Skocz do zawartości

de_mon

Użytkownik
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez de_mon

  1. Witam

    Mój obecny pakiet to OPTIMUM - 52zł i włączone bez zobowiązania dodatki: HD OPTIMUM - 11zł, CANAL+ HD - 30zł, HBO HD - 27zł (razem 120zł/miesiąc). Dekoder własny, umowa do końca grudnia 2012. Opcje dodatkowe włączone od ponad roku (jakoś nie zebrałem się do tej pory na zabawę włącz/wyłącz dodatki co 2 miesiące).

    Dziś zadzwonił konsultant z propozycją przedłużenia umowy. Na pytanie czy jestem zadowolony z dotychczasowej oferty odparłem, że ogólnie tak, ale nie pasuje mi płacenie całej kwoty za CANAL+, gdy interesują mnie tylko filmy, a prezentowana oferta sportowa nie jest w kręgu moich zainteresowań. Zaproponował mi pakiet CANAL+ SUPERPREMIUM HD w cenie 105zł/miesięcznie z umową na 13 miesięcy.

    Czy powyższa oferta jest wystarczająco przyzwoita, czy może jest szansa wytargować coś bardziej atrakcyjnego? Przedstawiona propozycja jest o 15zł tańsza niż ta, którą obecnie opłacam, ale czy jest szansa na wytargowanie jeszcze opcji dodatkowej CINEMAX i zjechanie z ceną do np. 100zł/msc za całość (lub w zaproponowanej cenie)?

    Wypowiedzenia jeszcze nie wysyłałem, a z konsultantem umówiłem się, aby zadzwonił ponownie na początku listopada. Z analizy kilku ostatnich stron wątku, zauważyłem, że wielu abonentów dostaje zniżki lub gratis ns usługę MR lub dekodery PVR, jednak mnie ani jedno ani drugie nie jest potrzebne.

  2. Port LAN w tunerze Ferguson ARIVA 200, od dłuższego czasu może być wykorzystany do aktualizacji softu przez sieć (z serwera ftp firmy FERGUSON). Możliwe jest też odtwarzanie stacji radiowych emitowanych jako SHOUTCAST (od wersji 2.x interfejs do obsługi stacji radiowych przeszedł jakąś ewolucję - na WebRadio). Całkiem od niedawna (chyba od softu 2.15B5) pojawiła się też funkcja prezentacji aktualnej lub prognozy pogody dla wybranych miast (niestety nie dla każdego większego). Dwie ostatnie możliwości (radio i pogoda) wymagają podłączonego stale nośnika pamięci do portu USB (może być pendrive lub zewnętrzny dysk twardy).

  3. Jak dla mnie odpowiedni byłby Canal+ Sport, jednak ze względu na największą dostępność Eurosport'u we wszystkich platformach, emisja na tym kanale zapewne pasowała by większości widzów.

  4. Oprócz aktualizacji softu, można go wykorzystać do obsługi stacji radiowych SHOUTCAST (wprowadzone w softach wersji 2.xx), oraz do pobierania informacji o pogodzie (wprowadzone w ostatnim sofcie tzn. 2.14B2). Innych zastosowań, chyba nie ma jak na razie w oficjalnym sofcie. W softach alternatywych, chyba jest możliwa obsługa współdzielenia jednej karty dostępowej między Arivami wpiętymi w sieć domową. Natomiast o streamowaniu filmów z komputera na Arivę, nigdy nie słyszałem, ani nie czytałem. Jednak aby taka funkcjonalność była możliwa, urządzenie musi chyba wspierać odpowiedni protokół transmisji, tak jak np. niektóre telewizory, czy konsole do gier.

  5. @Alcatraz

    @rossini

     

    Karty WiFi podpinanej pod RJ45 jako takiej raczej niema. Jednak można do tego celu wykorzystać AccessPoint'a skonfigurowanego jako "klient". Natomiast karty WiFi na USB, obsługują głównie urządzenia pracujące pod kontrlolą systemu Linux, lub innym systemem, ale najczęściej z zainstalowanym sterownikiem, który obsługuje tylko dedykowane temu urządzeniu karty. Tak więc karta WiFi na USB w Arivie raczej nie wchodzi w grę, jeśli już, to rozwiązanie oparte o AccessPoint. AP'ki są urządzeniami aktywnymi, więc w czasie pracy wymagają zasilania.

  6. Nie da się wysłać listu poleconego adresowanego na skrytkę pocztową, a już tym bardziej za potwierdzeniem odbioru, ponieważ w takim wypadku nie ma kto poręczyć odbioru. Pracownik poczty na pewno zwróci na to uwagę i nie przyjmie takiego listu jako poleconego. Aby list mógł być nadany jako polecony, musi być adresowany na adres budynku/mieszkania (lub lokalu siedziby firmy) i pewnie do konkretnej osoby (lub firmy).

     

    @de_mon jeśli nie wiesz to nie doradzaj.Spokojnie można wysłać list polecony za potwierdzeniem odbioru na skrytkę pocztową,w skrytce zostanie wyłożone AWIZO a jakiś pełnomocnik po prostu odbierze list w okienku
    @de_mon

    Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Sam tak wysyłałem. Dodatkowo dorzuciłem do tego priorytet.

    Koszt 6 zł i 5 groszy. Pisałem już to wcześniej w innym wątku.

    OK w porządku, przepraszam za nieświadome wprowadzenie w błąd w powyższej kwestii.

     

    Jeśli czegoś nie wiesz to zapytaj osób, które mają jakiekolwiek pojęcie na ten temat bo jak na razie to tylko tworzysz jakieś swoje, abstrakcyjne wizje świata.

    @musiolek Nie tworzę "swojej abstrakcyjnej wizji świata", gdyż nie wymyśliłem tego co napisałem wyżej. Pisałem to na podstawie sytuacji jaka spotkała mnie, gdy kiedyś chciałem wysłać list adresowany na skrytkę pocztową właśnie jako polecony. Pani w okienku po spojrzeniu na adres, powiedziała mi, że mogę to wysłać wyłącznie jako list zwykły, gdyż na skr. poczt. nie można wysłać poleconego. W takim wypadku nie wiem czy dotyczyło to może tego konkretnego adresu lub kodu pocztowego, czy może zmieniły się zasady Poczty Polskiej. Sytuacja ta miała miejsce w normalnej placówce Poczty Polskiej, która istnieje już co najmniej kilkanaście lat.

    Przepraszam za wprowadzenie w błąd i zamieszanie. Poszukałem trochę na szybko na innych forach i faktycznie sporo osób, z powodzeniem wysyła listy polecone, nawet za potwierdzeniem odbioru, na skrytki pocztowe. Jednak widziałem też wpisy osób, którym jak i mi odmówiono nadania listu jako poleconego na skr. poczt.

  7. Mam pytanie. Otóż w grudniu 2010 roku, w okresie świątecznym nabyłem C+. Pakiet Optimum HD + Canal+ HD, gdyż chciałem wziąść udział w konkursie z telewizorami.

    Telewizor wygrałem. Jakiś miesiąc temu był tzw. oglądaj więcej za mnie itd. Po tym czasie dzwonił ktoś z C+ i przedłużyłem promocję na Prestiż HD, czyli max. Dodatkowo mogłem nabyć kolejny dekoder HD na własność za 49zł i tak też zrobiłem.

    Chodzi mi o to, czy pomimo tego telewizora i tego wszystkiego, mogę wysłać im pismo z wypowiedzeniem umowy, z racji tego., że zmienili regulamin.

     

    Bardzo mi zależy na pilnej i fachowej pomocy, gdyż nie wiem, czy mi przysługuje takie prawo.

     

    ps. jak powinno wyglądać takie pismo, jakie dane zawierać i w jaki sposób być umotywowane. Aha jaki jest adres do korespondencji, żeby wysłać wypowiedzenie.

     

    ...

    Wypowiedznie musisz wysłać do 31 marca.

     

    CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.

    02-100 Warszawa

    skr. poczt. 8

     

    Najlepiej poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

    ...

     

    Ps: Czy przysługuje Ci prawo do zerwania umowy niech odpowie ktoś inny bo tego nie wiem xD

     

    Nie da się wysłać listu poleconego adresowanego na skrytkę pocztową, a już tym bardziej za potwierdzeniem odbioru, ponieważ w takim wypadku nie ma kto poręczyć odbioru. Pracownik poczty na pewno zwróci na to uwagę i nie przyjmie takiego listu jako poleconego. Aby list mógł być nadany jako polecony, musi być adresowany na adres budynku/mieszkania (lub lokalu siedziby firmy) i pewnie do konkretnej osoby (lub firmy).

     

    Prawo do zerwania umowy przysługuje zawsze, pytanie powinno brzmieć jakie mogą być konsekwencje. Operator nie może odmówić rozwiązania umowy, nawet zawartej na czas określony. Jednak w takim przypadku może obciążyć Abonenta kosztami przyznanych ulg i upustów jeśli takie były np. związane z promocją (niższy abonament, obniżona opłata instalacyjna/aktywacyjna). W takim przypadku ważne są zapisy zawartej umowy, które często zawiera odrębny regulamin, one zazwyczaj określają na jakich warunkach można rozwiązać umowę oraz w jakiej formie i gdzie złożyć wypowiedzenie. Warto zwrócić przy takiej okazji uwagę czy zapisy te są prawnie legalne, tzn. nie zawierają nic z rejestru klauzul niedozwolonych (jest on bardzo długi), ale nawet w takim przypadku, jeśli w grę wchodzi ograniczony czas, raczej trzeba się do nich dostosować, oraz jednocześnie zaskarżyć (zgłosić) niedozwolone zapisy chyba do UOKiK.

     

    Wg mojej opinii , jeśli telewizor był nagrodą, która była losowana, wśród osób, które w określonym terminie zawarły umowę, a nie przyznawana każdemu za jej zawarcie, to raczej nie podlega on zwrotowi czy jakiejś opłacie karnej, chyba że regulamin konkursu oznajmia inaczej. Natomiast za obniżony abonament, lub dekoder sprzedany po niższej niż nominalna cena, Operator pewnie może naliczyć opłatę karną za przyznane ulgi.

     

    P.S. Nie jestem prawnikiem ani specjalistą z tego zakresu, więc z góry przepraszam jeśli popełniłem jakiś błąd. To co napisałem opieram na własnych doświadczeniach z różnymi umowami oraz na informacjach przeczytanych (lub zasłyszanych) przy różnych okazjach.

  8. Z najnowszym softem (2.08B4) w dekoderze Ariva 200, aktualizacja modułu jest faktycznie niemożliwa. Po prostu moduł nie wykrywa obecności nowszej wersji oprogramowania na transponderze. Tak samo sprawa ma się w przypadku dwóch wcześniejszych wersji softu do Arivy 200, tzn. 2.07B8 i 2.07B3. Osobiście sprawdziłem jeszcze możliwość aktualizacji modułu przy wgranych softach 2.01B5 i 2.05B7 - tutaj w obu przypadkach aktualizacja była możliwa i odbyła się poprawnie.

     

    Aktualizacja modułu trwała ok 15minut, a po tym zabiegu pracuje on stabilnie. Podczas ponad godzinnego testu, moduł nie zawiesił się ani razu, jak też ani razu nie pojawił się (nawet na chwilę) komunikat "zakodowany", nawet po przełączeniu z kanału FTA włączonego przez klika minut na dowolny kanał kodowany (z pakietu), co na poprzedniej wersji oprogramowania modułu zdarzało się dość często. Przełączanie (dekodowanie) kanałów SD odbywa się wyraźnie szybciej, natomiast kanałów HD może minimalnie szybciej.

  9. Z tego co to widzę to tylko transmisje/streaming mp3 działa jeśli stacja nadaje ogg albo inaczej to nie pójdzie .... wklej prosze co tam dokładnie doadałeś to zerkniemy. Zmieniając playlisty shoutcasta trzeba pamiętać o znaku końca każdej linii - jak w linuxie NUL :)

    A wpisy mają postać Item=http://adres.ip.stacji : port / nazwa stacji NUL Jak stacja ma podany adres do playlisty albo bezpośrednio do pliku to nie zadziała :(

     

    Tak wyglądają wpisy, które dodałem:

    Item=http://icecast2.977music.com/80s/.977 The 80s Channel - 977MUSIC.COM
    Item=http://icecast3.977music.com/80s/.977 The 80s Channel - 977MUSIC.COM
    Item=http://icecast1.977music.com/80s/.977 The 80s Channel - 977MUSIC.COM
    Item=http://icecast2.977music.com/80s/.977 The 80s Channel - 977MUSIC.COM
    Item=http://relay3.slayradio.org:8000/SLAY Radio - 128kbps, relay3
    Item=http://relay1.slayradio.org:8000/SLAY Radio - 128kbps, relay1

     

    Faktycznie może być to mój błąd, bo w adresach pierwszej stacji nie ma portów. Pewnie założyłem, że jak jest deafultowy 80, to nie trzeba go podawać.

    Dzięki za zwrócenie uwagi na ten szczegół. W wolnej chwili uzupełnię wpis, wgram jeszcze raz nowy soft i sprawdzę czy stacja działa.

  10. Po krótkim teście nowego softu, opiszę wrażenia n/t zmienionych cech i nowych funkcji.

     

    Po pierwsze, czas przełączania przy zmianie kanałów jest zauważalnie dłuższy. Nie robiłem pomiarów stoperem, ale na oko przełączanie trwa około prawie 2x dłużej, niż w ostatniej stabilnej i wcześniejszych wersjach softu (karta TnK w czytniku).

    Po drugie, zmniejszono rozmiar czcionki w opisach programów (dostępnych po 2x i 3x naciśnięciu przycisku info), oraz w media playerze (nazwy plików). Zaletą tego jest to, że więcej informacji mieści się na ekranie bez potrzeby przewijania opisów, natomiast wadą może być utrudnione czytanie przy małych przekątnych ekranu.

    Po trzecie, na liście kanałów (dostępnej po naciśnięciu klawisza OK), informacja o kanałach kodowanych (znak $) znów znajduje się po lewej stronie, na początku nazwy, tak jak było to w starych softach.

    Po czwarte, skanowanie nieba (FastScan Telewizja na Kartę) trwa strasznie długo, do tego stopnia, że po kilku minutach czekania i znalezieniu części dostępnych programów, zdecydowałem się przerwać skanowanie (na sofcie 1.04B7 odbywało się to bardzo szybko).

     

    Z nowych cech (oprócz znanej już wszystkim funkcji odbioru stacji ShoutCast), zauważyłem, że po naciśnięciu przycisku "Edit", oprócz obecnych dotychczas informacji, pojawiła się nowa, mianowicie rozdzielczość w jakiej nadawany jest kanał. Informacja o bitrate, nadal jest zamrożona, tak jak w ostatnich stabilnych softach.

    Jeśli chodzi o funkcję odbioru radia internetowego, to jest ona dostępna z poziomu media playera (nowa zakładka), więc można z niej skorzystać wyłącznie przy podłączonej pamięci zewnętrznej (pendrive lub HDD-USB), na której zresztą zapisywane są listy stacji radiowych. Listy te, pobiera się automatycznie z kilkunastu dostępnych kategorii, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na pilocie, niestety mało jest w nich stacji polskich. Jak wspomniał wcześniej "brain", listy można edytować i dodawać swoje ulubione stacje. Sprawdziłem to i dodałem adresy dwóch stacji: 977music.com The 80's i SlayRadio. Pierwsza z nich niestety nie działała (buforowała się ale nie odtwarzała), natomiast druga działała, ale czasem dostawała delikatnej "czkawki", za to na komputerze w odtwarzaczu Exaile pod linuksem, obie działały poprawnie bez żadnych zakłóceń. Funkcja odtwarzacza ShoutCast, jest jeszcze dość niestabilna - czasami dekoder potrafił się zawiesić i pomagało tylko wyłączenie i ponowne włączenie, a czasami następowały samoczynne restarty po wybraniu stacji radiowej.

     

    Ze względu na wolne przełączanie kanałów, oraz niestabilną jeszcze funkcję odtwarzacza radia internetowego, ponadto wymagającego stale podłączonej pamięci zewnętrznej, zdecydowałem się na razie na powrót do ostatniego stabilnego softu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...