Skocz do zawartości
  • 0

Problem z ServerRFLink100 GreenEightSystem


darecki86
 Udostępnij

Pytanie

Zgodnie z instrukcją zainstalowałem zarówno serwer jak i karty ClientRFLink100. Ponadto zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszej wersji (15.03.09). Niestety nie działa dekodowanie. Mój sprzęt to Humax iCord HD. Karta Cyfra+. Po włożeniu karty Cyfry do Serwera zapalone pozostają diody 13, 14 i 15.3. Niestety nie ma takiej kombinacji w instrukcji i nie wiem co ona oznacza. Gdy kartę wyciągnę z serwera świeci się tylko dioda 15.3. Po włożeniu ClientRFLink100 do dekodera palą się diody 25, 26.3 i 28.

http://www.greeneightsystem.pl/documents/Instrukcja_Obslugi_GreenEightSystem.rar Pod tym adresem jest instrukcja z której korzystałem w trakcie instalacji wraz z oznaczeniami palących się diod.

 

Ma ktoś jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Powiem tak, tą instrukcją (w wersji papierowej) można sobie co najwyżej d... podetrzeć... Mam taki sam splitter i też miałem problemy z zaprogramowaniem kart

aż w końcu metodą prób i błędów doszedłem do tego jak go poprawnie skonfigurować. Robimy tak:

-resetujemy serwer- wyłączyć z sieci na jakieś 15 min

-odpalamy serwer bez żadnej karty

-migają 3 zielone diody

-wsadzamy karte cyfry na ok 10-15 sek nie dłużej (do momentu aż zielone lapki migną 2 razy)

-wyciągamy karte cyfry-migają 3 zielone diody

-wsadzamy karte cilenta i czekamy aż mignie na niej 2 razy czerwona dioda i od razu wyciągamy-nie należy czekać dłużej

-wyciągamy kartę clienta -migają 3 diody

-z drugą kartą klienta robimy to samo co z pierwszą

-po zaprogramowaniu wszystkich kart wsadzamy kartę cyfry do splittera

 

UWAGA! Podczas konfiguracji nie wyłączamy napięcia nawet na chwile-nie patrzcie na instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich, mam problem ...od 20 miesięcy serverRVLink100 wraz z dwiema kartami działał bez problemu i z kartą cyfra+, wczoraj zapadła ciemność . Przeczytałam kilka wypowiedzi na forum ...resetowałam urządzenie. Próby ponownego programowania po uprzednim resetowaniu nie pomogły . Po włożeniu karty abonenckiej nie migają czerwone diody - pali się pierwsza czerwona i przedostatnia zielona na serwerze. po zainstalowaniu karty w dekoderze pali się czerwona dioda i ostatnia zielona na karcie . Niestety nie mam programów ........co robić , kompletnie się na tym nie znam . Proszę o pomoc :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

może pomóc wgranie jescze raz nowego softu ze strony green , zaprogramowanie kart w spliterze po koleji po 5 sec kazda , a wczesniej przeczyścić sciezki benzyną ekstrakcyjna , wsadzić do tunera , tuner reset na sztywno czyli odłaczenie od sieci i uruchomić i ułozyc spliter z kartą /serwer/ tak aby go widziały kart córki aby sie zalogowały do serwera . powinno pomóc , jesli nie to wtedy wina lezy po stronie karty córki , która jest w tunerze , albo serwera wtym przypadku splitera ze nie wykrywa badz moze miec uwalona antene z zasiegiem , w przypadku kart podobnie wtedy zostaje , albo dać na sprawdzenie do sklepu jakiegos rtv-sat który dysponuje wpsrciem technicznym albo zakup nowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

 

ja tez mam problem z kartami GES frlink100 i serwerwem frlink100. moze zaczne od poczatku. wszysztko dzialalo na starej karcie cyfry. po zaladowaniu nowej karty cyfry do serwera "system" padl. tzn karty nie komunikuja sie z serwerem. mam tez interfejs do aktualizacji oprogramowania serwera tylko nie bardzo wiem jak za to mam sie zabrac. tzn wczoraj zainstalowalem program do aktualizacji oprogramowania na swoim pc, karte aktualizacyja "odpalilem" tym programem i niby komunikat poszedl, ze wszystko na ta karte /aktualizacyjna sie wgralo/. no to wrzucilem ow karte wg instrukcji aktualizacji serwera do serwera... zapalila sie dioda czerwona /4 wg instrukcji/ oraz zielona /6-2 wg instrukcji/, lub inaczej od slotu na karte pierwsza dioda czerwona /swieci w sposob ciagly/ i czwarta zielona /swieci mrugajac co ok sekunde moze troche wiecej/.

zostawilem to tak na noc ale rano nadal zastalem taki stan.

 

czy ktos moze mi napisac jak to sprawdzic czy serwer i karty mam sprawne a jesli tak to jak dlugo zgrywa sie z karty aktualizacyjnej do serwera soft, ktory wczesniej wgralem z kompa ?

 

prosze o pomoc znajacych sie na rzeczy, bo rece mi juz opadaja.

 

pozdrawiam,

aleksander.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze bez sensu jest zostawianie aktualizacji na noc. Aktualizacja softu przez interfejs to 2-3 sekundy, nie więcej. Ja mam ten sam model, co Ty. Aktualizowałem soft 2 razy, raz poszło gładko, a raz były jakieś problemy, coś nie zaskoczyło i zrobiłem to sposobem, czyli kilka twórczych prób polegających na odłączaniu i włączaniu napięcia, podczas gdy miałem w slocie serwera raz kartę kliencką, raz interfejs. Pamiętam, że znalazłem szybko na to metodę i po kilku chwilach wszystko ruszyło. Kombinuj, może coś się przywiesiło po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam problem z uruchomieniem splitera czyli zaktualizowałem go poprzez Aktualizator lampa zgasła włożyłem karte klijecka zaladował dane lampka zgasła i tak kilka kart . Włożyłem karte cyfry zapaliła sie tylko czerwona i mruga druga zielona lub 3,4,5,6 dioda i nic sie nie zmienia prosze o pilna pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...