Skocz do zawartości

FIGA1

Użytkownik
  • Postów

    112
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez FIGA1

  1. Dzień dobry, w dniu dzisiejszym niespodziewanie przestały być u mnie dekodowane kanały C+1 HD i Domo+HD. Wszystkie pozostałe kanały działają normalnie. Sprzęt z jakiego korzystam to moduł cam z ofertą NC+MIX. Próbowałem wyszukać ponownie wyżej wymienione kanały według parametrów zamieszczonych na stronie satkurier-a , jednak nie dało to żadnego pozytywnego rezultatu. Dotychczasowe parametry(działające do wczoraj) to transponder 11.411H. Ciekawe, czy to problem po stronie nadawcy, czy może moduł powoli dogorywa.

  2. Witam,

    FIGA1 Dziękuję za informację.

    Sprawdź jeszcze dokładnie czy masz te wszystkie programy:

    http://www.skylink.sk/prehlad-balickov/digital

    * Program dostupný iba pre karty používané na území Českej republiky.

    Ciekawe ?

    Wszystkie programy z podlinkowanego spisu u mnie działają. Czasem tylko zdarza się, że trzeba dłużej poczekać na wskoczenie uprawnień do odbioru. Wtedy wystarczy zostawić dekoder włączony na CT 1 HD przez jakąś godzinę i wszystko wraca do normy.

  3. Ja u siebie nie zaobserwowałem różnic w dostępie do oferty. Moja karta jest z rynku słowackiego i spokojnie mam dostęp zarówno do kanałów np. Markiza HD, STV 1 i 2 HD, DOMA HD, czyli tych oznaczonych jako tylko dla Słowacji jak i do kanałów ČT Sport HD, ČT :D/ČT art, Prima HD, Nova HD, czyli tych dla rynku czeskiego. Obecnie mam aktywny tylko pakiet Digital HD i wszystkie programy działają, mając przez chwilę na próbę wykupiony pakiet Komplet też nie stwierdziłem różnic względem kart zarejestrowanych w Czechach czy na Słowacji. Na mojej słowackiej karcie działała pełna oferta Skylink.

  4. Też interesowałaby mnie możliwość ,,zdobycia" oferty sky Deutschland w Polsce, przykładowo pakiet welt+sport+bundesliga+HD z modułem cam. Niestety, raczej nie jest to możliwe - nie spotkałem puki co żadnego pośrednika pomagającego załatwić formalności :-(. Ja jako filolog ciszę się,że choć część niemieckojęzycznej oferty telewizyjnej dostępna jest FTA via Astra 19,2*E 

    Pozostaje mieć nadzieję,że unia kiedyś wreszcie uwolni rynek operatorów sat na terenie wspólnoty.

  5. ad.1 niestety polskie kanały HD jeszcze jakością techniczną odstają trochę od zachodu. Bitrate jest mały co przekłada się na słabą jakość niektórych kanałów - zarówno na satelicie jak i w sieciach kablowych(kablówki często również korzystają z transmisji satelitarnych w swoich stacjach czołowych). Trafiają się oczywiście kanały dosyłane do operatora światłowodami bezpośrednio od nadawcy, wtedy jakość jest lepsza - jednak do poziomu Niemieckiego, czy UK jeszcze brakuje.

    ad.2 teoretycznie im lepsze komponenty zastosowane w urządzeniu, tym lepszy obraz - na dziś jednak raczej tuner wbudowany w TV będzie więcej niż wystarczający. Z czasem, kiedy pojawią się nowsze rozwiązania technologiczne w tunerach może okazać się, że zewnętrzne urządzenie będzie znacząco lepsze od tego wbudowanego w TV. Puki co jednak jakość obrazu powinna być porównywalna,jeśli nie lepsza w tunerze wbudowanym.

    ad. 3 to,czy wybrać kablówkę czy telewizję satelitarną zależy od wielu czynników. Po pierwsze należy sprawdzić, czy telewizor ma wbudowany tuner DVB-C dla telewizji kablowej lub DVB-S2 dla satelitarnej(wszystkie nowe telewizory LG mają wbudowany tuner DVB-S2). Dalej trzeba wziąć pod uwagę lokalizację, w niektórych nowych inwestycjach deweloper zapewnia dostęp do oferty telewizji kablowej, natomiast zabrania montażu czasz satelitarnych na elewacji/balkonie.

    Osobiście polecałbym jednak telewizję satelitarną ze względu na większą ofertę stacji telewizyjnych, jak i radiowych dostępnych za darmo - tego w żadnej kablówce nie spotkamy.

    Przy telewizji satelitarnej jednorazową niedogodnością jest konieczność instalacji czaszy minimum 80cm - dobrze gdyby było 100cm dla lepszego odbioru w złych warunkach atmosferycznych - oraz konieczność wykonania stosownego okablowania. Jednak dobrze wykonana instalacja TV-SAT-DVBT-FM będzie bezobsługowa przez wiele lat. Na dzień dzisiejszy w NC+ jest jeszcze możliwość zawarcia bezterminowej umowy z modułem przez NC+mix http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/2296-nc-mix-z-modulem-cam , czego Multimedia nie oferuje.

    • Popieram 1
  6. Jeżeli masz tuner z uniwersalnym czytnikiem kart lub moduł wielosystemowy lub tuner z czytnikiem Irdeto, to wystarczy sama karta. W innym wypadku będzie potrzebny dowolny moduł Irdeto. Sama karta kosztuje nominalnie 20 EUR ale u pośredników są różne ceny. Ja płaciłem około 70GBP u pewnego dystrybutora w UK za kartę i wszystkie wymagane opłaty.Po zakupie karty wymagane jest dokonanie opłat: -rejestracyjnej(Registračný poplatok) w kwocie 39EUR i -serwisowej(Servisný poplatok) w kwocie 54EUR za 24 miesiące. Tak opłacona karta daje dostęp do pakietu podstawowego Digital HD http://www.skylink.sk/prehlad-balickov/digital bez dodatkowych opłat lub można wykupić za dodatkową kasę dostęp do pakietów premium. Pełny cennik masz tu: http://www.skylink.sk/cennik-7.html?lang=sk a przegląd zawartości pakietów tu: http://www.skylink.sk/zakladne-balicky

    O wszystkie opłaty zapytaj sklep/osobę u której będziesz kupował kartę Skylink - przeważnie pomagają w rejestracji.

    *Do odbioru węgierskich kanałów z oferty skylink wymagany jest dostęp do pozycji 9*E(na 23,5*E już one nie są dostępne).

  7. Mediaboxa zdajesz do APS za potwierdzeniem to po pierwsze. Następnie powinieneś zaopatrzyć się w ten zestaw http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/2296-nc-mix-z-modulem-cam Gdy będziesz miał w ręku zetaw NC+mix z modułem CAM CI+ powinieneś rozejrzeć się za jakimś tunerem CI+. Podaj proszę więcej szczegółów co do tunera(czy ma mieć wbudowany dysk i jakiej pojemności, czy ma mieć rozbudowane funkcje internetowe i wreszcie jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup), aby można było coś konkretnego doradzić - puki co pewne jest jedynie, że tuner musi mieć dwa sloty na moduły CI+. Dla przykładu taki Kathrein UFS925 https://www.hm-sat-shop.de/hdtv-receiver-sat/kathrein/1639/kathrein-ufs-925-sw-500gb-ci-twin-hdtv-receiver-hbbtv-schwarz?c= kosztuje około 388EUR Technisat taki jak ten https://www.technisat.com/de_DE/DigiCorder-ISIO-S1/352-10904-2801/ 350 EUR a octagon https://www.hm-sat-shop.de/hdtv-receiver-sat/octagon/1655/octagon-sf-1008g-se-hd-intelligence-sat-full-hd-ci-linux?c= już 200 EUR. Wszystko zależy od funkcji na pokładzie. Kolejna sprawa to fakt, że tunery z CI+ dopiero wchodzą do Polski, przez to większy wybór będzie, gdy kupi się sprzęt np. w Niemczech z wysyłką do PL - zakupy za granicą to nic strasznego, wielokrotnie to przećwiczyłem - to jest jedna z tych kwestii, która dzięki członkostwu Polski w UE jest teraz łatwiejsza i przyjemniejsza niż dawniej.

    Jak już będziesz miał wybrany tuner i zestaw NC+mix z modułem, to pozostanie Ci tylko zgłosić się z tym modułem do dowolnego punktu NC+ celem zawarcia umowy na dowolny pakiet. Podobnie robisz w Cyfrowym Polsacie(jeżeli jak piszesz chcesz abonować dwie platformy), przy podpisywaniu umowy wybierasz jako dekoder moduł CI+ i to wszystko. Na końcu dwa moduły do tunera i pozostanie tylko ciszyć się ofertą - a i listę kanałów na własnym sprzęcie można dowolnie konfigurować i kanały FTA oprócz tych kodowanych odbierać :)

  8. Wystarczy dowolny tuner z tzw. uniwersalnym czytnikiem kart i karta Cameleon (po dawnej CYFRZE+) od nc+, która obecnie nadal jest dostępna u tego operatora (wprawdzie tylko wraz z dekoderem, ale karta ta nie jest z nim sparowana). Wówczas żaden moduł CAM nie jest potrzebny. Obojętnie, czy to CI, czy CI+.

     

    W takim razie musiało się ostatnio coś zmienić w polityce operatora, gdyż jeszcze niedawno(początek 2014) nie było za bardzo możliwości wzięcia samej karty jako nowy klient(nawet z dekoderem). Była fala przechodzenia na technologie z conax. Widocznie się z tego wycofali - to nawet dobrze, w takim wypadku dowolne tunery z czytnikeim kart(uniwersalnym bądź seca) będą dobrym pomysłem.

     

     

    obecnie zarówno NC+, jak i Cyfrowy Polsat mają moduły CAM CI+ w swojej ofercie.
    Nie do końca prawda.{...}Natomiast platforma nc+ nie oferuje w ogóle i też nigdy nie oferowała modułów CAM w systemie Conax i parowanych z kartą w ofercie abonamentowej. Moduły takie (typu CI+, również w trybie "legacy") można było kupić tylko w ofercie prepaid i tzw. nc+ mix. Nie wiem jednak, czy wciąż są one w tej ofercie dostępne. W typowej ofercie abonamentowej na pewno nie.

     

    Owszem można mieć moduł w ofercie abonamentowej NC+. Wystarczy tylko zakupić takiego CAM-a w ofercie NC+ MIX - jest choćby tu http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/2296-nc-mix-z-modulem-cam i wybrać się z nim do dowolnego punktu NC+ celem podpisania umowy. Kiedy ja tak zrobiłem początkiem roku 2014, to można było wybrać, czy chcemy umowę na czas określony 12 miesięcy(abonament danego pakietu tańszy o 10 PLN), czy chcemy od razu mieć umowę na czas nieokreślony po normalnej cenie pakietu. Ja wybrałem wariant z umową na czas nieokreślony i od tego momentu działa sobie sprzęcik w rynkowym tunerku kathrein ufs 923 CI+ z dyskiem 1 TB - nagrania działają dobrze i dekodują się same gdy tuner jest w trybie stand-by. U mnie moduł NC+ działa dobrze do spółki z modułem innej platformy cyfrowej(też CI+), nie zakłócają się wzajemnie. W drugiej mojej lokalizacji mam podobny zestaw na tunerku Technisata i też działa dobrze. Dlatego właśnie poleciłem tego producenta.

  9. Wedle mojej najlepszej wiedzy obecne tunery na Linux-ie mogą obsługiwać moduły CI+ wyłącznie w trybie ,,legacy"(kompatybilność wsteczna z gniazdami CI bez +). Puki co ten własnie tryb legacy jest stosowany przez polskie platformy satelitarne(NC+ i Polsat), w każdej chwili jednak moze nastąpić przejście pełny CI+ a tym samym zaprzestanie wspierania tunerów z CI bez plusa - tak jak to jest obecnie w przypadku HD+. Pełnej zgodności ze standardem CI+ w tunerach linux-owych brak właśnie ze względu na możliwości instalacji alternatywnego oprogramowania i wtyczek. Nawet w specyfikacji technicznej przytoczonych tunerów tak Miraclebox, jak i VU+ brak najmniejszej wzmianki w rodzaju ,,full CI+ support". Oczywiście mogłem po prostu przeoczyć informację o rozpoczęciu wspierania przez Producentów tunerów linux-owych technologii CI+...w takim wypadku, jeżeli to oczywiście nie jest duży problem proszę podaj linka bądź screena specyfikacji technicznej dowolnego tunera opartego o Linux, gdzie jednoznacznie będzie potwierdzony pełny support sprzętowy CI+. Kolejna sprawa...autor wątku prosi o polecenie w miarę niedrogiego i solidnego tunera do FTA i NC+, jak sam pisze nie zna się na technologii sat(bo i przecież nie musi). Dla takich osób właśnie są tunery fabryczne - takie, gdzie odpalam i działa - a jak nie działa to jest serwis gwarancyjny producenta. Oczywiście nie neguję tunerów na Linux-ie, niemniej jednak ich grupa docelowa to raczej osoby zorientowane choć trochę w technologii i lubiące się ,,bawić" aplikacjami ustawieniami. Oczywiście,że możliwości konfiguracyjne tunery z e2 mają o wiele większe, niż normalny sprzęt konsumencki - jednak czy każdy tego oczekuje i potrzebuje??

    Ostatnia sprawa to cena: porządny kombajn multimedialny na Linux-ie - choćby wspomniany Miraclebox ultra, VU+ czy Gigablue to wydatek spokojnie ponad 1000 PLN na start w porównaniu do około 600 PLN za przytoczone modele Technisata czy jakiekolwiek inne pozycje z rynku z softem producenta(bez zbędnych bajerów sprzętowych). Tu rodzi nam się pytanie, na które każdy sam musi sobie odpowiedzieć: ile jestem w stanie wyłożyć na sprzęt do odbioru telewizji jakich funkcjonaliści od niego oczekuję??

    • Popieram 1
  10. Witam.

     

    {...}Szukam tunera satelitarnego z HD do oglądania FTA, a później nc+ albo innej platformy cyfrowej.{...}

     

    Jeżeli chcesz mieć możliwość odbioru NC+ na własnym sprzęcie, to powinieneś szukać tunera wspierającego moduły dostępu warunkowego CI+. Obecnie da się jeszcze znaleźć w sprzedaży moduły CAM CI+ od NC+ pozwalające na dostęp do ofert operatora na własnym sprzęcie - jedyny mankament, to konieczność posiadania tunera zgodnego ze standardem CI+.

    Jako niedrogi tuner z CI+ mogę polecić produkty od Technisata. Technibox s4 https://www.technisat.com/de_DE/TechniBox-S4/352-10904-10346/ lub jeżeli chcesz mieć fostęp do funkcji internetowych w rodzaju HBB TV Technistar s3 ISIO https://www.technisat.com/de_DE/TechniStar-S3-ISIO/352-10904-9129/. Te dwie konstrukcje dadzą mozliwość odbioru kanałów FTA oraz kanałów z oferty dowolnego operatora satelitarnego poprzez moduł - obecnie zarówno NC+, jak i Cyfrowy Polsat mają moduły CAM CI+ w swojej ofercie. Obydwa wymienione tunery mozna kupić bezpośrednio u producenta z przesyłką do Polski.

    P.S.: Oczywiście można zakupić sobie dowolny tunerek z zainstalowanym systemem Linux(enigma 2), w takim wypadku jednak trzeba się liczyć z faktem,że odbiór kanałów NC+, Polsatu lub jakiejkolwiek innej kodowanej platformy stosującej CI+ będzie możliwy tylko po pewnych nie do końca legalnych zabiegach związanych z wydobyciem z modułu pewnych danych i wprogramowaniu ich bezpośrednio do tunera :censored: . NIE polecam takiego postępowania.

    • Popieram 1
  11. Co do zakupu HD+ w Polsce: Jeżeli nie masz możliwości podać swojego adresu w DE, bo takiego nie posiadasz to zawsze możesz zwrócić się do jednej z firm pośredniczących w zakupach za granicą. Polega to na tym,że kontaktujesz się z firmą i ustalasz, co chcesz sobie kupić w DE--->dostajesz kosztorys operacji oraz fakture do zapłaty--->przelewasz im kase za produkt+ewentualną prowizję--->oni kupują produkt w DE i rejestrują na swój adres niemiecki--->przesyłają tobie do polski już zarejestrowany/aktywowany produkt

     

    Co do tunera: do HD+ mogę Ci polecić coś od Kathrein, model 925 z dyskiem 500 GB lub 1Tb. Tutaj masz videotest: https://www.youtube.com/watch?v=CE9ut8Ap6qQ&list=UUS2HrycxZyP0d4U5Z74LpSA Będziesz mógł nagrywać programy i będziesz miał dostęp do usługi HD+ RePlay(biblioteka VOD z oferty HD+). Ponadto Kathrein proponuje aplikację pozwalającą na streaming programów na urządzenia mobilne.

     

    Kolejną propozycją może być Technisat TechniCorder ISIO STC https://www.technisat.com/de_DE/TechniCorder-ISIO-STC/352-1637-10127/ .Tuner ten łączy w sobie zalety odbiornika satelitarnego, kablowego i DVB-T, co oznacza, że będziesz miał na jednym tunerze dostęp nie tylko do oferty satelitarnej ale także do oferty DVB-T lub kablówki(po podłączeniu anteny). W tyle dekodera masz miejsce na dysk 2,5" oraz na dodatkowy tuner sat/DVB-T/kablowy.

  12. Dzień dobry,

    czy ktoś z forumowiczów ostatnio uruchamiał opcję dodatkową Adventure TV mając jednocześnie ofertę NC+ MIX na czas nieoznaczony z modułem CAM?? Ja próbowałem taką operację przeprowadzić za pośrednictwem biura obsługi i niestety uzyskałem informację, że kanał Adventure TV nie może zostać uruchomiony u osób mających MIX na czas nieoznaczony. Czy to tylko mnie takie coś się przytrafiło, czy może to jest normalność w NC+?? Swoją drogą coś dziwnego się dzieje, żeby sam operator uniemozliwiał uruchomienie dodatkowo płatnej usługi.

  13. Tak, w MIX-ie masz dostęp do ICA, do którego to chyba zależy od tego gdzie podpisywałeś umowę. Ja podpisywałem w punkcie byłej C+ i mam dostęp do ICA C+ . Myślę jednak, że teraz jedyne ICA to to z C+

  14. Gdyby była możliwość zależałoby mi na graficznej okładce nc+

     

    To działa tylko na dedykowanych boxach od NC+. Musiałbyś wymienić swój zestaw na mediaboxa/wifiboxa i dobrać do tego multiroom po sieci LAN. Jest to wysoce nieopłacalne, gdyż przestanie Tobie wtedy działać splitter i pozostanie Ci stosować sprzęt operatora(ze wszystkimi tego konsekwencjami). Możesz oczywiście wybrać jakiś tuner na linuxie i szukać do niego ,,motywów"(tak zwanych skinów) podobnych do tych stosowanych na sprzęcie NC+ - jest to jednak czasochłonne

  15. W takim razie można spokojnie zrezygnować z wbudowanego dysku i brać PVR Ready. Jak lubisz mecze, to szukaj tunera z HbbTV - podczas meczu będziesz miał dodatkowe dane na ekranie TV(statystyki gry, informacje o składach, terminy itd.). W PL ta technologia już wkracza do stosowania(na kanałach TVP), natomiast w DE jest to już właściwie normalność.

  16. jaki dekoder w takim razie polecacie ?:)

     

    Wszystko zależy od tego, jakie funkcje ma wspierać dekoder. Czy ma to być dekoder z dyskiem, czy wystarczy bez PVR, czy ma wspierać HbbTV czy nie musi i w końcu ile jesteś w stanie wydać na STB. Jest wiele czynników warunkujących wybór.

     

    Ja mogę polecić produkty firmy Kathrein - sam mam model UFS 923 i jestem zadowolony, jest to tuner z dyskiem 1 TB i dwoma slotami na moduły(do pracy ze spliterem trzeba dokupić moduł w systemie kodowania wspieranym przez kartę splitera)

    Tu masz ten model http://www.hm-sat-shop.de/hdd-receiver-hdtv-kathrein/kathrein-ufs-923-ci-silber-hdtv-pvr-1000-gb-hdd.html

    A tu nowszy model http://www.hm-sat-shop.de/hdd-receiver-hdtv-kathrein/kathrein-ufs-925-sw-1tb-ci-twin-hdtv-receiver-hbbtv-schwarz.html

    Jeżeli miałbym polecać coś bez dysku a PVR Ready to poleciłbym Ci coś od Technisata(tu ważna uwaga - od tego niemieckiego a nie polskiego)

    Technisat Digit ISIO s2 jest bardzo fajnym pomysłem ze zintegrowanym czytnikiem kart https://www.technisat.com/de_DE/DIGIT-ISIO-S2/352-1637-9910/

    Jeżeli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem możesz zastanowić się także nad ofertą tunerów z linuxem. Konstrukcje od VU+ czy GigaBlue są warte zastanowienia(jeżeli lubisz wgrywać swoje aplikacje, wersje systemów, bądź chcesz korzystać z Sh...ingu)

  17. Nie ma żadnych problemów z wywiezieniem nc+ za granicę. Przynajmniej do krajów unii europejskiej. Ja podpisywałem umowę na włoski dowód i nie było żadnego problemu.

     

    Jeżeli możesz, podaj proszę trochę więcej informacji(jak z zameldowaniem a podpisaniem umowy, jaki adres masz w umowie - PL czy IT)

     

    Do redakcji Satkuriera: Zwracam się z prośbą o zbadanie tematu zawierania umów z platformami zagranicznymi(w ramach UE) przez osoby zameldowane w PL i z polskimi przez polaków zamieszkałych za granicą. Przydałaby się oficjalna informacja na ten temat(fajnie by było zapytać platformy o oficjalne stanowisko w sprawie zagranicznych abonentów). Jakiś czas temu pojawiła się taka informacja http://www.handelsblatt.com/politik/international/lizenzvertraege-eu-will-pay-tv-angebot-im-ausland-erweitern/9327276.html , ciekawe czy coś się ruszyło w temacie... :?:

  18. ad.1) Karty polsatu są parowane tylko z modułem w którym zostały zakupione i oficjalnie tylko w takim mogą pracować. Nie da się sparować dowolnej karty polsatu z dowolnym modułem polsatu.

    ad.2) Sprzedawanie kart polsatu bez parowania jest na terenie RP nielegalne, co nie znaczy, że ludzie tego nie robią. Swojego czasu na znanym portalu aukcyjnym pełno było ofert typu: Moduł CAM+Boxkey+RSA - teraz ten proceder zwalczono, nadal jednak możną znaleźć ,,speców" robiących takie rozparowania. A po co to wszystko??? Po to, że wiele tunerów z linuksem na pokładzie potrafi pracować z dowolną kartą bez modułu do niej, jeżeli podamy właśnie dane Boxkey+RSA, są też wielostrumieniowe moduły uniwersalne(które można odpowiednio programować) i dzięki takim zabiegom można na jednym tunerze mieć dostęp do oferty wielu operatorów.

    Pragnę jednak jeszcze raz powiedzieć, że praktyki takie są łamaniem przepisów prawa w RP i grozi za to odpowiedzialność karna - czyli nie polecam stosowania i ogólnie odradzam

  19. W takim wypadku najlepiej byłoby się chyba dogadać z innymi użytkownikami anteny i wykonać instalację multiswitchową w technologii normalnej lub, jeżeli odległości są naprawde znaczne w technologii optycznej. Wtedy każdy z użytkowników końcowych miałby u siebie jednostkę kaskadową multiswitcha i dzięki temu miałby dostęp do kilku sygnałów z satelity. Tego typu instalację można wykonać nawet na 4 pozycje sat. Trzeba tylko złożyć się i zakupić odpowiedniego multiswitcha i jednostki kaskadowe, konwertery Quattro, kabel, wymaganą ilość gniazdek końcowych i ewentualnie antenę DVB-T do włączzenia w instalację. Z pewnością wzrosłaby atrakcyjność pokoju w ośrodku, jeżeli oferowany byłby dostęp do TV-SAT(polskiej, niemieckiej, angielskiej i innej międzynarodowej).

  20. Twoje telewizory posiadają wbudowane złącza CI+. Jeżeli jak sam piszesz zakupiłeś moduły CI i one nie działają w telewizorach, to prawdopodobnie znaczy, że musisz mieć moduły CI+ a nie CI. Różnica jest taka, że moduł CI+ w przeciwieństwie do zwykłego CI potrafi blokować dekodowanie nagranych programów(czasem całkiem nagranie uniemożliwia), może wprowadić ograniczenie czasowe na dostęp do nagrań, daje możliwość zdalnej blokady karty w przypadku naruszenia postanowień regulaminu. I teraz jeżeli twoje telewizory nie wspierają CI to aby oglądać na nich cyfrę z karty cameleon będziesz potrzebował dowolnego osobnego dekodera z gniazdem na moduł CI(i tu najlepszym modułem jest właśnie Aston Crypt 2.26). Jeżeli jednak chcesz NC+ oglądać z modułem włożonym w TV, będzie to prawdopodobnie możliwe tylko w wypadku zastosowania oferty NC+ MIX(karta jest parowana z modułem CI+, z którym została kupiona).

  21. Tymczasem w Niemczech szykują się zmiany: do roku 2018 ma zostać wyłączona telewizja naziemna DVB-T i w jej miejsce ma zostać wprowadzone DVB-T2 HEVC(wymagana będzie wymiana tunerów). Częstotliwości zwolnione przez DVB-T mają wedle zapowiedzi zostać przeznaczone na poprawę zasięgu internetu mobilnego. więcej info tu: http://www.digitalfernsehen.de/Politik-gibt-gruenes-Licht-fuer-DVB-T2-neue-Receiver-noetig.116655.0.html

×
×
  • Dodaj nową pozycję...