Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

jestem z Łodzi i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem działania toyi w kwestii wymiany dekodera. rano byłem w boa, zamówiłem wymianę nieszczęsnego hd motorola na "zwykły" hd 3g. wieczorem juz technik był u mnie z nowym sprzętem. tego się nie spodziewałem. co do sprzętu - działa lepiej niż motorola, przełączanie programów, epg, menu znacznie szybsze i widac różnicę. pilot zgrabniejszy od beczkowatego poprzednika. jakość odbioru dobra, internet na ogół działa w tym odbiorniku, choć 2x już zaliczył z tym wpadkę. jestem ciekawy wrażenia innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max_m czy zauważyłeś różnicę w jakości obrazu ? Bo ja mam wrażenie że wcześniej na motoroli obraz był jednak lepszy ? (ale to moje subiektywne odczucie).

też miałem wczoraj takie wrażenie, ale na niektórych kanałach sd - np. niektórych muzycznych. do hd nie mogę się doczepić. w tym dekoderze wg mnie lepiej działa fonia, bo był to słaby punkt motoroli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitprof: VDO nie działa, ale to chyba sam Toya mówiła już od dawna ze na razie nie będzie działać. Z kanałami HD owszem coś jest nie tak, u mnie się zacinają, i też wydaje mi się ze coś jest nie tak jeśli chodzi o ich jakość. Co do nagrywania to ja nie mam żadnych problemów, niech twój znajomy sprawdzi czy ma zamontowany mostek (takim krótkim CZARNYM kablem) z tyłu dekodera, bez tego mostka nie działa nagrywanie.

 

Proszę Was WSZYSTKICH zgłaszajmy błędy, propozycje zmian funkcjonalności dek. 3g poprzez ten formularz: http://moya.toya.net.pl/3g_komentarze.php może dzięki temu będziemy świadkami zmian na lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

to i ja dorzucę swoje 3grosze o nowym dekoderze z pvr, mam go od ponad tygodnia i szczerze mówiąc jestem zadowolony, moim zdaniem działa lepiej niż motorola i jakby nie patrzeć jest bardziej rozwojowy. Ale oczywiście nie obyło się bez problemów :) Przy podłączaniu, tam gdzie motorola śmigała bez problemów okazało się że nowy dekoder nie chce ruszyć, problem leżał po stronie kabla sygnałowego wychodzącego ze ściany (był uszkodzony), jak już ruszyło, niby wszystko działało ale ... okazało się że nie działa nagrywane (wszystkie nagrane programy miały 0s) i sygnał analogowy wychodzący z dekodera jest strasznej jakości (czyli wszytko za mostkiem), problem okazał się ... poziom sygnału (różnica kilka dB), po wyregulowaniu poziomu sygnału wszytko jak na razie działa ok. Co do jakości sygnału, szczerze mówiąc nie zauważyłem pogorszenia, przycięcia czasami się zdarzają, z tego co powiedział monter sygnał dostarczany jest do dekodera w zupełnie inny sposób niż w przypadku motoroli, możliwe że wymaga większej przepustowości sieci. Co do problemów, których jeszcze nie zwalczyłem to dźwięk przez HDMI, nie udało mi się uzyskać DigitalDolby (gdzie przy motoroli nie było żadnego problemu), dopiero po podłączeniu przez toslink'a ruszyło, ale nie za bardzo odpowiada mi takie rozwiązanie. Na razie tyle, zobaczymy co dalej wyjdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem zacinających się kanałów HD.

Problem leży po stronie dekodera.

Jeśli ktoś ma ten sam problem proszę zgłosić się na prv.

 

Czy osoby którym NIE ZACINAJĄ się kanały HD, mogły by sprawdzić, czy nie zacinają się one również podczas nagrywania z innego kanału HD?

Włączcie nagrywanie np z discovery hd, i przełączcie się na np. eurosport hd i sprawdźcie czy sie nie zaczęło zacinać (zacinki tylko obrazu na ok 1 sek, z częstotliwością mniej więcej raz na 30-90s.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się w głowie nie mieści aby sprzedawać produkt obarczony wadą! To chyba tylko w Polsce możliwe by firma wypuściła produkt za który pobiera opłatę i testowała go. Zwykle testy przeprowadza się bezpłatnie (nie piszę tu o tzw. "oblatywaczach"). Sądzę, że należy Toyę zasypać reklamacjami - może wtedy nauczy się szanować abonenta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustaleniach z poLuz, okazuje się, iż faktycznie przycinanie się kanałów hd jest winą odbiornika.

Wszyscy którym przycina się obraz na kanałach HD, proszeni są o sprawdzenie na jaką rozdzielczość mają ustawiony dekoder.

Przy ustawieniu 720p dekoder się ciągle zacina na kanałach HD, należy przełączyć się na rozdzielczość 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że problem z "przycinaniem" kanałów HD wynika raczej z przegrzewania się urządzenia- od momentu aktualizacji ten problem u mnie na razie zniknął. W dzień ten wentylator w sumie nie przeszkadza, ale w nocy tak głośno pracujące urządzenie daje o sobie znać. No i po ostatniej aktualizacji poprawili przewijanie nagranego materiału - teraz jest maksymalnie x 128.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie twardy dysk szumi, a na 100% wentylator- sprawdziłem, wystarczy na chwilę go zatrzymać. Dekodery 3G bez PVR zapewne są cichsze, bo nie mają ani dysku ani też wentylatora. Być może faktycznie zacinanie się kanałów HD nie ma nic wspólnego z przegrzewaniem się dekodera. Ale czym w takim razie uzasadnić fakt, że wentylator po zmianie oprogramowania pracuje bez przerwy? Przecież zadaniem wentylatora jest chłodzenie. Promil - czy u Ciebie po zmianie oprogramowania zacinają się jeszcze kanały HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku ustawiony miałem tryb 1080i, a zacinki pojawiały się dopiero po kilku godzinach użytkowania - stąd moje skojarzenie o grzaniu się dekodera. Pochwalić należy natomiast programistów z "TOYA", którzy faktycznie reagują na sugestie zapodane im na stronie http://moya.toya.net.pl/3g_komentarze.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...