Skocz do zawartości

STB&OTT

Użytkownik
  • Postów

    127
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez STB&OTT

  1. Mam dziwny bug. Dekoder normalnie widzi z głównym, a wyświetla IP 0.0.0.0. Po wejściu do np. Radio+ wyświetla informację o błędnym adresie IP w DSI83. Aby uruchomić jakąś usługę to trzeba włączyć i wyłączyć dekoder z zasilania. Wpisywanie ręcznie IP nie pomaga.

    Witam.

     

    Na jak długo wystarcza wyłączanie i (włączenie) zasilania?

    Czy wypróbowałeś przywracania ustawień fabrycznych ( menu -> USTAWIENIA/USTAWIENIA FABRYCZNE/PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE ->PIN->OK)?

    Pozdrawiam

    STB&OTT

  2. Pytanie laika, czy decydując się na ten dekoder koniecznością jest posiadanie telewizora 4K? Czy mimo podłączenia go do zwykłego telewizora Full HD i tak zobaczymy różnice w obrazie? Mi w tej chwili zależy głównie na szybkości działania i możliwości nagrywania 3 kanałów i oglądania 4. 

    Witam.

     

    Telewizor 4 k nie jest koniczny do korzystania z dekodera. Obraz przekazów 4k zostanie przeskalowany przez dekoder do formatu HD. Ponadto na początku transmisje 4k będą nieliczne (pierwsza 21.11  http://ncplus.pl/Oferta/Dekodery/4k-ultrabox?utm_source=ncplus&utm_medium=karuzela&utm_content-dekoder_4k ). Aktualnie na liście nie ma kanałów FTA 4k.

     

    Dekoder jest przygotowany do odbioru transmisji obrazu kodowanych w standardzie H.265 (HVEC). To pierwszy dekoder nc+ wyposażony w ten kodek.

     

    Obraz z transmisji 4k po przeskalowaniu do formatu HD będzie bardzo dobrej jakości. Ponadto dzięki nowemu procesorowi dekoder H.264 stosowny obecnie do przekazu obrazu HD robi to lepiej niż np. dekoderze turbo. Poprawie uległa szybkość przełączania kanałów, szczególnie jeśli zostało skonfigurowane 4 lub więcej tunerów (dekoder wyposażony jest w 8  ). Wtedy dekoder przewidując działanie użytkownika przygotowuje odbiór sąsiednich kanałów z listy.

     

    Konfiguracja 4 tunerów jest niezbędna, aby uruchomić niezależne nagrywanie 3 kanałów i oglądanie czwartego (z time–shift). To oznacza wymianę konwertera na UNICABLE lub Wide Band. Przy standardowej instalacji antenowej z konwerterem TWIN uda się uruchomić nagrywanie 3 kanałów i oglądanie czwartego, ale pod warunkiem, że są nadawane z dwóch transponderów.

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT

  3. ... Na mediabox siła sygnału wynosiła 100% i jakość ok 80 a na wifipremiunbox siła 93 a jakość ok 60. Ponadto wartość BER na mediabox była 0 a na wifipremium cały czas skacze.

    ...

     

    Witam.

     

    Wyniki pomiaru sygnału antenowego w dekoderach zależą od transpondera, którego sygnał jest mierzony. Dla porównania wyników należy wybrać ten sam kanał (z oferty nc+)  na obu dekoderach i  w menu otworzyć  MIERNIK SYGNAŁU. Wybierając odpowiednio kanały można uzyskać wyniki dla różnych transponderów (jeden transponder satelitarny transmituje od kilku do kilkunastu kanałów). Wyniki parametru JAKOŚĆ dla transponderów nadających w standardzie 8PSK/DVB-S2 (większość transponderów nc+) dla wymienionych dekoderów powinny różnić się  nie więcej niż 15%.

    Na Ekranie Aktywacyjnym oraz w menu INSTALCJA / ANTENA transpondery dla których wykonywany jest pomiar sygnału są różne - MediaBOX+: 11449H (8PSK/DVB-S2), wifi Premiumbox+: 10719V (QPSK/DVB-S). Są to wiec różne transpondery i co więcej wykorzystujące różne standardy transmisji. Wyników nie można więc porównać.

    Różnice między dekoderami dotyczą także pomiaru BER. MediaBOX+ mierzy jeden z parametrów BER (OUT) dla sygnałów 8PSK/DVB-S2, a wifi Premiumbox+ jeden z parametrów BER (PRE) dla sygnałów QPSK/DVB-S. Tych wyników nie można porównywać.

     

    Pozdrawiam

     

    STB&OTT

    Ostatnio przy przedłużaniu umowy wymienilem mediabox na wifipremiumbox i często pojawia sie komunikat "Obecnie program nie jest nadawany prosimy spróbować później". ... na wifipremiunbox siła 93 a jakość ok 60. ...

    Witam.

     

    Proponuję zacząć od sprawdzenia połączeń dekodera z konwerterem. Jeśli jest możliwość niewielkiego skrócenia kabla koncentrycznego, ponownie osadź wtyczki F (szczególnie przy konwerterze).

     

    Wynik dla parametru JAKOŚĆ 60% jest wystarczający (zielony pasek) o ile dotyczy wszystkich transponderów.

     

    Pozdrawiam

     

    STB&OTT

  4. Witam.

     

    Jeśli ustawisz kanał BBC Brit HD i otworzysz menu DIAGNOSTYKA zobaczysz MIERNIK SYGNAŁU z informacjami o dwóch sygnałach antenowych.  Wskazania jednego z sygnałów (transpondera nadającego BBC Brit HD) są z reguły niższe, co może ułatwić doprecyzowanie ustawień anteny i konwertera (również jego kąta obrotu).

    Wskazania drugiego sygnału będą sie w przybliżeniu pokrywały z danymi z menu USTAWIENIA / ANTENA (dotyczą transpondera 11449H, który transmituje np. TVP 1 HD).

     

    Pozdrawiam.

    STB&OTT

  5. Witam. 

    mam problem z multiroomem  box+ od wczoraj nie działa tj. przypodłaczeniu zasilania pojawia się plansza witamy trwa uruchamianie dekodera i znika obraz.Podłączyłem pod kable od dekodera głównego i to samo(myślałem że może coś z kablem antenowym)coś na szybko poradzicie???

    pozdrawiam

    Witam.

     

    Krótko po podłączeniu zasilania dekoder BOX+ 2851 przekazuje obraz (ekran powitalny) na oba swoje wyjścia: HDMI oraz SCART, ale po chwili tylko na jedno wybrane. Jeśli telewizor podłączony został do innego wyjścia, obraz zniknie (jak opisałeś).  

    Sposób wyboru sygnału przeznaczonego dla telewizora (i wyboru rozdzielczości) opisany jest na str.  8 instrukcji.

     

    Pozdrawiam.

    STB&OTT

  6. Witam czy jest mozliwosc ogladania tylko na nim na nie aktywnej karcie kanałów fta ??? i czy ktoś w praktyce podłaczał tuner usb stick do tego dekodera i odbierał dvb-t bo znalazłem film na ktorym stick jest podlaczony do dekodera i normalnie dekoder wyszukuje kanały dvb-t

     

    Witam.

     

    Przy nieaktywnej karcie dekodującej dekoder wifi Premiumbox+ nie pozwala na oglądanie kanałów FTA. Karta dekodująca staje się nieaktywna po wygaśnięciu umowy, kiedy dekoder należy zwrócić nc+. Aktualnie dekoder nie jest sprzedawany (np. do zestawów na kartę).

     

    Oprogramowanie dekodera obsługuje „Tuner DVB-T USB”, który był kiedyś oferowany przez platformę n. Po jego instalacji i wyszukaniu kanałów (konieczna antena) można oglądać i nagrywać programy z kanałów telewizji naziemnej DVB-T (numery kanałów od 1001).

     

    Pozdrawiam.

    STB&OTT

  7. Witam.

     

    Instrukcja obsługi informuje o następujących funkcjach:” Wireless  N  Gigabit  Router integrates  4-port  Switch,  Firewall, NAT-router and  Wireless  AP”. Nie ma wyboru trybu pracy jako „Client”... Zobacz ilustrację wyboru trybu pracy urządzenia Wi-Fi polecanego przez nc+ w kroku 6 instrukcji.

     

    Pozdrawiam.

    STB&OTT

  8. Witam, mam pytanie: Czy jeśli chciałbym miec Multiroom połączony przez Wifi to musze miec ich router za 49 zl? Tak usłyszałem na infolinii. Obecnie mam Mediaboxa i ponoc mój domowy router nie pociągnie bo nie jest oprogramowany odpowiednio.

     

     

    Może być dowolny router. Na infolinii bzdury mówią.

     

    Witam.

     

    Przy budowie sieci łączącej dekodery dla usługi Multiroom warto wykorzystać router rozdzielający w domu Internet. Dekodery łączymy z routerem, który będzie pośredniczył w połączeniach między dekoderami, a przy okazji dekodery uzyskają dostęp do Internetu, co pozwoli na korzystanie z usług oferowanych tą drogą (np. NC+ GO TV, RADIO+). Dekoder mediaBOX+ jest wyposażony jedynie w przewodową kartę sieciową (gniazdo Ethernet). Jeśli chcesz unikać prowadzenia kabla sieciowego do routera (z Wi-Fi), musisz zainstalować przy dekoderze adapter Wi-Fi (np. http://ncplus.pl/oferta/modul-wifi ). Większość oferowanych na rynku urządzeń nazywanych potocznie routerami do tej roli się nie nadaje (a urządzenie oferowane przez nc+ wymaga przeprowadzenia konfiguracji przez użyciem). Więcej szczegółów znajdziesz w tym w opisie.

     

    Pozdrawiam

     

    STB&OTT

  9. Posiadam dekoder ultrabox (ITI-5800SX) ...

    ... ten ultrabox może służyć w usłudze multiroom jako dekoder dodatkowy, czy ten dekoder wcale nie obsługuje multiroomu?

    Witam.

    Ten dekoder nie działa w usłudze multiroom (ani jako główny ani jako dodatkowy).

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT

  10. Teraz na dodatkowym dekoderze mam inforamcje, ze konfiguracja nie jest prawidlowa. Co mam z tym zrobic?

    Witam.

     

    Napisałeś wcześniej, że w dekoderze głównym jeszcze nie było zakładki MULTIROOM (aktywacja usługi nie została zakończona). W takim stanie nie obsługuje on dekodera dodatkowego, który w tej sytuacji wyświetla informację  o nieprawidłowej konfiguracji.

     

    Pozdrawiam.

    STB&OTT

  11. ... Odnośnie monoblokòw do tuneròw nc+ muszą mieć na porcie a Hotbird na porcie b astre. Nie kazdy monoblok nada się.

    Witam.

     

    Ale ta uwaga nie dotyczy wszystkich dekoderów nc+. W dekoderach wyprodukowanych przez ADB, w menu są ustawienia sygnałów przełączających Hot Bird/Astra. Dekodery te mogą one współpracować  z różnymi konwerterami monoblok czy instalacjami antenowymi z DISEqC.

     

    Pozdrawiam.

    STB&OTT

  12. ...

    I jeszcze mega lipa na drugim dekoderze nie można będzie nagrywać nawet w trybie pvr ready (swój twardy dysk). Według konsultanta będzie działać jedynie nc+go (ale o to też kogoś tam pytał jak byłem na linii więc być może nawet i to nie pójdzie). Więc co to za multiroom tylko do oglądania?

     

    Witam.

     

    Z wcześniejszego tekstu wynika, że planujesz Multioroom Standard HD. W tej usłudze nie ma ograniczeń w funkcji nagrywania na dekoderze dodatkowym (po podłączeniu dysku USB).

     

    Inaczej jest w Multiroom Premium HD. Dekoder dodatkowy korzysta z dysku dekodera głównego (wbudowany), więc nie przewiduje się instalacji dodatkowego dysku USB. Korzyścią wspólnego (przez dwa dekodery) użytkowania dysku jest pełny dostęp do nagrań (i ich zlecania) na dowolnym dekoderze.

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT

  13. ...

    Tryb sygnału cyfrowego audio na wyjściu TV  ustawiamy w jego menu i tu raczej nie powinno być problemu z kompatybilnością z kinem.

    Witam.

     

    Format transmisji dźwięku ma wyjściu dla telewizora (HDMI) może różnić się od transmisji na wyjściu SPDIF (dla dźwięku nadawanego w formacie DD). Format dźwięku dla HDMI zależy nie tylko od ustawień w menu, bo dekoder odczytuje z telewizora (lub innego podłączonego urządzenia)  informacje o akceptowanych formatach dźwięku. Jest to opisane w instrukcji zawartej w menu USTAWIENIA HD:

     

    DolbyDigital-TAK.jpg

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT

  14. ...

    Reasumując w takim razie może mi ktoś przybliżyć zasady działania tej instalacji po kablu. Jeżeli mam teraz konwerter na 4 wyjścia i 3 zajęte to te jedno wolne mi starczy żeby to wszystko uruchomić? ...

    Witam.

     

    Jedno wolne wyjście z konwertera (standardowego) nie wystarczy dla Multiroom. Wymagania dotyczące sygnałów antenowych są następujące:

    • Multiroom Standard HD – sygnał antenowy (niezależny) do każdego dekodera. Dla dekodera głównego zalecane są dwa sygnały antenowe (aby nie było ograniczeń nagrywania).
    • Multiroom Premium HD – dwa sygnały antenowe (niezależne) do dekodera głównego. Sygnał do antenowy do dekodera dodatkowego nie jest koniczny (jego podłączenie niweluje odgraniczenia nagrywania).

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT

  15. Czy na turboboxie możliwe jest oglądanie kanałów z astry? Zastanawiam się nad zamontowaniem zeza lub monoblocka z uwagi na nadchodzące mistrzostwa i czy ten dekoder bez problemu wylapie Zdf i Ard w HD? Czy coś trzeba będzie konfigurować ?

    Witam.

     

    Aktualną listę kanałów z satelity Astra 19,2E dla tego dekodera znajdziesz na stronie internetowej nc+:  http://ncplus.pl/oferta/kanaly/kanaly-fta (kanały z tego satelity znajdują w dolnej części). Tekst nad drugą tabelką informuje, że kanały te pojawią się w dekoderze dopiero po uruchomieniu i skonfigurowaniu zastawu antenowego z typu ZEZ lub konwerterem monoblok. Konfiguracja polega ustawieniu odpowiednich sygnałów DSIEqC (zgodnie z instalacją antenową) w menu ustawień dekodera (INSTALACJA / ANTENA).

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT

  16. Witam
     

    Sygnały cyfrowe bezpośrednio z dekodera (wyjście SPDIF) i z wyjścia optycznego telewizora podłączonego do dekodera mogą się różnić. Na przykład jeśli na wyjściu dekodera będzie fonia DD 5.1   do telewizora (wyjście HDMI) może być przekazywana fonia LPCM (stereo). Niektóre telewizory otrzymać z dekodera fonię DD, ale nie ma pewności czy telewizor przed wysłaniem na wyjście optyczne nie przekształci tego dźwięku na stereo (LPCM). Oznacza to, że Kino Domowe z pełnym zestawem głośników może działać inaczej zależności od zastosowanego sposobu połączenia.

     

    tuner przy wyłączonym TV nie działa (blokuje się)

    – nie ma blokady przy słuchaniu Radia+.

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT

  17. Dekoder główny widzi inny numer karty dekodera głównego. Co zrobić? Ponowienie sygnału nie pomogło.

    Witam.

     

    Czy to znaczy, że dekoderem głównym jest mediaBOX+ lub turboBOX+, a numer karty wyświetlany w menu (jak na zrzucie) nie zgadza się z numerem karty dekodera dodatkowego (w ostatniej pozycja na obrazku nie ma numeru karty – dotyczy dekodera Sagemcom) ?

     

    c-lista-dek.jpg

     

    Dla dekoderów dodatkowych produkcji ADB ich numer karty wraz z numerem Conax (na zrzucie) muszą być obecne na liście (^).

    Ewentualne niezgodności należy wyjaśnić  z BOK.

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT

  18. Witam kolegów.

     

    Czy warto wymienić dekoder Turbo-box na Wi-fi premium-box ???

    .

    .

    4. Czy za pomocą wi-fi są ciekawe pozycje do oglądania ??? Jeśli tak to jakie ?

    Witam

     

    Dzięki wbudowanej karcie Wi-Fi dekoder wifi Premiumbox można podłączyć do sieci (z routerem rozdzielającym Interenet) bez użycia kabla Ethernet. W przypadku turboBOX+ konieczne jest połączenie kablem, chyba ze zastosujemy dodatkowe urządzenie pośredniczące - adapter Wi-Fi (np. opisane tu: http://ncplus.pl/oferta/modul-wifi ).

    Oba wymienione dekodery korzystają z tych samych usług internetowych (NC+ GO TV, RADIO+).

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT 

  19.  

    Witam posiadam pakiet Pakiet Ekstra+ z Canal +z własnym sprzętem Ferguson Ariva 253 Combo. Dekoder nie wyszukuje mi Kanału 38(transponder 11 258 MHz ) , resztę kanałów z tego transpondera wyszykuje bez problemu, może wiecie co może być przyczyną?

     

     

    Witam.

     

    Kanał nie jest nadawany przez wymieniony transponder. Uruchom skanowanie tanspondera 10796V. Kanał nr 38 występuje po nazwą: . (tylko kropka).

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT 

  20. Witam.

     

    Otwórz okno INFORMACJE TECHNICZNE (z menu USTAWIENIA) i sprawdź dane dla  WERSJA OPROGRAMOWANIA. Najnowsze wersje dla dekodera DSI-83 (z 22 marca) mają oznaczenia:

    • 1.4.29_AAC/6.1/2015.1106     dla dekoderów podłączonych do Internetu
    • 1.4.27/6.1/2015.1106               dla pozostałych

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT

  21. Witam.

     

    W celu odbioru kanałów nadawanych z satelitów Hot Bird i Astra 19,2 E można zamiast standardowego zastosować konwerter monoblok. Antena oferowana przez  nc+ (80 cm) dobrze współpracuje z typowymi konwerterami monoblok (z odstępem między oświetlaczami 6 cm).

     

    Ustawienie Tone Burst (w konfiguracji anteny w dekoderach ADB) przeznaczone jest do sterowania przełącznikami konwerterów starszych typów (aktualnie oferowane działają według DISEqC).

     

    Pozdrawiam

    STB&OTT

×
×
  • Dodaj nową pozycję...