Skocz do zawartości

hr.dracula

Użytkownik
  • Postów

    33
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez hr.dracula

  1. Tylko Borowczyk z Sokołem! Pierwszy robił klimat, drugi widział istotne rzeczy i było super :)

     

    Gąsiorowski z Kapicą robią to pierwszy sezon. Mam też wrażenie, że przełom nastąpił w USA, lub Meksyku - większy luz i swoboda.

    Pamiętam natomiast dobrze pierwsze sezony Borowczyk Show w TV 4 i Polsacie - od jego "mądrości i błyskotliwości"  filcowały się swetry na plecach nielicznej widowni. Niewielka poprawa miała miejsce w czasach komentowania pod presją sławy Kubicy i z siedzącym z boku Sokołem. Przez litość nie wspomnę osobliwości komentatorsko - kierowniczej pt. Maurycy Kochański, który brylował w Polsacie, dopóki litościwie nie został zastąpiony Fijałkowskim.

    Proponuję dać kredyt zaufania teamowi MG/FK, bo na stałą obecność Sokoła przed mikrofonem nie ma co liczyć - zapewne przez kolejny rok będzie objeżdżał tory F1. 

  2. Teraz powinno być trochę ciszej :)

    A czy zamiast generować tę zadziwiającą kombinatorykę poziomową, nie mógłbyś zarządzić sprowadzenia głośności całego towaru do EBU-R128 (-23LUFS) na poziomie ponownego ingestu?   

  3. Dawno tu nie zaglądałem, a jak wesoło się zrobiło :)

    Za transmisję kanałów Eleven odpowiada Barcelońskie MediaPro i Madrycki Overon. Nie sądzę, aby dosyłali przekaz niskiej jakości. Te firmy mają dobrą opinię.

    Natomiast dołączenie do oferty NC+ dwóch dodatkowych kanałów HD nie moze być zrealizowane poprzez zabranie innym użytkownikom wynajętej pojemności transpondera ;)

    Kanały Eleven po prostu dostały to, co pozostało na tym TP - czyli niewiele.

    Być może rozwiązanie problemu nastąpi po zapowiadanym opróżnieniu transponderów NC+ z klonów SD i innych śmieci.

  4. Polonia 1 jest stosunkowo niskokosztowym nośnikiem telesprzedaży i służy zasadniczo tylko do tego. Korzysta z koncesji, która umożliwia niekłopotliwą emisję quasi - erotycznych spotów usług audiotekstowych i dzięki zasięgowi w kablówkach zarabia na dostatnie życie właściciela.

    Dopóki ktoś ma jeszcze chęć zamawiać tam emisję, to kanał może funkcjonować.

  5. Nie rozumiem waszej frustracji.

    Przecież te, jak sie okazuje wasze ulubione kanały nie pobierają od nikogo żadnych opłat...

    Utrzymują się z reklam i sprzedaży czasu antenowego na call TV.

    Widocznie ich właściciel ma taką wizję funkcjonowania tych kanałów i jest to jego wola. Okazuje się, że ilość megabitów i obecność EPG nie ma znaczenia dla pożądanej przez niego grupy odbiorców. Część kablówek pobiera ich sygnał łączami IP i tam problem niskiej jakości nie występuje. Widzowie FTA via sat nie są nawet wykazywani w telemetrii AGB. Liczą się tylko widzowie kablówki. Oglądalność tych kanałów w płatnych platformach satelitarnych to tylko błąd statystyczny.

    Bardziej istotne dla was jest raczej to, czy te kanały w ogóle przetrwają - jeśli ich lubicie, to trzymajcie za nich kciuki. Firma - matka jest katastrofalnie zadłużona (również wobec C+), a nieliczni pozostali pracownicy dostają pensje z opóźnieniem.

    Ciekawe, czy po 1 września pozostaną na liście kanałów platform satelitarnych - zwłaszcza NC+?

  6. Jaki bitrate mają teledyski HD, które są rozsyłane po stacjach tv?

     

    Jak się ktoś uprze i wyśle na HDCAM SR to nawet 600Mbps :smile:

    Ale zazwyczaj używa się np. kontenerów MXF z obrazem 50Mbps (mpeg2, 4:2:2) i dźwiękiem 48kHz/24bit, albo i bardziej "cywilnych" formatów

  7. Jest bardzo wiele produktów których reklamy w Trwam spokojnie mogą śmigać, chociażby artykuły codziennego użytku, pasta do zębów, proszki, leki itp.

     

    Rozszerzając temat - Nielsen wykaże dość dokładnie, co i jak (jeśli LuxVeritatis będzie zainteresowane...)

    Wykaże także, jaki jest profil widza.

    Grupa komercyjna, na którą idą realne budżety na kampanie reklamowe to widownia w przedziale 16-49 lat. Nie jestem przekonany, czy właściciel stacji jest obecnie zainteresowany upublicznieniem takich danych.

  8. Wszystko wskazuje, że tak. Poziom sportowy widowiska jest specyficzny :lol2: , ale jak widać środki technologiczne użyte w tak marginalnej stacji są całkiem satysfakcjonujące. Jakość techniczna przekazu w HD jest bardzo dobra.

  9. Mam zadziwiający kłopot.

    Otóż na baszcie sąsiedniego zamczyska od kilku lat stał sobie spokojnie BTS pewnej sieci komórkowej wraz ze stosownymi radioliniami.

    Wszystko zapewne było by w porządku, gdyby nie to, że operator tejże sieci postanowił tego BTS-a zmodyfikować.

    Od tego czasu występują obiektywne problemy z odbiorem TP 13 (11449H) z HB13E, to znaczy - jego jakość jest niedostateczna, w większości przypadków skutkuje to brakiem odbioru z tego TP. Reszta transponderów widziana jest znakomicie :)

    (Antena odbiorcza zainstalowana jest na baszcie mojego zamku - około 100 m od wspomnianego złowrogiego BTS-a. uprzedzając typowe rady - antena i konwerter są PRAWIDŁOWO ustawione)

     

    Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem i jakoś mu zaradził?

    Czy osłonięcie konwertera jakimś umieszczonym przed nim ekranem może pomóc?

     

    Proszę o wsparcie :)

     

    Pozdrawiam,

    Władek

  10. Nakaz emisji programów wytworzonych pierwotnie w jezyku polskim załatwia "Nocny Patrol". Podobnie jak wymóg emisji programów z ułatwieniami dla osób niesłyszących - "Nocny Patrol" z subtitlingiem na poczatku. Serial "Tulipan" jest po prostu na rynku, dodatkowo prawa do niego są tanie...

  11. Tak, tak - żart :brawo:

    W dawnych czasach, gdy byłem tam technikiem emisji VHS, to te stacje coś jeszcze produkowały. Obecnie chyba tylko odtwarzają dostarczane przez dystrybutorów filmy i reklamy. Z tego co gdzieś słyszałem, to pracuje tam już tylko garstka personelu - głównie rozmaity management ;). Jakiś czas temu przyjęli nowe twarze - z castingu przeprowadzonego przez byłą kadrową (ups, pardon - HR Manager) Viacomu, UPC, TVN-u i kilku takich tam pomniejszych korporacji. Tak się ponoć składa, że większość z tych osób, to dawni pracownicy stacji grupy Viacom. Normalnie - zbieg okoliczności :mrgreen:

  12. Mój znajomy był na rozmowie kwalifikacyjnej tam na stanowisko operatora. Twierdzi, że zaoferowali mu bardzo małe stawki. Ze 2-3 razy mniej niż w pozostałych telewizjach..

     

    Zasoby firm "Wideofilmowanie, śluby, wesela, pogrzeby" zapewnią odpowiedni poziom kadr :)

    W końcu to treść ma być najważniejsza, a nie forma :mrgreen:

  13. Grono założycielskie stacji jest gwarancją klimatów jak w tej dyskusji - kłótnie i pretensje przed startem, po i najwieksze - po klapie...

    :)

    Gdzieś słyszałem, że Ojcowie i Matki Założyciele oczekują na widzenie z Dominikiem L na Ostrobramskiej - co nieco przybliża, kto miałby zająć się technicznym aspektem realizacji modelu biznesowego TVR(N) - czyli 5zł od wyznawcy.

  14. Pracowałeś tam i jesteś niezadowolony ze współpracy, skoro stosujesz tak zgryźliwe uwagi? :)

    Oj... za wysokie progi na moje nogi :mrgreen: , aczkolwiek znam kilku takich, którzy mieli z tym przedwsięwzięciem intymny kontakt.

    A już całkiem poważnie - (mały off topic) przez lata życzyłem tym stacjom wszelkiej pomyślności, ale ostatnie ruchy z Water i Novelą każą mi powątpiewać w rozsądek i dobrą wolę ich decydentów.

    Nie mają możliwości prostego usprawnienia emisji, a bawią się w zadziwiające zabiegi propagandowe, usprawiedliwiające śladowe zainteresowanie nowymi kanałami.

  15. Ta stacja promuje własne standardy :)

    Historycznie mają całkiem sporo nowatorskich, niekonwencjonalnych, niespotykanych nigdzie indziej wdrożeń: porozciągany obraz, przerwy miedzy programami, logo nader luźno związane z obrazem (podobnie jak i dźwięk), ostatnio nawet quasi-progresywne wybieranie obrazu.

    Powinni zacząć sprzedawać dedykowane dekodery i telewizory do odbioru swojego czteropaku w systemie HD-VHS, bo jak widać klasyczny sprzęt nie jest dostosowany do prawidłowego odbioru tych ekskluzywnych kanałów

    :mrgreen:

  16. Powszechne umiłowanie fanów Satkuriera do gloryfikacji bitrate'u jako jedynego wyznacznika jakości jest zabawne :)

    To, że TELE5 ma na satelicie jakość, jaką ma (w zasadzie - coraz lepszą...) jest związane z jakością kontentu - a ta jest coraz częściej dla małych nadawców osiągalna w HD, w kolejności - jakość konwersji, postprodukcji, opracowania i play-outu ( tu TELE5 sporo poprawiło), a w dalszej kolejności osławiony bitrate ( marny, bo sporo kosztuje - stacja musi na niego zarabiać)

    Obecna "rewolucja" to wysokojakościowy dosył kontrybucyjny do kablówek. Tu nie ma opłat za pasmo, tylko smieszne, kilkutysięczne koszty utrzymania łącz IP i zakup encoderów (kilkanaście tysięcy EURO/kanał)

    Jeśli operator kablowy nadmiernie nie skompresuje strumienia - jakość u widza może być bardzo dobra.

    Na nadawanie HD via HotBird, stacji tego pokroju obecnie nie stać i nie ma się czemu dziwić...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...