Jump to content

Telemorele

Users
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Telemorele


 1. O :) To nie było do tej pory tematu o tej jednej z ważniejszych w Polsce telewizji lat 90.?! Niemożliwe... :woot:

  Co ja ze swojej strony mogę o niej powiedzieć oprócz tego co powyższe? Hm,... Krajowa TV Kablowa ATV przedstawiła, moim zdaniem jak na te czasy, uniwersalne i ciekawe rozwiązanie dla sieci kablowych, które zajmowały się właściwie tylko emisją bardzo nierzadko ograniczonej do spraw ,technicznych' (czytaj: wykazy programów TV, ceny i abonament, prezentacja oferty programowej) telegazety oraz słabiutkich, nagrywanych metodą ,jednej kamery' programów lokalnych. Zresztą! - od początku istnienia (1993 rok) miała mieć za zadanie być ,wypełniaczem' takowych kanałów ,kablowych'. I nad wyraz jej się to udało. Popatrzcie!

  Pamiętacie serial-telenowelę-sagę ,Santa Barbara'? Toż do dzisiaj odcinki tego serialu mają na YouTubie swoich wiernych fanów! Także z nich można podpatrzeć logotypy ATV :wink:

  To jest pierwsze logo z roku 1993: https://www.youtube.com/watch?v=vz3Yqm0Nwr0 Było pokazywane w temacie o starych logotypach. Litera A była czarna, a ,trójkącik' pod nią - intensywnożółty.

   

  Druga rzecz jaką pamiętam, to etapy rozwoju z pasm w godzinach 10.00 - 14.00 i 18.00 - 22.00, na poszczególne:

  a) rozdział na ATV 1 i ATV 2 - około 1997 roku.

  B) rozdzielenie ATV 1 i ATV 2 na 2 kanały po 2 programy: ATV 1 (przemianowany został później na pasmo ATV Relaks)/Super ATV oraz ATV Smyk/ATV Kino - też ok. 1997r.,

  c) po roku: ATV Relaks/ATV Kino i Super ATV/ATV Smyk.

   

  No i w III 1999 roku, prawdopodobnie przez kłopoty finansowe, ATV zakończyła działalność z polecenia KRRiT, która zauważyła powtórki i niską jakość programu (źr. Wikipedia)

   

  Przyznam się, że na realia telewizyjnej Polski II połowy lat 90., to był bardzo dobry program, mogący śmiało konkurować z innymi mniejszymi nadawcami TV, jak np. Polonia 1 (też miała okres czasu po zaczęciu dzielenia transpondera z Al-Jazeerą (sic!) kiedy nadawała program przez kilka tylko godzin).

   

  Aha, ciekawym jestem jeszcze Waszego zdania nt. ATV :> Pozdrowienia ...


 2. Zacytuję kolegę z Media2.pl:

  W 1977 r. w Genewie odbyła się Światowa Administracyjna Konferencja Radiokomunikacyjna ds. Radiodyfuzji w zakresie 11.7-12.5GHz (WARC-DBS) na której ustalono plan rozdziału kanałów i pozycji satelitów dla 1. i 3. rejonu radiodyfuzyjnego (Afryka, Australia, Azja, Europa). Czyli każdy kraj lub grupa krajów dostawała swoją pozycję orbitalną i określone częstotliwości transponderów, żeby móc nadawać na obszar swojego kraju programy telewizyjne i radiowe odbierane za pomocą małej anteny przez odbiorców indywidualnych (radiodyfuzja, obecnie obowiązuje termin Direct To Home). Polska, Rumunia, Czechosłowacja, Bułgaria, NRD i Węgry dostały pozycję 1W i po pięć transponderów w polaryzacji kołowej (wirtualnych transponderów, realne będą wtedy jak sobie te kraje razem zbudują i wystrzelą satelitę). Oczywiście z tych planów nic nie wyszło.

   

  Przejdźmy teraz do satelitów telekomunikacyjnych w paśmie 10.95-11.7GHz. Pierwotnie służyły one do przekazywania programów dla telewizji przewodowej (kablówki), oraz przekazywania rozmów telefonicznych i transmisji danych. Pierwszym europejskim satelitą był ECS 1 (European Communication Satellite) znany lepiej pod nazwą Eutelsat I F-1 umieszczony na orbicie (13E) 16 czerwca 1983 r. - w grudniu za jego pośrednictwem zaczęto przekazywać programy Sky Channel i 3SAT. W połowie 1986 r. za pośrednictwem tego satelity było przekazywane 11 programów:

  *Sky Channel

  *Music Box

  *Teleclub

  *RAI Uno

  *Filmnet

  *Europa

  *Sat 1

  *3SAT

  *TV5

  *RTL Plus

  *Worldnet

  4 sierpnia 1984 r. umieszczono na orbicie satelitę ECS 2.

  W końcu 1988 r. funkcję ECS 1 przejął satelita Eutelsat I F-4 a ECS 1 przesunięto na pozycję 16E. Na początku lat 90-tych z pojedynczej pozycji można było odebrać wiecej kanałów niż potrafiły przekazywać powstające wówczas w Polsce "kablówki", zresztą tak jest do dnia dzisiejszego smile - pamiętam jak zanim w Tczewie powstawała pierwsza sieć osiedlowa pewien "fachowiec" twierdził że w takiej osiedlówce może być przekazywany tylko jeden program satelitarny - pewnie zgromadzenie w jednym miejscu więcej niż jednego zestawu do odbioru telewizji satelitarnej przekraczało granice jego wyobraźni lol.

   

  Z czasem satelity telekomunikacyjne w kwestii przekazu programów telewizyjnych zaczęły spełniać również funkcję radiodyfuzyjną dzięki zmniejszeniu się rozmiarów anten potrzebnych do odbioru programów. Również pasmo "radiodyfuzyjne" zostało przejęte do tych celów i mamy dziś pasmo "dolne" i "górne".


 3. Jeszcze trochę o muzycznych telewizjach MCM i, dla wielu zaraz po dawnym MTV, Vivie, Vivie Plus, najlepszym kanale dawnej "satelity" - Onyxie.TV.

  - Link do piosenki wspaniałej piosenkarki - Neny - 99 Luftballons (99 Baloników); nagrane w głównym MCMie.

  http://www.youtube.com/watch?v=9whehyybLqU&feature=related - wyżej wspomniany teledysk, ale z Onyx TV.

  ---

  Co do wcześniejszych Waszych postów, zgadza się: MCM mieliśmy okazję oglądać w Cyfrze+, pojawił się chyba wraz z całym pakietem w 1998, a zniknął... na pewno przed 2004 rokiem.

  ---

  A oto i link do francuskiej Wikipedii, zawierający artykuł o powstaniu MCM. Wbrew nazwie promo ("10 ans du MCM" - 10 lat MCM-u) kanał obchodził nie tak znowuż dawno (bo w 2009r.) 20-te urodziny!

  http://fr.wikipedia.org/wiki/MCM_%28cha%C3%AEne_musicale%29

   

  mini EDIT: Nadto wszystkie logotypy MCM, MCM POP (dawniej MCM2) i MCM TOP, do tych dwu ostatnich są osobne artykuły, linki w w/w artykule na dole strony. Przeczytać może wydaje się trudne, ale co nieco na pewno zrozumiecie, ja przynajmniej trochę kapuję o co . Pozdrowienia.


 4. I ja również z przykrością niestety zauważam, że TO & OWO po prostu... idzie w dół, o. Kropka TV, jednak, wcale nie jest lepsza. Dlaczego? Mam ją teraz w ręce i patrzę na rubryczkę z telewizjami informacyjnymi. Ściśnięte to-to jak sardynki w puszce. Wszystko skracane, czasem nie ma jakichś (ważniejszych pozycji). Ale ogólnie, "Kropka" bardziej mi się podoba, niż To & Owo TV. To zrozumiałe, że w tym drugim tygodniku telewizyjnym, nie ma już niektórych popularniejszych zagranicznych stacji telewizyjnych (tj. CNN, Bayern 3, MCM POP, etc.) dlatego, że trzeba ustąpić miejsca polskim kanałom. To jednak nie lepiej zrobić kilka stron więcej w numerze, niż przechwalać się "Największą liczbą ramówek telewizyjnych spośród wszystkich programów TV w Polsce", skracanymi jednak do paranoidalnych godzin???


 5. Witajcie serdecznie, po dosyć długiej przerwie w nowych wątkach... ! :D

  Wszedłem dziś na forum.radiopolska.pl - bardzo słusznie! Natrafiłem tam, w dziale Historia, na wątek zatytułowany: "Telewizja Polska Program 3 (przełom lat 80 i 90)".

  Czy ktoś pamięta na przełomie lat 80 i 90, myślę że było to gdzieś w przedziale czasowym 1989 - 1991 (a może wcześniej ?) miały miejsce testowe emisje planowanego programu 3 ogólnopolskiego Telewizji Polskiej. Emisje odbywały się w soboty w godzinach 13:00 - 16:00 na 2 programie TP który emisję zaczynał chyba dopiero o 16.50. [...]

  Ramówka programu 3 była jak na tamte czasy bardzo atrakcyjna i miała charakter programu popularno-naukowego. Z tego co pamiętam nie było żadnych prezenterów a program przedstawiany był w formie tekstowej na początku całego bloku. Pamiętam że były nadawane programy przyrodnicze, naukowe oraz różne magazyny takie jak "Meandry Architektury" prowadzone przez Szymona Kobylińskiego. Ogólnie oglądałem zawsze cały blok od początku do końca bo zawsze leciało coś interesującego. Jako dziecko czekałem zawsze na film animowany "ORDY" który nadawany był na koniec. [...]

  Pamięta ktoś może pozostałe programy lub ma jakieś nagranie video tych emisji ?

  Z tego co wiem częstotliwości przeznaczone do wykorzystania przez planowany ogólnopolski Program 3 dostał później Polsat.

  [...] Podczas programu dnia była obracająca się trójka. [...]

 6. A tymczasem w Wikipedii, w artykule: Dziennik telewizyjny (program informacyjny), w podpunkcie Wydania, pojawiły się dwie pozycje:

  10:10 - Dziennik. Dodatek gospodarczy (poniedziałek, środa-piątek w latach 1988-1989)

  (...)

  22:50 - Dziennik. Echa dnia (od poniedziałku do piątku w latach 1988-1989).

   

  ----

   

  Warto zobaczyć, jak prezentowała się czołówka w/w DT Ech Dnia:


 7. We Francji, ponad dziesięć lat temu stworzono nową, muzyczną telewizję - MCM - La Chaine Musicale (MCM - "Kanał muzyczny"). Z czasem pojawił się MCM 2, który po rebrandingu przybrał nazwę bodajże MCM Pop.

  Obecnie, działa kilka kanałów pod tą marką:

  1. - MCM

  2. - MCM POP

  3. - MCM TOP

  oraz, raczej nie zaliczam do tej listy - 4. - promo MCM z okazji 10-lecia tej telewizji.

   

  Mam nadzieję, że są jeszcze osoby, które pamiętają tą telewizję? Nie mam teraz za bardzo czasu, ażeby poszukać jakichś zapików, być może Wy coś macie? A przypomniałem sobie o MCM, natrafiając na nagranie z MCM 2 z teledyskiem Limahla - "The Never Ending Story". Niestety, zgubiłem adres strony...

  Czekam na Wasze odpowiedzi, no i miłych wspominków ;-)

   

  P. S. Już jutro Tłusty Czwartek!! Smacznego!! :D :D :P:)


 8. Dobry wieczór!

  Z teletekstu Kanału Informacyjnego mojej lokalnej ''kablówki''(Telewizja Kablowa ''KOMSAT'', Lubań Śląski) pamiętam informację takową (cytuję z pamięci):

  ...nadajemy również lokalny program informacyjny, na mocy koncesji Ministerstwa (Jakież to było ministerstwo??? - chyba Infrastruktury)

   

  Nie wiem jednak, czy za taką rzecz się płaci, czy nie. :/


 9. Czy nie skopiowałeś może tego posta z forum Media2.pl...?

   

  To jest zaś oferta z początków Wizji TV, Napisana przez @Majkella z tegoż forum:

   

  Twoja Wizja (informacje o ofercie)

  Wizja 1

  Hallmark

  Romantica

  Cartoon Network / TCM

  Fox Kids

  Quest TV

  National Geographic

  Wizja Pogoda / Travel

  Atomic TV

  Discovery

  Animal Planet

  Eurosport

  .

   

  Także czekam na odpowiedź. :|


 10. Brawo! :brawo::wink: Miałeś świetny pomysł, żeby spytać o retransmisję pierwszego programu rosyjskiej (radzieckiej do końca 1991 r.) telewizji publicznej! Proponowałbym jednak - i myślę, że jakiś Administrator bądź Moderator to zrobi niebawem - przenieść dyskusję do wątku o Rosyjskiej telewizji - kiedyś, w tym samym zresztą dziale - https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=33&t=3346&start=15

  Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie - czy jako dziecko, byłeś może telewidzem OstanKina (ORT1)? Pytam, bo myślę (myślałem?), że pamiętasz tą TV z dzieciństwa, a jako dorosły człowiek :] przypomniałeś sobie albo w Internecie znalazłeś ,,cuś'' o tym kanale i postanowiłeś spytać UKE i KRRiTV?

   

  Mini-EDIT z 18:36: A dla @addammo_1985 już teraz kilka ''wycinków'' :wink:

  Ja sobie przypominam,że przecież był nadawany w Warszawie z Pałacu Kultury przez pewien okres.Natomiast w kolicach Rembertowa/tzw.Pocisk gdzie stacjonowała jednostka rosyjska można było wyłapać drugi rosyjski kanał który był retransmitowany tam naziemnie z małą mocą.W tym czasie naziemnie transmitowano chyba w Krakowie RAI Uno.Pozdrowienia
  .

   

  Rosyjska Jedynka była parę ładnych lat dostępna naziemnie z Pałacu Kultury w Warszawie i to z dużą mocą. Ostankino wyłączono dopiero jak powstał WOT (dzisiejsza TVP Warszawa). Szczegóły na stronie radiopolska.pl. Można tam znaleźć wszystkie kanały jakie kiedykolwiek nadawały naziemnie.

   

  Podobno po uruchomieniu WOT Ostankino przeniesiono na inną częstotliwość. Emisja pierwszego kanału telewizji rosyjskiej była w Warszawie bardzo bardzo długo.

   

  Podobno po uruchomieniu WOT Ostankino przeniesiono na inną częstotliwość.

   

  Masz rację. Pamięć mnie zawiodła. W Warszawie wyglądało to tak: do 1985r. ORT 1 (Ostankino) nadawało na kanale 8. Później zostało przeniesione na kanał 51, tam nadawało do 3. I 1994r. bo na tym kanale zaczął nadawać WOT. Ostatecznie ORT 1 wylądowało na kanale 41 i wyłączono go w 1998 r. Rok później na tym kanale zaczęła nadawać TVNiepokalanów. Może ktoś wie od którego roku w Warszawie była ta telewizja dostępna. Urodziłem się w 1985r. a ORT 1 już nadawało. Nie pamiętam bym miał ją od samego początku. Jeszcze na czarno-białym telewizorze Unitra były tylko 2 programy. Anteny były dwie. Jedną nazywało się anteną na 1-szy Program a drugą na Drugi Program (teraz jest na odwrót bo TVP1 z TVP2 zamieniły się kanałami w VI 1995 roku). Czy trzeba było mieć siatkę?

   

  Pamiętam te dobre czasy jak oglądałem Walta Disneya (szczególnie pamiętam Kapitana Baloo), Pole ciudzies (to chyba jeszcze jest bo prowadził to taki siwy facet a ostatnio chyba go widziałem i już jest z niego niezły staruszek), były transmisje z biatlonu. Dwie części Liberatora ze Stevenem Seagalem pierwszy raz obejrzałem na ORT 1. Jeśli dobrze pamiętam miał tytuł "Zahwat".

  Była dostępna telegazeta a teraz na Hot Birdzie nie ma. W moim Elemisie (jeszcze w drewnianej obudowie a nie te brzęczące plastiki co były później) trochę się krzaczyła ale można się było doczytać o co chodzi. [...]

 11. TVP 1


  Pewnie, że nie wstyd. Sam go oglądam. W odcinkach na YouTubie, nawet się cieszę, że będzie można go wygodniej oglądać - w telewizorze. Fabuła jest dość ciekawa, osobiście wolę drugą serię oraz piosenkę z tyłówki :D

 12. TVP 1


  Chciałem spytać się, czy u Was także występuje pewien problem z obrazem na Jedynce (ale też na Dwójce). Otóż co pewien czas (mniej więcej co minutę-kilka minut) obraz się na ułamek sekundy zacina i znika. Tuner którego używam to Pioneer 1430.


 13. Drogi @Abonencie1979, znalazłem je zupełnie przypadkowo na innym forum (link:http://www.forum.media2.pl) w dziale Wspomnienia, a w temacie ,,Archiwalne ramówki telewizyjne''. :):jupi:

  Mam jeszcze jedną ;) Tu, już mamy rok 1993. Telewizyjna, katowicka ,,Trójka'' (ale też Jedynka, wrocławska ,,Piątka''), retransmitowała również... MTV:

  sobota, 09.10.1993

  TVP1

  15:15 Jesienne MTV

  Kanał 7 - TVP Szczecin

  21:40 Nowości MTV

  Wrocław "5"

  20:05 MTV na antenie "5"

  niedziela, 10.10.1993

  Tele-3 Katowice

  14:00 MTV

  poniedziałek, 11.10.1993

  Tele-3 Katowice

  12:00 MTV

  16:50 Przeboje MTV

  19:00 MTV

  23:40 MTV

  wtorek, 12.10.1993

  Tele-3 Katowice

  12:00 MTV

  13:40 MTV

  14:20 MTV

  23:45 MTV

  Szczecin "7"

  17:05 Przeboje MTV

  Wrocław "5"

  21:00 MTV

  środa, 13.10.1993

  Tele-3 Katowice

  12:00 MTV

  13:00 MTV

  14:15 MTV

  15:00 MTV

  16:50 MTV

  Szczecin "7"

  17:05 Post Modern /1/ - MTV

  czwartek, 14.10.1993

  Tele-3 Katowice

  12:00 MTV

  14:15 MTV

  16:50 MTV

  17:45 MTV

  19:00 MTV

  Szczecin "7"

  17:05 Post Modern - MTV

  piątek, 15.10.1993

  Tele-3 Katowice

  12:00 MTV

  14:00 MTV

  15:00 MTV

  Szczecin "7"

  23:00 MTV

  Źródło: Przyjaciółka, numer 40/1993.


 14. O sprawie retransmitowania programów RTL PLUS, Sky One, CNN, TV5, etc. wiem głównie za sprawą ramówki:

  sobota, 10.11.1990

  TP Katowice

  11:00 Aktualności

  11:15 11 listopada

  11:45 Telefoniada

  12:30 Magazyn artystyczny

  13:00 Wirtuozi gitary

  13:30 Sacrum profanum

  14:00 Supermarket

  14:30 Muzyczna 15

  14:45 Sportowy przebój tygodnia

  15:00 Protest prezydentów

  15:30 Kino z satelity: Bonanza

  16:30 Pr. sat SKY 1

  18:00 Aktualności

  18:30 I liga piłki nożnej

  20:20 Pr. sat SKY 1

  niedziela, 11.11.1990

  TPKatowice

  10:00 Pr. sat RTL

  12:45 Simpsonowie - serial

  13:20 Zwali go nieustraszonym /odc. 1 i 2/

  15:05 Bonanza

  16:00 Bonanza

  16:50 Aniołki Charliego - serial

  18:30 Sport w trójce

  poniedziałek, 12.11.1990

  TP Katowice

  14:00 Pr. sat. CNN

  16:00 Magazyn medyczny

  16:25 Gorący temat

  16:40 Legiony, legiony

  17:00 Portrety

  17:15 Muzyczna 15

  17:30 Kalejdoskop sportowy

  18:00 Aktualności

  18:30 Aniołki Charliego - serial

  19:30-22:00 Pr. sat. TV5 Źródło: Dziennik Dolnośląski oraz Kronika Beskidzka


 15. Województwo dolnośląskie, południowo-wschodni Lubań Śląski.

   

  FALE ULTRAKRÓTKIE:

   

  1.-15. Programy polskie

  16.-24. Programy czeskie

  25.-37. Programy niemieckie

   

  1. POLSKIE RADIO Jedynka

  - 99.00 MHz, Lubań

  - 91.20 MHz, Żagań

  - 92.50 MHz, Jelenia Góra

  - 105.00 MHz, Zielona Góra

  - 101.90 MHz

  2. POLSKIE RADIO dwójka

  - 89.90 MHz

  - 93.20 MHZ, Lubań

  - 95.70 MHz

  - 104.70 MHz, Żagań

  3. POLSKIE RADIO Trójka

  - 87.80 MHz, Żagań

  - 91.50 MHZ, Lubań

  - 94.00 MHz, Jelenia Góra

  - 100.20 MHz, Wrocław (???)

  - 102.30 MHz

  4. POLSKIE RADIO CZWÓRKA

  - 90.60 MHz

  5. RADIO WROCŁAW

  - 95.50 MHz, Wałbrzych

  - 96.70 MHz, Jelenia Góra

  - 102.30 MHz, Legnica

  - 103.60 MHz, Bolesławiec

  6. RMF FM

  - 93.80 MHz, Lubań

  - 94.80 MHz, Żagań

  - 100.80 MHz, Jelenia Góra

  - 106.40 MHz, Zielona Góra

  7. RMF MAXXX Zielona Góra

  - 101.70 MHz, Zielona Góra

  8. Radio ZET

  - 88.30 MHz, Zielona Góra

  - 89.40 MHz, Lubań

  - 97.50 MHz, Żagań

  - 104.20 MHz, Jelenia Góra

  9. Chilli ZET

  - 92.90 MHz

  10. RADIO MARYJA

  - 90.30 MHz, Zielona Góra

  - 95.20 MHz, Lubań

  - 100.00 MHz, Jemiołów

  - 101.20 MHz, Żagań

  - 107.40 MHz, Wałbrzych

  11. Radio Plus Legnica

  - 94.90 MHz

  - 102.60 MHz

  - 102.80 MHz, Stóg Izerski

  12. Radio Zachód

  - 103.00 MHz

  - 106.00 MHz

  13. Radio Złote Przeboje

  - 106.20 MHz, Jelenia Góra

  14. Radio ESKA WROCŁAW

  - 104.90 MHz

  15. Muzyczne Radio

  - 106.70 MHz, Lubań

  16. Cesky Rozhlas 1 - Radiozurnal

  - 90.90 MHz, Usti nad Labem

  - 95.90 MHz, Liberec

  17. Cesky Rozhlas 2 - Praha

  - 89.90 MHz, Liberec

  - 103.20 MHz, Votice

  18. Cesky Rozhlas 3 - Vitava

  - 103.90 MHz, Liberec

  - 104.50 MHz, Usti nad Labem

  19. Cesky Rozhlas SEVER

  - 88.80 MHz, Usti nad Labem

  20. Radio Proglas

  - 97.90 MHz

  21. Radio Contact

  - 101.40 MHz

  22. Raaadio IMPULS

  - 102.00 MHz

  23. Frekvence 1

  - 93.50 MHz

  24. EVROPA 2

  - 88.10 MHz, Liberec

  - 105.50 MHz, Stredni Cechy

  25. MDR 1 Radio Sachsen

  - 92.20 MHz, Drezno

  - 98.20 MHz, Loebau

  - 100.40 MHz, Hoyerswerda (w języku łużyckim)

  26. MDR Figaro

  - 96.20 MHz, Loebau

  27. MDR Jump

  - 90.10 MHz, Drezno

  - 91.80 MHz, Loebau

  28. MDR Info

  - 106.90 MHz, Goerlitz

  29. Deutschlandfunk

  - 99.50 MHz, Loebau

  30. Deutschlandradio Kultur

  - 103.00 MHz

  31. Radio PSR

  - 101.00 MHz

  32. Radio Lausitz

  - 107.60 MHz

  33. Hitradio RTL Sachsen

  - 105.60 MHz

  34. BB Radio

  - 107.20 MHz

  35. R. SA

  - 105.10 MHz

  36. RBB Antenne Brandenburg

  - 98.60 MHz, Calau

  37. RBB Fritz

  - 103.20 MHz, Calau

   

  FALE ŚREDNIE:

   

  1.-4. Programy niemieckie, 5. Pr. węgierski, 6. Pr. słoweński, 7. Pr. rosyjski, 8. Pr. chiński, 9. Pr. chorwacki, 10. Pr. rumuński, 11. Pr. francuski, 12. Pr. czeski, 13. Pr. polski, 14. Pr. holenderski, 15. Pr. włoski, 16. Pr. holenderski

   

  1. Deutschlandfunk

  - 549 kHz, Thurnau bądź Nordkirchen

  - 756 kHz, Brunszwik bądź Ravensberg

  - 1269 kHz, Neumuenster

  - 1422 kHz, Heusweiler

  2. Deutschlandradio Kultur

  - 990 kHz, Berlin

  3. MDR Info

  - 783 kHz, Lipsk

  - 882 kHz, Wachenbrunn

  - 1044 kHz, Wilsdruff

  - 1188 kHz, Reichenbach nad Odrą

  4. ON 3

  - 801 kHz, Norymberga

  5. MR 1 Kossuth

  - 540 kHz, Solt

  6. Radio Slovenija Program 1.

  - 918 kHz

  7. Voice of Russia/Głos Rosji

  - 999 kHz

  - 1143 kHz

  8. China Radio International/Chińskie Radio Międzynarodowe

  - 963 kHz

  - 1458 kHz

  9. Hrvatske Radio Program 1. Glas Hrvatske

  - 1134 kHz

  10. Radio Romana International

  - 855 kHz

  - 1152 kHz

  11. Radio France Internationale

  - 1377 kHz

  12. Cesky Rozhlas 2 - Praha/Cesky Rozhlas 6

  - 639 kHz, Praga

  - 954 kHz, Karlovy Vary

  - 1332 kHz, Moravske Budejovice

  13. Transworld Radio Polska TWR PL

  - 1395 kHz

  14. RTL 1440 Radio

  - 1440 kHz

  15. Rai Radio Uno

  - 900 kHz

  16. AM747

  - 747 kHz

×
×
 • Create New...