Skocz do zawartości

Max1234

Użytkownik
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Max1234

  1. Ale dlaczego te moduły w Polsce są tak strasznie drogie, jeśli w Niemczech kosztują niecałe 50 euro? Rozumiem są jakieś marże, ale płacić 50% więcej, to lekka przesada. A może monopol i brak konkurencji na rynku robi swoje...

    Przecież to są moje słowa z lutego tego roku!!! Na te słowa, że może być taniej, bo w Niemczech za taki moduł chcą 50 euro, dostałem od Orbity odpowiedź, że będą obniżki cen w najblizszym czasie (Kilka tygodni. Neotion widząc potencjalny rynek nabywców obniża ceny)...

    Tymczasem moduł Neotion jak kosztował 300, tak kosztuje nadal 300 złotych - nie zauważyłem żadnego ruchu cenowego.

     

    Jak jest każdy widzi, proszę wejść na stronę Hollexu.

  2. Kilka tygodni. Neotion widząc potencjalny rynek nabywców obniża ceny ;)

     

    No i od kiedy te zapowiadane obniżki cen? Wedłu zapowiedzi: "Obniżka cen Viaccess Extra będzie w najbliższym czasie....."

    Cały czas czekam, bo te kilka tygodni od lutego już minęło, niedługo będą dwa miechy :evil:

    Czy warto jeszcze czekać, bo ta obecna cena jest nieadekwatna do jakości i mozliwości modułu.

  3. Potwierdzam odbiór kanałów niemieckich (11) w Gnieźnie z pełnym EPG i Info oraz kilku kanałów duńskich np. TV Larry w... dolby digital!

    Bajkopisarz się znalazł

    Chodziło o mega-tropo, a tak faktycznie było w tym przypadku choć tylko przez klika godzin. Przy jednej stacji TV Larry w okienku z info dźwięku (dla kanałów polskich wyświetla mono lub stereo) był napis dolby digital.

    Nie rozumiem skąd Twoje zdziwienie?

    Pzdr

    Max

  4. No to faktycznie niewiele, to 20 złotych, nie wiedziałem że tak można. Też zastanawiałem się nad modułem do mojego Samsunga, ale szkoda mi czasu na zabawy oraz pieniędzy na coś, co może nie działać.

     

    Rozumiem, że Hollex sprzedaje te moduły do innych zastosowań, ale takie testy można przeprowadzić wespół z redakcją SK niemal za darmo... ku radości czytelników SK i zysku dla firmy sprzedającej takowe moduły. Jak widać po Twoim poście nikomu nie zależy na sprzedaży transkoderów, choć zainteresowanie i zyski przy odpowiedniej reklamie byłyby spore, bo wiele osób posiada już telewizory z gniazdem CI.

     

    W moim przypadku, odbierając sygnał z nadajnika ze Śremu, kanały Polsat, TV4, TVP Historia, TVP Sport (te dwa pierwsze jeszcze w MPEG2) byłyby darmowym uzupełnieniem oferty kanałów z N-ki.

     

    Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

  5. Z tym że np. w jednym Sharpie może ten port być podłaczony a w jakimś tańszym modelu może on być w ogóle pusty, albo nie podłaczony ewentualnie może mieć obcięte coś co wyklucza działanie takiego modułu a obodowa moze być taka sama czyli z tym złaczem....

     

    Don_Mag

     

    Nie prościej byłoby przeprowadzić test? Redakcja SK ma przecież takie możliwości. Wiadomo, wszystkich modeli nie mozna przestestować, ale wystarczyłby np. JEDEN z modeli Sharpa, aby w ogóle wiedzieć z czym sie to je, czyli czy warto w takie cudo (moduł CI) kupić. Ktoś wspominał o problemach z dźwiękiem przy transkodowaniu z MPEG4 na 2.

    Przestałem kupować SK, bo wkurzało mnie dawkowanie tematów, czyli zostałem przykładowo zachęcony tematem DVB-T "Oglądamy kanały MPEG-4 na odbiorniku MPEG-2" (czcionki wielkie, niebieskie na głównej stronie) i... lipa w numerze (11/2007) w środku. Teraz w SK 12/2007 "Zamiana sygnału naziemnego i sat MPEG-4 na odbiorniku MPEG-2"!!! Nie można było tych tematów połączyć? Teraz zamiast kupować SK, przeglądam zawartość w 10 minut w Empiku :)

     

    A więc takie gdybanie, może nowy soft coś zmieni, może moduł CI nie ten, a może port w tym Sharpie jest pusty... na niewiele się zda, bo pojedynczego klienta nie stać na eksperymenty z modułami.

    Łatwiej wykonać choćby jeden test w redakcji SK, jednego TV, z kilkoma typami modułów CI. Jeśli test będzie zadowalający, to wtedy my klienci zdecydujemy, czy warto inwestować w zakup takiego cacka do swojego TV. Pewnie, mogą się pojawić problemy przy TV innym niż testowanym w redakcji SK, ale będziemy mieli pewność, czy w ogóle warto moduł do transkodowania zakupić.

    W przeciwnym wypadku, takie dywagacje nic nie wnoszą w kwestii opłacalności zakupu, a jedynie redakcja SK zdobywa nowych czytelników.

  6. Mr. Orbita, podobnie jak Rapiotr oferuję pomoc!!!

    Mogę przetestować stosowny moduł na swoim telewizorze, jeśli się sprawdzi pozytywnie, to go kupię, a jeśli nie to odeślę do Hollexu. Zobowiązuję się opisać w detalach zachowanie TV po umieszczeniu transkodera w slocie CI. Myślę, że takie rozwiązanie będzie dla firmy Hollex tańsze i rzetelniejsze, bo testy będą w terenie u różnych osób.

     

    Jednocześnie nie planuję zakupu osobnej "skrzyneczki", nawet po korzystnej cenie, bo w tej chwili mam 5 pilotów (TV, N-ka, Ferguson, DVD, kino domowe) i nie chcę kolejnego do żonglerki.

    Poza tym, jeśli wielu znajomych już ma zamontowany w telewizorze DVB-T, to trzeba coś z tym zrobić. A przy okazji można też nieźle zarobić.

     

    Nie wierzę w rychłe cyfrowe, naziemne nadawanie TV w jakości HD. Pozostawmy to satelitarnym platformom cyfrowym.

  7. Wiem, że z wszystkimi modelami (markami) trudno przetestować, ale można przecież zrobić "prywatne" testy wśród znajomych z telewizorami z wbudowanym DVB-T. Osobiście, gdybym dysponował, jak Redakcja SK kilkoma modelami transkoderów, zrobiłbym taki test u siebie i znajomych. Tutaj wola producentów TV nie jest wymagana, wystarczy wola Redakcji, bo obecnie powszechność TV z wbudowanym DVB-T jest duża.

     

    Zainteresowanie takim rozwiązaniem (eleganckim, bo dwa w jednym) byłoby na podstawie mojego rozeznania b. duże. Podobne już kiedyś w Polsce przerabialiśmy, ja w swoim Rubinie miałem zamontowany na płytce drukowanej dekoder Secam-PAL z przełącznikiem systemu. Było to rozwiązanie prowizoryczne, ale na tamte czasy skuteczne. Nie wyobrażam sobie, aby dokładać (wtedy) jakąś skrzyneczkę.

  8. Tak jak @luki odbieram w Gnieźnie ze Śremu, Polsat, TVN i TV4. Jakość Polsatu i TVN jest b. dobra i lepsza niż z dekodera N-ki.

    Mam TV Samsung z serii 86BD z wbudowanym DVB-T MPEG2. Moje wrażenia są b. pozytywne, bo wystarczy jeden pilot do obsługi obu głowic TV, nie jest potrzebna dodatkowa "skrzyneczka", ale tą opinie zakłóca świadomość, że już niedługo tak będzie!

    Zawczasu chciałem nabyć transkoder MPEG4/MPEG2 z firmy Hollex i nawet zachęcony reklamą tłustym drukiem na stronach Satkuriera "Oglądamy kanały MPEG-4 na odbiorniku MPEG-2" specjalnie kupiłem magazyn Sat Kurier i... lipa! Artykuł na wzmiankowany temat w nazwie chwytliwy, w realizacji cieniutki, na jedną stronę (pewnie Redakcja chciała w ten sposób nałapać sobie nowych czytelników), wcale nie ułatwiający i zachęcający do kupna transkodera, bo Redakcja nie raczyła nawet go przetestować z telewizorami.

    Uważam, że na rynku i u klientów jest bardzo dużo telewizorów z wbudowanym już DVB-T i należy to wykorzystać (choćby ekologia i zalety wymienione wyżej), problem tylko jak, bo forumowicze, którzy kupili na własną rękę transkodery wspominają o jakichś wibracjach dźwięku, a Redakcja SK na ten temat milczy. Odniosłem wrażenie, że komuś zależało na nałapaniu klientów na te transkodery.

     

    Reasumując, przydałby się rzetelny test transkoderów z info. gdzie takie ustrojstwo nabyć, albo... rozwiązanie radykalne, czyli pozostawić transmisje w MPEG2, dodać klika kanałów, a klientów zacznie przybywać lawinowo. A HD pozostawić platformom cyfrowym, wszak kanałów w SD w porównaniu z Niemcami u nas, jak na lekarstwo.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...