Skocz do zawartości

Piotr Olczyk

Użytkownik
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Piotr Olczyk

  1. Do "bosak"

    Oba, wymienione przez Ciebie tunery (200 i 220c), nie posiadają fabrycznego multiroomu. Jedynym rozwiązaniem w tej konfiguracji jest wgranie alternatywnego firmware`u, obsługującego protokoły [beep] lub [beep], pod warunkiem dostępu do przewodowej sieci LAN.

  2. Szanowni

    Na stronie www.software.informer.com jest możliwość darmowego pobrania aktualizacji do Clone+. Po wejściu na witrynę wpiszcie na pasku wyszukiwania "clone+ update", powinny ukazać się wyniki z dostępnymi aktualizacjami. Ostatnia aktualizacja sygnowana jest datą 20.IX.2016r. przez producenta, czyli firmę Pych International. Proszę to sprawdzić, bo ja nie mam takiej potrzeby, więc wiedzy w tym temacie nie posiadam.

  3. Do "Tomy3742" i "hapxx". Jak najbardziej można podłączyć do jednego serwera Master, dwa (a nawet więcej) urządzenia podrzędne Slave, pod warunkiem, że każdy dekoder będzie figurował w sieci LAN z różniącymi się adresami fizycznymi (MAC). To wymóg konieczny przy korzystaniu z fabrycznego multiroomu Fergusona. W przypadku łączności bezprzewodowej WiFi, należy pamiętać, że ważny będzie adres MAC karty WiFi (adaptera, np. Fergusona W02 lub W03), a nie samego dekodera.

  4. "kacper0058"

    Różnica w obrazie jest wypadkową zastosowanych w tunerach układów graficznych i sterujących nimi procesorów. W A200 działa autonomiczny układ, przetwarzający trójdrożny sygnał YUV (komponentowy), co przy lepszym procesorze (ALi M3602) umożliwia uzyskanie bogatszego odwzorowania palety wyświetlanych barw oraz zwiększa zakres kontrastu i ostrości. Natomiast w A253c działa zintegrowany z procesorem (ALi M3516) układ bazujący na najprostszym, jednotorowym sygnale CVBS (kompozytowy). Ogólnie, mimo szumnej reklamy Fergusona, że jest to obecnie, ich flagowy tuner, to nie da się ukryć jego budżetowego charakteru. Minimalizacja kosztów przejawiła się między innymi, w śmiesznostkach typu, przesadnie krótki kabel zasilania, czy też, braku otworów wentylacyjnych. W opcjach menu w A253c jest możliwość włączenia lub wyłączenia funkcji "DVB-T power", czyli tuner prawdopodobnie dysponuje wewnętrznym zasilaniem antenowym. Napisałem, prawdopodobnie, bo nie miałem możliwości sprawdzenia tego w praktyce.

  5. Szanowni

    Jestem z tych, co 1 września ujrzeli ciemność. W sobotę 29 sierpnia, w rozmowie z konsultantem wstępnie ustaliłem warunki przedłużenia, z prośbą o ich sfinalizowanie w poniedziałek 31 sierpnia. Nikt, jednak tego dnia nie zadzwonił, a i ja nie szukałem kontaktu. Po kilku dniach ciszy, byłem przekonany, że moja styczność z nC+ opierać się będzie teraz, wyłącznie w północnoafrykańskich klimatach. Jednak w czwartek 3 września, poprzez formularz kontaktowy napisałem skargę z opisem całej sytuacji. Znowu kilka dni bez reakcji, aż wczoraj odebrałem telefon z przeprosinami i propozycją zadośćuczynienia za "niedopatrzenie". Ostatecznie dałem się przekonać do pakietu mini-Superpremium (Extra, 6xCanal+, HBO, Cinemax) z dodatkiem Filmbox, History, H2 za 94,90zł na 12 m-cy. Jedynymi elementami spornymi w trakcie rozmowy były: czas trwania umowy (upierali się na termin 24-miesięczny) oraz nie zgodzili się na oczekiwany przeze mnie Sundance Channel, zamieniając go ostatecznie na pakiet Filmbox.

  6. "rejected"

    Widzę, że z podziwu godnym uporem, poszukujesz najlepszego materiału źródłowego do wyświetlania na swoim A253c. Tylko przyklasnąć i życzyć dalszych sukcesów w Twoich eksperymentach. Wiedz jednak, że wymienione przez Ciebie kanały z Hot Birda, choć wyróżniają się jakościowo na tle rodzimej konkurencji, to do "elity" HD nie należą. Wszystkie trzy nadają w oparciu o tą samą, uśrednioną wartość korekcji błędów transmisyjnych. Najlepszym w tym zestawie jest Arte, które w przepływności (10.09 Mb/s) jest prawie dwa razy wydajniejsze niż RT Doc (6.87 Mb/s), a prawie trzy razy od Supertennis (4.19 Mb/s). To samo Arte HD, tyle, że z Astry, jest bliskie ideału Full HD, bo bitrate wynosi 11.34 Mb/s, a współczynnik korekcji błędów transmisyjnych (FEC) to wartość 2/3.

  7. Po Twoim opisie, wygląda, że przyczyna kłopotów leży w ustawieniach sieci LAN. Fabryczny multiroom działa w Arivach w oparciu o znany protokół komunikacyjny, gdzie uaktywniając go w Masterze, "na sztywno" przypisywana jest końcówka .244. Jeśli u Ciebie ta funkcja nie zadziałała automatycznie, a "wyskakuje" końcówka .166, to oznacza, że ustawienia routera nie pozwalają na swobodną "wymianę" z tunerem klienckim. Sugerowałbym wgląd w opcje routera, a szczególnie w funkcję filtrowania adresów MAC, blokady portów lub ustawień firewalla. Być może, tam znajdziesz rozwiązanie. Na koniec drobnostka, ale mogąca "napsuć krwi" nieświadomym użytkownikom. Jeśli własnoręcznie zmieniamy adresy IP tunerów, to "wycinamy" z wpisów wszystkie zera poprzedzające właściwą wartość liczbową. W Twoim przypadku, w trzeciej sekwencji, tą wartością jest liczba 1, czyli wpisujemy 192.168.1.244 (w przypadku trzech zer wpisujemy tylko jedno).

  8. Umowa (terminowo wypowiedziana) do końca sierpnia. Dzisiaj dwie, odrzucone propozycje. Pierwsza: Extra/6xC+/HBO/Cinemax/Fimbox (6 m-cy gratis) = 89,90 zł. Druga: Extra/8xC+/HBO/Cinemax/Filmbox = 99,90 zł. W obu wersjach na 12 m-cy. Rozmowa utknęła w martwym punkcie po moim pytaniu o ligę hiszpańską, choć trzeba przyznać, iż konsultant szczerze przyznał, że nie będzie rozmawiał o czymś, czego jeszcze sam nie wie.

  9. "jkrauz"

    Przypomniałem sobie przypadek, który wystąpił u mojego sąsiada, a może i u Ciebie stanowi źródło problemów. Wejdź w menu ustawień swojego routera i sprawdź zakres przydziału adresów IP w sekwencji włączonego DHCP. Często routery fabrycznie przydzielają końcówki IP w zakresie nie większym niż 100 kolejnych pozycji (np. 100-199), co sprawia, że Ariva z końcówką .244 jest dla routera "niewidoczna". Jeśli tak się dzieje, to należy ręcznie przesunąć zakres przydziału adresów IP, np. na pozycje 150-249 (lepiej nie przekraczać ustalonych 100 pozycji).

  10. "wojgp"

    Jak sam podkreśliłeś, ważnym jest, aby tuner Ariva miał możliwość obsługi wymienionych przez Ciebie protokołów komunikacyjnych. Niektóre modele Fergusonów są przystosowane do współpracy z komunikatorem Mycam. To bardzo ciekawa alternatywa, bo wielce upraszcza procedurę komunikacji, bazując na protokole UDP. Przesyłanie wymienne danych, można dodatkowo wzbogacić o sieciowy VPN. Mnóstwo informacji o tym zagadnieniu, można wyszukać na odpowiednich portalach.

  11. "jkrauz"

    Restartowanie się tunerów w fabrycznym multiroomie, to typowe objawy tego samego adresu MAC w obu tunerach. Tym bardziej prawdopodobne, że użyłeś tego samego modelu (A153c). W jednym z tunerów, należy edycyjnie zmienić końcówkę (wystarczy np. ostatnią cyfrę) adresu MAC.

  12. "rejected"

    Przepraszam Cię, ale Twój zachwyt nad jakością obrazu uzyskanego z A253c jest nieadekwatny do rzeczywistych możliwości technicznych tego tunera, a co gorsza, może wprowadzać w błąd ewentualnych nabywców. Prawdopodobnie kierujesz się w ocenach subiektywizmem wzrokowym, gdzie zdolność naszego wzroku do podświadomego korygowania niedoskonałości oglądanych obrazów, powoduje, że nawet trochę zniekształcone (np. procesem skalowania) obrazy - postrzegamy jako zupełnie zadowalające. Tunery z lepszymi przetwornikami (niż w A253c) działają w oparciu o trójchromatyczną teorię widzenia, w której barwne wrażenia wzrokowe, stymulowane są długością fal elektromagnetycznych. Brzmi nieco zawile, ale w naszym przypadku, sprowadza się do wyraźnej różnicy między długością tych fal, jaką można osiągnąć w sygnale CVBS a innymi sygnałami (np. YUV). Te technologiczne ograniczenia, nadrabia się między innymi, sztucznym "podbijaniem" ekspozycji świetlnej. Podejrzewam, że to telewizor Samsunga, dał Ci mylne wrażenie "doskonałości" oglądanego obrazu z A253c.

  13. Szanowni

    Czy ktoś z forumowiczów używa fabrycznego multiroomu w A253c/153c (ALi M3516) w konfiguracji z A102e/202e/150c/250c itp. (ALi M3606) ? Jeśli tak, to proszę o opinię, jak to razem działa i w jakich wariantach (master / slave, softy).

  14. W przypadku tego tunera, największym mankamentem, jest jakość obrazu. W porównaniu do grupy tunerów sterowanych procesorem ALi M3606 (102e, 250c, 150c, 202e itd.) w tym modelu (oraz w bliźniaczym 153c) zastosowano słabszy układ przetwarzania obrazu. Różnica w jakości jest widoczna gołym okiem. W ustawieniach parametrów, można wybrać tylko między RGB (z przypisaną rozdzielczością 576i), a najprostszym CVBS (czyli archaicznym kompozytem ze scalonym jednotorowo sygnałem video). To właśnie z poziomu podstawowego CVBS, następuje skalowanie do tzw. Full HD. Niestety, materiał wyjściowy jest tak słabej jakości (niska wartość czułości ISO), że niewiele pomoże sztuczna multiplikacja. We wspomnianych wyżej tunerach z ALi M3606, jako bazę wyjściową do późniejszego skalowania, stosuje się wielotorowy sygnał YUV (komponentowy), co przekłada się na wierniejsze odwzorowanie barw i ostrości obrazu. Prawdopodobnie, Ferguson chciał zaoszczędzić, co nieco, wychodząc z założenia, że pasjonatów dobrej jakości obrazu, jest coraz mniej.

  15. Prawdopodobnie wystąpiły problemy z przydziałem adresu IP w tunerze Master. Otóż, w Arivach w fabrycznym ustawieniu funkcji multiroom, tuner Master automatycznie pozyskuje końcówkę adresu IP ustawioną na .244. Zdarza się, że po wyłączeniu funkcji multiroom, niektóre egzemplarze mają kłopot ze zmianą tego adresu. Pomaga wyszukiwanie lokalizacji sieciowej przy włączonej i wyłączonej (przemiennie) opcji DHCP. W ekstremalnych przypadkach trzeba w routerze przyporządkować tunerowi statyczny adres IP.

  16. Choć, niektórzy (jak np. "lukimann") nie wytrzymują ciśnienia, pozwolę sobie w celach porównawczo-edukacyjnych, przedstawić dzisiejszy odcinek negocjacji z nC+. Zaczęło się obiecująco, bo miła pani zaproponowała za 59,90 (12 m-cy) pakiet Extra z opcjami 6xC+ i Cinemax. Upomniałem się nieśmiało o HBO i po dwuminutowej "konsultacji z przełożonym", otrzymałem tą opcję na 6 m-cy gratis. Niestety, dalsze negocjacje utknęły w martwym punkcie, ponieważ zacząłem dopominać się o "rekompensatę" za Zest i Sportklub. Po dłuższej chwili padła propozycja w postaci History i H2, ale bezceremonialnie oświadczyłem, że te kanały mnie nie interesują, a mogę zaakceptować np. Sundance Channel (Adventure otrzymałem na 24 m-ce w ramach decyzji UOKiKu). Konsultantka, nieco mnie rozbawiła, twierdząc, iż na taką konfigurację, nie pozwala w moim przypadku, "system". Chciałem być dowcipny i powiedziałem, że jeszcze poczekam, do czasu, aż "system" potraktuje mnie nieco łaskawiej. Pani, jednak, chyba się obruszyła moimi "żarcikami". Więc czekam (do 31.VIII, na razie bez wypowiedzenia).

  17. Dzisiaj kolejna odsłona thrillera, którego modus operandi określił pan Jacek Balicki. Jak u Hitchcocka, zaczyna się trzęsieniem ziemi, a później napięcie cały czas rośnie. Dzielne dziewczęta i chłopcy z nC+, dwoją się i troją, aby przekonać abonenta, jaką to świetną ofertę programową, bezrozumnie odrzucają. A przecież, wg nich, obecny wybór jest jakościowo i ilościowo wart każdych pieniędzy. Niestety, mam odmienne zdanie, które pozwoliłem sobie wyartykułować, na co konsultant zareagował komunikatem o przesunięciu mojej osoby do grupy potencjalnie rezygnujących. Z takim nadanym piętnem, będę musiał dotrwać do 31.VIII (na razie bez złożonego wypowiedzenia)

  18. Szanowni

    Następna z cotygodniowych propozycji, przy obecnej umowie do końca sierpnia (bez wypowiedzenia) z pakietem Universe+ i Canal+OP za 54 zł. HBO/Cinemax/Filmbox dobieram sobie w sześciomiesięcznych ofertach promocyjnych. Pierwsza propozycja to pakiet Extra z 6xC+ za 64,90zł, a druga to pakiet Comfort z 8xC+ za 74,90zł, obie na 24 m-ce. Grzecznie oznajmiłem, że mam jeszcze dużo czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. Sprawiająca wrażenie mocno zdesperowanej, konsultantka, próbowała mnie usilnie przekonać, że nC+ na stałe wprowadziła nowe "widełki" cenowe, i w związku z tym, nie mam co liczyć na korzystniejsze oferty. Wyraziłem swoje ubolewanie z powodu takiego podejścia do starych (stażem) abonentów i serdecznie zaprosiłem do rozmowy w przyszłym tygodniu. Może doczekam aktu łaski, bo czasu trochę zostało.

  19. Szanowni

    Podczas dzisiejszej rozmowy z konsultantem, pojawił się, być może, nowy akcent czasowy. Otóż zaproponowano mi przedłużenie umowy na 24 m-ce. Tydzień temu, było to 12 m-cy. Cenowo propozycja niewarta wspomnienia, ale widać, że ewolucyjnie próbują reagować na oczekiwania. Jestem jeszcze przed wypowiedzeniem (z umową do końca sierpnia) i spokojnie czekam "na swoje pięć minut". Widzę, że niektórzy nie wytrzymują wytwarzanego przez nich ciśnienia. Życzę wszystkim "negocjatorom", opanowania i asertywności w przedstawianiu swoich racji. W tej marketingowej grze "wilk musi być syty, a owca cała". Przesłanie brzmieć powinno: szanowne owieczki, nie bójcie się wilka, nawet jak szczerzy kły.

  20. Szanowni

    Do tej pory, Universe z C+OP za 54 zł w umowie do końca sierpnia. Okazjonalnie dobierałem HBO/Cinemax/Filmbox w sześciomiesięcznych cyklach promocyjnych. Spokojnie wyczekiwałem, bez zbędnych ruchów na rozwój sytuacji, a tu wczoraj, trzy telefony. Najlepsza propozycja, to 74,90 za Comfort/Extra z C+Full i 10,00 zł za multiroom standard (by cyfra), czyli razem 84,90 zł. Umowa na 12 m-cy, bez opłat za dekodery (Philips PVR, Sagemcom HD), a właśnie za pozycje pt. multiroom. Po rozpoznaniu intencji, nie dyskutowałem nad propozycją, tylko poprosiłem o kontakt, w przypadku oferty atrakcyjniejszej cenowo. Oczywiście, konsultant oznajmił, że bardziej atrakcyjnej, niż jego, już nie będzie. Zasmuciło to mnie wielce, ale cóż, muszę wierzyć, że wszystko i wszyscy podlegamy nieoczekiwanym zmianom.

  21. Szanowni Forumowicze

    Po trosze, Wasze lęki to przysłowiowa "burza w szklance wody". Najbliżej sens omawianej akcji wymiennej opisał "pietrek1". Przez lata Canal+ uprawiał radosną twórczość sprzętowo-techniczną, ale teraz musi to szybko ucywilizować. Po pierwsze, nieuchronne przejście na MPEG-4, a po drugie, dostosowanie i ujednolicenie bazy technicznej. Ze swoimi trzema systemami kodowania (Conax, Nagravision i Mediaguard) i niezliczoną ilością modeli tunerów, które są w stanie odbierać przekaz programowy, nC+ jest obecnie ewenementem, co najmniej, na skalę europejską. Prawdziwym powodem do niepokoju, będzie moi drodzy, czas, kiedy zaczną wzywać do wymiany sprzętu obsługującego system MediaGuard (SECA). Dopóki właściciele odbiorników Pace HD PVR i Philips HD/PVR, będą swobodnie mogli z nich korzystać, dopóty pozostała reszta może spać spokojnie (poza tymi z nerwicą lękową lub tymi nadmiernie eksploatującymi swój sprzęt). Niestety, jest już przesądzone, że nie będzie trwało to wiecznie. Dlatego wspierajmy "mediagurdowców", nie tylko dobrym słowem, ale życzmy im, żeby ich nie ubywało z oficjalnych statystyk nC+

  22. Do "Umkwatata": ostatniej wersji karty kodowej nC+ nie pozwala zatrzymać "na pamiątkę". Dzieje się tak od wymiany kart z 2009r., gdzie stary system Mediaguard (mylnie nazywany Seca) wzbogacono o przeplot z systemem Nagravision. Podyktowane to było chęcią stopniowej wymiany systemu i sprzętu oraz przejęcia pełnej kontroli nad dystrybucją sygnału. Docelowo zamierzano zastosować rozwiązania podobne w działaniu do konkurencyjnej N-ki. Stare i "dziurawe" (czyli hakersko złamane) karty typu Mediaguard, Cyfra+ pozwalała sobie zatrzymywać "na pamiątkę". Ku ich rozpaczy, niektóre rodzaje "pamiątkowych" kart, dawały, po odpowiedniej "obróbce", możliwość oglądania Cyfry+ bez opłacania abonamentu. Nauczeni doświadczeniem, od 2009r zaprzestali rozdawania "pamiątek". Operatorzy płatnej TV satelitarnej do ochrony i kontroli swojego sygnału, wykorzystują, coś w rodzaju, protokołu komunikacyjnego, zwanego potocznie EMM. Tą drogą przesyłają do karty kodowej i/lub odbiornika wybrane przez siebie informacje i polecenia. W zależności od rodzaju takiej "komunikacji", mogą to uczynić poprzez jedną z trzech partycji (kanału) EMM. I tak np. do przesyłania do karty nowych uprawnień odbioru, służy im Emm-U (pozostałe mają końcówki G i S). Jeśli oprogramowanie tunera daje możliwość wglądu w ustawienia Emm-ów, to aby uniknąć Twoich ostatnich problemów, pamiętaj o włączeniu powyżej wspomnianej pozycji.

  23. Do "Umkwatata": Tak jak sugeruje "WojtekSzcz" problem tkwi w oprogramowaniu dekodera. Z oficjalnej strony Fergusona, ściągnij ostatnią wersję softu V2.18B8 i za pomocą pendrive`a zaktualizuj poprzez wejście USB (Allcode + Bootloader). Jeśli korzystasz z softu alternatywnego (np. Dvbxtreme) to musisz wejść w ustawienia systemowe i w pozycji "odbieraj Emm-y" ustaw je na pozycji "włącz". Zakładam tu, że korzystasz z oryginalnej karty nC+ i nie bawisz się w dawcę/biorcę. Zastosowanie powyższych propozycji powinno rozwiązać problem przekazywania uprawnień odbioru do karty.

  24. Wygląda na to, że bezwiednie miałem ostatnio szczęście. Otóż 11 lutego, za namową żony zadzwoniłem na infolinię nC+ i poprosiłem o włączenie promocyjnej opcji HBO na 6 m-cy po 20zł. Do 30 czerwca br. miałem pakiet Universe+ z opcją Canal+OP za 54zł/m-c. W trakcie rozmowy konsultantka zaczęła mnie gorąco namawiać na przedłużenie umowy na kolejne 18 m-cy. Z ciekawości podjąłem ten wątek i po długiej rozmowie skończyło się następująco: 1. umowa przedłużona na 18 m-cy (III.2014 - VIII.2015), 2. do posiadanego Universe+/Canal+OP za 54zł/m-c doszły opcje HBO za 20zł/m-c, Cinemax za 9,90zł/m-c, Filmbox za 4,90zł/m-c - co łącznie miesięcznie daje kwotę 88,80zł, 3. z opcji, które doszły (HBO, Cinemax, Filmbox) będę mógł zrezygnować, razem lub osobno, w cyklach co 6 m-cy, 4. dobrałem drugą kartę cameleon (za 99zł opłaty aktywacyjnej) oraz Sagemcoma do multiroomu, 5. zostałem zwolniony z miesięcznej opłaty dzierżawnej za drugą kartę (15zł/m-c). Podczas rozmowy miałem mieszane odczucia, ale konsultantka utwierdzała mnie, że jest to bardzo dobra oferta uwzględniająca mój długi staż (z Cyfrą+ od 2006r.) abonencki. Była rzeczowa i w trakcie dyskusji wtrąciła zdanie, że niedługo będę jej wdzięczny za tą ofertę. Poprosiłem ją o wyjaśnienie tej kwestii, ale usłyszałem tylko o projekcie zmian w ofercie abonamentowej, które mają za zadanie ją uporządkować i ujednolicić. Z tego co obecnie opisujecie, wygląda, że ona miała rację, a ja przypadkowo załapałem się na korzystne "ostatki". Pozdrawiam: Piotr Olczyk

×
×
  • Dodaj nową pozycję...