Skocz do zawartości
  • 0

Problem Cyfrowy Polsat Brak Sygnału


berliso
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Pragnę się z wami przywitać, jest to mój pierwszy post na forum :). Mam mały problem otóż, posiadam zestaw Cyfrowy Polsat z konwenterm BLOW (2 wejściówki) Dekoder :Echostar DVR-7400HD oraz antena 60. Niedawno przeprowadziłem się z miasta odległego o 30km wszystko tam działało pięknie mimo że przed anteną rosło sobie drzewko. Obecnie przed anteną znajduje się blisko blok. Na dekoderze nonstop wyświetla mi sie napis "brak sygnału LNB1".

Parę zdjęć:

http://img525.imageshack.us/img525/3579/p260910184801.jpg - błąd.

http://img96.imageshack.us/img96/3113/p260910184802.jpg - Konfiguracja i opis

http://img716.imageshack.us/img716/2377/p260910184803.jpg - Wygląd konwentera

http://img186.imageshack.us/img186/6416/p2609101848.jpg - Ustawienia

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kolega ma ustawiona ilosc satelit na dwa dlatego ze np. jak oglada jakis wybrany film to w tym czasie moze np. nagrywac pilke nozna na innym kanale. ;)

Byc moze blok zaslania satelite i dlatego nie masz sygnalu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Cóż można doradzić.. !? Musisz cierpliwie obracać anteną tak długo aż zobaczysz chociaż najkrótsze paski stanu. Możliwe że po Twojej przeprowadzce antena wymaga podniesienia , bądż opuszczenia.Poprzednio mieszkałeś na innej wysokości.Jeśli po zdjęciu anteny ruszałeś konwerterem to i jego położenie w uchwycie może mieć znaczenie przy szukaniu sygnału.Po prostu też trzeba by było go obracać.Przed przystąpieniem do wyszukiwania przestudiuj jeszcze książkę od dekodera w której jest opis jak poprawnie wyszukać sygnał. Nie wiemy jak blisko Twojej anteny stoi ten budynek i jak bardzo ją przesłania , ale na pewno utrudnia ustawianie anteny. Kolejnym mankamentem Twojego zestawu jest mała średnica talerza , która wcześniej Ci wystarczała , ale teraz wyrósł przed nią blok.Na przyszłość doradzam Ci zakup anteny 80cm.W ten sposób będziesz miał dobry odbiór przy bardzo złych warunkach pogodowych [ grube chmury deszczowe,śnieg oblepiający antenę itp]

Pomyśl też o kupnie konwertera twin renomowanej marki , bo Twój jest jakiś przestarzały i jakby mniej znany.Antenę i konwerter można nabyć za ok.100zł.Najpierw trzeba jednak ustawić sygnał.Jeśli też mieszkasz w bloku wielorodzinnym to sprawdż czy Twoi sąsiedzi też mają satelity i czy skierowane na ten feralny budynek.Odpisz . Mam nadzieję że chociaż trochę dopomogłem. Najwyżej będziem dalej kombinować.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wyczerpująca wypowiedź :). Dekoder i Konwenter inny podłączałem inny to samo. Wczoraj "dolny" pasek pojawił się na ułamek sekundy potem po ustawianiu nie widziałem go ani razu, z talerzem tańczyłem z dobre 4 godziny. Działać powinno bo już kiedyś wcześniej miałem w tym samym miejscu (no z 20 cm w bok) antene 80 i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ! Jeśli podłączyłeś inny konwerter i dekoder i prawie nic , to przynajmniej wiemy że po stronie Twojego sprzętu raczej wszystko ok.Luxorrr ma bardzo dobry pomysł.Może Masz błędną konfigurację.Przetestuj różne kombinacje zarówno przełączniki.Nawet spróbuj je dać na ''auto'' , lub '' wyłączony''. Zamiast 2sat- daj 1sat.Zobaczymy.Odpisz.. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udało się po tańcu z antena sa dwie kreski. Dzisiaj byłem u jakiegoś faceta w punkcie sprzedaży zainstalował jakies nowe oprogramowanie, mówił żeby w domu włączyć ustawić i czekac, juz od godziny czekam na kanale 21(dla abonentów) czekam czekam i nic ciagle pisze że Usługa niedostępna, jak dam np na polsat to pisze "Brak LNB 1" Jak wyłacze poczekam chwile włącze to pisze "usługa niedostępna". Sieć pokazuje mi na tych paskach "Astra1". Prosze o szybka odpowiedź

 

PS; narazie mam ustawione na liczbe satelit 1

I mam jeszcze takie male pytanko o co chodzi z tym TP na górze obok satelity czy ma to jakiś wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze czekaj! Ja kiedy brałem nowy Polsat to też długo czekałem - może nawet więcej jak godzinę. Jeśli masz teraz Astrę to lipa ,bo kiedy wznowią Ci sygnał to będziesz miał tylko odbiór programów z Astry.Jeśli tak się stanie to i tak sukces bo obrócisz antenę minimalnie w prawo stojąc za nią i Masz Hotbirda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli ma dostęp tylko do Astry to będzie czekał i czekał... bo przez Astrę sygnału nie wznowi, do tego musi być Hot Bird :]

 

ma to jakis wplyw na odbiór kanałów ? Według sąsiadów ustawiałem i nic figa z makiem

 

PS: Już chyba wiem o co chodzi Astra znajduje sie na 19E a HotBird na 13E teraz jak się przypatrzyłem to widzę że zawadza nam blok ;/ ehh

 

TP raczej większego wpływu nie ma. Ogólnie, jeśli masz ustawionego odpowiedniego satelitę, to przy tym TP obok częstotliwości powinna być zielona kropka, a nie czerwona.

 

No jeśli blok zasłania sygnał, to będzie problem :roll: A nie dałoby rady anteny umieścić na dachu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no nie wiem dalej teraz tancze z tym talerzem jak tak przypatruje się to blok jest troche w prawo tak ze nie powinien nam zaslaniac nie wiem staram sie dalej TP mam ustawione na 12188V

 

Obecnie bawie sie z 60" cyfrowego polsatu ale przpomnialem sobie że w piwnicy mam jeszcze 80" czy tam 90" może być jakaś szansa ze jak na tym nie odbiera to bedie na 80 albo 90 odbierac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obracaj delikatnie i nie szarp anteny.Ustawianie jest dość precyzyjne i czasem centymetr w ta czy w tą robią ogromną różnicę. Najlepiej jeśli Widzisz na telewizorze efekty swojego obracania-czyli paski stanu.

Ps.Na pewno większa szansa na większej średnicy talerza . Muszę już spadać - życzę powodzenia i do jutra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...