Skocz do zawartości
  • 0

Kolejnosc podlaczenia kabli


xtek
 Udostępnij

Pytanie

Spotkala mnie dzis dziwna sprawa.

Podlaczylem nbox recorder dwoma kablami do konwertera Golden Interstar QUAD GI-204S Platinum X. Antena Corab 80cm. Jeszcze jeden kabel z konwertera idzie do dekodera CP, a jeden jest wolny.

 

I teraz taka sytuacja:

TVN HD:

 

1 antena

sygnal 95

jakosc 100

BER 0.00

 

2 antena

sygnal 92

jakosc 100

BER 0.00

 

HBO HD

1 antena

sygnal 93

jakos 100

BER 0.00

 

2 antena

sygnal 92

jakosc 0-12(max)

BER - skakaly rozne wartosci

 

Jak widzicie, jakos dziwnie na HBO (i nie tylko, bo np. na FOXLIFE HD) spada jakosc z "drugiej anteny" i co jakis czas wyskakuje "brak sygnalu z anteny 2". Ale pomyslalem chwile i zamienilem miejscami kable w dekoderze. Podpialem po prostu je na odwrot. I nagle jakosc wskoczyla na 100 na wszystkich programach, juz nie przerywa. Czemu kolejnosc ma tutaj takie znaczenie? Probowalem takze podlaczyc zamiast tej "drugiej anteny" ten jeden wolny kabel z konwertera i tez jakosc byla bardzo niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

wymiana konwertera na inny , tunery z n-ki czasami odmawiaja posłuszenistwa z konwerterami GOLDEN i sie dzieje rózne historie propnuje wrzucić INVERTO BLACK PRO lub BLACK ULTRA napewno takie historie sie nie będa zdarzać , a przy opcji Black Pro to kilka złotych drozej w zakupie .

 

A co do kolejnosci na konwerterze typu QUAD nie ma żadnego znaczenia który kabel bedzie wpiety w pierwsze gniazdo a który w ostatnie i która natene bedzie widział na tunerze moze są tam małe spadki sygnału ale zaden tuner ci tego niewykryje . No sa dwie furtki albo jak wczesniej pisałem konwerter albo masz kabel SAT który tak tłumi sygnały jesli jest to CCS to bym sie nie zastanwiał z wymiana nawet jak jest nowy bo znimi jest róznie proponuje w miare przystepnych pieniadzach SAT 100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I problem znow dzis powrocil w dziwnej formie. Napisalem tez posta na forum Golden-Interstar, wiec przekleje go tez tutaj, bo nie chce mi sie pisac ponownie:

 

"Mam taki konwerter jak w temacie.

Do niego mam podlaczone 2 tunery - nbox recorder turbo oraz ITI-2850ST (multiroom). 2 kable od konwertera sa podlaczone do recordera, a jeden do dekodera multiroom.

Sygnal ksztaltuje sie roznie. Sila sygnalu to przewaznie 95-96 a jakosc 100, czyli odbior bardzo dobry.

Ale teraz zaczynaja sie schody.

Kiedy na recorderze nagrywam HBO HD, to mam problemy z odbiorem TVN HD i chyba FOXlife HD. Inne programy bez problem. Po prostu przerywa. Na dekoderze multiroom TVN dziala wtedy bez problemu. Jest to dziwne, bo skoro mam podlaczone dwa kable, to bez problemu powinienem moc nagrywac i ogladac programy z innych transponderow. Wyglada to tak, jakby dekoder nie mogl wysterowac konwertera. Czy zdarzaly sie takie problemy - tzn czy turbodekoder nie mogl sobie poradzic z tym goldenem?

Najciekawsze jest to, ze jesli przepne jeden z kabli do turbodekodera do innego wyjscia w konwerterze, to wszystko jest dobrze - tzn. moge jednoczesnie nagrywac HBO i ogladac TVN. Przepne do innego - TVN tnie i nie da sie ogladac. Metoda prob i bledow doszedlem do tego, ze teraz nie przycina. Co to moze byc? Przeciez kolejnosc podlaczenia kabli nie moze miec takiego znaczenia? Przeciez wszystkie zlacza w konwerterze sa jednakowe, nie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu nie chodzi o kolejność podłączenia kabli tylko (chyba o tym wiesz) to są cztery konwertery w jednej obudowie i Chiński automat niezbyt dokładnie to zmontował dlatego są różnice w sile i jakości sygnału. Wymień go na INVERTO i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...