Skocz do zawartości

ivis

Użytkownik
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez ivis

  1. W pełni popieram wypowiedź mirko1801. HD 5000 to najgorszy dekoder CP. Miałem go przez tydzień i cieszę się, że w umowie miałem możliwość jego zwrotu. W porównaniu z innymi dekoderami menu HD 5000 jest tragiczne a zastosowane niby usprawnienia do bani. W menu jest pełno nielogicznych posunięć i osoby które miały wcześniej inny dekoder mogą mieć problemy. Klawisze pilota mają inne funkcje.Kolory menu tragiczne przypominające robotników na drogach. Daje po oczach. Dokąd nie poprawią oprogramowania i menu będę odradzał wszystkim branie tego dekodera.

  2. W pełni potwierdzam spostrzeżenia cysio. Mam dekoder n z nagrywarką i w drugim pokoju starego Echostara 717 z CP. Kiedyś testowałem oba dekodery podłączone do TV Sony Bravia 40". Jakość obrazu z Echostara jest przy kanałach SD lepsza nich dekodera n - są ostrzejsze. W dekoderze n obraz SD jest mało ostry, rozmyty - brak szczegółów. Znajomi, którzy niedawno przeszli z CP do n też to potwierdzili, tym bardziej, że u nich na TV 46" jeszcze bardziej widać różnice. Jest to jak widać wina dekodera od n-ki.

  3. W nowym sofcie Echostara DSB 717 (stare dekodery bez literki A) EchoNAV 1.3 POLSAT-300P zauważyłem u siebie kilka według mnie błędów:

    1. W EPG po wciśnięciu klawisza OK nie mam możliwości przejścia do oglądania wybranego kanału. Pomaga tylko Exit.

    2. Lista kanałów wczytanych samemu z satelity zaczyna się od 1000. Przy kasowaniu kanałów, przedtem przy najechaniu kursorem na jakiś kanał pod całym menu był jego podgląd, teraz brak podglądu - kasowanie w ciemno.

    3. Przedtem przy kasowaniu kanałów wystarczyło dłużej trzymać przycisk OK i automatycznie leciało zaznaczanie kanałów, teraz trzeba zaznaczać każdy kanał osobno.

    4. Przedtem po kasowaniu pozycja listy wracała na pierwszy kanał po skasowanych i można było na przykład dalej kasować niepotrzebne kanały od tego miejsca, teraz ustawia się na pozycji 1.

    5 Przy instalowaniu nowych kanałów są one dopisywane na listę Cyfrowego Polsatu od numeru 1000 w górę. Zlikwidowano listę Wszystkich kanałów. Obie listy połączono w jedną.

    6. Brak funkcji Digital IF, która praktycznie w tym odbiorniku była czymś w rodzaju prostego Blind Scanu i pozwalała w pełni wykorzystać możliwości sprzętu. Nie wszyscy oglądają tylko Astrę i Hot Bird.

    7. Nieszczęsny kanał "21" - zgroza!

     

    Plusy nowego softu:

    1. Godzina w EPG - z lewej strony pod numerami kanałów.

    2. Kompletne EPG na 7 dni.

    3. Szybkie wczytywanie EPG.

    4. W Edycji kanałów dodano możliwość wyczyszczenia całej listy ulubionych lub wykasowania w całości wczytanych dodatkowo kanałów powyżej nr 1000.

    5. Po dwukrotnym wciśnięciu przycisku "i" pokazuje się całkiem nowa w wyglądzie tabliczka z dokładnym opisem danej pozycji programowej. Przedtem bywało z tym różnie i czasami trudno było się doczytać czegoś konkretnego.

    6. Zmieniono na plus wygląd belki informacyjnej. Pojawiła się druga linijka z następną pozycją programu. Z lewej strony trwającego programu jest teraz pokazany czas od początku audycji. Na dole z prawej strony jest info z jakiej listy oglądamy program. Rozbudowano ikony informacyjne, a w czasie oglądania programu z zaznaczoną grupą wiekową na początku grupy ikon pojawia się cyfra z wiekiem lub jeśli brak określenia mamy tylko znaczek NR.

     

    Ponadto -

    Pozostawiono możliwość tworzenia list ulubionych.

    Przebudowano trochę sekcję Instalacji programów. Wprowadzono też, jak mi się wydaje, nieco mylące nowe określenia Tryb szukania i Typ szukania, ale po chwili można dojść o co chodzi. Mniej obeznane osoby ze sprzętem mogą mieć problemy.

  4. W tym co pisał @raffde jest trochę prawdy. Mi też zaproponowali dekoder HD bez dysku twardego na wynajem za 5 zł/m-c lub wykupienie na własność za 299 zł, abonament na 12 m-cy - Pakiet Familijny 37,90 zł/m-c bez bonusowych darmowych miesięcy i bez obowiązku zakupu pakietu HD za 15 zł/m-c. Jak widać są różne propozycje dla różnych abonentów. Kiedy przychodzi koniec umowy warto zadzwonić do BOK-u i się dowiedzieć co zaproponują.

  5. Mam pytanie do Moderatora. Sprawa dotyczy "Podmiany dekoderów SD na HD po okresie podstawowym (po umowie)".

    W mojej miejscowości w APS pytałem się o możliwość takiej podmiany i usłyszałem, że koszt przy Pakiecie Familijnym za dekoder HD wynosi 299 zł, ale dekoder jest tylko wypożyczany a nie dostaję go na własność.

    Poprzednio wymieniane dekodery były własnością nabywcy. W Kompendium nie jest to jasno określone. Jak to jest teraz?

     

    Wiem, że nowi abonenci nie mogą nabyć dekoderów HD na własność a tylko na wynajem.

  6. Żałoba jest od północy i nijak nie mogę zrozumieć działania TVP. Wszystko pozmieniali w ramówce i trudno się połapać. Ktoś tam w TVP trochę przegiął. Brak jakiejkolwiek informacji o zmianach, z nie wszyscy mają dostęp do internetu. Według mnie głupota TVP znowu się objawiła. Za co ja im płacę?

  7. @syntex11 piszesz, że sygnał z anteny jest rozdzielony na 2 pomieszczenia. Jeśli na drodze między konwerterem a dekoderem jest jakiś rozdzielacz sygnału, to problem może być w nim. Samsungi bardzo dziwnie reagują na różne przełączniki. Jeśli to możliwe sprawdź dekoder przed przełącznikiem. Spróbuj też inne częstotliwości wykorzystywane przez CP - np. 12.188 V.

  8. Wiele osób na tym forum broni CP. Od początku istnienia oglądam tą platformę i mogę śmiało stwierdzić, że wszelkie firmowe lub jak kto woli autorskie kanały wymyślone do tej pory przez CP ponosiły po kolei klęskę i dosyć szybko znikały z ekranów.

    Większość abonentów przy wyborze platformy zawsze kierowała się i kieruje jej zawartością i ceną. Dla wielu abonentów CP smacznym kąskiem była zawsze paczką TVN'ów. Niestety nowe pomysły CP: Polsat News, Polsat Cafe czy Polsat Play nigdy nie zastąpią kanałów z TVN.

     

    @GieKa kilka postów temu pisał: "Czy nie przeceniacie za bardzo kanałów TVN-u?" i mu odpowiadam - Nie przeceniamy! One są po prostu lepsze nie tylko pod względem zawartości ale i jakości. Dla mnie liczy się jakość przekazu a nie pseudo stereo w wykonaniu CP i rozdzielczość poniżej krytyki. Kiedy wreszcie CP dorobi się przekazów w Dolby i przekazu z prawdziwą cyfrową jakością?

    Dalej @GieKa się pyta: " Więc ilu abonentów może stracić CP po tym jak znikną TVN24 i inne kanały tematyczne?" - według mnie i wielu moich znajomych CP może niestety stracić wielu z nas i już może nie być największą platformą.

     

    Najwyższa pora aby abonenci CP wpłynęli na szefostwo platformy i żądali platformy o przyzwoitej zawartości i jakości. My za to wszystko płacimy i mamy do tego prawo. Niektórzy w warszawce chyba zapominają, że czas szybko mija, a abonenci mają coraz lepszy sprzęt i mają prawo wybrzydzać.

  9. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami TVP2 wyemitowała 07.10. serial z napisami bez lektora. Według mnie to jest totalna porażka i najgłupszy pomysł z możliwych. Na małych telewizorach tekst nie do odczytania. Filmy i inne zagraniczne programy powinny być dubbingowane (tak się robi Niemczech czy we Francji). Nie powinno się iść po najniższej linii oporu. Jeszcze nikt nie nauczył się języka obcego z TV. Jeśli ktoś chce może bez problemu oglądać programy w wersjach oryginalnych na satelicie lub DVD. Ze swoimi mądrymi pomysłami TVP2 powinna poczekać do czasu cyfryzacji przekazów naziemnych, a wtedy będzie możliwość wyboru odpowiedniej ścieżki - dubbing, lektor, napisy lub oryginał, tak jak jest na większości płyt DVD z filmami. Należy stworzyć każdemu możliwość wyboru tego co mu odpowiada najbardziej. Jeśli TVP ma zamiar wprowadzić napisy do innych pozycji, to powinno pamiętać o tym, że większość starszych ludzie z reguły już nie dowidzą i nie zdążą przeczytać napisów. Należy pamiętać, że w Polsce lektor się przyjął, wręcz stał się tradycją i większość widzów nie wyobraża sobie oglądania filmów bez niego. Nawet ja, który oglądam sporo filmów na DVD, wolę wybrać ścieżkę z lektorem niż z napisami. Jestem po prostu za wygodny tak jak większość z nas. Napisy na filmach przeszkadzają i rozpraszają. TVP i inne telewizje, które wpadną na taki pomysł, mają bardzo duże szanse na stracenie wielu tysięcy widzów, po prostu widzowie przełączą się na inny program. Życzę powodzenia w wymyślaniu następnych bzdurnych pomysłów naszym decydentom telewizyjnym.

  10. Przez kilka ostatnich dni zakładka Telewizja Cyfrowa była niedostępna, jak podawano ze względu na jej aktualizację. Dzisiaj po jej uruchomieniu stwierdziłem, że zaktualizowano niewiele, a jest kilka braków i to dosyć ważnych. W info o zawartości pakietów istnieje dalej Polsat Zdrowie i Uroda, co może być mylące dla przyszłych abonentów nie znających programów i pakietów CP. Dużym minusem jest brak nowych kanałów - Polsat Play i Polsat Cafe w pakiecie Familijnym. O tych dwóch ostatnich kanałach brak jest jakiejkolwiek informacji i reklamy na stronie głównej. Czyżby CP się wstydził swoich nowości?

  11. Z telewizją satelitarną w Polsce jestem od początku. Zaczynałem z Cyfrą+ (naziemnie a potem sat), potem była Wizja TV, CP, C+ i teraz znowu wylądowałem w CP.

     

    @"Stefan_Dziąsło" pisząc o nowych promocjach CP w październiku chyba bardzo wszystkich rozczarował. Spodziewaliśmy się czegoś innego. Konkurencja nie śpi a CP robi wrażenie, że zatrzymało się w rozwoju. Poszczególne kanały z małymi wyjątkami są co raz mniej ciekawe i jak wspomniał @"Stefan_Dziąsło" są to typowe zapchajdziury. Jeszcze kilka lat temu poszczególne kanały prześcigały się w nowościach a teraz mamy sporo powtórek i co raz więcej reklam. Wydaje mi się, że na kanałach kodowanych za które płacimy nie takie małe pieniądze, nie powinno być wcale reklam - kiedyś nie było ich wcale.

     

    Odrębną sprawą jest jakość dostarczanego abonentom sprzętu i jakość przekazu poszczególnych kanałów. Przy przechodzeniu z analogu na transmisje cyfrowe obiecano wszystkim cudowny obraz i dźwięk, a co z tego zostało - przeładowane transpondery i pikseloza do granic wytrzymałości, a i dźwięk nie jest dużo lepszy niż w transmisjach analogowych. Dekodery w C+ i CP to chyba sprzęt, który kupują platformy na kilogramy. Jedynym światełkiem w tunelu są tunery dla N. Obecnie jeśli chce się swobodnie, bezstresowo i bez problemów oglądać propozycję C+ lub CP należałoby kupić sobie odbiornik HD (najlepiej combo) wyposażony przynajmniej w dwa gniazda CI na moduły, bo takie moduły mają w sprzedaży obie platformy.

     

    Mam cichą nadzieję, że Cyfrowy Polsat obudzi się i może jeszcze w tym roku zaskoczy nas czymś pozytywnym, bo nowymi kanałami (replikami kanałów TVN ze znaczkiem CP) chyba nie przyciągnie nowych klientów a starzy zaczną myśleć o wyborze czegoś innego.

  12. W TVP3 bardzo mało jest programów lokalnych. Raptem 2-3 razy wiadomości lokalne i jakiś krótki program. Ośrodki nie mają siły przebicia. Jedynie oddanie im całego pasma TVP3 może je uratować, jednak tu rodzi się problem z zagospodarowaniem całego czasu antenowego. Możliwe, że połączenie po kilka ośrodków w większe grupy umożliwiłoby im stanięcie na nogi.

    O programach TVPSport i TVP HD niewiele osób może się wypowiedzieć, bo po prostu ich nigdy nie oglądało. O telewizji cyfrowej naziemnej również pospolity Polak niewiele wie i jest to dla niego czysta fantazja. Nasi rządzący zapominają o jakimkolwiek przygotowaniu szarego obywatela do cyfryzacji, chociarz wzór jest i to bardzo dobry - Wielka Brytania.

    Obecnie TVP1 i TVP2 chylą się pomału ku upadkowi. Odpowiedzcie sobie szczerze ile minut dziennie oglądacie telewizję publiczną? Jak sami pewnie zauważycie bardzo mało, bo brak im czegokolwiek co może przyciągnąć widza. W pasmach filmowych same starocie, powtórki powtórek a nieliczne i mało ciekawe transmisje sportowe nie są niestety w stanie przyciągnąć wszystkich widzów do telewizorów.

    Wniosek nasuwa się sam - TVPubliczna musi zostać zreformowana, tylko pytanie jak?

    Nasi najjaśniejsi decydenci powinni zapoznać się ze sposobami działania wielkich telewizji publicznych na świecie i wyciągnąć z tego pozytywne dla nas i dla siebie wnioski.

    Wasza dyskusja jest niestety praktycznie bez sensu, nas nikt się nie pyta o zdanie a swoimi wywodami i tak nic nie zmienimy - możemy tylko przestać płacić abonament na utrzymanie tego molocha i na milionowe odprawy dla kolejnych kolesi partyjnych.

  13. Kiedyś jednym z najlepszych kanałów muzycznych była VIVA PL, ale po przejęciu jej przez wielkiego molocha spod znaku MTV dużo straciła, nie tylko pod względem zawartości, ale też jakości technicznej. Zdecydowanymi faworytami w przekazach jest DELUXE MUSIC i NRJ HITS - bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku (DELUXE MUSIC nadaje w DOLBY, chyba jako pierwszy i jedyny kanał FTA). Niezły jest też, nie ujęty w sondzie, kanał RTL 102.5 TV, który nadaje z 13.0E dobrą muzykę z niezłymi parametrami (rozdzielczość 704x576 px, Video Bitrate 3.79 Mbps).

  14. bilkali niestety przyczyną Twoich niepowodzeń jest przełącznik DiSEqC 2.0, bo taki posiadasz. Większość dekoderów Polsatu używa DiSEqC w wersjach 1.0 lub 1.1. Kiedyś miałem Samsunga DSR-7000 i jak pamiętam miałem duże trudności z dobraniem odpowiedniego przełącznika. Teraz mam Echostara DSB-717 i też miałem problem z dobraniem dobrego przełącznika. Całe szczęście, że miałem znajomego sprzedawcę i mogłem wymieniać przełączniki. W instrukcjach masz podane jakie wersje obsługują Twoje dekodery i takich musisz użyć.

  15. Każdy z Was ma trochę racji, ale nie bierzecie pod uwagę tego co zrobią abonenci C+ i CP. Wiem, że wiele osób oprócz odbioru TV Sat ma jeszcze możliwość odbioru kanałów z paczki TVN przez kablówki lub samego TVN naziemnie w analogu lub cyfrowo. Jak widzicie istnieją alternatywne źródła sygnału. Mimo, że jestem posiadaczem CP nie jestem zagorzałym "oglądaczem" TVN-ów. TVN 7 był znacznie lepszy jako RTL 7, TVN Turbo dużo straciło po utracie praw do nadawania programów BBC, a kanałów informacyjnych typu TVN24, Polsat News - po prostu nie oglądam.

     

    Z telewizją satelitarną w Polsce jestem od początku. Zaczynałem z Cyfrą+ (naziemnie a potem sat), potem była Wizja TV, CP, C+ i teraz znowu wylądowałem w CP. Najlepsze programy i najnowsze filmy były w starej Cyfrze+. Potem w miarę powstawania platform przy ich zakupie kierowałem się zawartością ale też i cena nie była bez znaczenia. Większość z Was wybierając konkretną platformę kierował się przy zakupie czymś innym. Kto chciał dużo dobrego sportu i filmów - wybierał C+, taniej i różnorodnej oferty programowej dla każdego - CP a kto wysokiej jakości przekazów popartych super sprzętem - n.

     

    Podejrzewam, że prawdziwą wojnę na rynku TV Sat może wywołać dopiero pojawienie się pakietu TVP ze swoimi kanałami. Jeśli wyciągną od konkurencji ich flagowe programy - choćby za nadawanie kanałów TVP (czyli coś za coś) i ustalą, że będzie je mógł oglądać każdy kto opłaci abonament RTV - może to doprowadzić do upadku pakietów typu Mini u wszystkich.

     

    Oferta pakietu Mini telewizji "n" w chwili obecnej nie zrobi nikomu krzywdy - będzie jeszcze jednym pakietem w ofercie i alternatywą dla osób z chudszymi portfelami i nie mającymi innej możliwości odbioru programów telewizyjnych (akcja nastawiona na zdobywanie mniej wymagających klientów).

     

    Nie wyciągajmy pochopnych wniosków. Tak naprawdę nie wiemy jeszcze nic o nowym pomyśle "n". Może lepiej poczekać jeszcze z ocenami kilka miesięcy, aż wyklaruje się sytuacja TV Sat w Polsce, bo wojna platform nie przyniesie nikomu nic dobrego a stracimy jak zwykle my "abonenci".

  16. Mam pytanie do Mr.Orbita.

    Mieszkam na podkarpaciu i jak wiadomo u nas sygnał DVB-T jest na razie nadawany jako MPEG-2. Czy kupując odbiornik DVB-T/MPEG-4/HD np. Digiality CX-501T będzie możliwy odbiór programów w MPEG-2 czy tylko w MPEG-4? Jeśli jest to możliwe, to w przyszłości ułatwiłoby przejście z jednego systemu nadawania na inny.

  17. Od narodzin oglądam dosyć często Polsat News na platformie CP. Jak na razie program jest słabiutki. Najciekawiej wygląda główne wydanie Wiadomości w formacie 16:9. Ogólnie brak ciekawych pozycji. W większości czas antenowy wypełniają "gadające głowy" i długie, nijakie w formie, przerywniki. Polsat News w tej chili jest gorszy niż TVP Info. Dziwi trochę, że Polsat, mający duży potencjał programowy nie potrafi odpowiednio zagospodarować czasu antenowego w Polsat News. Program powinien być bardziej dynamiczny, czymś w rodzaju mixu wiadomości, sportu, pogody i publicystyki. Należy pamiętać, że w większości kablówek, które są analogowe, już od dawna nie ma miejsca na nowe kanały. Widzowie kablówek na pewno wolą oglądać dobry kanał płatny niż nie najlepszy bezpłatny.

  18. Na swoim Echostarze przy pomocy przełącznik DiSEqC odbieram sygnał z trzech pozycji HB 13E, Astra 19,2E i Astra 28,2E + EuroBird 28,5E. Po wyłączeniu z sieci i po ponownym podłączeniu i włączeniu dekodera, Echostar zawsze zgłasza mi się na tym kanale jaki ostatnio był używany bez względu na to jaka to była pozycja satelitarna. Jeśli na czuwaniu przez dłuższy czas dekoder był pozostawiony nie na HB a np na Astrze występują czasami problemy z włączeniem któregoś z kanałów CP (uprawnienia).

  19. Polsat ma 3 wozy do transmisji HD, ale tak jak i inne telewizje dostanie do retransmisji gotowy sygnał HD. W zwykłym Polsacie obraz prawdopodobnie będzie w formacie 16:9 (ostatnio bardzo często używany). Polsat chyba nie wyśle wszystkich wozów HD na mistrzostwa, bo przy ich pomocy realizuje tez inne pozycje programowe m.in. seriale: "Tylko miłość", "Ekipa", "I kto tu rządzi?". Najważniejsze muzyczne wydarzenie- Sopot TOPtrendy Festiwal - w 2008 r. również zostanie zarejestrowane w technologii HD. W jakości HD Polsat przeprowadzi prawdopodobnie transmisje z konferencji prasowych polskiej ekipy, rozmów w studiach przed meczami w Austrii i Szwajcarii oraz zostaną wykorzystane do rejestracji wszelkich ciekawostek związanych z mistrzostwami tam na miejscu.

  20. mss napisał, że w dekoderze Echostar DSB-717 ma problemy z listą a przy dłuższym braku prądu trzeba robić ją od początku.

     

    Od 3 lat mam ten dekoder i nigdy przy dłuższych wyłączeniach zasilania (wyjazdy na urlop itp.) nigdy nie znikała mi żadna lista ulubiona, a mam ich kilka.

     

    Trzeba pamiętać, że od października - listopada 2007 roku do punktów sprzedaży docierały też dekodery Echostar DSB-717A, które mają trochę zmieniony kolor grafiki ekranowej w niektórych miejscach i inną organizacje kanałów ulubionych a właściwie jej nie mają (brak możliwości tworzenia list ulubionych). Nie wiem jak obecnie, ale w pierwszych egzemplarzach podczas startu DSB-717A nie liczyły na wyświetlaczu do 100 tylko wyświetlał się na chwilę napis LOAD. O tych dekoderach Polsat wspomina tylko przy okazji akcji wymiany kart abonenckich.

     

    Miałem już różne dekodery w Cyfrowym Polsacie, ale nigdy nie spotkałem się ze znikaniem ulubionej listy. Przy długich wyłączeniach zasilania czasami były jedynie problemy z aktualizacją uprawnień. Pamięć wewnętrzna nie jest ulotna i dosyć długo utrzymuje wszelkie dane i ustawienia. Po dłuższym używaniu dekodera, częstym skanowaniu transponderów itp. pozostaje w pamięci wiele nieistotnych śmieci. Radzę powrócić do ustawień fabrycznych i od nowa poukładać ulubione kanały. Jeśli w dalszym ciągu będą one znikały niestety należy liczyć się z wizytą w serwisie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...