Skocz do zawartości

muchomor

Użytkownik
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez muchomor

  1. Brak profesjonalizmu kompletny. Tu nie chodzi o to, że nie przepraszają. To przede wszystkim brak kultury i brak szacunku dla widza. Najgorsze jest to, że oni zwyczajnie nie potrafią. Bo co innego wpadka, a co innego norma. A normą jest przykładowo zanikanie fonii. To rutyna. Siedzą goście w studio, coś mówią i co jakiś czas nie słychać co ktoś mówi, tylko widać, że porusza ustami, bo mikrofony się przytykają czy coś. Albo w czasie wiadomości czy czegoś raz ludzie mówią tak cicho, że nic nie słychać,dasz głośniej, to później oni też dają głośniej i efekt taki, że sąsiedzi stukają w ścianę, to ryk taki. Nic dziwnego, że ich mało kto ogląda. Ludzie mają gdzieś rzetelność. Ma być ładny obraz i dźwięk. I jest, ale u konkurencji. A jaka rzetelność? Jaj nie potrafią zrealizować programu, to niby są rzetelni? Czy tak samo nieudolni??

  2. Mnie w TV Republika natomiast doprowadza do zwątpienia to, że

     

    1. Jingle są ryczące, tak głośne, że szyby się trzęsą

    2. Po ryczących dżinglach zaczynają gadać gadające głowy, ale tak cicho, że nic nie słychać

    3. Po szepczących gadających głowach znów ryczące dżingle

    4. Po ryczących jinglach transmisja na żywo. Cicha, a nawet milcząca, to przekaz się zacina. Czasem jest 5 minut na żywo z czego połowa to stop-klatka

    5. Itd. itp. totalna amatorszczyzna, jakby w reżyserce siedzieli najarani gimnazjaliści

     

    I tak jest od początki. Ci ludzie nic się nie nauczyli. Nie wiedzą jak się robi telewizję i nie chcą wiedzieć.

  3. Dokładnie! Dlatego ja uważam, że wkrótce ktoś doprowadzi do tego, ktoś z gości, że pani redaktor dostanie jakiegoś ataku histerii i to będzie jej koniec. Jak na ironię to niejaki Kuźniar, kolega redakcyjny, chwalił się swoimi metodami, że doprowadza swoich gości do zdenerwowania, powoduje, że zaczynają się plątać. Ta taktyka zastosowana wobec red. Olejnik przynosi skutek. Jeśli ktoś wystarczająco sprytny zrobi coś takiego celowo, to będzie po Olejnik.

  4. Wydaje mi się, że to już koniec kariery pani redaktor Olejnik. Jeśli kogoś można w tak prosty sposób wyprowadzić z równowagi, to nie trzeba będzie długo czekać, aż ktoś przyjdzie do studia wyłącznie w tym celu, żeby panią redaktor doprowadzić do amoku. Co wydaje się być zadaniem dość prostym. I będzie oficjalny koniec.

  5. A ja mam bardzo dobry odtwarzacz Blu-ray z rewelacyjnym skalowaniem SD do HD i okazuje się, że TV SD może wyglądać bardzo dobrze. Tak dobrze, że można się zdziwić. A filmy DVD w porównaniu z wersjami BD wcale nie wyglądają źle. Wręcz wyglądają bardzo dobrze, tylko BD wygląda jeszcze lepiej. Natomiast obraz z tunera ustawionego na kanale SD na 1080i i na 576i różni się i to bardzo. Warto spróbować! Trzeba sobie nagrać jakiś program na dobrze nadawanym kanale SD i potem obejrzeć wybrany fragment kilka razy zmieniając rozdzielczość. Telewidzowie dysponujący dobrymi telewizorami zauważą naprawdę dużą różnicę. Miłej zabawy w końcu idą święta i będzie może czas na zmiany.

  6. Teoria teorią a praktyka wygląda zupełnie inaczej.Gdybyś chciał się bawić w ustawianie natywnej rozdzielczości to co chwilę musiałbyś ją zmieniać w zależności czy oglądasz kanał HD czy SD a po przełączeniu na Astrę kolejny raz zmieniać dla niemieckich HD.Bez sensu.

    Teoria zmienia się w praktykę, kiedy się zmieni złom oferowany przez platformę cyfrową na odbiornik z prawdziwego zdarzenia. W złomie, o ile mi wiadomo, nie ma opcji natywnej rozdzielczości, czyli tuner nie potrafi automatycznie zmieniać rozdzielczości na taką, jaką ma oryginalny obraz. Odbiornik satelitarny z prawdziwego zdarzenia ma taką opcję i nie trzeba tego robić na piechotę, ręcznie i za każdym razem. W codziennej praktyce oznaczałoby takie ręczne dostosowywanie rozdzielczości napad padaczki, kiedy po raz 150 się wchodzi w ustawienia. Chociaż któryś odbiornik n-ki miał to pod jednym klawiszem, więc nie było tak tragicznie. Jeśli ktoś poskakał po kanałach i się zdecydował na obejrzenie całego programu na kanale SD, to taka zmiana rozdzielczości dobrze mu robiła.

     

    W rzeczy samej nawet odbiorniki satelitarne wysokiej klasy skalują SD do HD bardzo źle. Żeby się przekonać jak duża strata jest na skalowaniu można się samemu przekonać. Sposób jest trudny, ale warto

     

    Trzeba się postarać o nagrania programów FTA SD i hd 720p zrobione na sprzęcie, który pozwala przenieść nagrania z dysku na inny nośnik. Oczywiście to musi być kopia 1:1 bez żadnego konwertowania! I teraz takie nagrania wypalamy na płycie, kopiujemy na USB lub odtwarzamy przez DLNA na odtwarzaczu Blu-ray. Jakimś dobrym, nowym odtwarzaczu Blu-ray. Dopóki ktoś tego nie zrobi, to nie będzie wiedział jak dobre może być SD i przede wszystkim ile traci codziennie oglądając kanały SD.

     

    Pierwsze przybliżenie do optymalnej jakości to ustawienie rozdzielczości natywnej. Wtedy nawet Telewizja Republika SD i TV Trwam wyglądają naprawdę dobrze!

  7. Overscan ma każdy telewizor, nie każdy ma możliwość, żeby go wyłączyć. W każdym razie jeszcze raz radzę ustawić tak rozdzielczość w tunerze, żeby była natywna. A zatem opcja automatycznego dopasowania rozdzielczości odpada, bo zostanie włączona na sztywno 1080i a to jest gorsze rozwiązanie nawet mając telewizor Full HD, nie mówiąc już o HD Ready. Sam mam ustawione na rozdzielczość natywną i dzięki temu jakość kanałów SD jest dużo lepsza, a niemieckie kanały HD 720p też wyglądają dużo lepiej. Warto o tym wiedzieć, bo przy ustawieniu tunera na 1080i z obrazu progresywnego tuner nam zrobi obraz z przeplotem, a potem telewizor musi ten przeplot usuwać, co zazwyczaj robi źle, a przecież w oryginale przeplotu nie było w ogóle.

  8. jak w telewizorze 32", który w menu nie ma opcji (1:1), ustawić obraz wyświetlany bez ucięć boków obrazu?

    Rozdzielczość HDMI mam 1080i.

    W telewizorze o którym wspominasz w oryginalnym poście nie ma takiej opcji. Telewizory 1366x768 nie mogą wyświetlić obrazu 1080 na zasadzie 1:1 z definicji, one muszą go przeskalować do swojej rozdzielczości i jak się okazuje nie robią tego bez obcięcia pewnej ilości linii czyli bez overscanu.

     

    Mogę ci tylko poradzić, żeby w tunerze ustawić rozdzielczość natywną czyli tak, żeby na wyjściu HDMI był taki format, jak oryginalnie nadaje nadawca czyli 1080i, 720p lub 675i. Wtedy będziesz miał obraz przeskalowany zawsze tylko jeden raz, a w tych ustawieniach jak masz teraz kanały 720p oraz 576i są przeskalowane 2 razy - pierwszy raz w tunerze, drugi raz przez telewizor. A to zawsze oznacza utratę jakości. Ustawienie natywnej rozdzielczości w tunerze skutkuje dużo (naprawdę dużo) lepszą jakością kanałów SD i HD 720p.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...