Skocz do zawartości

jezyk403

Użytkownik
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez jezyk403

  1. Aby korzystać z dekodera HD 6000 trzeba posiadać instalację antenową do odbioru sygnału z satelity Hot Bird 13E.

    Satelita Astra 19.2E może być wyłącznie skonfigurowany jako dodatkowy satelita po zastosowaniu w instalacji przełącznika konwerterów DiSEqC, który umożliwi poprawne skonfigurowanie anteny w menu dekodera.

     Więc moje pytanie brzmi: mam konwerter tylko na astrę i jak włączę diseq to dekoder dziwnie sie zachowuje (za każdym  razem  znajduję inną ilość kanałów przy pełnym skanowaniu). U kolegi znajduje ponad 300 kanałów(nie posiada diseqa) a tutaj tylko 120 kanałów. Nadmieniam iż sygnał został ustawiony miernikiem satlinka króry wskazuje ponad 80% jakości a dekoder nawet działa przy 29% jakości i nic sie nie tnie mimo iż wskaźnik pokazuje czerwone pole gdzie obraz powinien sta lub wcale. Dla mnie to jest dziwne że muszę włączyć diseq skoro go nie mam bo używam tylko jednego konwertera. I zapewne to może kolidować jego dziwne zachowanie.

  2. Problem jest następujący: posiadam jedną satelitę (90), pod którą jest podłączony osobno Hot Bird oraz osobno Astra 19.2. Dodatkowo mam dekoder HD 6000 i wybierając satelitę Astra nie ma w ogóle żadnego sygnału. Na mierniku Satink WS 6979 pokazuje, że na każdym transponderze jest idealny sygnał, a dekoder 0. I moje pytanie brzmi: czy do tego typu dekodera potrzebny jest monoblock, czy można zastosować osobny konwerter? Bo w menu trzeba wybrać DiSEqC, a przecież tak podłączony konwerter go nie potrzebuje.

     

    2l8docp.png

  3. Tak sobie siedzę dziś u znajomych i wychodząc na balkon natknąłem się na dość ciekawą konstrukcję, a właściwie przeróbkę. Ktoś chyba nie do końca przemyślał zasadę działania, gdyż w MUX 8 działa w polaryzacji pionowej, a pozostałe MUXY są w polaryzacji poziomej. Zastanawia mnie jedno: czy naprawdę sąsiadowi to działa?
     

    20170304_134227.jpg

  4. polecam poniższą antenę. Moja mama, siostra i ja mamy taka są a mieszkamy w odległości około 50km. Jeszcze nie wiedziałem żeby obraz się krzaczył czy stawał. Cena pewnie może troszkę odstarszać ale zapewniam ze to antena z dużym zyskiem nawet na samym symteryzatorze.

    Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T UHF ze wzmacniaczem LNA-177

  5. Osobiście bym ci polecił takie rozwiązanie:

    1 Antena UHF - sprawdzą się bardzo dobrzę w dużych odległościach. Nie zalecana by odbierać MUX8. Pozostałe mux-y odbiera wyśmienicie nawet w trudnych warunkach, nawet gdy np. mamy "pod nosem las"

    2. Antena UHF i VHF -  antena zaprojektowania tak by odebrać MUX 1,2,3,8 w każdej polaryzacji (pionowa, pozioma). Uhf posiada wzmacniacz natomiast na vhf zamontowany jest symetryzator. Dobre rozwiązanie gdy chcemy mieć tylko 1 antenę na wszystkie muxy.

    3. Antena UHF oraz antena VHF -  wersja 3 jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ obie anteny są nie zależne od siebie i możemy ustawić tak jak pozwalają nam na to warunki. Całość łączymy sumatorem i mamy bardzo dobrą instalację we wszystkich muxach.

     

    Zawsze powtarzam iż : " jaka antena taki odbiór". Inwestujesz raz w zakup porządnych anten to masz spokój na lata, oszczędzasz to możesz mieć częste problemy. To już nie analog i tutaj nie wyrzucimy druta za okno czy rzucimy w kąt i będziemy oglądać tv. Wybór należy do każdego z nas.

     

  6. Dlaczego po podłączeniu do miernika samego konwentera siła wyskakuje na 90%. Powinno pojawić się dopiero gdy z talerza złapie satelitę a tu pokazuje gdy mam tylko podłączony sam konwenter. Nadmieniam iż jakoś wtedy =0. Czy te mierniki tak mają czy jakieś złe ustawienie?

  7. Tam gdzie siatka nie daje rady tam kierunek sobie poradzi. Z siatek trzeba zacząć rezygnować a nie oszczędzać. Sam byłem przykładem gdzie kolega chciał by mu założyć siatkę (w inne wiosce działała) ale szybko okazało się że nic nie widziała a po założeniu kierunku zatrybiło wsio. Kierunek to kierunek.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...