Skocz do zawartości

lukand

Użytkownik
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez lukand

  1. W takim przypadku nie wiem zastanawiałbym się nad zastosowaniem jakiegoś programu do odzyskiwania danych. Wtedy jednak nie wiem jak postępować dalej, aby zidentyfikować strukturę zapisanych danych. Tak, czy inaczej spróbuję.

  2. Tuner już po gwarancji. Zatem spróbuję wymontować i zastosować zewnętrzną obudowę. Zastanawia mnie jeszcze, czy możliwe jest, że gniazdo USB w tunerze może być niesprawne. Czy system operacyjny nie rozpoznając systemu plików nie sugeruje czasem sformatowania dysku (czego oczywiście nie zrobiłbym pod żadnym pozorem)?

  3. Ponawiam próbę na Windows 8.1, ale dysku tunera nie widać nawet w menadżerze urządzeń, nie widzę Masowego urządzenia magazynującego, aby podmienić sterownik według instrukcji. Czy Windows 8.1 się do tego nie nadaje?

     

  4. Oczywiście, podłączyłem go tylko po odłączeniu tunera od anteny i przewodów łączących go z telewizorem. Jednakże nie byłem w stanie dotrzeć do nagrań z poziomu komputera. Zamierzałem skopiować nagrania na dysk komputera, po czym skopiowane dane usunąć z dysku tunera z poziomu jego menu. Jednak z nieznanych mi przyczyn menu nagrań odbiornika przestało działać i stąd cały dramat.

  5. Wykonałem wskazane czynności wobec pilota, lecz niestety sytuacja nadal bez zmian. Aby otworzyć obudowę i ocenić sytuację potrzebowałbym nieco czasu. Zakup tego modelu tunera nie był dziełem przypadku, gdyż z uzyskanych informacji wynikało, że będzie możliwe zarchiwizowanie nagrań po podłączeniu do komputera i skorzystaniu z odpowiedniego programu. Z tyłu obudowy jest odpowiednie gniazdo USB. Jednak, jak wspomniałem wcześniej, próba okazała się nieskuteczna a na domiar złego utraciłem dostęp do nagrań z poziomu menu tunera. Oczywiście nie zawracałbym głowy, gdyby nie zależało mi na zapisanych na dysku programach. Zatem otwieram obudowę i powiadomię o wyniku.


    Po otwarciu obudowy okazało się, że dysk jest podłączony i słychać odgłos jego pracy. Czy wobec faktu, że z poziomu menu odbiornika nadal nie ma dostępu do nagrań, jedyne wyjście to wymontowanie dysku, czy wystarczy skorzystać z gniazda USB w tunerze?

  6. Naciskanie klawisza PVR nie wywołuje żadnej reakcji (tak samo było i wcześniej). Próba zaprogramowania zapisu nie powodowała żadnych komunikatów. Na liście do zapisu pojawia się stosowny wpis. Nie wiem tylko czy poczekać do chwili startu nagrywania (czy nie pogorszy to sytuacji) czy usunąć ten program zapisu. Na razie nie pozostawiłem zapisu programowania nagrania. Przy włączaniu tunera słyszę szum wentylatora i trudno mi powiedzieć, czy dysk pracuje. Czy możliwe jest aby doszło do awarii zasilania dysku?  A może otworzyć obudowę odbiornika aby przekonać się, czy dysk pracuje?

  7.  

    Zatem spróbuję dzisiaj po południu dokonać tej czynności. Postaram się powiadomić o wynikach tego postępowania.

    Przeprowadziłem procedurę przywrócenia ustawień fabrycznych, lecz nie spowodowało to niestety odzyskania dostępu do nagrań twardego dysku. Jakie zatem można zastosować środki, aby osiągnąć cel?

  8. Dziękuję za odpowiedź! Nie przywracałem jeszcze ustawień fabrycznych. Czy w takim przypadku znikną wszystkie ustawienia dotyczące listy kanałów? Czy nie będzie to miało wpływu na zapisy na twardym dysku?

  9. Zwracam się z prośbą o rozwiązanie problemu dotyczącego funkcji nagrywania. Otóż do niedawna nie miałem problemu z dostępem do listy nagrań. Niestety z nieznanych mi powodów naciśnięcie klawisza „PVR List” na pilocie nie skutkuje już wyświetleniem listy dokonanych zapisów. Usiłując zwolnić miejsce na kolejne nagrania postanowiłem skorzystać z komputera oraz stosownego oprogramowania dostępnego do pobrania ze strony internetowej Fergusona. Jednak moje usiłowania okazały się jak dotąd nieskuteczne. Oczekiwana lista nagrań nie pojawia się po podłączeniu odbiornika do komputera przewodem USB oraz uruchomieniu rzeczonego oprogramowania. Próbowałem dokonać kopiowania z poziomu Windows XP (ale dysku nie widać w menedżerze urządzeń) oraz przez Windows 8 (dysk wprawdzie widoczny jest w menedżerze urządzeń nieprzypisany i lista plików w menedżerze pobranym ze strony Fergusona jest pusta)   W konsekwencji nie mam możliwości skopiowania danych na dysk komputera oraz nie da się uruchomić listy zapisanych nagrań. Dodam jeszcze, że próba podejrzenia stanu zapisu dysku skutkuje uzyskaniem informacji, że dysk jest całkowicie zapisany, co nie może być prawdą, gdyż bezpośrednio przed podłączeniem tunera do komputera istniała jeszcze niewykorzystana pojemność w liczbie kilku gigabajtów. Proszę zatem o pomoc w odzyskaniu dostępu do danych zapisanych na dysku odbiornika lub. Czy istnieje alternatywna ewentualność odzyskania danych poprzez zastosowanie odpowiedniego oprogramowania do odzyskiwania danych? Czy ewentualne przywrócenie ustawień fabrycznych pozwoliłoby na odblokowanie dostępu do dokonanych już zapisów?

  10. Witam!

     

    Jakiś czas temu nabyłem podwójny konwerter do zasilania dwóch tunerów: Echostar i Ferguson. Ostatnio dzieje się coś dziwnego. Zamiast jednoczesnego niezależnego odbioru z dwóch odbiorników, obserwuję zakłócenia na Echostarze przypominające objawy zbyt słabego sygnału. Jeżeli wyłączę Fergusona, to Echostar odbiera poprawnie. Czy przyczyna tkwi na pewno w uszkodzonym konwerterze?

  11. Witam!

    Przetestowałem tuner pod kątem funkcji nagrywania. Podłączyłem dysk 2 TB w przeświadczeniu, że będzie można dokonać zapisu większej ilości materiału. Jednak byłem w błędzie, a instrukcja nic na ten temat nie wspomina. Mianowicie po zarejestrowaniu około 130 GB tuner informuje o przekroczeniu limitu. Co by się stało producentowi gdyby łaskawie podał ograniczenia w tym zakresie? Tak czy inaczej, jedynym sposobem na dokonywanie kolejnych nagrań bez kasowania jest przeniesienie tych obecnych na inny dysk za pośrednictwem komputera obsługującego system plików NTFS, po czym ponownie podłączenie napędu ze zwolnioną przestrzenią. I tak cyklicznie nie dopuszczając do przekroczenia rzeczonych 130 GB. Zatem dyski powyżej 130 GB i tak nie będą wykorzystane z racji limitu. Producent mógłby o tym poinformować, aby nie narażać użytkowników na frustrację w sytuacji, gdy zamierzają trochę ponagrywać i coś się nie nagra bo jest już przekroczony pułap 130 GB. .

     

    Posiadam ten model od kilku tygodni z softem do Cyfry. Z kartą Cyfry (Pre Paid) współpracuje bez żadnych problemów, kanały HD wyglądają ładnie, czas przełączania między kanałami to jakieś 2-3 sekundy. Trochę testowałem nagrywanie na pendrive i tu podczas odtwarzania nagrania czasem pojawiają się lekkie przycięcia obrazu i dźwięku. Pewnie to wina softu, albo zbyt wolnego pendriva (ma już z 4-5 lat). Wygląda to jakby nie nadążał z odczytem, bo jeśli co kilkanaście sekund pauzuję nagranie na kilka sekund i potem odtwarzam dalej, to te przycięcia nie występują. I druga rzecz - w stanie czuwania wydaje taki cichy ciągły dźwięk, jakby syczenie. Gdy tuner jest włączony, ten odgłos znika. Nie wiem czy tylko mój konkretny egzemplarz ma tą wadę, czy po prostu ten typ tak ma. Poza tym, dobrze współpracuje z przełącznikiem diseq (testowałem na Astrze 4A 4.8E na zezie).
  12. Witam!

     

    Mam wielką prośbę o pomoc. Otóż trzy tygodnie temu z nieznanych mi powodów w którymś z moich urządzeń podłączonych do telewizora przez złącze typu euro, doszło do silnego przebicia, w wyniku czego uszkodzona została elektronika w płycie telewizora pomiędzy układami cich a euro, tuner Echostar DVR-5000 HDD (tuner nabyty niezależnie od dekodera Polsatu), dekoder Polsatu DVR-747, karta wideo Pinnacle Dazzle DVC-120, której używałem do przychwytywania dźwięku i obrazu z urządzeń zewnętrznych na dysk komputeraz. Tuner Polsatu oddałem do naprawy gwarancyjnej i otrzymałem już ten sprzęt z powrotem. Bardzo mi jednak zależy na tym aby zarchiwizować w jakiś sposób nagrania, których dokonałem na twardym dysku tego właśnie urządzenia. Rzecz w tym, że na podglądzie listy nagrań wszystko, co zapisałem jest widoczne, jednak próba uruchomienia czegokolwiek z tej listy do odtwarzania i przechwycenia na dysk zewnętrzny jest niemożliwa, ponieważ na ekranie telewizora podłączonego do wspomnianego dekodera Polsatu wyświetla się komunikat: „Odtwarzanie niemożliwe”. Okres gwarancji na ten sprzęt niedługo wygaśnie i stąd mój pomysł, aby wymontować dysk i przenieść nagrania (jeżeli to możliwe na inny dysk w komputerze). Słyszałem, że odzyskiwanie danych z dysków twardych jest możliwe, lecz brak mi informacji, w jaki sposób mógłbym postąpić w moim przypadku, czego nie powinienem czynić do chwili wymontowania dysku z dekodera, aby nie uszkodzić danych. Polsat w przypadku napraw gwarancyjnych nie gwarantuje zachowania dokonanych przez użytkownika nagrań. Dzisiaj poradzono mi tylko, aby wykasować to, co widzę na liście nagrań i zapisywać od nowa. Ja jednak nie chcę tego czynić, gdyż bardzo zależy mi na zarchiwizowaniu tego, czego nie zdołałem uczynić uprzednio. Nie mam pojęcia, jakiego systemu plików używa dekoder Echostar DVR-747 do zapisu nagrań na swoim dysku.

     

    Błagam o pomoc i niepozbawianie mnie nadziei!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...