Skocz do zawartości

85r

Użytkownik
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez 85r

  1. Widocznie masz jakaś nowszą serie tych modeli. Móje mają odpowiednio 8 i 9 lat. Na jednym po w graniu starszego softu 2.15b8 obraz leci tylko po skarcie a na drugi normalnie po HDMI. Więc jak widać różnią się, mimo że oba ariva 100E.

    Na innym forum gość miał podobnie jak ja pomogła wymiana tunera.

  2. Wymieniłem konwerter na nowy televesa i nic to nie dało dalej przycina kanały. Napisałem w tej sprawie do fergusona po znajomy ma taki sam tuner i ten sam problem. Ciekawe co odpowiedzą.

  3. Ariva 100E  dwa egzemplarze przycinają niektóre kanały np TVP2 HD, AXN HD, FOX HD.

    Siła sygnału 90%

    Jakość sygnału 70%

    Soft najnowszy  ściągnięty ze strony producenta V2.18B8

    Konwerter 8 letni  Quad Opticum gold

    NC+ karta

     

    Czy to wina starego konwertera czy może tunerów? Czy ktoś ma taki sam tuner i taki sam problem?

  4. Sprawdziłem z ciekawości co mi kablówką dała za rozdzielacz i jest to "TRATEC TRIS-2002FIN"

    TRIS-2002FIN.jpg

    Instrukcja do tego: http://technetix.com.pl/files/TRIS-2002FIN_COMPLETE.pdf

     

    A tu opis tego co to znaczy według producenta modem safe

    https://pl-pl.technetix.com/o-nas/technologie/modem-safe

     

    Nasza opatentowana technologia Modem SafeTM zabezpiecza wrażliwe urządzenia sieciowe i coraz droższe urządzenia CPE poprzez bardzo skuteczną ochronę przed przepięciami.

    Technologia Modem Safe chroni przed impulsami zarówno wysoko-, jak i niskonapięciowymi i została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu optymalnego funkcjonowania każdego z elementów sieci.

    Technologia oparta na obwodach pasywnych nie bazuje na odgromnikach gazowych. Zastosowane rozwiązanie nie tylko Nie tylko usuwa źródła przepięć, spięć i impulsów napięcia, ale również przedłuża żywotność urządzeń

    Zalety technologii Modem Safe:

    • Ochrona przed impulsami wysokiego i niskiego napięcia
    • Zapobiega zniekształceniom sygnału powodowanym przez magnesowanie wewnętrznych elementów ferrytowych
    • Ogranicza spadek wydajności CPE
    • Obniża poziom zgłaszanych usterek
    • Mniejsza ilość interwencji w sieci
    • Lepsza obsługa klienta
  5. Dzisiaj nie padał deszcz i żadnego napięcia nie ma. A gdy padał deszcz to napięcie było 30V, ale udało mi się je zmniejszyć podczas deszczu izolując taśmą złącza idące do konwertera do około 3V.

    Czyli problem napięcia pojawia się, gdy deszcz zaczyna łączyć kable antenowe z masztami, które są zamocowane na metalowych barierkach balkonu.

  6. Kabel jest w 100% sprawny?

    Tak sprawny

     

     

    To norma. Instalacje elektryczne mają przewód ochronny uziemiany albo przy podstacjilub przy przyłączu do budynku. Ten punkt ma zawsze inny potencjał niż to w które jest wbity masz antenowy. Ponadto normą sa w przypadku obecnych zaisalczy tzw. sztuczne uzimienia gdzie do przwodu ochronnego doąłcza sie dwa kondesatory do przerwodu netralnego i fazwego. Ich poiejmnosc jest taka aby prąd wynikajaćy z ich rektnacja nie przeklaraczał 3 mA (to i tak masakrycznie dużo). Jak dodamy ileś urządzeń podłączonych do sieci energetyczne to rpąd upływu już jest na tyle wysoki iż potencjał tego przewodu jest znacząco wyższy od uziemienia.  Pomoćo może jedynie bednarka jako połączenie wyrównawcze pomiędzy masztem lub miejscem gdzie ma on kontakt z ziemią a zrealizowanym połączeniem przewodu PE z ziemią przy przyłączu elektrycznym. Po prostu podstawy elektrotechniki. Jeśli doprowadzenie jest wraz z przewodem PE to należy dać przewód wyrównawczy pomiędzy masztem z zaciskiem PE w domowej "rozdzielni". Formalnie przez przewód PE nie powinien teoretycznie płynąć jakikolwiek prąd elektryczny ale rzeczywistość jest zupełnie inna. Napięcie 30V (ale przy jakim obciążeniu?) to pikuś ja już widywałem dwa sąsiednie gniazda każde przeszło wszelkie pomiary wymagane przepisami ale podłączone były do różnych rozdzielni (z dwóch pomieszczeń zrobiono jedno) a dołączona żarówka 220V (jeszcze wtedy było 220V) 75W podpięta do kołków uziemiających gniazdka potrafiła się zaświecić na " więcej niż pół gwizdka" - taka była różnica potencjałów uziomów dla dwóch różnych rozdzielni - inna rzecz iż musiał przez grunt płynąć prąd o całkiem sporym natężeniu aby pozwolić na wydzielenie około 50 W mocy na żarówce pracującej jako bocznik.

    To jest w mieszkaniu więc jakieś bednarki odpadają.

    Gorsza sprawa wynikła bo teraz pada deszcz i z anteny televes  już nie idzie napięcie bo maszt jej pokryłem taśmą izolacyjną ale znów z antenty satelitarnej na dwa tunery idzie napięcie, a masztu anteny satelitarnej nie zaizoluje,  bo za ciężka i by tą taśmę izolacyjną mocowania jej przebiły.

     

    Po podłączeniu tv do gniazdka  gdzie bolec uziemiający zostało wyzerowany napięcie na kablach tv i sat wynosi 0 V

     

    Dalej nikt mi nie odpowiedział czy izolator galwaniczny jak w filmie by pomógł:

  7. Witam

    Mam antenę pasywną televes 111941 która nie jest zasilana żadnym zasilaczem. Sygnał z tej anteny jest rozdzielany na 3 tv i po podłączeniu tej anteny do potrójnego rozdzielacza, multimetr pokazuje napięcie około 30V. Po odłączeniu kabla antenowego od rozdzielacza na kablu antenowym pokazuje napięcie 1,5V a na rozdzielaczu 0,2V tyle samo co na wejściu TV  więc na rozdzielaczu jest wszystko w porządku. Tylko jak podłączy się kabel antenowy do rozdzielacza napięcie rośnie do około 30V.

     

    Problem rozwiązałem w ten sposób że zaizolowałem maszt anteny i napięcie spadło na całej instalacji z 30V do 0,2V.

    Maszt jak i barierka do której jest przymocowany maszt ma 0 V a mimo wszystko po montażu na tym maszcie anteny bez izolacji występuje napięcie 30V a po izolacji masztu 0,2V . Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tak jest?

     

    Dodatkowo jak dotknę  jednocześnie anteny i masztu nie zaizolowanego to kopie prąd. Po izolacji masztu prąd nie kopie.

     

    Druga sprawa czy izolator galwaniczny mógłby rozwiązać tą sprawę z napięcie bez izolowania masztu?

  8. W którym miejscu mieszkasz? Moim zdaniem trochę to dziwne, że akurat ten mux zacina, ale może to mieć związek z drugim nadajnikiem na kanale 50 na Krzemionkach, który służy poprawie odbioru w centrum miasta, oraz w rejonie Skawiny, czyli tam gdzie sygnał na wysokiej częstotliwości może mieć większe trudności z przebiciem się przez przeszkody.

     

    Jest jeszcze inne wyjaśnienie, moim zdaniem bardziej prawdopodobne. Być może w twojej okolicy znajduje się BTS działający w paśmie 900MHz, bądź BTS Sferii na Chorągwicy w paśmie 850MHz. (polecam zapoznać się ze stronką http://beta.btsearch.pl/ - dane UKE są świeższe)

     

    Mieszkam w Wieliczce w bloku na pierwszym piętrze i znajduje się jakiś 1 kilometry od takiego BTS. Ale ta antena ma wbudowany filtr LTE więc chyba wycina to. Po za tym stosowałem też filt LTE telmor FPL-2160 i nic to nie dało. Zastanawia się czy antena logarytmiczna by tu nie pomogła bo zasłaniają mi drzewa i bloki.

    http://www.televes.com/en/catalogo/prod ... d-30-units

    http://www.telmor.pl/Klient-biznesowy/R ... ustowy-LTE

  9. Mam problem z odbiorem z chorągwicy MUXu 3, odległość 5 kilometrów, odbiorniki Samsung T24A550 i Samsung T22A350 pokazują błędy na kanałach z Muxu 3 i to czasem uniemożliwia ich oglądanie, bo nie zawsze te błędy pokazuje, czasem jest dobry odbiór bez zakłóceń. Natomiast na telewizorze Samsung LE32B550 błędy nie występują.

     

    Zaraz po włączeniu tych odbiorników siła sygnału równa jest 100% na wszystkich MUXach gdy się przełączy na inny mux siła ta spada, na MUXie 3 np spada do 55%.

     

    MUX 1 - 506 MHz - kanał 25 - Moc nadajnika 100kW

    MUX 2 - 490 MHz - kanał 23 - Moc nadajnika 100kW

    MUX 3 - 706 MHz - kanał 50 - Moc nadajnika 100kW

     

    http://pl.wikipedia.org/wiki/RTCN_Krak% ... C4%85gwica

     

    Siła sygnału Samsung T24A550 i Samsung T22A350

    MUX 1 - 52-100%

    MUX 2 - 85-100%

    MUX 3 - 55-100% Błędy

     

    Siła sygnału Samsung LE32B550

    MUX 1 - 78%

    MUX 2 - 80%

    MUX 3 - 78%

     

    Antena: Televes 111941 bez zasilacza

    Kabel: Televes T100+

    Rozgałęźnik na 3 TV: AXING BVE 30-01

    Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe: AXING SZU 6-01

    Odległość od nadajnika 5 km, zasłaniają bloki i drzewa.

     

    Zastanawiam się nad kupnem filtru zaporowego aby zmniejszyć silę MUXu 2.

    Czy Telmor ESA-338 się nada, czy można coś dostać w tej cenie lepszego i jak się to stroi?

    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 7474,d.d2s

  10. Witam

     

    Mam obecnie zamontowany filtr LTE Telmore FPL-2160 + Zabezpieczenie Przeciw burzowe Axing SZU 6-02, pytanie czy to zabezpieczenie przeciw burzowe jest potrzebne gdy jest już filtr LTE. Czy ten filtr LTE nie robi tego samego co zabezpieczenie przeciw burzowe?

     

    I druga sprawa, czy dwa filtry LTE jeden w antenie drugi LTE Telmore FPL-2160 zamontowane w jednej instalacji dadzą lepszy efekt niż tylko sam filtr LTE znajdujący się w antenie Televes 111941?

  11. Zadałem sprzedawcy pytanie czy filtr GSM tłumi też LTE i ten odpowiedział "TAK - LTE jest na 1800 MHz."

    Więc też się nada do LTE. I ten GSM ma większy zakres tłumienia więc chyba jego wezmę.

     

    1. GSM Tłumienie w zakresie zaporowym 950-2150MHz

    2. LTE Zakres częstotliwości w paśmie zaporowym 0-450/820-1000 MHz

     

    No i ten LTE telmora nie obejmuje częstotliwości 1800 mhz. Max ma do 1000MHz

  12. Witam

    1,5 km odę mnie w lini prostej mam nadajnik sieci komórkowej. I przez to na kanale 50 (706 MHz) nadawanym z Chorągwicy mam wysoki współczynnik błędów który występuje raz na jakiś czas. Pytanie czy filtr GSM będzie tak samo skuteczny jak filtr LTE, bo różnica w cenie 15zł ??

     

    1.Filtr GSM link: Filtr GSM TZU 198-62 5-862 MHz

    2.Filtr LTE link: FILTR PRZECIWZAKŁÓCENIOWY (m.in. LTE) FPL-2160

  13. Ja zauważyłem że każdy mux zwiększył sile nadawania, przedtem na wszystkich miałem jakieś 80% sygnału a teraz od 90 do 100%. No niestety ale pewnie musicie pomachać antenkami bo zmienili częstotliwości nadawania dla dwóch muxów. Ja np musiałem dzisiaj pomachać antenką bo mi wyskakiwał duży poziom błędów na jednym z muxów.

  14. No wiec antena Maximum UHF14 z samym symetryzatorem do niej dołączonym jest za słaba na moją instalacje i występuje dużo błędów. Dlatego zainstalowałem w antenie przedwzmacniacz LNA 101 w puszce do anteny siatkowej i zamontowałem to na Maximum UHF14 i teraz obraz jest o wiele lepszy, czasem nawet wskaźnik nie pokazuje żadnego błędu. Najważniejsze że da się to oglądać.

  15. Witam

     

    Posiadam antenę Maximum UHF14 i działa ona u mnie z włożonym przedwzmacniaczem LNA 101 sygnał jest dobry ale tyko z przedwzmacniaczem, który zamontowany jest na antenie w puszce z anteny siatkowej, trochę to dziko wygląda. Chciałbym zrobić tak, żeby do tej anteny włożyć standardowy symetryzator, na którym niestety mam słaby sygnał, a na kabel dać wzmacniacz liniowy 10 dB. Pytanie jaki kupić i czy zasilanie będzie on pobierał z tego samego zasilacza co LNA 101 czy potrzebuje jakiegoś innego. No i do tego telewizor nie posiada możliwości zasilania wzmacniaczy 5V.

     

    Zasilacz:

    zasilacz-antenowy-12v-100ma-z-gwintem-quot-f-quot-.jpg

     

    Napięcie wejściowe: 230V 50Hz

    Napięcie wyjściowe: 12V 100mA

     

     

    Znalazłem taki Wzmacniacz liniowy TLA-100 - D.S.E. http://allegro.pl/wzmacniacz-antenowy-l ... 18270.html

×
×
  • Dodaj nową pozycję...