telewizji satelitarnej ma przelotkę. Przy tworzeniu domowej instalacji satelitarnej na wiele urządzeń, należy się wyposażyć w odpowiedni, wielowyjściowy konwerter i podciągnąć kolejne przewody, gdyż niemożliwe jest rozdzielenie od tak sygnału satelitarnego. Jeżeli się nie zrozumeliśmy i chodziło tylko o odbiór satelitarny, to postaram się przenieść ten temat w poprzednie miejsce
  21. Dzisiaj Ariva pokazuje mi dla BBC World News transponder 12746/27499/V

    Rzecz w tym, że Samsung HU6900 w ogóle nie widzi i nie umie się dostroić do tego transpondera :evil:

    Najwyższy, jaki widzi mój Samsung to 12731-12740 zaleznie od strojenia :shock:

    Gdy wprowadzam ręcznie transponder 12746, to Samsung HU6900 pokazuje jakość sygnału 47-50%, pokazuje sieć Sky i mimo to nie znajduje żadnego kanału :x

    Dla porównania na Arivie 253 moc sygnału 90%, jakość 76%.

    Być może Samsung wkłada tunery sat o niskiej czułości, lub coś powycinał tak, aby klienci nie narzekali na jakość obrazu?

    -----

    Jesteś pewny, że Ariva pokazuje właśnie takie parametry?
  22. Dla tego transpondera mam siłę sygnału 29% i jakość 10%, czyli tu może być pies pogrzebany, i być może muszę pogonić administratora, żeby sprawdził instalację i ewentualnie podregulował na wzmacniaczu (zbiorcza budynkowa antena satelitarna)? Ale Ferdek u mnie ciągnie BBC World News z innego transpondera jak napisałem i tego Samsung też nie widzi :shock: -----

    Chodzi Ci o BBC World News? Na HB nadaje z tp. 12,597 V, 27500, FEC 3/4
×
×
  • Dodaj nową pozycję...