Skocz do zawartości

Sat11

Użytkownik
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Sat11

  1. Szanowni Koledzy.

     

    Mam pytanie do tematu, ponieważ już troszkę pogubiłem się i chciałbym to usystematyzować.

     

    Jak rozumiem, dzięki temu tunerowi można oglądać kanały FTA nie aplikując żadnej karty.  Ktoś jednak wspominał, że kanały FTA, można programować dopiero od tysiąc któregoś tam kanału, czy tak jest w istocie?

     

    Na stronie producenta nie widzę w wykazie aby tuner działał w systemie DVB-S2, ale jest to może moje przeoczenie, lub po prostu producent nie podał takiej informacji.

     

    I pytanie zasadnicze, gdyż zmagam się z wyborem i chciał bym mieć pewność, że kupię to co należy. Czy tuner z poniższego linku, jest na pewno tym o którym piszemy w tym temacie? Bardzo proszę o weryfikację.

     

    http://allegro.pl/tuner-dekoder-combo-plus-technisat-smart-hd-cyfra-i6134183771.html

     

    Ewentualnie link nr. 2, z tym że nie mam pomysłu skąd tutaj wyższa cena.

     

    http://allegro.pl/tuner-technisat-combobox-ce-hd-sat-i-dvbt-mpeg4-i6644282596.html

     

  2. Witam koledzy.

     

    Potrzebuję zakupić jakiś niedrogi tuner do odbioru kanałów FTA z Hotbirda, oraz Astry. Wytypowałem więc taki

    oto model - Golden Media WIZARD HD770

     

    Może ktoś miał już z nim do czynienia i mógł by podzielić się wrażeniami z użytkowania. W internecie nie sposób

    znaleźć jakichś testów, czy też recenzji na jego temat, a wiadomo nie chciało by się utopić kasy w jakimś bublu. 

     

    Proszę więc o jakąś praktyczną informację o tym sprzęcie.

     

    Dziękuję i pozdrawiam.

  3. Witam koledzy.

     

    Wypadłszy przez ostatnie lata zupełnie z tematu, potrzebuję pomocy/ pomysłu na zakup tunera, który będzie służył wyłącznie do odbioru FTA.

     

    Jakichś specjalnych wymagań raczej nie mam, zatem:

     

    Poszukiwał bym sprzętu bezproblemowego w działaniu, najlepiej z opcją odbioru programów również w HD, chociaż nie wiem czy na FTA jest co oglądać w tym formacie.

    Fajnie było by, aby sprzęt miał opcję nagrywania, chociaż nie jest to warunek konieczny.

     

    Odbierać chciał bym np: Eurosport (HD), Tele 5 (mpeg4 DVB-S2), Polonia 1, oraz stacje niemieckie z Astry i Hotbirda.

     

    Pamiętając dyskusje z przed kilku lat, oraz to co udało mi się przeczytać obecnie na forum, raczej wolał bym uniknąć zakupu wszelakich Ariv i tym podobnych wynalazków. Jednak pytanie brzmi co w takim razie w zamian? Przychodzi mi na myśl jedynie Technisat i Golden Interstar... 

     

    Suma jaką dysponuję to 250-350 pln.

     

    Może macie w pamięci jakieś warte uwagi modele, który mniej więcej spełniały by moje skromne kryteria.

     

    Dziękuję i pozdrawiam.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  4. Przede wszystkim dziękuję za odzew.

    W prawdzie na początku, jako że jestem laikiem, część terminów z powyższego postu wydała mi się enigmatyczna, ale pomału próbuję chwycić o co biega :)

     

    Ale opluwana Ariva daje sobie jakoś radę z niskimi SR w DVB-S2. Ponadto ma obsługę DiSEqC 1.1, co jest istotne bowiem FTA w Polsce to jednak ssperanie po niebie.

    Na razie głównie chodzi o standard, czyli Astra, Hotbird. Jak kiedyś będzie trochę weny, to może dorzucił bym jeszcze coś z nad wysp. Marzeniem była by Ameryka Południowa, ale wiem że to tylko sfera fantazji.

     

    Technisat lubi iść po najminejszej linii oporu i np ograniczać możliwość konfiguraji anteny. Konfigurowanie obrotnicy wg Technisata to masakra. Jak nie masz aktualnej listy transponderów to przeklniesz Technisata.

    Tanie tunery ograniczają możliwości progrmaowania list kanałów pod usługi jak TnK, SmartHD+. Tak nie za bardzo to pod FTA.

    Obrotnicy raczej nie przewiduję, więc tutaj na razie nie ma zmartwienia.

     

    Dla mnie równoważnik Arivy.

    To nie za fajnie, ale może chociaż nie jest aż tak usterkowy jak Arivy...

     

    Zapora cenowa. W tej kwestii pozostaje polecić nboxa BSKA i BSLA plus przeróbka na enigmę wraz wymiana kondesatorów elektrolitycznych.

    W sumie tak. Najwyżej mógł bym dorzucić jeszcze stówkę, ale raczej już nic ponadto, czyli max 500 pln.

     

    Zaletą będzie elastyczność Enigmy i wygoda korzystania z niej. Dodatkowo dostęp do tunera via webinterface (LAN jest w E2 na tych tunerach wolny ale WiFi już jest OK dla strumieniowania po sieci. Żadnych durnych ograniczeń co do konfiguracji zestawu antenowego (oczywiście są ale wątpię byś taką instalację próbował zmontować).

    Zaletą jest to że wsadzisz kartę SmartHD+, kartę Nagra MA, a przy "postaraniu się" nawet parowna kartę NC+ Conax i czy Polsatu.

    Nie wiem co to jest w tym przypadku Enigma i jej elastyczność. Nie bardzo też chwytam do czego miało by mi służyć to wi-fi w tunerze, więc proszę o oświecenie ;)

     

    W cenie tunera i przeróbki masz taki miły extrasik.

    BSKA - 99 PLN cena tunera w sklepie, druga stówka przeróbka tunera (wraz z przesyłkami kurierskimi), wymiana kodesatorów do mała dopłata do przeróbki tunera (nie opłaca się jednej sztuki dla siebie przerabiać samodzielnie). Cenowy killer. Możliwości i tak większe od typowego tunera FTA, CI.

    Nawet model BSLA z podwójna głowicą i mocowaniem dysku wraz przeróbka zmieści się w budżecie.

    Zresztą do BSKA tez dołożysz dysk (przylutowanie kabelków) a i od czasu do czasu można kupić na alledrogo głowice od BSLA a nawet "lepsze" wyświetlacze VFD.

    Szybko pochwalisz E2 - to co zeskanuje to masz ogólny śmietnik - bazę danych - którego najlepiej nie tykać. Z niego wyłaniasz sobie dowolną liczbę własnych list kanałów. Proste genialne i skuteczne rozwiązanie. Edycja via pecet oczywiście jest.

    Podwójna głowica, to możliwość oglądania i nagrywania dwóch różnych kanałów, czy tak ?

    E2 - nic mi nie mówi. Edycja via też jest mi terminem obcym.

     

    Mam pytanie, czy to co było napisane powyżej, tyczy się np. właśnie takiego tunera jak ten z linku? http://allegro.pl/nbox-bska-enigma2-wroclaw-gwarancja-iptv-tvnfix-i4591790824.html

     

    Dziękuję i proszę o wyrozumiałość ;)

  5. Koledzy, a może ktoś kojarzy któryś z tych produktów, bo na przykład miał z nimi styczność i może coś polecić?

    http://www.golden-interstar.pl/branch_produkty.php?branch_id=3

     

    Swego czasu myślałem o tym tunerze, ale nie udało mi się znaleźć żadnych recenzji i opinii na jego temat:

    http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=524

     

    Ewentualnie miał bym prośbę o ocenę urządzenia z ostatniego linku. Czy tuner ten posiada wszystko to co na dzień dzisiejszy powinien mieć taki sprzęt? Z dodatków potrzebował bym możliwość odtwarzania w HD i funkcję nagrywania, ale co do innych niuansów jestem laikiem i trudno mi wyłowić ewentualne niedostatki.

  6. .

    Witam koledzy :)

     

    Jako że całkowicie wypadłem przez ostatnie dwa lata z tematu, potrzebna mi mała pomoc.

    Poszukuję nowego tunera satelitarnego do odbioru FTA.

    Wydaje mi się że nie mam jakichś wielkich wymagań, ale na pewno nie chcę żadnych schitów typu Arriva itd. Dlatego mam pytanie, czy na dzień dzisiejszy, znalazło by się coś godnego polecenia z takich firm jak np: Technisat, lub Golden Media ? Innych ciekawych marek nie znam, dlatego przytoczyłem tylko te dwa przykłady.

     

    Tuner powinien posiadać HD i najlepiej kosztować nie więcej niż 300-400 pln. ale może być oczywiście mniej, chociaż obawiam się że poniżej tej sumy nie uda się znaleźć nic godnego uwagi.

    Innych pikantnych życzeń i wymogów na tą chwilę nie posiadam.

     

    Dziękuję i pozdrawiam.

  7. No to już wszystko jasne. Nie mogłem znaleźć tej stacji, ponieważ szukałem jej jako FTA, bo takie miałem właśnie przeświadczenie i pewnie dlatego wyszukiwarka na tamtej stronie milczała.

    No cóż, szkoda że to nie FTA, bo był to mój "target" na 4.8 i bardzo zależało mi aby odbierać tą stację. Opcja oglądania programów z Sur America, niestety kurczy mi się :(

     

    Dziękuję za oświecenie w temacie :)

  8. Koledzy, a jak to właściwie jest z tym TV CHILE (prawdopodobnie 11996 H/27500) na SIRIUS 4 ? Chyba dwie osoby w tym wątku, wspominały o tej stacji, ale nie widzę jej w żadnym wykazie, łącznie z tym na KINGOFSAT.

    Obecnie nie mogę zweryfikować tego w praktyce, a jest to jedyna stacja z tego satelity, dla której szykował bym się na dołożenie następnego zeza. Mógłby ktoś zweryfikować istnienie tej pozycji?

     

    Pozdrawiam.

     

    satelity111.jpg

  9. @Sat11,... jaka będzie konkretna lokalizacja tej anteny (dokładne położenie geograficzne), gdzie będzie fizycznie zamontowana na budynku (przydałyby się fotki) i do czego zamierzasz ją przykręcić, do: ściany (beton, cegła, czy jest ocieplenie), czy może do barierki balkonu...

     

    Mógłbyś też podać powód, dla którego ma to być antena właśnie aluminiowa, a nie inna?

     

    A, i jeszcze jedno, według moich doświadczeń i dotychczas podanych przez Ciebie informacji, antena aluminiowa się u Ciebie nie sprawdzi.

    Antena będzie działała niemal w geograficznym środku PL. Okno z którego będzie patrzyła, to okno zachodnie (lekko południowo - zachodnie). Natomiast tak jak już udało ci się odgadnąć, będzie ona zamocowana do kratki balkonowej, której zdjęcie zamieszczam poniżej.

     

    Powód dla którego, miała zostać zamontowana antena aluminiowa, jest z mojego punktu widzenia dość oczywisty - nierdzewność czasy. Inne zalety konstrukcji AL nie były dla mnie już tak determinujące.

     

    Teraz zastanawiam się, czy jeżeli zrezygnował bym z anteny aluminiowej, to czy oby stalowa 90-tka, też nie okaże się przypadkiem nieodpowiednia w moich warunkach z racji jej rozmiaru, bo i takie właśnie przestrzegające głosy spotkałem już na naszym forum.

     

    kratka24cm.jpg

  10. Niewątpliwie masz rację, 90-tka, musi dać radę. Poszperałem jeszcze nieco po forum i znalazłem podobny temat https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=94&t=5460, gdzie mapki zasięgu podają zbliżone parametry do mapki, którą zamieściłem powyżej. Wynika z tego, że pierwsze nieśmiałe próby, można rozpocząć nawet na antenie o średnicy reflektora 60-70 cm, o czym wkrótce może będę mógł przekonać się osobiście. Dziękuję za wypowiedzi.

  11. Koledzy, moje pytanie, co podkreślę ponownie, odnosi się bardziej do strony praktycznej, gdyż teorię forumową starałem się wyłowić już wcześniej, czytając posty począwszy od 96 r. ale jak już pisałem nie znalazłem wypowiedzi, strikt pochodzących z doświadczeń własnych użytkowania czasy AL, a raczej były to jedynie dywagacje i przypuszczenia na ten temat, dlatego też chcąc dowiedzieć się czegoś więcej, założyłem ten temat z nadzieją, że wypowiedzą się osoby, które przerobiły to już na "własnej skórze" i mogą rzucić nieco światła na aspekt trwałości takiej anteny, pracującej na nieco wyższej wysokości. Dziękuję więc za powyższy post.

     

    Dla uściślenia, napiszę jeszcze, że tworząc wątek, myślałem o antenach Famavala i Coraba, czyli tych z niższego przedziału cenowego.

  12. Witam koledzy.

     

    Znając wady anten stalowych i zalety aluminiowych, byłem zdecydowany na zakup właśnie tej drugiej, czyli aluminiowej. Jedyne co wzbudza mój niepokój, to głosy, które mówią o małej odporności fizycznej takiej anteny. Z drugiej jednak strony, opinie które mogłem przeczytać, tu na forum, to tylko teorie, gdyż nikt z forumowiczów nie napisał jasno i klarownie, że jego własna antena np. na skutek silnego wiatru straciła szybko swoje parametry, zmieniając się w harmonijkę, lub też że dana osoba jest posiadaczem takiej czaszy i od dziesięciu lat cieszy się znakomitym odbiorem, a antena jest w znakomitej kondycji i działa nadal poprawnie.

     

    Antena będzie pracować na wysokości dziesiątego piętra i od czasu do czasu zdarza się tak, że jak „przydmucha”, to całkiem serio zastanawiam się, czy za chwile oby nie wylecą szyby z okien…

     

    Dlatego też mam prośbę o opinie praktyczne do osób, które użytkowały anteny aluminiowe i mogą mi podpowiedzieć czy taka antena sprawdziła by się w moich warunkach. Rozmiar offseta jaki mnie interesuje to 90 cm.

     

    Dziękuję i pozdrawiam.

  13. Koledzy, dziękuję za kolejne cenne dla mnie informacje. Teraz już wiem na co można liczyć, a co jest walką z wiatrakami odnośnie odbioru programów z A. Południowej.

     

    Trochę kanałów jest do wyłapania w paśmie C z 40,5°W: http://www.lyngsat.com/NSS-806.html - trzeba jednak mieć na uwadze, że:

    - satelita jest daleko na zachodzie - trzeba mieć możliwość skierowania anteny w taki sposób

    - całość jest nadawana w paśmie C - wymaga odpowiedniego konwertera i anteny większej, niż zwykle używane w Polsce (zasada w tym przypadku to: im większa czasza tym pewniejszy odbiór, ale od 120 cm powinno się już coś zgłaszać, dodatkowo lepsze warunki mogą być na zachodzie kraju, zalecałbym 150-180cm...

    Tutaj przyznaję, że kolega Mr. Orbita, bardzo zaciekawił mnie tematem, a nawet powiedział bym, że narobił mi sporego apetytu. Przejrzałem listę kanałów z tego satelity i widzę, że możliwość ich odbioru była by ukoronowaniem moich poszukiwań. Martwi mnie jedynie, kwestia wielkości anteny. Nic prostszego, iść do sklepu i nabyć odpowiedni talerz, niestety największa czasza jaką mogę obecnie zamontować, to max 110 cm, więc mało, ale na pewno o temacie nie zapomnę.

     

    Koledzy, mam wstydliwe pytanie. Chcąc odebrać sygnał z Intelsat 905 (24.5°W), w którą stronę trzeba kręcić anteną ? Obecny kierunek na który patrzy mój konwerter to Hot Bird.

     

    Dziękuję i pozdrawiam.

  14. Za link dziękuję, krok po kroku udaje mi się wyłowić te nieliczne rodzynki na których mi zależy.

    Nadal jednak zastanawiam się czym spowodowana jest tak nikła ilość programów hiszpańsko języcznych nadawanych z krajów Ameryki Południowej. Czy może przyczyną jest to, że tutaj w Europie (nasza lokalizacja) uniemożliwia odbieranie sygnału z satelit z których nadają tamtejsi operatoży? Może ktoś mógł by podzielić się swoją koncepcją na ten temat ?

     

    Pozdrawiam :)

  15. Witam koledzy.

     

    Czy mógł by mi ktoś pomóc rzucając światło na temat odbioru w PL, kanałów satelitarnych z Ameryki południowej. Mam na myśli, głównie programy z Argentyny, Meksyku, Chile, jak i z innych państw tamtego rejonu nadawane w języku hiszpańskim.

     

    Sam nie mam dużego doświadczenia "satelitarnego" i nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie, czy u nas w Europie możliwym jest odbiór satelit z których korzystają tamtejsi nadawcy. Tak więc proszę o opinie i podpowiedzi na powyższe pytanie.

     

    Dziękuję i pozdrawiam :)

  16. Witam koledzy.

     

    Poszukuję prostego tunera satelitarnego i wypatrzyłem taki oto sprzęt: Technisat Digit CD e Black FL http://www.technisat.com/pl_PL/Digit-CD-e-Black-FL/352-64-1283261377961/. Chciał bym dowiedzieć się czegoś na temat jakości tego modelu, bo przecież sama marka jest chyba raczej dość uznaną i polecaną. Może ktoś miał z tym modelem już do czynienia i mógłby podzielić się ze mną swoimi uwagami, gdyż do tej pory nie udało mi się znaleźć informacji pochodzących od jego użytkowników, a chciał bym wiedzieć, czy warto w niego zainwestować.

     

    Dziękuję i pozdrawiam.

     

    digitcdeblackfl.png

×
×
  • Dodaj nową pozycję...