Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana tunera, potrzebna pomoc.


Sat11
 Udostępnij

Pytanie

.

Witam koledzy :)

 

Jako że całkowicie wypadłem przez ostatnie dwa lata z tematu, potrzebna mi mała pomoc.

Poszukuję nowego tunera satelitarnego do odbioru FTA.

Wydaje mi się że nie mam jakichś wielkich wymagań, ale na pewno nie chcę żadnych schitów typu Arriva itd. Dlatego mam pytanie, czy na dzień dzisiejszy, znalazło by się coś godnego polecenia z takich firm jak np: Technisat, lub Golden Media ? Innych ciekawych marek nie znam, dlatego przytoczyłem tylko te dwa przykłady.

 

Tuner powinien posiadać HD i najlepiej kosztować nie więcej niż 300-400 pln. ale może być oczywiście mniej, chociaż obawiam się że poniżej tej sumy nie uda się znaleźć nic godnego uwagi.

Innych pikantnych życzeń i wymogów na tą chwilę nie posiadam.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Koledzy, a może ktoś kojarzy któryś z tych produktów, bo na przykład miał z nimi styczność i może coś polecić?

http://www.golden-interstar.pl/branch_produkty.php?branch_id=3

 

Swego czasu myślałem o tym tunerze, ale nie udało mi się znaleźć żadnych recenzji i opinii na jego temat:

http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=524

 

Ewentualnie miał bym prośbę o ocenę urządzenia z ostatniego linku. Czy tuner ten posiada wszystko to co na dzień dzisiejszy powinien mieć taki sprzęt? Z dodatków potrzebował bym możliwość odtwarzania w HD i funkcję nagrywania, ale co do innych niuansów jestem laikiem i trudno mi wyłowić ewentualne niedostatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
ale na pewno nie chcę żadnych schitów typu Arriva itd.

Ale opluwana Ariva daje sobie jakoś radę z niskimi SR w DVB-S2. Ponadto ma obsługę DiSEqC 1.1, co jest istotne bowiem FTA w Polsce to jednak ssperanie po niebie.

...Technisat,

[/quoite]

Technisat lubi iść po najminejszej linii oporu i np ograniczać możliwość konfiguraji anteny. Konfigurowanie obrotnicy wg Technisata to masakra. Jak nie masz aktualnej listy transponderów to przeklniesz Technisata.

Tanie tunery ograniczają możliwości progrmaowania list kanałów pod usługi jak TnK, SmartHD+. Tak nie za bardzo to pod FTA.

 

lub Golden Media ?

Dla mnie równoważnik Arivy.

 

Tuner powinien posiadać HD i najlepiej kosztować nie więcej niż 300-400 pln. ale może być oczywiście mniej, chociaż obawiam się że poniżej tej sumy nie uda się znaleźć nic godnego uwagi.

Zapora cenowa. W tej kwestii pozostaje polecić nboxa BSKA i BSLA plus przeróbka na enigmę wraz wymiana kondesatorów elektrolitycznych.

Zaletą będzie elastyczność Enigmy i wygoda korzystania z niej. Dodatkowo dostęp do tunera via webinterface (LAN jest w E2 na tych tunerach wolny ale WiFi już jest OK dla strumieniowania po sieci. Żadnych durnych ograniczeń co do konfiguracji zestawu antenowego (oczywiście są ale wątpię byś taką instalację próbował zmontować).

Zaletą jest to że wsadzisz kartę SmartHD+, kartę Nagra MA, a przy "postaraniu się" nawet parowna kartę NC+ Conax i czy Polsatu.

W cenie tunera i przeróbki masz taki miły extrasik.

BSKA - 99 PLN cena tunera w sklepie, druga stówka przeróbka tunera (wraz z przesyłkami kurierskimi), wymiana kodesatorów do mała dopłata do przeróbki tunera (nie opłaca się jednej sztuki dla siebie przerabiać samodzielnie). Cenowy killer. Możliwości i tak większe od typowego tunera FTA, CI.

Nawet model BSLA z podwójna głowicą i mocowaniem dysku wraz przeróbka zmieści się w budżecie.

Zresztą do BSKA tez dołożysz dysk (przylutowanie kabelków) a i od czasu do czasu można kupić na alledrogo głowice od BSLA a nawet "lepsze" wyświetlacze VFD.

Szybko pochwalisz E2 - to co zeskanuje to masz ogólny śmietnik - bazę danych - którego najlepiej nie tykać. Z niego wyłaniasz sobie dowolną liczbę własnych list kanałów. Proste genialne i skuteczne rozwiązanie. Edycja via pecet oczywiście jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przede wszystkim dziękuję za odzew.

W prawdzie na początku, jako że jestem laikiem, część terminów z powyższego postu wydała mi się enigmatyczna, ale pomału próbuję chwycić o co biega :)

 

Ale opluwana Ariva daje sobie jakoś radę z niskimi SR w DVB-S2. Ponadto ma obsługę DiSEqC 1.1, co jest istotne bowiem FTA w Polsce to jednak ssperanie po niebie.

Na razie głównie chodzi o standard, czyli Astra, Hotbird. Jak kiedyś będzie trochę weny, to może dorzucił bym jeszcze coś z nad wysp. Marzeniem była by Ameryka Południowa, ale wiem że to tylko sfera fantazji.

 

Technisat lubi iść po najminejszej linii oporu i np ograniczać możliwość konfiguraji anteny. Konfigurowanie obrotnicy wg Technisata to masakra. Jak nie masz aktualnej listy transponderów to przeklniesz Technisata.

Tanie tunery ograniczają możliwości progrmaowania list kanałów pod usługi jak TnK, SmartHD+. Tak nie za bardzo to pod FTA.

Obrotnicy raczej nie przewiduję, więc tutaj na razie nie ma zmartwienia.

 

Dla mnie równoważnik Arivy.

To nie za fajnie, ale może chociaż nie jest aż tak usterkowy jak Arivy...

 

Zapora cenowa. W tej kwestii pozostaje polecić nboxa BSKA i BSLA plus przeróbka na enigmę wraz wymiana kondesatorów elektrolitycznych.

W sumie tak. Najwyżej mógł bym dorzucić jeszcze stówkę, ale raczej już nic ponadto, czyli max 500 pln.

 

Zaletą będzie elastyczność Enigmy i wygoda korzystania z niej. Dodatkowo dostęp do tunera via webinterface (LAN jest w E2 na tych tunerach wolny ale WiFi już jest OK dla strumieniowania po sieci. Żadnych durnych ograniczeń co do konfiguracji zestawu antenowego (oczywiście są ale wątpię byś taką instalację próbował zmontować).

Zaletą jest to że wsadzisz kartę SmartHD+, kartę Nagra MA, a przy "postaraniu się" nawet parowna kartę NC+ Conax i czy Polsatu.

Nie wiem co to jest w tym przypadku Enigma i jej elastyczność. Nie bardzo też chwytam do czego miało by mi służyć to wi-fi w tunerze, więc proszę o oświecenie ;)

 

W cenie tunera i przeróbki masz taki miły extrasik.

BSKA - 99 PLN cena tunera w sklepie, druga stówka przeróbka tunera (wraz z przesyłkami kurierskimi), wymiana kodesatorów do mała dopłata do przeróbki tunera (nie opłaca się jednej sztuki dla siebie przerabiać samodzielnie). Cenowy killer. Możliwości i tak większe od typowego tunera FTA, CI.

Nawet model BSLA z podwójna głowicą i mocowaniem dysku wraz przeróbka zmieści się w budżecie.

Zresztą do BSKA tez dołożysz dysk (przylutowanie kabelków) a i od czasu do czasu można kupić na alledrogo głowice od BSLA a nawet "lepsze" wyświetlacze VFD.

Szybko pochwalisz E2 - to co zeskanuje to masz ogólny śmietnik - bazę danych - którego najlepiej nie tykać. Z niego wyłaniasz sobie dowolną liczbę własnych list kanałów. Proste genialne i skuteczne rozwiązanie. Edycja via pecet oczywiście jest.

Podwójna głowica, to możliwość oglądania i nagrywania dwóch różnych kanałów, czy tak ?

E2 - nic mi nie mówi. Edycja via też jest mi terminem obcym.

 

Mam pytanie, czy to co było napisane powyżej, tyczy się np. właśnie takiego tunera jak ten z linku? http://allegro.pl/nbox-bska-enigma2-wroclaw-gwarancja-iptv-tvnfix-i4591790824.html

 

Dziękuję i proszę o wyrozumiałość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...