Skocz do zawartości

Polkit

Użytkownik
  • Postów

    29
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Polkit

  1. Spółka telewizyjna Viacom International Media Networks oraz firma producencka Endemol wprowadzą na rynek nowy kanał rozrywkowy dla kobiet pod nazwą Viacom Blink!. Stacja zadebiutuje latem br. w Polsce.

     

    Viacom Blink! zaoferuje ofertę programową złożoną z propozycji i formatów telewizyjnych ze światowej oferty firmy Endemol. W ramach długoterminowej współpracy między partnerami, VIMN otrzyma dostęp do ponad 4 000 godzin programów do wykorzystania w telewizji oraz na platformach cyfrowych.

     

    Na antenie stacji, kierowanej do kobiet w wieku 16-49 lat, emitowane będą seriale (“Hot in Cleveland - Rozpalić Cleveland”, “Rescue Special Ops - Ekipa ratunkowa”, “The Secret Life of Us”, “Spirited”, “Home and Away”), programy lifestyle`owe (“Make Me A Supermodel”, “Gok`s Fashion Fix”), formaty rozrywkowe i reality (“The Little Couple - Wielka miłość małych ludzi”, “Fear Factor – Nieustraszeni”) czy programy i seriale dokumentalne (“Forensic Investigators – Sekrety zbrodni”). VIMN prowadzi rozmowy z dystrybutorami, aby ofertę programową Viacom Blink! poszerzyć także o propozycje filmowe.

     

    Pierwszym krajem na świecie, w którym zadebiutuje Viacom Blink! będzie Polska. W momencie startu latem br., stacja będzie dostępna w ofercie platformy N oraz sieci kablowej Multimedia Polska, jak również u innych operatorów, docierając do ponad miliona gospodarstw domowych. Stacja nadawać będzie w formacie 16:9 w standardowej rozdzielczości. O planach wprowadzenia wersji HD nadawca na razie nie informuje.

     

    VIMN oraz Endemol rozważają również możliwość rozszerzenia dystrybucji kanału o kraje Europy Środkowej, Bliskiego Wschodu czy Ameryki Łacińskiej. Za wprowadzenie Viacom Blink! na rynek odpowiada Bhavneet Singh, managing director oraz executive vice president, Emerging Markets wraz z zespołem w składzie Miki Chojnacka - vice president, Entertainment oraz Nicholas Walters - vice president, Corporate Development VIMN’s Emerging Markets.

     

    Była mowa o kanale dla mężczyzn (Spike), a dosyć nagle pojawia się kanał dla kobiet. Jak myślicie, czy się utrzyma przy tak dużej konkurencji wsród kanałów dla pań?

  2. Dla mnie oglądanie filmów z napisami to jakieś totalne nieporozumienie... Zamiast oglądać film, śledzić akcję, skupiamy się na czytaniu napisów, treść gdzieś przechodzi bokiem zupełnie niezauważona i w efekcie po 10 minutach nudnego gonienia za znikającymi napisami przerzucamy na inny kanał, bo jaki sens ma takie "oglądanie"? Film to nie książka, żeby czytać tekst - napisy zabijają to co w filmie najważniejsze - OBRAZ...

     

    To dlaczego znakomita większość filmów w kinach jest wyświetlana z napisami? Czy publiczność kinowa, mimo że mniejsza przecież od telewizyjnej, rożni się jakkowlwiek? Raczej nie.

     

    Zresztą, Polacy nie chcą napisów. Najlepszy dowód na to, że kilka stacji próbowało wprowadzić programy z napisami, bo tak taniej - nie trzeba płacić lektorowi, organizować nagrania, wystarczy dać "cioci Krysi" do przetłumaczenia i gotowe

     

    Kiedy przetaczała się w Polsce dyskusja nt. wprowadzenia napisów (wywołana przez "Dziennik"), jedym z argumentów przeciw było to, że napisy są od "szeptanki" ...droższe

     

    (albo ściągnąć gotowe tłumaczenie z netu, znamy to, prawda? :))

     

    A o tym nie słyszałem...

     

    Ale skończyło się to kompletną klapą, bo nikt nie chciał tych programów oglądać i szybko wyleciały z ramówki.

     

    Pełna zgoda. Dlatego należy wprowadzić wybór pomiędzy lektorem a napisami i oryginalną ścieżką. Wtedy "wszyscy" będą zadowoleni ;)

     

    Za to ostatnio czytałem, że TVN postanowił nadawać programy z napisami... Tak, to już akurat kolejne dziwactwo w stylu tej stacji, ani mnie to dziwi, ani bulwersuje, bo i tak jej oglądam.

     

    Ale przcież lektor cały czas pozostaje na antenie. Tylko dodano możliwość wyboru, co jest oczywiście godne pochwały

  3. Skąd wy te statystyki zbieracie?

     

    My nie zbieramy, ale zbiera organ konstytucyjny o nazwie "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji". Organ wydaje w marcu dokument "Informacja o podstawowych problemach radia i telewizji". I tam na końcu są takie mapki, które pokazują zasięg poszczególnych stacji. Według tych danych Polsat nadawany jest na obszar 73% kraju i dociera do 85% mieszkańców kraju, a TVN odpowiednio: 22% i 47%

     

    Cytowanego fragmentu autorem jest Andrzej Zarębski a nie Zygmunt Solorz.

     

    I ma w tym fragmencie absolutną rację. Solorzowi nie chodziło o nic innego, jak na zarobieniu pieniędzy. Podczas procesu koncesyjnego Solorz rozciągał przed KRRiT wizję "prywatnej telewizji publicznej". Najpewniej to (i fakt polskiego pochodzenia inwestora, co było obsesją Markiewicza - obsesją Markiewicza nie były walizki pieniędzy od Solorza, co przy okazji likwidacji naziemnej Polonii 1, zawsze sugeruje Majkell z m.in RadioPolski czy media2.pl) spowodowało uzyskanie koncesji. A że Solorz jest skąpcem, uzyskiwał zysk jak najtaniej - czyli kierując programy do widzów na wsiach i małych miastach (np. "Disco Relax", czy "Idź na całość" - u nas prime-timowe widowisko, a w Ameryce od zawsze chodzi w przedpołudniowym paśmie dla gospodyń domowych)

     

    A jak ktoś by się pytał, czego jestem fanem, odpowiadam: niczego

  4. Najbardziej według mnie to widać kiedy np. do "Dzień Dobry TVN" przychodzą na rozmowę aktorzy najbardziej znani z filmów czy seriali "TVP", tzn. co by się nie działo to na temat tych produkcji jest cisza w rozmowie...

     

    Wyobraźmy sobie że Monika Olejnik zostaje zaproszona do RMF FM. Czy będzie tam chociaż wzmianka o "Gościu Radia Zet"?

     

    Mój pomysł nie przewiduje odkodowania kanałów "TVP"

     

    Akurat tu się pomyliłem - zamiast innego słowa napisałem "odkodowanie". Ale i tak Twój pomysł nie podniesie ściągalności abonamentu

  5. Ja widzę, że niektórzy postrzegają biznes medialny jako wymienianie złośliwości między jedną a drugą korporacją...

     

    co natychmiast wykorzystało "ITI" (w strachu, że ich "TNK" pójdzie z dymem) i wspólnie z sieciami kablowymi zablokowała pomysł (doprowadziła do odwołania Piotra Farfała)

     

    Jeden artykulik, jakiś dowód. O nic więcej nie proszę.

     

    Wtedy "ITI", sieci kablowe, czy inne platformy nie miałyby na to według mnie ŻADNEGO "haka", a efekt dania szerokiego dostępu do kanałów "TVP" i przy okazji zwiększenia wpływów z abonamentu zostałby osiągnięty

     

    Odkodowanie kanałów TVP nie jest absolutnie żadnym powodem dla którego ludzie (wyłaczając oczywiście ludzi z tego forum) mieli by gremialnie zacząć płacić abonament.

  6. Zwracam się do was z pytaniem, co mogło być przyczyną awarii (?) w tunerze Mediasat Pionieer. Otóż, przy włączeniu dekodera widać komuniktat wzywający do włożenia karty do terminala, choć karta jest włożona. Czy na to mogły mieć wpływ te powody:

    - niedawno sprzęt został trochę wgnieciony na wierzchu obudowy.

    - niezapłacony został abonament (ale ja nie jestem abonentem)

    Mam nadzieję że coś poradzicie ;)

  7. Na 4fun.tv zostały znaczniki (logo i oznaczenie wiekowe) przesunięte bardziej na środek.

    Najprawdopodobniej z powodu abonentów posiadających pewne stare graty... A grafika aplikacji SMS-owych została nieco odświeżona

    TVP1

    Po tym, jak TVP ogłosiła, że "od dziś jesteśmy obiektywni", wzięła się za publicyst(y)kę. Z anteny TVP1 znika program Joanny Lichockiej "Z refleksem", a zastępuje go "Flesz wyborczy" prowadzony przez... Przemysława Babiarza. Według Stanisława Wojtery (rzecznika TVP) Babiarz ma zapewnić wiarygodność programu jako osoba nie kojarzona z polityką

    źródło: Rzeczpospolita

  8. 1. Graficy dostali zadanie zrobienia nowego jingla

    2. Szukając inspiracji przypadkowo właczyło im się TVN24

    3. Pomyśleli sobie "Eee tam, zrobimy podobny - nikt się nie skapnie"

    4. I tak mamy nowy jingiel reklamy :D

    TVP2

    Programy lokalne i teleturnieje straciły widzów po zmianie ramówki TVP 2

     

    Na zmianie pory emisji teleturniejów i programów lokalnych w TVP 2 tracą na razie zarówno przeniesione audycje, jak i objęte zmianami pasma – wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

     

    Programy regionalnych oddziałów Telewizji Polskiej od 20 kwietnia ukazują się w TVP 2 o godz. 16. Po czterech dniach emisji gromadziły średnio 430 tys. widzów. Tymczasem w marcu, gdy były nadawane o 17.30, przyciągały niemal dwa razy tyle widzów – 850 tys. Spadł też ich udział w rynku: o godz. 16 wynosi 5,8 proc., w marcu o 17.30 wynosił 7,5 proc.

     

    W wyniku zmiany straciły też teleturnieje, które są teraz nadawane o 17.30 i po czterech dniach gromadzą średnio 0,5 mln widzów. W marcu emitowane o 19.30 teleturnieje miały trzy razy więcej widzów – 1,5 mln. Ich udział w rynku w nowym paśmie spadł do 5 proc. (w marcu wynosił 9,9 proc.).

     

    Straciły też pasma, których dotyczą zmiany. W godz. 16-16.30 programy lokalne dają Dwójce średnio 690 tys. widzów mniej, niż w marcu przyciągały o tej porze powtórki. W paśmie 17.30-18 teleturnieje ogląda teraz 350 tys. osób mniej, niż w marcu przyciągały do tego pasma audycje lokalne. A powtórki (głównie serialu ”Bulionerzy”) w paśmie o 19.30 mają 660 tys. widzów mniej, niż w marcu gromadziły o tej porze teleturnieje.

    Zmiana pory emisji programów regionalnych w Dwójce była podyktowana ”dążeniem do optymalizacji ramówki” ( :D ) - tak decyzję zarządu TVP uzasadniał rzecznik prasowy Stanisław Wojtera.

     

    Zastanawiam się, kto im podpowiada takie ruchy (wtyczka konurencji?)...

  9. Pamiętam jak na drugiej edycji był Big Cyc i Skiba prowadził konkurs zakładało się prezerwatywę na głowę i kto szybciej nadmucha aż pęknie wygrywał

     

    To już się nie dziwię, dlaczego nazwywano ją niekiedy "Inwazją Moczu"...

  10. Jak już to nie mp3

     

    Jasne że MP3. W stacjach lokalnych grają tak (przynajmniej w niektórych) To że napisali na Wikipedii to nie znaczy że tak jest w rzeczywistowści

     

    Zresztą już dysk 80 GB wystarczy dla typowej rozgłośni radiowej bo i tak góra 30-40 utworów w playliście mają.

     

    Oczywiście żadna stacja radiowa nie ma takiej krótkiej playlisty, np. Eska wyemitowała wczoraj 115 niepowtarzalnych piosenek (na 223 odtworzenia)

  11. Ja bym był za zapisem mówiącym o tym, że jeśli jakiś zagraniczny kanał wchodzi do Polski i przez powiedzmy 3 miesiące nie znajdzie się w żadnej platformie to wylatuje.

     

    Złapałem się za głowę :brawo: Jedynym źródłem sygnału TV nie jest tylko antena satelitarna, ale także sieć kablowa i IPTV - musisz się z tym pogodzić :)

  12. ale przecież tylko i wyłącznie dzięki Polsatowi sprzedaje się Cyfrowy Polsat, więc jest to wykluczone.

     

    Ile kto w naszym domu w tym tygodniu obejrzał coś w Polsacie? Liczyłem i wyszło mi... że średnio dwie propozycje programowe. Może ludzie kupują CP... bo tak :D

  13. W tym roku i tak VIVA mocniej rozpromowała temat Comet - na RMF Maxxx kilkakrotnie o tym wspominano, a po przecież poniekąd reklama konkurencyjnej grupy medialnej ;)

     

    Viacom nie ma w Polsce żadnych gazet, a Bauer żadnych telewizjii muzycznych :) Blok "VIVA polska" rozpoczynał się wpół do jedenastej.

  14. @panjacku - różnica pomiędzy VIVĄ a 4Fun.tv jest podobna do różnicy między Zetką a niezrzeszoną stacją lokalną - VIVA (i Zetka) puszcza za pieniądze, a stacja lokalna (4Fun.tv) - bo to jest popularne.

  15. http://euro200.net/ - tam mamy listy przebojów z Europy (także z Polski). Gdybyśmy obejrzeli sobie wymienioną wyżej Top1 a potem zajrzli na stronę, to byśmy zobaczyli że w Finlandii nr1 jest Fintelligens - Mika Boogie, a nie przebrzmiałe "Jai Ho!". VIVA puszcza muzykę, która ogólnie mi się podoba. Tyle, że podobają mi się także stare piosenki, które powinno się tej młodzieży podać, i pokazać że "kiedyś też była muzyka" 4Fun.tv to rozumie - VIVA musi wyjść z Eskowego myślenia
  16. Grupa 1. TVN Warszawa, Kuchnia TV

    Grupa 2. Polsat News

    Grupa 3. VH1

    Grupa 4. Nat Geo Music

    Grupa 5. Discovery Channel

    Grupa 6. 4Fun.tv, TVN Meteo

    Grupa 7. Kino Polska, TV4

    Grupa 8. TVP Polonia

    Grupa 9. Cartoon Network

    Grupa 10. Baby TV

    Grupa 11. Nickelodeon

    Grupa 12. Superstacja

    Grupa 13. BBC CBeebies

    Grupa 14. TVN 24

    Grupa 15. VIVA Polska, TVN Style

    Grupa 16. Rebel TV

    Grupa 17. TVP Kultura

    Grupa 18. TVS, TV Puls

    Grupa 19. Boomerang, TVN CNBC Biznes

    Grupa 20. TVP Info

  17. @pablo21 - już myślałem, że nikt mnie nie wesprze :]

     

    To przecież nie jego wina... Oczywiście Viacomu...

     

    To wina targetu, pod który trzeba dostosować program. Z badań wychodzi, że zamiast Hanki target woli słuchać Gagi i D.Guetty - to ich puszczają. Tak po prostu robi się radio czy muzyczną telewizję (za pomocą badań) - żaden ruch nie jest przypadkowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...