Skocz do zawartości

yerry

Użytkownik
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez yerry

  1. A jakie macie bitrate? Bo u mnie z Suchej Góry "tylko" 7,1-7,2 Mbit. Dołożyłbym trochę bo niewielka pikseloza w szybkich scenach.

     

    Nie da się więcej ze względu na sposób transportu tego sygnału na Suchą Górę. I tak sukces, że udało się to zrobić w tak krótkim czasie... Inaczej nie byłoby HD.

  2. Wieści z DVB-T w ramach artykułu o wejściu Radia Merkury do POTu

     

    Aktualnie w ramach poznańskiego multipleksu z k. 39 są nadawane: TVP1 (podwójnie - druga wersja AC3 2.0), TVP2, TVP Info Poznań, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Sport i stacje: PR 1, PR 2, PR 3 i Radio Merkury.

     

    W Krakowie prowadzone są rozmowy z TVP w sprawie zamiany wersji warszawskiej TVP Info, na krakowską - TVP wstępnie wyraziła zainteresowanie podjęciem takiego kroku. Być może jednocześnie dołączyłaby także i tu jedna stacja regionalna stacja radiowa (Radio Kraków).

     

    W ciągu najbliższych kilku miesięcy spodziewana jest ostateczna decyzja rządu co do przeprowadzenia cyfryzacji w kraju. Obecnie rozważa się uruchomienie dwóch multipleksów DVB-T korzystających z kompresji MPEG-4. W jednym znalazłyby się podstawowe kanały telewizyjne, natomiast drugi zostałby przeznaczony na uruchomienie oferty HD, w skład której weszłyby trzy kanały: TVN HD, TVP HD i Polsat HD (tylko pierwszy z nich obecnie nadaje - jest dostępny w ramach platformy n).

    Nadużycie semantyczne :) Pierwsze dwa akapity tak, reszta nie.

     

    Wieści ponoć wzięte z ust TP Emitel, czyli to ich wersja co i jak ;p

    Nadużycie semantyczne :) Pierwsze dwa akapity tak, reszta nie.

     

    W progr@m na TVN24 by reportaż o DVB-H ;p Można było zobaczyć sygnał testowy z Warszawy odbierany z prawdziwego urządzenia do odbioru DVB-H (jakaś komórka ofcorse). I wygląda na to że jeżeli chodzi DVB-H więcej będą mieli do powiedzenia operatorzy komórkowi, którzy mają ze sobą współpracować :> mówi się też o... abonamencie niestety ;p
    Przegapiłem :( Jak się nazywał ten program (tytuł)? Może nagrywał ktoś...?
  3. Jest jeden ważny a pomijany element tej układanki. Budowa sieci SFN na bazie nadajników małej mocy jest wielokrotnie droższa od budowy sieci w oparciu o duże moce. Aby wdrożyć SFN potrzebna jest sieć teletransmisyjna, którą będzie przesyłany sygnał multipleksu do każdego nadajnika wraz z odpowiednimi znacznikami czasowymi do synchronizacji. To jest duży koszt. Druga rzecz - budowa SFN wcale nie jest taka prosta jak się wielu wydaje. Im więcej nadajników tym większe problemy z właściwym "dostrojeniem" sieci dla danego obszaru. Im więcej emisji tym więcej wzajemnych zakłóceń i zamiast poprawy - będzie pogorszenie odbioru. Budowa sieci SFN na bazie małych mocy jest wielokrotnie droższa od uruchomienia emisji dużych mocy. I kto za to wszystko zapłaci? My - pewnie większym abonamentem, podatkami itd...

  4. Opóźnienia na sieci są takie, że nie zauważysz różnicy pomiędzy miastami - ręczę. Nie zapominaj również, że "ujście" sygnałów TV w postaci niekompresowanej jest w studio na Woronicza, a nie tam gdzie nadajnik na PKIN. Z Woronicza na PKIN też trzeba jakość przesłać, prawda?

  5. Oj ależ tu dywagacje i prognozy padły co do "no proszę, jaki ten MPEG2 jest marny, zobaczcie w MPEG4 jaki śliczny obraz" :) A ja myślę, że w trakcie uruchamiania sprzętu MPEG-4 pracownicy Emitela po prostu sobie wbili jakieś parametry tak ot "z palca" i już :) A poza tym - co do pięknego analogu - pamiętajcie, że emitowany sygnał analogowy TVP zanim zostanie wyemitowany, jest rozsyłany w postaci cyfrowej, właśnie w MPEG-2, więc tu bym się lekko wstrzymał nad dywagacją nad okrągłosciami w analogu :D

×
×
  • Dodaj nową pozycję...