Jump to content

SzD

Users
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by SzD


 1. Z kolei w wersji międzynarodowej na Hot Birdzie powyłączali większość ścieżek językowych. Obecnie w ich miejscach są klony ścieżki angielskiej.


  Pewnie pojawi się jeszcze angielska i niemiecka i tyle. Więcej na Astrze nie jest potrzebnych.

  To jest możliwy scenariusz, że na danym satelicie będą tylko te wersje Euronews, które mają na tej pozycji racjonalne uzasadnienie. Nie wyobrażam sobie, żeby nadawali po 12 kanałów na każdym z satelitów, z których do tej pory Euronews korzystał dla wersji międzynarodowej.

  Na Astrze 19,2 miałaby sens jeszcze wersja hiszpańska, wszak Hiszpanie mają tam swoją platformę cyfrową.


 2. PMC (dawniej jako PMC Music) wyłączył się z HB jakieś parę dni temu. Według strony nadawcy, nadaje jeszcze z Yahsata 52,5E na częstotliwości 11.900 GHz, ale na Kong of Sat nic o tym... Niemniej, skoro nadawca już nie pisze o emisji z HB, to już chyba faktycznie pożegnanie z tym kanałem :cry:


 3. I tak nikt nie będzie płakać za tym badziewiem ;)

  I po co takie bez sensu komentarze? :/ Każdy ma inny gust, proponuję to uszanować. Dla mnie np. badziewiem (i to do n-tej potęgi) jest to, co masz w avatarze...

   

  Dla mnie to był jeden z najciekawszych kanałów na HB... I mnie akurat będzie bardzo szkoda tego kanału

   

  Żeby nadawać kanał drogą satelitarną to trzeba mieć dużo kasy

  Gdzie jak gdzie, ale w Emiratach Arabskich, skąd ten kanał nadawał, akurat z tym nie powinno być z tym problemu.


 4. Zauważyłem wczoraj brak kanału PMC na Hot Bidzie. Kanału nie ma do dziś. Ktoś się orientuje, czy to awaria, czy wyłączyli kanał? Na stronie głównej SatKuriera nie ma żadnego newsa o tym, co może sugerować awarię...

  Gdyby to był faktycznie koniec tego kanału, to by znaczyło, że zniknął najbardziej "długowieczny" kanał z perską muzyką. Zostanie więc niestety tylko Gala TV, nie wiadomo, jak długo...


 5. Czy ktoś wie, czy Arte usunęło napis HD z loga na stałe, czy to jest tylko chwilowe?

  Usunęli na Hot Birdzie. Na Astrze 1 wersja HD, nadal ma "HD" obok logo.

  Pewnie to dlatego, że nie ma już wersji SD z tego satelity, więc nie potrzeba rozróżniać na ekranie. Na Astrze nadal nadaje Arte SD, więc zostawili. Tak samo napis "HD" usunęło też SRF Info, które już od dawna nie ma wersji SD.


 6. Z tego, co widać z zajawek między teledyskami, stacja przedstawia się jako... "Juce TV" (czytane przez lektorów "żus tiwi"). Nie wiem, czy ma ona coś wspólnego ze stacją amerykańską o tej samej nazwie. Logo pokazuje się na początku teledysków i jest inne od tego z amerykańskiego Juce TV


 7. Na Hot Birdzie pojawiła się nowa stacja Ukraine 24. Na razie nazwę można odczytać tylko z ID stacji, bo loga na ekranie żadnego nie prezentują. Odkąd ją znalazłem dziś po południu, leci tam muzyka anglojęzyczna. Czyżby kolejna stacja muzyczna?

  Parametry odbioru: 10815.00MHz, pol.H, SR:27500, FEC:5/6


 8. 8 godzin na dobę to mogą dać muzykę nocą, a normalny program wprowadzić od 8:00 do 24:00 i wszystko będzie legalnie.

  Nie będzie, bo te 8 godzin ma być w dziennym czasie nadawania, od 6 do 23. Także nadawanie muzyki w nocy koncesji nie wypełni.


 9. Właśnie zaprzestały emisji dwa kanały grupy  ARD/ZDF. Chodzi o EinsPlus i zdf.kultur. W dotychczasowych miejscach obu wersji (SD i HD) tych kanałów są plansze informujące o zaprzestaniu emisji. Co ciekawe, na tym pierwszym kanale nadal działa teletekst, a na tym drugim działa EPG, w którym również podawana jest informacja o zaprzestaniu emisji od 30.09.2016.


 10. Nie każdy moze wyszukać

  Każdy, kto ma antenę satelitarną z konwerterem wycelowanym na Hot Birda, może. Tylko, jak się okazuje, nie każdy umie...

   

  PS. Jeśli ktoś mi teraz napisze, że ma dekoder, w którym opcja wyszukiwania spoza listy operatora jest zablokowana, parsknę śmiechem. Takie dekodery (czyt. narzędzia manipulacji abonentem) wyrzuca się na śmietnik (albo, jeśli wypożyczone, oddaje operatorowi) i kupuje się normalny dekoder i wkłada do niego kartę płatnej platformy.


 11. Ale rozszerzyła się potencjalna widownia, czyli mogą zyskać lepszą oglądalność.

  Właśnie. Kluczowe tu słowo jest "mogą". Równie dobrze słupki mogą im spaść. Moim zdaniem w tej chwili jakiekolwiek dywagacje na temat oglądalności 8TV to wróżenie z fusów. Trafność tej decyzji zweryfikują kolejne miesiące, a może nawet lata.

   

  Fakt jest natomiast, taki, że koszty nadawania w NTC pozostają dla nadawcy te same. A ogólnie dla nadawcy nawet będą większe, bo mają jeden kanał więcej na satelicie do opłacenia.


 12. W praktyce zrobi to jakieś 4% abonentów, reszta nie. Czyli brak obecności na liście to bardzo duża strata zasięgu dla nadawcy. Amen.

  Nie wiedziałem, że 96% abonentów CP cierpi na analfabetyzm funkcjonalny... Jeśli tak, to współczuję. Ale pocieszę, że jest to uleczalne...

   

  W każdym razie kompletną bzdurą jest to, że z powodu niedodania kanału FTA do listy operatora platformy cyfrowej, zasięg się zmniejsza. Fizycznie kanał jest dostępny. To, że ktoś go nie potrafi znaleźć... patrz wyżej...

   

  W przypadku kablówek pełna zgoda - tu kanał faktycznie nie jest już dostępny.

   

   


 13. dalsze nadawanie w NTC jest dla Eski zbyt kosztowne

  Przecież nadal będą nadawać, tylko pod inną nazwą programu. Koncesjonariusz zostaje ten sam. Koszty dokładnie te same, co były.


 14. Jest - 11,508 GHz, pol. V w miejscu Hip Hop TV.

  Tak dla ścisłości - teraz jest z tego transpondera podwójnie, pod nazwą Hip Hop TV i pod własną "Eska TV" jako nowy kanał

   

  W Cyfrowym Polsacie także  nie ma Eski

  Nie, no litości :facepalm: Włącz wyszukiwanie i będziesz miał...


 15. Tak gwoli uzupełnienia:

   

  19E Astra
  DeluxeMusic, GoTV, Viva Germany/Austria

  I jeszcze Deutsches Musik Fernsehen. Choć coraz więcej tam telezkupów, a mniej muzyki, ale stacja w sumie jeszcze muzyczna. Na siłę jeszcze można dodać Melodie TV. Wprawdzie też głównie telezakupy, ale tylko dotyczące płyt z muzyką.

   

  13E Hot Bird
  4fun, 4fun Hits, 4fun Dance, EskaTV, PoloTV, StarsTV, VoxMusic, PowerTV, Hip Hop TV, RTL 102.5, RadionorbaTV, RadioItaliaTV, MuzikTV, Music Box Russia, PMC, M.TV Persian, GalaTV

  Jest jeszcze kurdyjski Med Muzik oraz rosyjski Shanson TV.

  Natomiast w podawanym tu Muzik TV muzyki jest jak na lekarstwo... Ja bym tej stacji do muzycznych nie zaliczył.

   

  7E
  PowerTurk, NR1 Turk, M.TV Persian, PMC

  Tyle, że to wszystko z Eutelsata 7B, z którego wszystko nadaje w w wiązce dla Bliskiego Wschodu właściwie niedostępnej w Polsce. Z muzycznych telewizji z tej pozycji jest w Polsce dostępny tylko TRT Müzik z Eutelsata 7A, o którym też zapomniałeś.

×
×
 • Create New...