Skocz do zawartości

Pan Kracy

Użytkownik
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Pan Kracy

  1. Czy mają wykupiony abonament w szwedzkim Viasat lub Canal Digital można oglądać również podstawowe duńskie kanały - DR1, 2, TV2? Wydaje mi się, że tak, ale w wykazach kanałów na ich stronach nie ma żadnej informacji na ten temat. Na stronie DR jest tylko krótka informacja, że już nie oferują samych kart, ale można ich oglądać w Szwecji i Norwegii u wielu operatorów kablowych i szerokopasmowych (czyli chyba, jak u nas telewizja w Netii, czy coś takiego).

     

    Modtagelse i Danmark

    "DR alene kort"-ordningen er ophørt. Hvis du ønsker DR via satellit i Danmark, skal du henvende dig til Viasat eller Canal Digital og bestille en programpakke.

     

    Modtagelse af DR1 og DR2 i Sverige og Norge

    Kanalerne kan modtages via flere forskellige udbydere af kabel-tv og bredbånds-tv.

  2. Na pewno nie będzie, ale mogłaby być. Jeśli się potwierdzi, że podstawowy pakiet będzie kosztował 99 eurocentów, to jest to całkiem przyzwoita cena i na pewno wiele osób z pewnością by chętnie skorzystało. Nie powinni robić trudności ze sprzedażą za granicę, bo przecież to Unia Europejska i wszyscy powinni mieć takie samo prawo dostępu do telewizji. Nawiasem mówiąc, Unia powinna w końcu znieść to bezsensowne kodowanie darmowej telewizji na satelicie, bo nie jest to niczym uzasadnione (poza [beep]ością nadawców). Jeśli umieli sobie poradzić z opłatami roamingowymi, to z telewizją tym bardziej powinni.

  3. Do tej pory TV Polonia i pozostałe kanały są nadawane na Hotbirdzie przez poszczególne platformy, a nie przez TVP. A platformy, jako prywatne firmy, nie musiały na nic ogłaszać przetargów.

  4. Z tych krajów żaden nie ma takie kanału. Holenderskojęzyczna część Belgii ma wspólny kanał z Holandią, BVN, który pokazuje też niektóre programy z Belgii. Z kolei francuskojęzyczna część Belgii miała kiedyś swój RTBF Sat, ale został zlikwidowany kilka lat temu. Niektóre programy można za to zobaczyć na francuskim TV5. Również Kosowo ma coś takiego, jest to RTK1 Sat. Dopisek "Sat" w nazwie ma tu duże znaczenie, bo tylko pozornie jest to to samo, co RTK1. W rzeczywistości tylko część programów jest nadawana na obu równolegle, w wersji satelitarnej wiele programów jest zastępowanych innymi (np. filmy, sport). Z Naddniestrza kojarzę tylko "Pjervyj Pridnjestrovskij". Ostatnio udostępnili stream na swojej stroniehttp://tv.pgtrk.ru/live.htm :) Słowacja planowała jakiś czas temu utworzenie kanału dla zagranicy, ale ostatecznie z powodu problemów finansowych pomysł upadł...

     

    Tworzenie kanałów dla zagranicy w dzisiejszych czasach jest już przeżytkiem. Ich oferta jest najczęściej kiepska, a zainteresowanie widzów niewielkie. Myślę, że zamiast tego Unia Europejska powinna w końcu zmusić nadawców do zaprzestania kodowania podstawowych kanałów na satelicie, bo nie jest to niczym uzasadnione. Wspólna Europa gwarantuje nam (przynajmniej teoretycznie) prawo do swobodnego przemieszczania się, mieszkania i pracy w całej Unii. Powinno to tyczyć się również dostępu do telewizji ze swojego kraju.

  5. Za analogowych czasów dość często miałem możliwość odbioru łódzkiego oddziału za pomocą ATX-91 i to w miejscowości oddalonej na północ od Warszawy o 50 km.

    Próbować zawsze możesz, ale mówię ci, że nic nie złapiesz. Zasięg telewizji cyfrowej jest nieporównywalnie mniejszy, niż analogowej. Poza tym zasięg łódzkiego nadajnika jest bardzo mały, praktycznie już w okolicach Łowicza wszystkie anteny są ustawione na Warszawę, nie ma Łódź.

  6. Nie ma żadnej szansy na odbiór Łodzi w Warszawie. Prędzej w przeciwną stronę, ale też raczej mało prawdopodobne.

     

    Ale nie masz czego żałować, Łódź jest jednym z najgorszych oddziałów TVP. Nadają praktycznie same powtórki sprzed minimum 15-20 lat i programy religijne.

  7. Te kanały po prostu nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Ciągle tylko same powtórki. Odkąd przejął je Polsat i wprowadził reklamy, jeszcze bardziej się popsuły. Kiedyś były dość ciekawe te krótkie reportaże w przerwach pomiędzy reklamami. Teraz już ich praktycznie nie ma.

     

    .Sam osobiscie jesli cos ogladam to tylko w HD ,zreszta na liscie mam same HD ustawione

    podniecające...

  8. Powiedzcie mi, po co w ogóle jest ten kanał. Przecież tam lecą same stare śmieci, w dodatku te same, co na wszystkich pozostałych kanałach. Ile razy przerzucam kanały cyfrowe i trafię akurat na tę stopklatkę, to leci Taxi. Nie wiem, czy nadawcy tych kanałów mają ludzi za skończonych idiotów i sądzą, że ktoś będzie oglądał te stare buble?

    TVP2

    Nie rozumiem dlaczego TVP2, jeden z podstawowych kanałów jest dostępny tylko w płatnych platformach satelitarnych! To jakieś nieporozumienie, nawet kablówki nie mają do niego dostępu, musiały go zastąpić protezą HD. Nie rozumiem, dlaczego TVP przez tyle czasu nie może się pozbyć tego wrzodu HD. Miało być tylko na Euro 2012. Jest 2014 i nadal nie mogą się go pozbyć. Ktoś powinien ich w końcu zmusić.

  9. Dźwięk z komputera prościej nagrywać bezpośrednio z karty dźwiękowej, niż przez mikrofon, bo jakość jest nieporównywalnie lepsza i nie nagrywają się dźwięki z otoczenia. Poza tym nie potrzeba mikrofonu :)

     

    Replay Media Catcher coraz gorzej radzi sobie z nagrywaniem. Wielu streamów w ogóle nie wykrywa, np. TVP Stream. Najwyraźniej muszą być jakieś lepsze programy, bo niektórzy to nagrywają i wrzucają na youtube. Ale niestety nikt nie powie, nawet jak wie. Tak to już u nas jest.....

     

    Poza tym chyba zupełnie nie da się obejść tego ograniczenia do 1 minuty w wersji demo. W starszych wersjach nagrywało wszystko, tylko później przy zapisywaniu obcinało 50%. Ale wystarczyło skopiować zapisany plik przed zatrzymaniem nagrywania lub nagrać więcej i była całość :(

  10. To gdzie w takim razie będzie TVP2 w SD? W Mux-3? Bez sensu, tam i tak już jest za dużo kanałów. Powinni po prostu wyłączyć TVP1 i TVP2 w HD, i wtedy znalazłoby się miejsce na jeszcze następne kanały.

  11. Nie martw się, kolejne mulitpleksy na pewno będą w DVB-T2, bo rynek nasycił się już telewizorami z DVB-T (kto miał zmienić, już zmienił, a kto nie chce zmieniać, to i tak tego nie zrobi), więc trzeba jakoś ludzi "nakłonić" do kolejnej wymiany telewizorów. Chcesz mieć więcej kanałów? Nie ma problemu, ale kup nowy odbiornik.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...