Skocz do zawartości

Jacek1

Użytkownik
  • Postów

    85
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Jacek1

  1. Mam pytanie w związku z komunikatem HDCP i czerwoną ikonką ( trókącik) na dekoderze kiedy wyłączę TV.

    A przeszkadza Ci to w czymś? To jest zabezpieczenie przed kopiowaniem sygnału. Więcej na Wikipedii.

    Jasne, że może przeszkadzać. Gdy pojawia się ten komunikat dekoder jest kompletnie zablokowany - nie działają ani wyjścia fonii, ani YPbPr.

    Przeszkadza więc na przykład każdemu, kto ma podłączone 2 telewizory HD, jeden do wyjścia HDMI dekodera, drugi do wyjścia YPbPr, bo po zgaszeniu tego podłączonego do HDMI na drugim telewizorze widać już tylko planszę o problemie HDCP. Przeszkadza też w słuchaniu audio kanału TV, bez oglądania cały czas jego obrazu na TV.

     

    Na szczęście da się pozbyć tego problemu - do tego celu wymyślono kable iHDMI.

  2. Teraz pytanie - jak to zrobić i czy da radę?

    Dobrze kombinuję, że da rade podłączyć tuner do TV za pomocą iHDMI, a nagrywarkę do tunera prze EURO?

    Podobno niektóre tunery sieją błędy, jeśli wykrywają 2 aktywne podłączenia...

    Jeśli Twój dekoder Vectry to któryś z tych produkowanych przez ADB http://www.vectra.pl/pdf/instrukcja_obslugi_STB_HD.pdf to w nich wyjście SCART nigdy nie działa równocześnie z wyjściem HDMI. Za to wyjście YPbPr a i owszem. W związku z tym wystarczy mieć jakąś nagrywarkę HD (coś w stylu: Hauppauge HD PVR, DarkCrystal HD Capture Station , Colossus lub DarkCrystal HD Capture Pro) i można oglądając obraz w HD na telewizorze podłączonym kablem iHDMI zgrywać z wyjście YPbPr to samo, również w HD.

  3. Przyjrzyj się tekstowi, który "zacytowałeś" a temu WIDOCZNEMU na stronie CP.

     

    Tylko nadmienię. W ulotkach kanały, które nie są gwarantowane są oddzielone, oznaczone i opisane. żadnego wprowadzania w błąd nie ma.

     

    PS. Nie chcę być uszczypliwy, ale na stronie n http://n.pl/oferta/kanaly.html jakoś nie widzę informacji, że TCM, CN, TVN+1 HD, CNN i nFilm są tylko do konkretnego czasu dostępne. ;)

    Jak to nie ma?

    http://n.pl/fileadmin/pdf/14.12.2011_powiadomienie.pdf

    Na stronie tej kanał TVN HD+1 jest wymieniony w pierwszym rzędzie jako kanał wchodzący w skład oferty CP. Skoro tak, to wycofanie go z tej oferty da abonentom prawo do wypowiedzenie umowy bez konsekwencji.

  4. pomocy posiadam monitor lcd HP L2045w 20 cali i mam w nim dwa wejscia podlaczylem nboxa do dvi w HP-ku i HDMI w nbox i mam blad hdcp.znalazlem info ze ten monitor ma obsluge hdcp . a wiem ze inne urzadzenia dzialaja na tym HP i tym kablu. co robic? gdzies slyszalem ze w menu serwisowym nbox ma mozliwosc wylaczenia tej opcji hdcp ale czy to prawda? help me! (dodam ze na tym kablu dziala na tv samsung led 32 cale z serii 7000 i nie ma problemu)

     

    Zacznij od wysłania do włączonego dekodera sekwencji *7 z pilota nboxa.

  5. Tak moj drogi. Ale jesli zaznaczysz w wypowiedzeniu ze wypowiadasz umowe w zwiazku z usunieciem tego ze kanalu wtedy wypowiedzenie mozna dac chocby jutro. Taka sama sytuacja jest z wypowiedzeniem umowy. Mozna je dac juz dzisiaj ale trzeba zaznaczyc ze w trybie zachowania okresu wypowiedzenia. Wypowiadam juz ktorys raz umowe w N i nigdy nie bylo zadnego problemu. Jutro zanosze wypowiedzenie do salonu Nki. Zobaczymy kto mial racje. Jesli uwazasz ze konsultancji to idioci to zadzwon prosze bardzo a nie zgrywasz doswiadczonego. Specjalnie poswiecilem czas i rozmawialem z kilkoma kosuntantami. Powiedzieli to samo.

    Idąc tym tokiem rozumowania, to w dowolnym momencie po zawarciu umowy mógłbyś składać wypowiedzenie zaznaczając w nim, że składasz je na wypadek gdyby kiedykolwiek zlikwidowano jakiś kanał i że wnosisz, aby to wypowiedzenie stało się skuteczne na koniec miesiąca gdy wyłączony zostanie jakikolwiek kanał z oferty.

  6. Wypowiedzenie mozna juz teraz skladac. Lepiej zlozyc wczesniej niz potem bedzie za pozno.

    Bzdura. Nikt Ci nie uzna takiego wypowiedzenia. Nie możesz wypowiedzieć umowy z powodu, który jeszcze nie wystąpił. Dlatego jeszcze raz - wypowiedzenie można złożyć po wyłączeniu kanału.

     

    Proponuje panie madry skonsultowac sie z telewizja N a potem cokolwiek komentowac.

     

    http://www.tvn.pl/grupatvn/media/pressInfo/60

    To jest komunikat nadawcy - TVN S.A., a nie operatora n-ki - ITI Neovision. Teoretycznie ITI Neovision może nawet nadal nadawać nieistniejący kanał, tak samo jak nadaje TVP 1 HD.

  7. Pod jakim pretekstem?

    Przecież ITI Neovision ani nie wyłączył jeszcze TVN+1, ani nawet tego nie zapowiedział.

     

    Oby się nie okazało, że Ci których namówisz do przedwczesnej rezygnacji zostaną potraktowani jako abonenci zrywający jednostronnie umowę i będą w konsekwencji obciążeni przewidzianymi w regulaminie karami umownymi.

  8. Zastanawiam się jeszcze nad tańszym rozwiązaniem:

     

    Podłączeniem turbo dekoder do jednego odbiornika TV kablem HDMI a do drugiego TV kablem Scart.

    Tylko czy dekoder turbo jednocześnie podaje sygnał na oby dwa te wyjścia ?

    Nie. Albo działa jedno, albo drugie.

     

    To znaczy nie koniecznie w jednym czasie, ale przez na przykład przez przełączenie na pilocie.

    Nie chciałbym wyjmować wtyczek z gniazd dekodera żeby raz oglądać w jednym pokoju a za drugim razem na drugim odbiorniku TV. Po prostu na stałe podłączone byłyby dwa kable do wyjść HDMi / Scart.

    Jeśli oba Twoje telewizory są przynajmniej HD ready to to rozwiązanie jest kompletnie bez sensu, bo na złączu SCART masz wizję tylko w formacie SD. Żadne HD stamtąd nigdy nie wychodzi.

     

    Zamiast ze SCART możesz skorzystać z wyjścia YPbPr (component HD) turbodekodera. Nie dość, że jest ono aktywne równocześnie z wyjściem HDMI, to na dodatek daje obraz w pełnej rozdzielczości. Jedynym wyjątkiem jest oglądanie kolekcji VoD, które w HD są dostępne tylko poprzez HDMI.

     

    Aby obyć się bez splittera HDMI będziesz potrzebował przeciągnąć do jednego telewizora kabel iHDMI, a do drugiego kable component i 2xcinch-cinch. Pamiętaj aby kabel component, to był faktycznie kabel do przesyłania wizji HD z końcówkami w kolorach czerwonym, niebieskim i zielonym (a nie do przesyłania sygnału composite i fonii - kolorki czerwony, czarny, żółty). Wraz z kablem component musisz posłożyć kabel 2xcinch-cinch z fonią, a do połączenia HDMI-HDMI użyć kabla iHDMI, bo jeśli dasz zwykły pasywny kabel, to po zgaszeniu telewizora nim podpiętego na drugim będziesz oglądał tylko planszę o problemie HDCP.

  9. Można znaleźć takie pasywne rozdzielacze za ok. 40 zł. Tylko czy będą działać ?

    Pasywne rozdzielacze nadają się tylko do rozdzielania nieszyfrowanego sygnału HDMI.

     

    Nboxy szyfrują sygnał protokołem HDCP, więc rozdzielacz musi go deszyfrować i robić dwa nowe strumienie sygnału HDMI, z których każdy musi być szyfrowany kluczami HDCP podłączonego odbiornika. Pasywne rozdzielacze to tylko gniazdka i druciki... więc nic takiego z sygnałem zrobić nie potrafią.

  10. Nie ma żadnego komunikatu. Dzwoniłem na infolinie, próbowałem wszystkich restartów itp - nic nie działa.

    Na innych forach wyczytałem, że problem jest szerszy dotyczy wielu TV i wsparcia HDCP ale n-ka udaje, że go nie ma...

    Jaki masz model nboxa (pierwsze 4 litery numeru seryjnego)?

    Co pali się na jego wyświetlaczu na panelu frontowym? Jest tam napis "problem HDCP" lub świecący mały czerwony trójkącik?

  11. wystarczy jeden, ale wtedy nie będzie można nagrywac filmu i oglądać np: meczu,

    Jeśli mecz będzie leciał na nSport, a film na MGM to będzie można i nagrywać film i równocześnie mecz oglądać. To samo dotyczy wszystkich programów nadawanych z tych samych transponderów.

     

    VOD bedzie się ściągac wtedy kiedy dekoder będzie w stanie czuwania,

    Będzie się również ciągnął gdy oglądasz dowolny z kanałów z transpondera podstawowego.

     

    To jest głupie ze strony N że reklamują turbo 500GB a recordera 250GB, bo tych wartości nie mamy, dla nas jest dużo mniej odpowiedznio 330 i 80GB, tym sie powinny odpowiednie organy zająć

    Wszystkie platformy satelitarne podają w reklamach i specyfikacji sprzętu całkowitą wielkość dysku...

  12. @Yaneiro, Nboxy jak wyłączasz z pilota przechodza w stan jak by Hibernacji. dysk jest zatrzymywany ale całość jest w gotowości do szybkiego uruchomienia bądź nagrania czegoś podczas jak nas nie ma w domu.

    Taki znów zahibernowany to on nie jest. W czasie standby nbox przełącza sobie obie anteny na transponder podstawowy, z którego ciągnie sobie VoD, i sprawdza czy nie ma dla niego aktualizacji uprawnień i oprogramowania. Poza tym realizuje wszelkie wcześniej zlecone nagrania. Cały czas monitoruje też wejście ethernetowe, przez które udziela odpowiedzi na zdalne zapytania, i wykonuje zdalne komendy na przykład zlecające nagranie czegoś lub zapisanie zlecenia jakiegoś przyszłego nagrania.

  13. i dokładnie pytanie (jakie mi zadał) brzmi: czy akceptuje pan zmiany programowe jakie będą miały miejsce od dnia 01,02,2011 jak np. dodanie kanałów BBC, proszę odpowiedzieć Tak lub Nie!
    Chcą abonentów wziąć "sposobem" - teraz powiesz, że zmiana odpowiada, a po ich wprowadzeniu - podwyżka abo. ;) I nie będzie tłumaczenia, że teraz nagle nie odpowiada. ;)

    Każda podwyżka abonamentu (nie wynikająca bezpośrednio ze zmian przepisów prawa) w trakcie trwania umowy zawartej na czas oznaczony daje abonentowi prawo do wypowiedzenia umowy bez konsekwencji. Więc w czym problem?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...