Skocz do zawartości

kopytko

Użytkownik
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kopytko

  1.  

    3. Mylisz sie. Standard DVB-T czyli norma ETSI EN 300744 nie ma MPEG-4 ale MPEG2, polecam strone www etsi mozna sobie sciagnac standard i przeczytac. Standardowa jest emisja w MPEG-2 i jesli np. teraz Sony czy Philips pisze na swoich telewizorach logo "DVB-T" to znaczy ze standard ETSI jest obslugiwany (w MPEG-2) a rozwiazanie niestandardowe jakim jest MPEG-4 nie musi byc obslugiwane.

     

    Tak to jest jak ktoś wie, że dzwonią, ale nie wie gdzie...

    Norma EN 300744 nie opisuje kompresji video MPEG-2, tylko MPEG-2 TS (Transport Stream). Kompresję video opisuje ETSI TS 101154, która versją 1.6.1, opublikowaną w stczniu 2005 wprowadziła H.264 AVC (zwany popularnie MPEG-4) jako jeden z możliwych standardów w DVB (nie DVB-S, DVB-T, tylko ogólnie w DVB).

     

    Tak więc - mówiąc precyzyjnie - DVB-T/MPEG-4 oznacza transmisję naziemną używającą w warstwie transportowej MPEG-2 TS (zgodnie z normą EN 300744), zaś w warstwie kodowania obrazu używającą algorytmu H.264 AVC, zgodnie z TS 101154v1.6.1

     

    Precyzyjnie rzecz ujmując, jeśli producent używa oznaczenia DVB-T, to nie daje konsumentowi pełnej informacji.

  2.  

    kopytko

    DVB-T2 ma byc za 2 lata, juz zdecydowano co sie w nim znajdzie.

    Norwegia jeszcze nie zdecydowala sie o standardzie. Francja jest w MPEG2 (mowimy caly czas o programach FTA, platformy platne to inna sprawa), Chorwacja sobie testuje i nie wiadomo co wybierze. Co do UK: jestem pewny ze UK nie uruchomi DVB-T MPEG4 dlatego ze oni sa najbardziej zainteresowani DVB-T2: szef grupy opracowujacej standard DVB-T2 jest z UK, zaangazowanych w DVB-T2 jest wiele brytyjskich firm w tym nadawcy (BBC) wiec nie beda sie wyglupiac w jakis przejsciowy i niestandardowy DVB-T MPEG4.

    7 programow da sie upchnac w multipleksie DVB-T MPEG2 22Mb/s. Nie widze powodow dlaczego w Polsce stosowac multipleks 16Mb/s a nie 22Mb/s ?

     

    viper... i własnie dyskusja schodzi na demagogię internetową... tego nie lubie i dlatego rzadko się udzielam... ale dopsz...

     

    1. Daj linka do stanu prac grupy roboczej DVB-T2. Wg mojej wiedzy to na razie teoria bez szans na implementację... ale może się mylę. Pokaż mi cokolwiek twardego.

     

    2. Co do UK, to popatrz tu... http://www.digital-tv.pl/modules.php?op ... 95&topic=3 a jeśli nie wierzysz temu serwisowi to można znaleźć źrodła na stronie OFCOMU.

     

    3. DVB-T/MPEG-4 to nie jest jak mówisz "jakiś niestandardowy i przejściowy" tylko oficjalny zaakceptowany przez ETSI standard.

     

    4. O Norwegii po prostu kłamiesz. Po prostu.

     

    5. A dlaczego przejsciowy mux bedzie miał przepływność 16Mbps? Wlasnie dlatego, że jest pierwszy i musi mieć jak największe pokrycie kosztem przepływności. Nie ja to wymysliłem, tylko planiści z UKE. Po prostu z tymi częstotliwościami, które są niekolizyjne z analogiem nie da się uzuskac pełnego pokrycia kraju z przepływnością 22Mbps.

     

    k

  3. Panowie,

     

    Gwoli przypomnienia, bo widzę, że emocje Was poniosły:

     

    1. Standardu DVB-T2 jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będzie. W odróżnieniu od DVB-S2, w którym nadaje np. "N".

     

    2. DVB-T/MPEG-4 przyjęły już następujące kraje:

    - Litwa

    - Estonia

    - Norwegia

    - Słowenia

    - Francja (częściowo)

    - Chorwacja rozważa (prowadzą testy w MPEG-4)

    - i najciekawcze na koniec ... Wielka Brytania również niedługo będzie miała DVB-T/MPEG-4

     

    3. 7 programów nie da się upchac w pierwszym polskim muxie używając MPEG-2, bo bedzie miał on przepływność 16Mbps ( a nie 24Mbps).

×
×
  • Dodaj nową pozycję...